Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Кой ти говори, че трябва да остава свещеникнови [re: izz]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.12.13 18:08



Това се случи - вече няма право да свещенодейства.




Тема Re: Кой ти говори, че трябва да остава свещеникнови [re: tri-9084]  
Автор izz ()
Публикувано17.12.13 18:10



Сана му запазен ли е?



Тема Re: Как да се постъпи - становището на Ежко:нови [re: _maycal]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.12.13 18:17



За разлика от теб имам не само послушание към решенията на Синода, но и доверие, ако не си го разбрал. Затова въпросът ти е меко казано неадекватен.

Дори свещеници се разбунтуваха срещу Решението за касиране на изборите (Варна) и връщане на същия списък, но сега сигурно осъзнават, че няма как да се извади който и да било от списъка, без да се наруши Устава. Затова мъдрото решение бе именно това: да се остави на съвестите на избирателите да постъпят разумно, което и стана, слава Богу.


Редактирано от tri-9084 на 17.12.13 23:12.



Тема Re: Присмехулниците - или, откъде идва хам_авнови [re: izz]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.12.13 18:30



Ако не си разбрала, аз позиция относно епископ Борис не заемам. Не ми е това работата.

Заех позиция относно болното момче, където се излива неистова злоба от "християни", готови да го линчуват.

Има се Ред в църквата, и Решенията не ги вземаме ние, а св. Синод който е постановил, монах Кирил да бъде "спрян от всякакъв вид богослужение до изясняване на случая." Назначена е Комисия, която да разследва случая и едва на по-късен етап може да последват и други решения. Така се прави и в света.




Тема Re: Присмехулниците - или, откъде идва хам_авнови [re: tri-9084]  
Автор izz ()
Публикувано17.12.13 19:17



Koe болно момче? Гeйчето от Троянския манастир ли? И защо не заемаш позиция, като това е твой дълг? И как обясняваш, че за единия заемаш позиция, а за другия не? Със заемане на позиция няма да изземеш властта на светия синод да вземе решение. По тоя начин с предаване на правото на мнение на висшестоящите се стига до изцепките на католиците с продаването на деца-"щом епископа е казал да взимаме децата от майките и да ги продаваме и после да предаваме парите на църквата, то не е наша работа да имаме мнение. Слушкаме и изпълняваме." Така ли и ние?



Тема Re: А не те беше срам да гледаш срамотиинови [re: Kossoman]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано17.12.13 19:40



Ежови работи. Скъп на триците, евтин на зърното.
От всички тези медийни скандали най-после и на последната глуха селска бабичка и светна, че у нас "манастир" е станало нарицателно за "бардак". Кеф ти хомо, кеф ти хетеро. А той седнал да ги мисли "мадам" и "госпожиците" от заведенията.



Тема Re: А не те беше срам да гледаш срамотиинови [re: tri-9084]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано17.12.13 19:45



Абе ти пали свещи да не ви стигне дявола и да не ти изгори детето някой такъв помрачен...игумен. Ба@и това помрачение, дето всички кьорави и не го забелязват, бря!



Тема Re: А не те беше срам да гледаш срамотиинови [re: alisalisa-147324]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.12.13 22:22



Винаги ме е смущавала реакцията на хора, за коите една присъда дадена от светския Съд е малка. Едва по-късно осъзнах в по-голяма дълбочина, че такива хора не търсят справедливост, а търсят мъст, търсят по някакъв начин да задоволят злобите си, което разбира се няма как да се случи, понеже е кръг омагьосан.

Точно това усещам и сега - хората искат злото да възтържествува, копнеят злото да победи, за да оправдават собственото си стоене в злото виждайки сами себе си праведни. "Сите маскари, но не и аз".

Ей тази дяволска лукава гадория се внушава на хорицата и съблазнявайки се, ги кара да се имат за виждащи и да плюят ли плюят.

Неслучайно Господ казва, че ако не се обърнем и не станем като децата, няма да влезем в Царството Му. Горко ни, ако нямаме милост.

Апостол Павел казва, че любовта "на неправда се не радва" и че тя, любовта "всичко извинява и всичко претърпява". Колко далече сме от Любовта, от Царството на Бога и от Неговата Правда.

Ако монах Кирил започне да се кае искрено за стореното и ако на всички вас ви се даде да видите как Христос идва при него, че не го е оставил, пак всички вие ще се разкудкудякате с: отби се при грешен човек. Ама може ли такава работа, моля ви се.

Щото в озлоблението си, няма как да Го видите, нежели да Го разпознаете. Защото пердето е паднало - злобното перде, което вие сами слагате пред очите си, виждайки сами себе си виждащи.

И пак ще кажа: не атеисти разпънаха Христос, а законниците - онези, "виждащите".






Редактирано от tri-9084 на 17.12.13 22:42.



Тема Re: Кой ти говори, че трябва да остава свещеникнови [re: tri-9084]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано17.12.13 22:30



Пак бързаш -Духът на Църквата е в Правилата Й. Какво значение има кой съм аз или ти. Този Дух е определил така да се постъпва - защо на мен се сърдиш!

Купи си Правилата и сам ги прочети!








Тема "Правилата, Преданието..." все същотонови [re: timotey-25734]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано17.12.13 22:51



Като разколник ми/ни говореше абсолютно по същия начин: "Правилата, Преданието, светите отци. . .", и че всичко било просто като фасул.

А Третото Лице в Триединия наш Бог - Бог Дух Святий - Го "размяташ" и досега все едно че си удостоен да бъдеш Негов говорител.


Нямаш грам промяна, приятелю - ти си си все още в разкол. И доказателството още е и това, че си се внедрил в група съмишленици, в която всички се виждате благочестиви, в която всички се вживявате в ролята на по-горни от другите - група, в която слугуването на външното благочестие е на почит - в случая, слугуване на стария календар както и въобще на буквата. Това слугуване ще те/ви изяде живи. Защото буквата убива, а Духът животвори. Амин.



Редактирано от tri-9084 на 17.12.13 23:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.