Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Честито Рождество Христово!нови  
Автор Eliana21 (минаващ)
Публикувано07.01.14 20:42





Дева днес ражда Свръхестествения, и земята поднася на Непристъпния пещера; ангелите с пастирите славословят, мъдреците със звездата пътешестват, защото заради нас се роди Младенец – Превечният Бог.



Редактирано от Eliana21 на 07.01.14 20:44.



Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Eliana21]  
Автор izz ()
Публикувано07.01.14 21:54



честито рождество на празнуващите по стар стил





Тема "Я па тая!"нови [re: izz]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано07.01.14 22:15



Честити, но като хората - отбележи, че честитиш по стар стил! Както, впрочем, е направила изз!

Честито - по стар стил!



Тема Re: нови [re: _maycal]  
Автор Дея ()
Публикувано07.01.14 22:31



Кой както го разбира. Нека календарът да не ни разделя.
Христос да се ражда и възкръсва в сърцата ни всеки божи ден.
Де да можехме да съумеем това...



Редактирано от Дея на 07.01.14 22:32.



Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Eliana21]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано09.01.14 01:26



Честито Рождество! Днес вече беше и Събор на Пресветата Богородица! Да се радваме и да се веселим! А не да се разделяме и да се караме за елементарото - нали тези празници са на хиляди години. Който ги променя е безумен. Да бягаме далеч от него.








Тема Re: Честито Рождество Христово! [re: timotey-25734]  
Автор starless (минаващ)
Публикувано09.01.14 10:45



На празничната патриаршеска Рождественска литургия в Москва, по време на великия вход, патриарх Кирил, упоменавайки всички православни патриарси, направи грешка /надявам се, грешка на езика/, казвайки - и патриарха болгарского Максима... Дано е неволна грешка.



Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: starless]  
Автор Дея ()
Публикувано09.01.14 22:05



И защо да не го упомене?

Не прави ли това свещеникът обърнат към народа за блаженопочиналите?



Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: starless]  
Автор izz ()
Публикувано10.01.14 01:19



Какво искаш да кажеш с "дано е неволна грешка"? Какъв мотив би имало за "волна" грешка? А и кой ли не я правеше тая грешка, просто за нас "патриарх"
беше неразривно съвързано с "Максим"





Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: starless]  
Автор Prokimen ()
Публикувано10.01.14 09:47



А каква друга може да е грешката? Аз пък съм свидетел когато на имен ден, вместо "многая лета" бе провъзгласено "и сотвори ему вечную память". Много се смях на момента, но неволно лапсусът се вгнезди в главата ми и когато ми се е налагало да провъзгласявам многолетие, всякога съм се боял да не би неволно да произнеса вечната памет.

Руските патриаршески литургии са същинско бреме. Само церемониалът по едно нищо и никакво обличане в литургичното облачение колко е театрален и изморителен! Патриарх Кирил служи твърде често и къде от преумора, къде от многократно произнасяне името на дядо Максим, такъв лапсус е напълно възможен.

Любопитно ми е къде руснаците слагат ударението на името на българския патриарх - на "о" или на крайното "а".

Да е честита на всички Новата година на Божията благост! Всяко добро от Новородилия Се Богомладенец! Нека през новата година да възрастнем духовно за да се радваме на нетварната светлина, излизайки завинаги от мрака на клубните заяждания и стерилни надприказвания

Редактирано от Prokimen на 10.01.14 09:51.



Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Prokimen]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано10.01.14 15:37



"Руските патриаршески литургии са същинско бреме. Само церемониалът по едно нищо и никакво обличане в литургичното облачение колко е театрален и изморителен! "

Като при гейшите!?






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.