Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Даже ръка с ръка да се съедини  
Автор Ab I ((мюх))
Публикувано18.01.15 19:05



Притчи 16

1 Плановете на сърцето принадлежат на човека, Но отговорът на езика е от Господа.
2 Всичките пътища на човека са чисти в собствените му очи, Но Господ претегля духовете.
3 Възлагай делата си на Господа, И ще се утвърдят твоите намерения.
4 Господ е направил всяко нещо за Себе Си, Дори и нечестивия за деня на злото.
5 Мерзост е Господу всеки, който е с горделиво сърце, Даже ръка с ръка да се съедини, пак той няма да остане ненаказан.
6 С милост и вярност се отплаща за беззаконието, И чрез страх от Господа хората се отклоняват от злото.
7 Когато са угодни на Господа пътищата на човека, Той примирява с него и неприятелите му.
8 По-добре малко с правда, Нежели големи доходи с неправда,
9 Сърцето на човека начертава пътя му, Но Господ оправя стъпките му.
10 Присъдата в устните на царя е боговдъхновена; Устата му няма да погрешат в съда.

Предложения за тълкуване на: Даже ръка с ръка да се съедини, според контекста.



Тема Re: Притчи 16:5нови [re: Ab I]  
Автор Prokimen ()
Публикувано19.01.15 13:42



Ти откъде взе този превод или сама си направила превод от гръцката Библия? В моята Библия, синодално издателство от 1982 г. текстът е коренно различен,

16:5 Всеки горделив по сърце е гнусота пред Господа: можеш се обзаложи, че той не ще остане ненаказан. (Начало на добрия път е - да се върши правда; това е по-угодно пред Бога, нежели да се принасят жертви. Който търси Господа, ще намери знание с правда; които наистина Го търсят, ще намерят мир)

И

е близък до синодалния превод.



Ако не ти се четат православни сказания, ето, можеш и да слушаш и да гледаш

Понеже си ми най-любимамта клубна и първа реална дружка, ето ти нарочен поздрав Знаеш, че съм професионален провокатор, но никога няма да те подведа. Арменският поп е невероятно съкровище. Неотдавна го открих. Кликваш на PDF в началото и ще ти се отворят непознати до този момент хоризонти на арменската християнска премъдрост.

Редактирано от Prokimen на 19.01.15 14:17.



Тема Re: Притчи 16:5нови [re: Prokimen]  
Автор Ab l ((мюх))
Публикувано20.01.15 14:35



Ползвам естир защото е най удобен за търсене. Но няколко пъти хващам разлики в превода и този път честно казано не проверих другите издания.

Сега пък ме развълнува дали някога облозите са се правели като "басове" с ръцете


има някакво разминаване обаче...едното е преведено да се обложим, другото е по-скоро да си потвърдим със сигурност нещо "хващаки си ръцете"
тоест, на бас ли ще се хванем или ще си стиснем ръцете по въпроса за наказанието?

Като е започнал Арменския Поп да ме поздравява така мило, да ми пусне един поздрав и на лични, защото както винаги са му блокирани бележките, а имам много интересни неща за раздумка от последните ми разследвания из теологоческите дебри.

ПС. Благодаря за материалите по темата! Ще бъдат излапани с очите и смлени с душата



Тема Re: Даже ръка с ръка да се съедининови [re: Ab I]  
Автор Prokimen ()
Публикувано30.01.15 07:31



- Глава I. Семиотика жестов и этикет
СИМВОЛИКА РУКИ

Существенный пласт этикета — жесты, мимика, позы и другие выразительные движения человека — изучается в настоящее время в рамках специальной субдисцип лины — кинесики. Репертуар кинесических средств, ис пользуемых человеком при общении, и в частности в этикетных целях, весьма широк. ...



Тема Re: Даже ръка с ръка да се съедининови [re: Ab I]  
Автор Prokimen ()
Публикувано12.02.15 11:27



: " Даже ръка с ръка да се съедини..."



Редактирано от Prokimen на 12.02.15 11:27.



Тема е тенови [re: Ab I]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано12.02.15 13:07



Даже и светец да станеш - папа, патриарх, убост ненагледна - е нищо, ако не си надмогнал менталността, която се привързва към нещата и не спира да се съревновава.

В действителност човек може да постигне много неща, но да си остане все така определящ се, спрямо другите - те са такива, пък аз съм ехеее, немам стигане.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.