Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Амин, Амин, Амин!нови [re: Ежко]  
Автор косьоМодератор (Scopidae)
Публикувано04.12.13 09:13



Да, това беше на място казано. Амин.



Тема Re: Сред развалините и останкитенови [re: Metropolis]  
Автор косьоМодератор (Scopidae)
Публикувано04.12.13 09:42



Да, Metropolis (сори, не ти зная истинското име). Църквата не е човешка организация и няма да отпадне. Въпросът е, каква е нашата роля и отговорност като членове на Църквата? Трябва ли да бездействаме и да чакаме Бог да направи абсолютно всичко, или и ние сме длъжни да направим нещо? И ако бездействаме, няма ли да дължим отговор, защо сме мълчали? Не е ли това съучастие в прикриване на грях... Защото "църква" означава събрание, и всички сме заедно в нея...
Други думи на апостола не ми излизат от главата: "заради Вас се хули името Божие" - към юдеите-християни, които наставляват да се спазва Закона, но сами прелюбодействат и го нарушават. Дали апостолът не би казал същото на Борис и другите "разкрити"... И дали на нас не би казал както в 1Коринтяни 5. Няма да го цитирам цялото, само края - че ние съдим вътрешните, тоест членовете на Църквата, и че трябва да махнем злия помежду си.

Извинете че писах твърде емоционално, но напоследък ме е срам да кажа че съм православен. Не видях и Синодът как е реагирал. На патриаршеския сайт новините сякаш са от друго столетие. Вярно че Божието царство не е от тоя свят, но малко адекватност няма да навреди...



Тема Re: Сред развалините и останкитенови [re: косьо]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано04.12.13 12:44



И ако бездействаме, няма ли да дължим отговор, защо сме мълчали?
не дължиш, защото Бог вече знае твоя отговор - въпроса е дали ти го знаеш, а това вече го дължиш.

напоследък ме е срам да кажа че съм православен
всички носим срама на събратята си, защото всички сме едно човечество - както не се срамуваш, да кажеш, че те е срам от нашата църква, така и не се срамувай, да кажеш, че се уповаваш на Бога.



Тема Re: Положението няма да се подобри, докатонови [re: Ежко]  
Автор косьоМодератор (Scopidae)
Публикувано04.12.13 16:04



Прав си, разбира се. И заедно с това, няма да дойдат много нови свещеници и монаси, докато БПЦ няма елементарен авторитет в обществото. Параграф 22.



Тема Re: Сред развалините и останкитенови [re: Prokimen]  
Автор косьоМодератор (Scopidae)
Публикувано04.12.13 16:05



Имате право, разбира се...



Тема Re: Сред развалините и останкитенови [re: izz]  
Автор косьоМодератор (Scopidae)
Публикувано04.12.13 16:23



Да, и все пак Църквата не е просто събрание на грешници, които да си правят каквото искат. И вселенските събори го казват на много места - ако е клирик, да се низвергне, ако е мирянин - да се отлъчи...



Тема Re: Сред развалините и останкитенови [re: косьо]  
Автор izz ()
Публикувано04.12.13 16:35



Ами да го низвергант този, това трябва да се направи. Ако е мирянин, да прави каквото си ще, в наши дни няма кой да го отлъчва.



Тема Re: Положението няма да се подобри, докатонови [re: косьо]  
Автор lezig (réaliste)
Публикувано04.12.13 17:00



Отец Василий Шаган веднъж ми беше казал, че християните ще стават все по-малко.
Комай се оказа прав.
И аз си задавам същите въпроси като теб.
Отговор - влез във вътрешната стаичка.



Тема Re: Сред развалините и останкитенови [re: косьо]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано04.12.13 17:05



Абе хора, да не би това да са проблемите?!? Вижте сега какво ще ви кажа като страничен човек, който гледа безпристрастно. Хомосексуализма по манастирите и въобще сред духовенството не е от вчера, а от векове. Това, че висшите църковни чинове крадат, лъжат, трупат материални блага и прелюбодействат също е от време оно. Не е само в православието, но и в други църкви, пък и в други религии го има. това са бели кахъри.

Основният проблем на православието като цяло е че не е имало 16 в. за него, т.е. Реформация. Като философия, като цялостно отношение към действителността е застинало в Средновековието. Не може да говори на съвремените хора, за съвременните проблеми, на съвременен език.
Да, неприятно е да има такива гей скандали, особено когато са свързани с някакви видеоматериали (не съм гледал въпросния клип, но жена ми каза, че е много вулгарен).
Неприятно е, че епископи и владици се държат и действат като мутренски босове, но и това е

Ако църквата се отвори към съвременния човек и има съвременни методи хората ще имат и много по-ревностно отношение. Духовните нужди и търсения на хората вече са други. На хората трябва да се говори по друг начин, на доста от тях по-интелигентно, с друг подход. Самите хора са вече много по-отворени, по информирани и само приказки с цитати от Библията не вършат работа.

Не забравяйте също, че българския народ открай време е безбожен и не си пада по църкви и попове и християнството на българина е много условно.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Сред развалините и останките [re: Metropolis]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано04.12.13 17:07



Църквата си е чисто човешка организация и ако не осъзнаете това - нещата ще се скапват все повече и повече. Изцяло в човешките ръце е да я направи нещо добро, духовно и полезно за хората.

Казвам го съвсем благожелателно.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.