Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: правилно ли енови [re: rozzi4ka]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано05.09.14 11:40



Отеца в църквата ме съветва да поискам прошка
ама какви са тези хора бре - в тези църкви само скопени папагали ли е останало ........ ей че глупости. По принцип не трябва да казвам това, ала знаеш ли каква ти е грешката - грешката ти е, че слушаш така наречените божии служители, грешката ти е, че поставяш над себе си авторитети, които на всичкото отгоре са роби, те са тъпи и слепи, а ти си мислиш, че са свети хора.

Да поискаш прошка за какво - че си изказала мнение, както би постъпил всеки един свободен, разумен и интелигентен човек. Да поискаш прошка, че си претърпяла насилие, физическа саморазправа, за това че си изказала мнение. Извинявай, ама този отец наред ли е с главата изобщо - това християнин ли е или страхлив плужек. Не слушай страхливците момиче, защото единственото нещо, което ще постигнете е да си насадиш страхове, които дори си проличават.

Но така е било винаги - жената да бъде тъпчена, жената да бъде слугиня, жената трябва само да слуша и да изпълнява, тя няма право на свободно мнение, няма право на личен избор, защото ако получи това право, то мъжът ще се сблъска очи в очи с факта, че е по- глупав от жената, а това е непоносимо за мъжкото его, от мъжка гледна точка е недопустимо жената да бъде по- мъдра, но факта си е факт: жената съдържа в себе си онази особеност, която превръща къщата в дом, жената върти дома, не мъжът, жената разбира по- добре съвместния живот и светът на чувствата, и ако на някой мъж не му изнася, да ходи да се оплачи на своя Бог, защото именно той така е решил и създал жената да е по- мъдра, тя не е виновна за това, че да иска прошка и то прошка от мъж, който е проявил насилие в/у нея.

Ма църквата - толкова е мъжка и шовинистка тази църква, че ми се повръща от нея, толкова е пълна със страхове, че бъкел не остава място за любов в нея, ма инак божията църква била, да бе да, с трици ще ловят маймуни.

Както и да е - според мен ти си в пъти по- съзнателна и интелигентна от обкръжението, което описваш, та разбирането ти е в пълно съгласие с Исус, за църквата не знам и не ме интересува. Но щом детето иска да се вижда със старците ти не бива да го спираш, сиреч не постъпвай, като свекър ти - нека малкия ходи, нека вижда, нека сам си прави преценка, обаче нека, дори да не е сега, но все някой ден трябва да научи, за тази постъпка на свекър ти, сега може да е още малък и да не разбира съвсем кое, какво е, но един ден трябва да разбере що за стока е дядо му и как е постъпвал с майка му. А ти няма за какво да искаш прошка, изобщо няма за какво да им цепиш басма - физическата саморазправа и то към човек от семейството е тотално падение, и признак за пълна оскотялост, не че мирише на нафталин, то мирише на мухъл. Мухльото ще посяга на жена, на съпругата на синът си - бати мишока нещастен, ако питаш мен, то следва да му сипеш още, да се види сам, каква е дрисня, пък като му зор, да ходи да бие синът си, че не командва жена си.



Тема Re: правилно ли енови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано05.09.14 12:19



Времето ни е далеч от тактичността, която се изисква от едно правилно функциониращо човешко същество. С обучителна цел ще приведа един материал, който демонстрира изискваното ниво на съобразителност при взаимодействието ни с ближния, далеч от кавгаджийското дурачество на "правите". Изразяването на "свободно мнение", комбинирано с невъзпитаност на човешкия характер води до директни нарушения и престъпления срещу ближния:





Тема Re: правилно ли енови [re: Prokimen]  
Автор rozzi4ka (непознат )
Публикувано05.09.14 22:25



какви например
какви мерки бихте предприели.
гнева който чвствам към тезци хора, на моменти е некнтролируем и не ми харесва.
не ми харесва да тая гняв, защото това може да провокира неправилните действия.
отстрани виждам че мъжа ми предпочита за това да не говори, даже ако може в къщи повече аз да говоря това ще му е най-добре.
Така е свикнал в къщи, майка му да мълчи, баща му да дава постоянно наставления.
при мен пък обратното- от малка са ме оставяли сама да мисля и сама да намирам решения.
Дадена ми беше свобода
и това постоянно съветване не успявам да го разбера.
нали за това всеки от нас има отделен живот за да прмине по него, за да носи сам своя кръст, а когато се създава семейство -съпрузите стават едно и търсят заедно решения.
нещо ли някъде бъркам.

Майка му на моя мъж постоянно го съветва -по добре да мълчи и да си трае, защото проблема ще се разрасне и така ще стане по голям проблем.
и той за това предпочита за всичко с мен да се съгласява, решенията сама да ги вземам, но понякога нали и аз мога да сгреша.



Тема Re: правилно ли енови [re: rozzi4ka]  
Автор Prokimen ()
Публикувано05.09.14 23:48



Едно нещо е човек да защитава личното си достойнство, друго нещо е семейната дипломация. За нормалността на семейните отношения понякога е наложително ненормално търпение. Кръвта на вода не става и колкото съпругът Ви да Ви защитава, Вие не забравяйте, че те са му родители и има Божия заповед по въпроса.

Понеже майка Ви не настоява детето да е при нея, ето Ви повод да проявите свръх дипломация и да представите нещата, че намирате за полезно детето да не напуска вашия си дом и подчертайте, че ни при майка Ви, ни при другите баба и дядо.

С всичкото ми разбиране за обидата и болката от агресията, които сте изпитали, от Вас зависи семеният уют и уравновесеност на взаимоотношенията. Всеки да е уважен и никой да не е засегнат. Струва ми се, че трябва много дипломатично да действате за да не останете един ден сама безмъж и детето Ви също да се обърне срещу Вас. Посейте разум за да жънете съдба!



Тема Re: правилно ли енови [re: Exaybachay]  
Автор kalomain-97207 (гозгунджия)
Публикувано06.09.14 20:47



Интересно говориш, но имам един въпрос - ако наистина превърнат детето в бойното си поле?



Тема Re: правилно ли енови [re: kalomain-97207]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано07.09.14 13:31



Нали за това казвам, че мнението на детето трябва да се уважава - щом иска да гостува на старците, значи следва да му бъде позволено, не бива да бъде ограничавано, само защото то е все още малък човек зависещ най- вече от родителите си и като такъв нямащ възможност само да предприема решения и действия. Редно си е, щом иска да се вижда с дядо си, нека се вижда - фактически в това няма нищо лошо и си е съвсем нормално желание. Ако виреят някакви опасения, че дядото ще насъска малкото срещу майка му, то това е толкова трудна, че почти невъзможна мисия - по мои наблюдения съм забелязал нещо, което е наистина впечатлително: така както майката може да настрои детето срещу майка му, никой друг не може да постигне, точно майката е човека, който може да разочарова до такава степен собственото си дете, че то да я мрази, това не е по силите на друг човек. А ако стареца упорито се опитва да прилага някакви такива трикове, то в крайна сметка ще отчужди детето от себе си. Но така или инак всяко едно дете,трябва да бъде оставено свободно да изгражда собствено мнение и преценка, за което обаче следва да научава и горчивата истина - дали са грозни или хубави няма значение, фактите трябва да се узнават.

Пък, ако превърнат детето в бойното си поле, то горко им - тези сюжети изключително рядко завършват с добър край.

п.п. не е нужно майката да подобрява отношенията със свекъра - особено при тези стекли се обстоятелства. Детето нека си гостува, това не значи, че майката трябва да подобри отношенията с дядото - и впрочем според мен това трябва да бъде ясно казано и на стареца: детето ще ти идва на гости, защото то иска, ако зависи от мене (майката) няма да му видите очите. Уважава ли се свободата и любовта на детето, то е божи закон, че това отношение ще се върне - всъщност като цяло е духовен закон това, психологически, че както си се държал с детето си, така един ден ще започне и то да се отнася с теб.



Тема Re: правилно ли енови [re: Exaybachay]  
Автор rozzi4ka (непознат )
Публикувано07.09.14 23:00



Благодаря за хобувия отговор,
Дядото и бабата се държат добре с детето и мисля че не си позволяват да говорят неприятни неща за мен.
Единствено съм хващала дядото в присъствието на детето и мъжа ми/а и мъжа ми ми е споделял/ че дядотоа спори с мъжа ми в присъствието на детето и му обяснява да си отвори очите и да види - що за стока е жена му.
И малкия ми е споделял, че като отидат с баща си, дядото все се кара , нервничи и дава нарежда.
Реално е така, ако зависи от мен изобщо не желая, нито имам някаква нуждата да ми гледа някой друг детето, нито да го давам на някого.
Майка ми никога не е настоявала да и давам детето си да ми го гледа,
Да домъчнява й , питам ме кога мисля да си отида за да ни види и мисля ли изобщо да си ходя за да го види, аз и казвам нещо ориентировъчно и приключваме.
...но при родителите на мъжа ми не е така, те настояват, водят се спорове, войни с мъжа ми /защото аз не съм достатъчно на висота в умствено ниво, че да се говори за тези важни въпроси с мен/и т-н.
Поредната война / тиха/ приключи днес, свекърва ми е посредника както винаги,
под настоятелството на свекър ми държи детето да дойде два дни по рано, че да има ли повече време да го видят, аз обясних, че няма как да тръгне по-рано по ред причини/ с малкия имахме планувани дейности/, последва звънене към мъжа ми, свекър ми му се е разкрещял, при положение, че пък мъжа ми незнае аз какво съм се разбрала с детето. И понеже не смеят да ми кажат на мен директно каквото имат да казват, се минава през мъжа ми,
Той разбрал недоразбрал дообърква положението и така.
и от 3 часа се обясняваме интелигентно по телефоните.
И пак смятам, че вината тук е моя, защото ако бях по умна жена сигурно по друг начин щях да проведа тези разговори и да се приключат нещата много по -бързо.
Аз се съобразявам с желанията на малкия човек и съм напълно наясно за неговата собода, която трябва да се дава.
Просто не ми е приятно някой да ми "извива ръцете", като си налага мнението или като той вместо мен решава относно детето ми и мъжа ми какво и как да стане.
Дядото и бабата обичат малкия и никога не биха посегнали да го ударят, защото той самия не би отишъл повече при тях, напротив малкия иска да отиде при тях.
Проблема съм аз, че в това семейство жената която влезе, трябва да мълчи и да не отстоява мнение, камо ли да решава тя какво да прави с детето си.
Мъжа трябвало да командва - желание и мнение на свекъра.
и от там на свекъра и на свекървата им е по добре да виждат сина и внука си, защото те могат лесно да бъдат манипулируеми, може лесно да им се нарежда и да изпълняват.

и понеже по нагоре, някой писа, че аз съм далече от голямото и сплотено семейство, да далече съм, защото от постоянното наставничество, съвети и намеса на родители ние с мъжа ми не разбираме кое е нашето семейство.

Редактирано от rozzi4ka на 07.09.14 23:17.



Тема Re: правилно ли енови [re: Prokimen]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано07.09.14 23:11



За нормалността на семейните отношения понякога е наложително ненормално търпение.

Великолепно заключение!





Тема Re: правилно ли енови [re: Lilla My]  
Автор rozzi4ka (непознат )
Публикувано07.09.14 23:20



Благодаря
така е, но явно проблема при мен е търпението.
и най-вече да отстъпвам на някого за нещо, за което нямам нужда от съветите му и наставничеството.
Когато човек се е научил от малък да се справя с нещата и сам да взема решения, е трудно да бъде постоянно съветван.
Но това съ търпението ми е ясно, само че доста трудно изпълнимо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.