Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 20.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Модераторите...  
Автор Kossoman ()
Публикувано18.11.13 08:06



Айде вече да спрете да се инатите и да махнете бана на Алиса (ако междувременно не сте го махнали тихомълком). Много добре знаете, че проблемът на тоя клуб не са нейните мнения. Това, което все още не сте разбрали е, че нещата не се оправят с банване на потребители. За пример погледнете Ежко - банваха го, разбанваха го, но Ежко си е Ежко и си пише така, както той разбира нещата. Модераторите се сменят, Ежко е вечен.





Тема Re: Модераторите...нови [re: Kossoman]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано18.11.13 15:20



Банът и от двата клуба е неправомерен.

Модераторите нямат право да подменят думи, а само да цензурират със звездички, като системата автоматично генерира модераторската намеса.

Модераторите нямат право да трият цели мнения, освен ако те не са изцяло нецензуриуеми (Например репликиране от типа на: Да ти ...... майката, келеш безумен.)

Модераторите нямат право да трият мнения, които на тях не им харесват или не са схванали намерението в изказа на юзера.

Модераторите са длъжни да се извинят на юзер, който е баннат поради тяхната некомпетентност да изпълняват служебните си задължения.

Модераторите нямат право да се опитват да превъзпитават юзери по усмотрение темперамент, чрез триене, неправомерна цензура или бан.

Това са дискусионни клубове, не са църкви или секти. Двата клуба имат достатъчно правила за да се натоварват и с допълнителни тежести породени от въображаеми стандарти за етичност, чрез неетично триене на мненията на потребителите.

Считам, че модераторските права на Дея трябва да бъдат отнети. В рамките на 30 минути бяха изтрити две мнения в цялост, едното от които напълно невинно, поради което Алиса е с бан вече няколко дни, а другото преспокойно можеше да бъде редактирано в частта, която е сметната за неетична, но не за бъде изтривано цялото.


Смятам, че и анб не е подходящ за модераторския пост, предвид избирателната му визия за превъзпитаване на определени юзери. Също така защото трие поголомно мнения, които са му лично неудобни, като в последствие интрепретира казаното в удобен на него аспект, нямащ нищо общо с намеренията на изтрития юзер и неговата гледна точка по въпроса.
Въпреки Административното нареждане да не трие, той продължи при това в цялост. Това показва незачитане не само на юзерското мнение, но и на Административното виждане за цензурата в клубовете на дир.бг.

Казвам това не с идеята да предизвиквам нови избори, няма кой да модерира тук, а защото това ми е мнението. Което естествено не подлежи нито на триене, нито на каквато и да било цензура.



Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: Модераторите...нови [re: Лилав Чепик]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано18.11.13 15:24



Предполагам, че подкрепям почти изцяло написаното от Лилав чепик!



Тема Re: Модераторите...нови [re: Лилав Чепик]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано18.11.13 15:42



Извинявай, Аби, но твоето агресивно поведение не помага по никакъв начин. От назначаването на новите модератори си изписала една камара мнения, нито едно от които не е по тематиката на клубовете, а са само оплаквания от модерирането. Мисля, че е време да се успокоиш и да спреш с истерията.

Относно модераторите, не е ли нормално да им се даде известно време да навлязат и да свикнат. Ако са изтрили/редактирали нещо прибързано(не казвам, че е така) то останалите потребители може да проявят разбиране, а не постояно да се оплакват и спамята клубовете. В крайна сметка току що избрахте модераторите. Дайте има поне един шанс. Що за детско поведение.



Тема Re: Модераторите...нови [re: _maycal]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано18.11.13 15:49



Предвид силно развитото ми чувство за справедливост, а и поради факта, че въпрек лошите ни отношения с Алиса се наложи тя да се обърне и към мен с молба да сезирам случилото се в Администрация участвам в тази история по неволя.

Не се трият цели мнения заради една "Пръдня в гащи", редактират се със звездички ето така:

Аха. Ето защо девойката си мълчи като ******** и чак я е шубе да си признае /никакво уважение няма да проявявам! Не и АЗ/

На това и послание (модератор на клуб Православие дето хабер си няма какво се случвало под носа му):

Вечер, първото нещо което се набива в очите ми щом отворя клуба е - "Бафомет-богът.." Как би се почувствал човек ако дойде в клуба за да научи нещо за Православието и вярата?

Нистина научавам неща за които и хабер си нямам, но нека не вземат превес.

Написах следното:

"Стига си се лигавила.

Темата е актуална интересна и нещо от този род.

Да си крием главите като щрауси в пясък означава, че нямаме място под слънцето."

Това беше. **********


А вие двамата да не забравяте (защото веднага се самозабравихте), че освен модератори сте и редови участници. Така, че ще търпите и ако някой ви казва и нещо което ви се струва нелицеприятно.

А ако не ви издържат нежните, романтични души на характерите на останалите тук - се откажете от постовете си.


*******


Това е! Така се прави!

А такива мнения изобщо не се пипат, камо ли да се трият:


Простете ми че отново навлизам в блатото. Исках да си наложа да се въздържа в цялата тази история.

Последните Ви постинги ме смутиха. Уважавал съм Ви като дипломат и съм си въобразявал, че сте уравновесен човек. Последните Ви постинги ми показват, че съм се излъгал жестоко.

Кой сте Вие да си въобразявате, че Алисия трябва да Ви дава клетви за вярност, да Ви прави поклони и да моли милост? Сякаш тя е в агония, че не може да пише в двата клуба и участието й е жизнено необходимо?!

Изложихте се с последните си постинги на самовлюбен маняк.

Ако бяхте останали твърдо на думата си, че бдите да се спазват правилата на клубовете (които аз дори не съм чел), бих ви разбрал и уважил строгостта.

Да прокламирате някакви си затворнически или гестаповски Ваши изисквания от Алисия, това вече граничи с психични проблеми.

Не искам да Ви обиждам, но самият аз съм в шок. Мислех си, че Вие като протестант ще сте по-голям джентълмен с европейски манталитет, а изискването Ви не може да се сравни дори с достойнството на една пиклива неграмотна селска бабичка , която макар и да не познава Евангелието, ще има човешка етика.

Проявявайте строгост, но се освободете от вманячеността някой да Ви дава обещания и не зная си още какви дрън-брън откачалщини, защото тази Ви страст за превъзходство ще Ви поболи рано или късно.

Засега сбогом.


А за това, за което е трита и банната Алиса просто да не говорим! Личните ни недоразумения, които отдавна сме съгласили на лични повече да не повдигаме тук (и не сме ги и повдигали повече от тогава), нямат нищо, ама нищо общо в случая, въпреки че се пробват и тях да ползват в своя защита...

За всеки случай ако тези двамата бях толкова стриктни на тема етика модератори имаше още какво да трият тези дни, но то просто им беше ...удобно и гъделичкаше егото им

не че съм искала да го трият де

Свалям правителства. Всякакви.

Тема Re: Модераторите...нови [re: harish_chandra]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано18.11.13 15:54



От назначаването на новите модератори мненията ми се трият поголомно.

Никой няма право да трие в цялост мое мнение, в което казвам, че одобрявам публикацията на дадена тема.


Не си в течение на случая очевидно.

Да искаме свалянето на неправомерен бан на юзер не е детско поведение.
Винаги се е случвало тук и почти винаги модераторите сме правили компромис с егото си.

Няма никакво желание да участвам в клуба по предназначение в момента, след като се трият мненията ми писани по предназначение.

Свалям правителства. Всякакви.


Тема Re: Модераторите...нови [re: harish_chandra]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано18.11.13 15:56



"Ако са изтрили/редактирали нещо прибързано(не казвам, че е така) "

Неинформирано и ...................... (изтрито поради автоцензура) момче, къде се редиш и ти "барабар Петко с мъжете"?



Тема Re: Модераторите...нови [re: harish_chandra]  
Автор Лилав Чепик (di garda)
Публикувано18.11.13 15:58



Относно модераторите, не е ли нормално да им се даде известно време да навлязат и да свикнат.

Нека свикват.

Такива сме ние, винаги сме били такива и такива ще си останем.

Свалям правителства. Всякакви.


Тема Re: Модераторите...нови [re: Лилав Чепик]  
Автор ДeяМодератор ()
Публикувано18.11.13 19:39



Аби, ето така се прави. Можеше да удариш едно рамо още в началото, а не да ни държиш на полусъединител и да не можем да потеглим.





Тема Re: Модераторите...нови [re: Лилав Чепик]  
Автор ДeяМодератор ()
Публикувано18.11.13 19:43



Прокимен сам изтри мнението си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.