Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Св Синод е написал точна реакциянови [re: Lilla My]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано19.12.13 22:16



Трябва човек да прояви разсъдителност какво е това нещо и този дух който му дава идеи да яде образи на Божи Светци

А да прави образи на Божи светци от това, което яде? Кой е този дух, дето дава такива идеи?



Тема Re: Хлебните къщинови [re: Eliana21]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано19.12.13 22:23



" За мен да наричаш Св Литургия театрално представление е вид хула, особено като се има предвид отношението на много Светци и старци към театралните представления.
"


Той казва "днешните", и слага акцент, доколкото разбирам, върху това, че няма достатъчно и действително съучастие в "спомена" (Лука, 22:20) за Христос от страна на голяма част от присъстващите на литургията.



Тема Re: Хлебните къщинови [re: Eliana21]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано19.12.13 22:30



Не мога да разбера защо всички се редят на опашка да ме просветляват относно историята на просфорите.

Защото Църквата си има история, 2000 годишна, колкото и да не ти харесва.

Даже в сайта който ти ми даваш пише Приготвя се с почит и усилна молитва . Аз на клипа който филмира производството на просфори в Хлебните къщи не видях усилена молитва а няколко печатчета които се търкаляха на масата и хората кой както свари си правеха просфори като хоби или детска игра.

Аз пък на снимките, които ти постнах, особено първата, от петохлебие по случай храмовия празник на Рилския манастир, видях епископи, които служат над обикновени заводски хлябове, месени и печени, незнайно от кого.
Единият май се явява член на Синода, ако не се лъжа.

Ако ти харесва да се превземаш и да се правиш на по-светица от Богородица, твоя си работа. Но вместо да одумваш напразно хора, които не разбират, влез във връзка с тях и ги просвети. На сайта има имена, адреси, телефони за контакти.
Действай.

п.п. въ всеки случай, "дечицата" с хляба и печатчетата едва ли подозират, че ги уличаваш в амбиции да си пробутват кулинарните творения за причастяване в църква.
Само не ме принуждавай да обяснявам разликата между просфора за причастие и просфора за здраве и помен.



Тема Re: Хлебните къщинови [re: Eliana21]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано19.12.13 22:35



На мен ми се струва че един човек който прави просфори по такъв начин един ден ако попадне в храм няма да ги уважава и цени както следва.

Някога през живота си занимавала ли си се с ръчен творчески труд?
Включително и кулинарно изкуство.



Тема Re: Хлебните къщинови [re: alisalisa-147324]  
Автор Eliana21 (минаващ)
Публикувано19.12.13 22:53



Напротив точно това че Православието си има такава история ми харесва.

Не виждам необходимост и намирам за неуважително въвличането на името на Св. Богородица в темата с цел подигравка--със сигурност можеш да си формулираш подигравките към мен и без да Я въвличаш.

Относно писането на ХК за това как и защо се приготвят просфорки--да определено си заслужава да им напиша мейл.

Не те принуждавам - даже ще ти бъда благодарна ако не ми обясниш защото достатъчно вече ме замерваха в тази тема с неща които са ми известни.





Тема Re: Не само светена вода и молитва,нови [re: _maycal]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано19.12.13 22:59



+1



Ако Господната вечеря е просто храна, то Голготската смърт е просто екзекуция.

Тема Re: Хлебните къщинови [re: alisalisa-147324]  
Автор Eliana21 (минаващ)
Публикувано19.12.13 23:37



Рисувам прилично и в миналото съм се 'занимавала.' Това обаче няма връзка с темата. Просфорите не са художествени произведения за изложба а осветени с молитва и благословени за укрепване на вярващите.



Тема Как се отнася към просфорите Старец Паисийнови [re: field cricket]  
Автор Eliana21 (минаващ)
Публикувано19.12.13 23:43



Обърнете внимание как се отнася към просфорите Старец Паисий.

"Можеше да извърви километри, за да намери просфори за света Литургия. При това ги хващаше отстрани и внимаваше да не се допира до печата.

При положение че прозорлив Божи Светец като Старец Паисий се отнася изключително внимателно към просфорите кои сме ние да ги подмятаме.

Също не е все едно кой ги произвежда.
Ныне просфоры выпекаются при храмах, монастырях, а не приносятся верующими, как в первые века христианства. Пекут их монахи или монахини, неженатые мужчины или женатые, которые на время печения просфор, как в пост, удаляются от супружеских отношений, а также с благословения целомудренные девы и жены.





Редактирано от Eliana21 на 20.12.13 00:24.



Тема Re: Хлебните къщинови [re: Eliana21]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано20.12.13 08:45



Права бях.



Тема Re: Не само светена вода и молитва,нови [re: _maycal]  
Автор Lilla My ((мюх))
Публикувано20.12.13 08:47



а аз към целия ми коментар съм добавила ухилване






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.