Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Молитвата на Гагарин в космосанови  
Автор Prokimen ()
Публикувано16.01.14 22:19



Клубът нещо се умълча. Да не би народът да виси на километричната опашка за поклонение на една от най-големите християнски светини - чудотворната частица от зъба на мечката на преп. Серафим?

За ранобудните клубари ще оповестя благовестието на Високопреосвещения и потенциален Светейший ANCHORET:





О, преславнии, всечестнии, святии и многоцелебнии Дары, яже от волхвов, оградите ны от всякия беды, напасти и нестроения, и низпослите на ны, грешныя, милости ваша богатыя, избавите ото всякие болезни душевныя и телесныя, от потопа, огня, меча, еже от злых человек чародейства и обиды, и подайте нам по милости своей здравия и долгоденствия, домом нашим прибытка, скродником благопоспешения, супративникам же скорое истребление, молитвами и моленьми всепречистаго и преславного Пояса Богородицы, великаго и всехвальнаго креста святаго апостола Андрея Первозваннаго, святых славных и всехвальных риз святителя Спиридона Тримифунтскаго, святыя кафизмы святителя Иоанна Сан-Францискскаго, всечестнаго чугуннаго сосуда преподобнаго Серафима Савровскаго, и частицы святаго зуба медведя его, и всех прочих всечестных, великих и добропобедных святынь рода христианскаго, услышите молитву нашу и неотступно явите нам милость свою. Яко подобает вам всякая слава, честь и поклонение, Злату, Ливану и святой Смирне, всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Редактирано от Prokimen на 16.01.14 22:20.



Тема Re: Молитвата на Гагарин в космосанови [re: Prokimen]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано16.01.14 23:19



руснаците сериозно са се замислили за православни мисии в космоса:





Тема Re: Молитвата на Гагарин в космосанови [re: Prokimen]  
Автор Eliana21 (минаващ)
Публикувано17.01.14 00:32



Не ги е срам тези да си правят майтап с Гагарин и със Св. Серафим.



Тема Re: православният космоснови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Prokimen ()
Публикувано17.01.14 01:28



Тази информация не бе достигнала до благочестивите ми уши. Фотографиите Ви ми показаха и дивни видения. Остава да се отпечатат православни руски паспорти за рая. И без друго започна словесна битка кой е вселенският патриарх. Защо да не се разпродадат и паспорти за вечността, з.авземайки предварително юрисдикционна преднина. Истанбулскиат патрика ще си остане с едно само наргиле.



Тема Re: професионалното кощунствонови [re: Eliana21]  
Автор Prokimen ()
Публикувано17.01.14 01:38



С всичкото ми уважение към Вашето благоговение към светините на вярата, мисля, че е наложително да сме свръх предпазливи към предметите, които ни се предлагат за поклонение, както и към "молитвените" текстове, надминаващи рамките на професионалното кощунство.

Според прескромното ми мнение, въпросните "дарове" са плод на чиста проба гръцка шарлатания. Професионалните шарлатани да биха ги замъкнали в Русия поне през пролетта за да не мръзне суеверната тълпа на километрична опашка да се кланя на вятъра и в неграмотността си да се поругава с Христа.



Тема Re: професионалното кощунствонови [re: Prokimen]  
Автор Eliana21 (минаващ)
Публикувано18.01.14 17:12



За да се разбере дали са гръцки фалшификат трябва да се изследват. Ако само лъжат хората греха от това е на духовните лица които ги представят като светини а не на поклонниците които мръзнат по опашките цял ден. А ако не са грехът е за тези които ги наричат фалшификат.

А това със зъбът на мечката не съм го виждала никъде в официалния сайт на Саровския манастир и най-вероятно е пълна измислица.



Тема Re: професионалното кощунство [re: Eliana21]  
Автор Prokimen ()
Публикувано18.01.14 17:53



Много се смях, когато прочетох за частта от зъба на мечката. Ровичкайки се в руската блогосфера, срещнах обвинение, отправено към дякон Андрей Кураев, който последните дни разтърсва руската църковност с компромати, клевети и църковни интриги.

Предполагам, че някъде ще да е била тиражирана историята с поклонение на зъба на мечката, защото дори второто лице в Московската патриаршия - Митрополит Иларион Алфеев с ирония изказва "съжаление, че никой не говори за зъба на мишката", понеже един от аватарите му е мишка.

Погледнато с духовна трезвост, не е възможно да са запазени някакви части от въпросните дарове на влъхвите. Нямаме никакви исторически сведения за такива остатъци. Първото упоменаване е откъм 9 век, ако правилно разбрах в пренията по въпроса.

Аз споделям мисълта за чиста проба фалшификация. Вие сте интелигентен човек. Обърнете внимание на държавните манипулации с подобни "светини".

"Даровете" идват в Русия в момент, когато ченгето Кураев разтърсва целия епископат и църковна общественост със своите долнопробни интриги и клевети по чиста задкулисна поръчка.

За непредубените не може да има съмнение, че има нарочен сценарий, както и при разнасянето на пояса на Св. Богородица. Припомнете си събитията след руското поклонение на пояса.

П.П, В контекста на многохилядното поклонение на "даровете", пак Митрополит Иларион иронизира в блога си, че в скоро време ще бъде донесен за поклонение библейският Златен телец Откровено казано, тази му ирония много ми хареса, защото хората са готови да се поклонят на какво ли не. Тези масови, по партийному и с укомсомолски плам поклонения излизат от рамките на християнството и превръщат православието в своеобразна сектанщина.

Не се чуват пастирски гласове за покаяние и благочестив живот. Когато греховността се замазва с поклонения, става страшно. Това е анестизиране на църковнота живост и съзнателно приспиване на съвести. В контекста на скандалите около Кураев един виден киевски свещеник нелепо припомня израз на Фудел за "двойника на църквата". Не зная дали сте го чели, но Ви го препоръчвам най-най-настоятелно да прочетете книжките на Фудел, които ги има в електронен вид. Прочее, тези масови поклонения и евтини реклами на всевъзможни чудотворни икони е усилена работа в зловеща подмяна на Църквата Христова с нейния двойник.

Видимостта на съвременната православна църква навсякъде се изпразва от съдържанието си. Това го казвам с много болка и искам да вярвам, че няма да последват стерилни тенденциозни интерпретации на тези ми думи. Не съдя никого, но призовавам всеки да бъде трезв към църковните масови мероприятия.

Редактирано от Prokimen на 18.01.14 18:06.



Тема Re: професионалното кощунствонови [re: Prokimen]  
Автор oldfrog (старо куче)
Публикувано19.01.14 18:10



Относно Дякон Кураев Ви дължа едно извинение за клубната си опозиция с Вас по отношение на въпросната личност. Смятах, че в Г-н Кураев все пак има някакъв елемент на вяра. Но... оказва се, че в своите богословски трудове и житейска практика този човек си е Истински Православен Модернист, който не познава Бога.

Достатъчно ми беше само това, че спада към Универсалистите, тези, които смятат, че неща като Ад и Божий Съд не съществуват, и всички човеци ще се спасят, както е смятал Ориген.

Гледайки снимката, където Кураев уютно е седнал за рокера, ми стана ясно, че не събира за Христос, а за този, от когото рокерите се вдъхновяват...

Но всъщност тарикатлъкът тук е този, да асоциираш множество лъжеправославни около себе си, за да имаш възможността чрез техните гласове и численост да се добереш да властови позиции. Или пък да осигуриш на по-високостоящи поръчители тази екстра. Може би не сте се замисляли, че зад бурната дейност на Кураев може да стоят и такива интереси?

За съжаление в ръцете на много хора Православието е единствено инструмент да се ловят и поробват човешки души за човешки Господари, а не да се служи на Бога!



Тема Re: професионалното кощунствонови [re: oldfrog]  
Автор Prokimen ()
Публикувано19.01.14 19:20



Андрей Кураев е отделен въпрос и тема за дискусия, особено в момоента, когато в момоента си показа рогата и разтърсва цялата руска църковност и общественост с компромати, провокации и всевъзможни клевети. При все това за "большие деньги". Мислех да изложа в конспектен вид последните му изяви, но времето не ми позволява. Кураев си остава професионален чекист и дейността му е преди всико и най-вече за пари. Който му плаща повече, той и може да поръча Кураевите изявления и клевети срещу който и да било.

Той отдавна ми е станал неприятен, особено след провокациите му в Молдова откъдето народът го изхвърли като парцал. Не съм предполагал, че този човек може да стигне под дъното на падението. Препоръчвам Ви руската блогосфера, която ври и кипи около Кураевите провокации. Като линк ще Ви дам блога или Живия журнал на един маргинален "неканоничен" свещеник, който пише много забавно.



Сред коментаторите му ще срещнете и други преинтересни блогове с невероятни перли като тези на един каноничен свещеник журналист, писател и синеаст.

Горката Русь Святая!

Редактирано от Prokimen на 19.01.14 19:25.



Тема Re: Молитвата на Гагарин в космосанови [re: Prokimen]  
Автор nabludatell-38662Модератор (Scopidae)
Публикувано20.01.14 14:38



Умълчахме се. Не е заради мечката, уви. Птиците небесни изкълваха посятото, битовизми ни налегнаха...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.