Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Който иска да слушанови [re: tri-9084]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано17.12.13 23:12





Ние не сме старостилци, а православни и верни на Църквата.

Новостилието е голямо отстъпление и Бог много пъти с чудеса показа, че това не Му е угодно.

Прочети статията внимателно и сам реши кой е прав. Каквото си избереш - послушание на Духа или послушание на човеци.








Тема Re: Който иска да слушанови [re: timotey-25734]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.12.13 23:30



Света гора и светогорските монаси не са служители на буквата - като цяло - слава Богу. С малко изключение никой там няма да ти постави условие да не се причастиш, ако си "новостилец".

Предлагаш ми да чета нещо, което смяташ че не съм прочел ли ? Даже и така да е - ти прочете ли всичко онова, което ти предоставях през всичките тези години. Не, не и не. Ако си чел, то е бегло и от позицията на твоите предубедености.

И да,




Редактирано от tri-9084 на 17.12.13 23:37.



Тема Re: А не те беше срам да гледаш срамотиинови [re: tri-9084]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано18.12.13 00:41



Ми от черното духовенство направо вони и това не е от вчера. не можеш да запушиш с благочестиви приказки очите и ушите на хората.
А по една "случайност", само от него се избира висшият клир в църквата.



Тема Ти да не би да ги познаваш всичкитенови [re: alisalisa-147324]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано18.12.13 09:14



Ти да не би да ги познаваш всичките ? Ей за тази лукава гадория говоря от 2 години насам: за внушението "сите са маскари". Затова и казах, че ве заслружаваме дядо Неофит за патриарх, нито дядо Иоан за митрополит на Варна. Но, милостив Господ. Слава Богу за всичко.




Тема Re: Ти да не би да ги познаваш всичкитенови [re: tri-9084]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано18.12.13 09:55



Тези, които не са маскари, нито са толерирани, нито представляват медиен интерес.
Но, щом питаш дали ги познавам всичките - не. надявам се да има достатъчно прилични монаси, както има и не малко добри и свестни семейни свещеници. Големият проблем е, че почтените хора в Църквата са подчинени и зависими от непочтените.
А непочтените въртят търговийка, създават лобита, трупат парички(от набожни балами и съмнителни хора), удрят го на живот - досущ мутри-политици-"бизнесмени", чиито зъби добре знаем и така обсебвайки структурата, обсебват и вниманието. Поп и монах да е вече синоним на лапач, развратник и педал...кой е виновен за това? Обикновеният човек, който съвсем неподготвен очаква едно поведение, а се натъква на друго и се чуди уши ли да запуши, очи ли да стисне и това истина ли е?
Кърлежът ли, който се е впил, за да смуче изгоди и докато не го извадят със скалпел, няма и да мръдне?
Или Висшата администрация, която може да отсече, но може и да подхранва паразитите? Висшите са от кърлежово потекло, не са луди да си режат клона.

народът, обикновеният, работният, почтеният човек е отвратен от църкви и попове, не само православни, и това не е от вчера. "Те са прости, грешни, не разбират" не е оправдание. Хората са се погнусили вече от лицемерие и високопарни приказки, ежо. Погнусили са се до критичната точка да ги правят на балами - да ги коткат някакви за печалба на доверие, пък да са същият боклук, от който търсят да се отърват.

Една капка катран каца мед разваля, нали знаеш? А каца катран с една капка мед в нея какво е?



Тема Садизъм и неразсъдливостнови [re: tri-9084]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано18.12.13 13:14



прозират, според мен, от коментарите на Ежко.
Садизъм, защото той издевателства върху всички ония, които са за наказание - правилно (съразмерно) на разни прегрешили монаси и епископи, като упорито и целенасочено прави постоянни опити да ги накара да се чувстват виновни , че изобщо поставят въпроса за наказание.
Неразсъдливост, защото Ежко като плюе върху наложените наказания, не казва: нека да ги накажат, но по-меко, а върти и суче някакви словесни дискординирани пируети, чрез които бяга от отговорността да се произнесе, че трябва наказание вкл. и заради религиозността, християнството, православието, Христос и заради самия (сериозно) прегрешил. Така, ако следваме Ежковото "богословие" всичко става като някаква несериозна, неприятна и недобра детска игра.



Тема Re: Присмехулниците - или, откъде идва хам_авнови [re: izz]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано18.12.13 18:28



Не мога да заема позиция за Борис, понеже не знам какви са фактите. А и дори да ги знам, епископът го съдят епископи, не миряни.




Тема Защо ме клеветишнови [re: _maycal]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано18.12.13 18:52



В отговор на:

Садизъм и неразсъдливост прозират, според мен, от коментарите на Ежко. Садизъм, защото той издевателства върху всички ония, които са за наказание - правилно (съразмерно) на разни прегрешили монаси и епископи, като упорито и целенасочено прави постоянни опити да ги накара да се чувстват виновни , че изобщо поставят въпроса за наказание.
Неразсъдливост, защото Ежко като плюе върху наложените наказания, не казва: нека да ги накажат, но по-меко, а върти и суче някакви словесни дискординирани пируети, чрез които бяга от отговорността да се произнесе, че трябва наказание вкл. и заради религиозността, християнството, православието, Христос и заради самия (сериозно) прегрешил. Така, ако следваме Ежковото "богословие" всичко става като някаква несериозна, неприятна и недобра детска игра.



Когато ме попита:

Кажи ти как да се постъпи с йеромонаха Кирил, освен с молитва за него. Само да не се измъкнеш като кажеш, че не е твоя работа да имаш мнение по въпроса защото не си му нито игумен, нито митрополит, нито си член на Светия синод! Ако не напишеш нищо конкретно и определено, поне отговори дали одобряваш аргосването му? ( но без 100% свръххлъзгави уговорки, съчетани с липса на "да" или "не"!)

ти отговорих по следния начин:

За разлика от теб имам не само послушание към решенията на Синода, но и доверие, ако не си го разбрал. Затова въпросът ти е меко казано неадекватен.

Целият ми отговор .

А Синодът взе Решение - сега е е временно наказан и най-вероятно след като назначената Комисия представи Доклада си пред св. Синод този монах ще бъде низвергнат от свещенически сан. Така се прави и в света и това последното също го казах тук, в тази тема.

Така че, драги, аз нито бързам да съдя светските хора, понеже си има светски Съд и на него това му е работата, нито пък имам право да съдя свещенослужители, защото също не ми влиза в задълженията.


Заех позиция относно болното момче не да го защитавам, а да изразя възмушението си за неистова злоба която се излива от хора, наричащи сами себе си християни, от хора, готови да го линчуват, да се присмиват, да го натирят в дън земя - сиреч, в Ада. . . и това го правят на всеослушаниие. Това за мен лично е по-трагичното.




Редактирано от tri-9084 на 18.12.13 18:56.



Тема Нищо не може да се разбере от позициите ти!нови [re: tri-9084]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано18.12.13 19:49



Ежко: "нито пък имам право да съдя свещенослужители, защото също не ми влиза в задълженията.


Заех позиция относно болното момче не да го защитавам, а да изразя възмушението си за неистова злоба която се излива от хора, наричащи сами себе си християни, от хора, готови да го линчуват, да се присмиват, да го натирят в дън земя - сиреч, в Ада. . . и това го правят на всеослушаниие. Това за мен лично е по-трагичното. "


"Неистовата злоба" ти си я изфабрикуваш, първо, и второ, забравяш как се държа йеромонахът във видеоклипа и после по време на интервютата, как се кле в библията и т.н.

Ти си идейно и мисловно крайно неуравновесен човек, мисля аз, който не е наясно нито със себе си, нито с религиозността, нито със светските дела, нито с отношенията си към другите хора. Нито "да"-то ти е "да", нито "не"-то ти е "не", изобщо - пълна манджа с грозде, с извинение, от твоя страна по всякакви въпроси!



Тема Ето пак!нови [re: tri-9084]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано18.12.13 19:54





"Не мога да заема позиция за Борис, понеже не знам какви са фактите. А и дори да ги знам, епископът го съдят епископи, не миряни."

Ей, само се прикриваш, само бягаш от отговорност, правиш непрекъснато някакви лупинги и врътки, само и само да не излезе нещо определено, нормално и свястно в позициите ти по разглежданите въпроси!... Казвам ти ги тези неща и с надеждата да си вземеш бележка, макар и да съм на мнение, че ти имаш някаква вътрешна психологическа причина полза да се държиш така. Разбира се, тези причина и полза едва ли са в истински синхрон с християнството.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.