Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:26 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема правилно ли е  
Автор rozzi4ka (непознат )
Публикувано04.09.14 21:55



Здравейте
имам следното питане
имам силна непоносимост към това родителите на мъжа ми да желаят да гледат детето ми.
Нямам никакво желание да им давам детето си да е при тях.
Те живеят в друг град, и винаги когато пожелаят малкия да отиде при тях, първата нощ плача и дните в които не е до мен не се чувствам добре.
Специално в България е прието бабите и дядоците да помагат на родителите за отглеждането на децата, но за мен това не важи и не го разбирам, защото след като БОГ дава дете на едно семейство то е за да се научи да бъде родител.
Аз не възприемам за правилно детето ми да бъде гледано от друг.
Дори и за малкото време в което го пускам при родителите на мъжа ми, това е една седмица за цялата година-защото мъжа ми се сърди, понеже майка му всяка сутрин е на телефона с него и знае какво да иска
Дори и за този период не желая да го давам при тези хора.
Дали греша. Свекър ми е атеист, в къщата му ако влезеш трябва да се подчиняваш и да мълчиш. Не понася хора и за да бъде на неговата е стигал до физическа саморазправа с мен/юмрук през лицето/.
Слава на БОГА, БОГ ни помогна да си имаме свой дом и в друг град, но самата мисъл, че дори и за една седмица от цялата година детето ми да е при този човек и жена му, това ме стряска и ме вкарва в размисъл и тревога.
Нормално ли е, къде греша и греша ли.
Някой може би ще си кажат че съм обсебила детето си и че го държа до полата си.
но не е така, просто нямам доверие на родителите на мъжа ми, разочароваха ме, крият от мен и ми казват нещата не истинските имена, а завоалирано.
Много ще бъда благодарна ако ми кажете коя книга правослана да прочета за да намеря успокоение за себе си.
От доста години не намирам начин за разрешаване на този проблем.
Просто не желая тези хора да искат да ми гледат детето и да им го давам и това съм сигурна, че на много хора ще им се стори странно.
Домъчнява им-ясно е, но могат да дойдет до при нас за 2-3 часа да го видят и да си се приберат, но не - те държат там при тях да го пратя.
Моля Ви за съвет

Благодаря



Тема Re: правилно ли енови [re: rozzi4ka]  
Автор loverrock ()
Публикувано04.09.14 22:30



Свекър ти те е ударил, а мъжът ти как реагира?



domino dancing

Тема Re: правилно ли енови [re: rozzi4ka]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано04.09.14 22:43



Toва, че Бог дава дете на едно семейство, за да се научи да бъде родител е пресилено.
Това, че свекър ти те е ударил е вече насилие - лично, ако баща ми удари приятелката ми или бъдеща моя съпруга, да забрави повече, че изобщо съществувам.
А това, че не искаш да си даваш детето друг да го гледа, според мен е точното отношение на всеки един родител - но помни, че ако правиш разделение т.е. родителите на съпругът да бъдат лишени, но твоите не, това един ден по някакъв начин ще ти се върне със сигурност.



Тема Re: правилно ли енови [re: rozzi4ka]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано04.09.14 22:47



От какво се страхуваш толкова от тези хора, че могат да коригират някакви твои грешки, които не осъзнаваш? Или ти си нахлула като троянски кон в това семейство.





Тема Re: правилно ли енови [re: loverrock]  
Автор rozzi4ka (непознат )
Публикувано04.09.14 23:14



Отблъсна го, за около месец не му говореше и не им се обаждаше, но след това Отеца на който се изповядва му каза, че е редво да се обажда на родителите си и станаха отново добри приятели.



Тема Re: правилно ли енови [re: Exaybachay]  
Автор rozzi4ka (непознат )
Публикувано04.09.14 23:30



Баща ми почина преди 15 години,
майка ми живее сама и не желае да се ангажира да ни гледа детето, а и все още работи.
тя също е в друг град.
идеята тя да ми гледа детето, също не ми харесва, а най-интересното е , че сега като се замисля повече време малкия е бил при свекър и свекърва ми отколкото при майка ми.
А това, че ще ми се върне, и ако под тази форма ще ми се върне, като моята снаха един ден не желае да ми дава детето си да го гледам и да се грижа за него, дори и за известен период от време-мога само да кажа, решението и правото е нейно, защото това е нейното дете.
не бих се ядосвала за такова нещо и дори и на въпрос не бих го подигнала.



Тема Re: правилно ли енови [re: rozzi4ka]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано04.09.14 23:37



В случая не е важно на теб какво ще ти се върне, а какво ще се върне на детето, защото в никакъв случай двама изолирани родители в "чужд град" не могат да заместят широкото семейство.



Тема Re: правилно ли енови [re: dnaunseq]  
Автор loverrock ()
Публикувано05.09.14 00:07



Все пак е проявено насилие към нея, не трябва да дава детето в подобно семейство.

domino dancing


Тема Re: правилно ли енови [re: dnaunseq]  
Автор rozzi4ka (непознат )
Публикувано05.09.14 00:15



да, имаш право,
широкото семейство-но ако в това широко семейство липсва егоизма, постоянното наставничество, налагане на чуждо мнение, ежедневни съвети - да съссигурност тогава да и то с голямо удоволствие сама ще търся подкрепата участитето на всички в широкото семейство.
Но тук няма как да се получи-повярвай ми.
моята майка ме дърпа на страни за да ми каже какви кусури е видяла в мъжа ми, от което повярвай ми побеснявам и директно приключвам разговора, а свекър ми и свекърва ми постоянно дебнат момента мъжа ми да е насаме с тях за да му кажат какво нередно има в семейството му и къде трябва като мъж да се намеси и да си издаде заповедите.



Тема Re: правилно ли енови [re: loverrock]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано05.09.14 00:21



Има ли двама свидетели на случая? Със сигурност участничката е много манипулативна, предвид това, че поставя на преден план въпроса, че свекърът е атеист, докато тя е вярваща и очаква подкрепа от вярващите. Виждаме, че синът много добре комуникира с родителите си, което значи, че донякъде имат общи ценности, то питаме как тогава тя иска да е със сина, а не иска да е със семейството? Освен това свекърът вероятно не е знаел как да действа, а причината за това е, че нормално човешко действие е възможно, когато има поне близост в базиса от човешки реакции. Но в съвремието се смесват семейства с твърде разнороден бекграунд и се стига дори до непоносимост. Кое обаче е по-качественото семейство, което трябва да се вземе за образец (също така по-интегрираното в социума). Дори без да се изяснява този въпрос, то семейството от страната на жената е доста отслабнало като възможност за предаване на опит и ценности на следващото поколение, предвид, че баща й не е сред живите от 15 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.