Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема недоумение относно...  
Автор gor4iv (новак)
Публикувано11.08.14 10:12



Защо протоирей Димитрий Смирнов казва,че никога няма да бъде канонизиран йеросхимонах Самсон /Сиверс/



Тема Re: недоумение относно Сампсон Сиверснови [re: gor4iv]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.08.14 11:24





Струва ми се, че бях засягал този въпрос във форума.

Ако трябва да се отговори с едно изречение - заради безбожното му поведение и хулиганско отречение от званието и професията "свещеник". Има предостатъчно материали и документи за безбожното му и хулиганско поведение, както и писменото му отречение от вярата за да спаси кожата си.



В нарушение на свещените канони на Светата Православна Църква, Сиверс умира в сан. Каноните не позволяват да се връща сана на човек, който публично се е отказал от свещенството си. Оттук идва и изводът що за истина ни е презваленото православие днес.



архивните документи







Тема авантюристът Сампсон Сиверснови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.08.14 11:39





Вопрос отцу Рафаилу: Почитаю старца Сампсона Сиверса, но появившиеся недавно материалы о невозможности его прославления смущают. Как к этому относиться?
Ответ арх. Р. Карелина: По моему мнению, для души старца Самсона лучше, чтобы молились за него, а не ему.



что ж, может и так...
За него молиться а не ему. наверно, это - так и есть. За него, если конечно, есть желание...


Ако на някой от клубните герои му се прииска на всяка цена да се моли на авантюриста Сиверс, ето и неговата икона, която съперници по красота с тази на Силуан Атонски





Тема Re: недоумение относно...нови [re: gor4iv]  
Автор Prokimen ()
Публикувано13.08.14 22:21



Вие къде изчезнахте без да ни обясните какво е Вашето лично отношение към Сампсон Сиверс?

, член на комисията, разглеждала въпроса с канонизацията на героя.



Тема Re: недоумение относно...нови [re: Prokimen]  
Автор gor4iv (новак)
Публикувано14.08.14 09:50



Здравейте!
Имам още да дочитам ...
Горчивини..
Доста ми е объркан явно "духовния живот"щом не улавям неща ,които
не са православни.
Доказателството е книгата "Ще видим Бога както е"на Сахаров
Прочетох я до половината преди да разбера .че е модернист
Обърканост...



Тема Re: недоумение относно...нови [re: gor4iv]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.08.14 10:29



Разсмяхте ме най-добродушно. Книгата ми е подарена от скъп духом човек и не съм я отварял дори.

В свое време бях чувал за прот. Александър Мен, но нямах нито една негова книга. Когато пристигнах във Франция, започнах да го чета и в главата ми настъпи такъв мрак и объркване, отварящи ми необятните хоризонти на атеизма. По-късно узнах че е сионист, будист и дявол знае още какво. За някои, Мен е авторитет и сякаш им помага в духовното издигане. Същото нещо е и с архимандрит Софроний Сахаров.

Не случайно, отговаряйки на въпроса Ви за Сампсон Сиверс, направих паралел със Софроний Сахаров и Силуан Атонски, защото са от един дол дренки, (според моите критерии).

Вие изчетохте ли класическите православни автори? Те не са по-лесни от дядо Ви Софрония или Меня, но поне ще изградят едно трезво усещане за душеспасителност и лукаво подвеждане.

Според моите най-скромни виждания, струва ми се, че всеки българин трябва да прочете всички книги на архимандрит Серафим Алексиев. Напоследък излезе книгата на игумена на московския Сретенския манастир - архим Тихон. Не съм я чел, но от изгледания филм му имам доверие, че не вмъкнал свои теософски виждания, както Софроний Сахаров. После, ако владеете руски език, прочетете Отечника и другите трудове на светителя Игнатий Брянчанинов. Прочетете трудовете на св. Тихон Задонски. И по-после, когато сте се извисили на някаква степен, св. Теофан Затворник. Не на послкедно място бих препоръчал Лавсаика и Преп Йоан Касиан. Препоръчвам Ви книжката за отец Алексий Мечев. Неотдавна са издадени две книги на еп. Натанаил Лвов. Той пише леко и увлекателно, макар и да засяга библейски въпроси.

Архимандрит Софроний не пише нито от личния си опит как вижда Бога и никой православен няма да види Бога по Софрониевието теософски приставки, с които оскверни светоотеческото богословие и преобърна православното богословие с краката нагоре.

Поздрави!



Тема Re: недоумение относно...нови [re: gor4iv]  
Автор gor4iv (новак)
Публикувано14.08.14 10:45



Сърцето ми излиза от ритъм.Лежах в къщи и няколко часа четох ,за с-м.Самсон.И му се молих да ми помогне.Сърцето ми влезе в ритъм .Това запомних /че грехът трябва да се ненавиди ,да се оплаче ,че това е покаяние
За себе си реших - дадено ми беше по вярата ,че той е свят.Останалото -
покривам с мълчание...



Тема Re: недоумение относно...нови [re: gor4iv]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.08.14 11:04



Това е друг въпрос. Вие хвърлихте въдицата си с въпроса защо не го канонизират. Дадох Ви отговор. За останалото всеки е свободен в решенията си. Човек може да се моли и на самия дявол и да върши добро с помощта на бесовете. За мен пък Ванга е сто пъти по-свята от Сампсон Сиверс. Остава да организираме колективно моление към баба Ванга. Поне тя не е лъгала пред хиротонията си, че е графиня, нито се е отказвала от професията - свещеник.

Поздрави и не лукавствайте друг път с празнословни въпроси за да не Ви гръмне сърцето като панаирджийски балон!

Редактирано от Prokimen на 14.08.14 11:07.



Тема Re: недоумение относно...нови [re: Prokimen]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано14.08.14 16:02



Събрахте се тук, като гледам, две сродни души, но пък и някои различия са се очертали. Даа, няма "пълно щастие"!





Тема Re: недоумение относно...нови [re: Prokimen]  
Автор gor4iv (новак)
Публикувано14.08.14 18:56



"не лукавствайте друг път с празнословни въпроси "
В моя защита обяснявам ,че нямах понятие за причините ,а протойерей Д.С. в отговорите беше лаконичен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.