Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Като пиша "в него" имам предвиднови [re: Exaybachay]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано26.08.14 16:41



кое районно?



Тема Re: Като пиша "в него" имам предвиднови [re: Lilla My]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано26.08.14 17:07



цъ - всичко си било по закон, то това не е от вчера, нито от миналата година. Не знам как е възможно това, но се допитвах и до юристи: София, Пловдив, Бургас, Варна, навсякъде по някакъв необясним от никого начин, но все пак законен, ромското население има пълно право, да си прави сватбите, кръщенетата и с една дума казано да си демонстрира циганията, с музиките, оркестрите и цялата им прелест, насред жилищни квартали, като единственото условие е да не вдигат врява след 23:00 часа.

п.п. но да не отклоняваме темата.



Тема Re: Като пиша "в него" имам предвиднови [re: Exaybachay]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано26.08.14 18:56



няма такова нещо миличък
от 5 години победоносно се справям с тези ситуации

1. Нямат право на шум над определени децибели
2. Максимум до 22.00 ч.

Знам и други номера.
Ако искаш - на лични, за да видим дали пък не може да се прекрати и дженерално проблемчето ти/ви един път форевър.



Тема Re: Като пиша "в него" имам предвиднови [re: Lilla My]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано26.08.14 21:29



"Ако искаш - на лични"

Аз предлагам тук да пишеш за "победоносното справяне", а като алтернатива моля да ми пратиш и на мен лични бележки, защото аз считам в най-добрия случай полухора, онези, които тормозят другите с шум - независимо какъв: "музика", крясъци, форсиране на мотоциклети и т.н.

П.п. Най-справедливото действие, според мен, е близо до фантазията, според която уродите - свободни производители на травмиращ шум, да са вързани, да им се сложат мощни слушалки на ушите и постепенно да се увеличава любимата им музика, докато почнат да вият от болка. Разбира се, трябва да се внимава да не им се увреди някакъв орган трайно. В такава невъзможна, за съжаление, фантазия няма нищо садистично и нехуманно, просто тя поставя наболелия въпрос за малтретирането на едни по-нормални хора от страна именно на полухора (или антихора) - шумопроизводители. А всъщност, един от най-големите И ТЕЖКИ проблеми е кучешкия ЛАЙ!





Тема Нищо подобно не твърди св. Силуан!нови [re: Lilla My]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано26.08.14 21:59



"Божията благодат и чувството, което тя дава, да ми разправя някой си Силуан или който и да било, че тя е "държане на ума в ада" /каквото и да си представяте под това/"

Неговия опит - съобразно това откровение ("Дръж ума си в ада и не се отчайвай!"), е когато той (св. Силуан) е вече (поради една или друга причина) в пълно състояние на богооставеност, когато няма Благодат, когато е крайно отчаян - ТОГАВА да си държи ума в ада (в който вече е! Тук се има предвид ада повече - но не само, в неговото психологическо измерение - вж. напр. Бердяев), т.е. да понася това си състояние съзнателно и с молитва ("умната молитва") и да не СЕ отчайва, въпреки че всичките обстоятелства го карат да се отчайва! Явно почти никой или направо никой нищо не е разбрал от това, за което пише св. Силуан и архим. Софроний, затова и се налива от пусто в празно от всички "противници" на св. Силуан. Слагам противници в кавички, защото какви противници могат да бъда хора, които поради една или друга причина изобщо не са разбрали за какво става дума.

П.п. НО КАК Е ВЪЗМОЖНО - НАЛИ ТОЛКОВА НЕЩА СЕ ИЗПИСАХА, ТОЛКОВА ОБЯСНЕНИЯ!?? Оказва се, че и Прокимен - човек епископ, и Lilla My, и Ex....... (не знам как да изпиша името

), и Православен скот и др., просто нищо, ама нищо не са разбрали, а според мен е така просто и ясно! Все едно дяволът ви е сложил някакво покривало върху интелигентността и тя е напълно изключена от "познавателния процес" за сметка на безкрайното повтаряне "св. Силуан е лош човек и сатанист". Това е като някаква ...хунвейбинска история - да се повтаря така. Съжалявам, че трябва да правя такива заключения, но те и с микронадеждата, че все пак някой ще се поопомни, ще "включи", така да се каже!...



Тема Re: Това, Прокимене, е сред най-същественотонови [re: _maycal]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано26.08.14 22:00



Чувството на богооставенст се явява когато човекът се изправи пряко и непосредствено - под една или друга форма, пред гибелта, пред смъртта.

Тъпизми! Видял си ти умирачка, ама през крив макарон!
Дрънкало!





Тема Re: Нищо подобно не твърди св. Силуан!нови [re: _maycal]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано26.08.14 22:56



Що се отнася до човека с трудното за изписване име т.е. моя милост - трябва да повторя, че все пак чета извадки от контекст. Действително това, което казваш може и да е така, но личното ми мнение е, че този човек е бил вманиачен на тема "ад" - всичките му приказки все около ада са се въртели или в кратце, чини ми се да е бил умопомрачен, а ако не си е изкарал по някое време ума от ада, то тогава със сигурност, казано простичко, не му е била съвсем наред главицата.

А отделно, като полезност - когато си отчаян, да ти кажат не се отчайвай, върши толкова работа, колкото когато си гладен, да ти подадът празна паница. Разбира се това мога да го отдам и на липсата на дар слово - хванал цаката, ала не му е дошло отръки как да го преподаде.



Тема Re: Нищо подобно не твърди св. Силуан!нови [re: _maycal]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано27.08.14 00:05



майки, разбирам те какво искаш да кажеш,
но въобще не може да е вярно това

завръщането към/на Бог автоматично изважда душевното състояние от адските мъки

контактът с Бог не може да е свързан с никакво друго чувство освен на покой, радост, упование, сигурност - благодат

това чувство е паралелно с други чувства - мъката по загубен човек може да е душеразяждаща, но усещането за Бог е друго паралелно чувство и то е на покой. и двете могат да се изпитват едновременно, обаче! не могат да се изпитват по отношение на нас самите.

схващаш ли?

да речем снякой е болен от неизлечима болест /съжалявам, но не ми идва друго по подходящо в момента/. божието присъствие ще донесе само и единствено покой. то трябва да извади от състоянието на вътрешна, непоносима болка. няма такова нещо като "стой си там къде си, но не се отчайвай"

ето го бе майки:

3 Връзките на смъртта ме обвиха, И мъките на преизподнята ме намериха; Скръб и беда срещнах.
4 Тогава призовах името Господно, и Го помолих: О Господи, избави душата ми.
5 Благ е Господ и праведен, Да! милостив е нашият Бог.
6 Господ пази простодушните; В беда бях, и Той ме избави.
7 Върни се, душе моя, в успокоението си, Защото Господ постъпи щедро към тебе.
8 Понеже си избавил душата ми от смърт, Очите ми от сълзи, и нозете ми от подхлъзване


намери ми една място в текстовете където Бог ухилено казва на някого "мъчи се ти, мъчи се, мъчи се бе и не се отчайвай"

Бог ме направи да забравя всичките си мъки и целия си бащин дом.

Някаква кофти имитиация/интерпретация на ето това прави Силуан:
43 И яви Му се ангел от небето и Го укрепяваше.
44 И като беше на мъка, молеше се по-усърдно; и потта Му стана като големи капки кръв, които капеха на земята.




Тема Занимавка и хоби!?нови [re: Lilla My]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано27.08.14 11:01



"завръщането към/на Бог автоматично изважда душевното състояние от адските мъки

контактът с Бог не може да е свързан с никакво друго чувство освен на покой, радост, упование, сигурност - благодат

това чувство е паралелно с други чувства - мъката по загубен човек може да е душеразяждаща, но усещането за Бог е друго паралелно чувство и то е на покой. и двете могат да се изпитват едновременно, обаче! не могат да се изпитват по отношение на нас самите. "


Ами той - св. Силуан, има предвид "интервала" (времеви, екзистенциален), в който доминира цялостно и категорично усета и убеждението, че "няма" Бог, няма "завръщане към/на Бог" (вж. цитата на Lilla My). Ако и това не разберете - нещо в което вече съм убеден (че няма да го разберете), просто няма смисъл да дъвчем едно и също неразбирателство. Аз ще си остана с известна борба срещу известен мой порив към отчаяние от това, че има хора като вас, неспособни да разберат нещо така просто!

Това го пиша не с гняв и озлобление, а със съжаление и именно с поне нюанс на чувство на...унилост (ако не на отчаяние), да кажем.

П.п. Ако някога успеете до поразберете за какво става дума, тогава вече ще може да се каже, че имате действителен усет за религиозността, че сте "нагазили" в нея. Същото - съобразно и неговото неразбиране, важи и за Прокимен. Иначе, ще ви остане всичко като умозрителна занимавка и хоби, и някакви бегли неясни емоционални "усети"...



Тема Re: Занимавка и хоби!?нови [re: _maycal]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано27.08.14 15:49



що за вярващ е този, който е убеден /дори на моменти/, че че "няма" Бог, няма "завръщане към/на Бог" ...
любител някакъв?

Ако някога успеете до поразберете за какво става дума, тогава вече ще може да се каже, че имате действителен усет за религиозността, че сте "нагазили" в нея.

това е смешно твърдение, майки!

истинският вярващ, религиозният човек абсолютно не е в състояние да изпитва каквито и до било съмнения в наличието, помощта и завръщането на Бога в състояние на чувство за изоставеност!

моля ти се...
смучете си доводи от пръстите само и само за да защитавате една невярна теза

истинският вярващ е в убеждението, че дори в момента на изоставяне този момент е смислен, има божий план относно самото изоставяне. той знае, има емпиричния опит с връзката си с бог и знае, че повика ли го, Той се връща, защото винаги се връща. В противен случай се отказва от самата си вяра в Бог.

Ако Силуан е имал своите моменти на съмнения, откази, отрицания това си изцяло негов проблем!

Ние имам куп житейски примери, жестоки примери, когато Божия намеса сякаш изобщо не е имало. Можем да извадим цяло тесте карти белязани с въпроса: Къде беше Бог?
Обаче истински вярващите, светците във вярата, избраните нямат никакво съмнение дали, питат само защо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.