Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какъв е този човек?нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано18.11.13 00:54



виж му снимката





Тема Re: Какъв е този човек?нови [re: Black Wolf]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано18.11.13 08:51



Честно казано не знам дали е същия човек, защото не съм виждала негова снимка, но описанието ми прилича на шефа на Бачковския манастир. Човекът си е мутра със всичките аксесоари - като се започне от наглостта и се свърши с демонстриране на връзки с цел затваряне на устите на недоволните. Скоро четох някъде из нета как досаждал на някаква жена, която се опитала да нощува в манастира.



Тема Re: Какъв е този човек?нови [re: Black Wolf]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано18.11.13 08:59



Вярно - човекът е московски възпитаник. Но пък варненци ще намажат - църквата ще забогатее малко, а той много.





Тема Re: Какъв е този човек?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Eliana21 (новак)
Публикувано18.11.13 12:30



Последния път когато отидох да видя иконата в Бачковския манастир там на престола бяха поставили копие. Дано да са върнали оригинала. Иконата действително е чудотворна.



Тема Достойната постъпка на епископ Игнатий - оттеглянови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано18.11.13 13:22



кандидатурата си и протестира:



Каква жалка история е БПЦ в момента!



Тема Re: от OFFNewsнови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор косьоМодератор ()
Публикувано18.11.13 13:38



OFFnews:



"Манастирът, чийто игумен бе Борис е в епархията на пловдивския
митрополит Николай, извънредно близък до групировката КТБ и до депутата от
ДПС Делян Пеевски."




И статията от Двери:


Редактирано от косьо на 18.11.13 14:53.



Тема off: правилно ли разбирамнови [re: Ежко]  
Автор косьоМодератор ()
Публикувано18.11.13 13:43



Каквото не заслужаваме, Бог ни го дава в много повече? Тоест Бог наказва несправедливо и без мярка? Дано е лапсус.



Тема Re: На варненци -нови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.11.13 12:15



Боголюбиви Друже,

Искаше ми се да прочета Ваш анализ в друга словесна рамка. С всичката ми пословична критичност и провокативност, не мисля, че е справедливо да се подема подобна кампания срещу дядо Борис.

Понеже ми е съгражданин, а и ми е бил служебен шофьор преди много години, ще го защитя безплатно Възможно е и дядо Амвросий, както и дядо Павел да са ползвали шофьорските услуги на дядо Борис. Не е изключено и Вашият съгражданин Стойчо Иванов (ако не се лъжа, прекръстиха го отец Стефан като столичен свещеник в храма "Свв Кирил и Методий някъде към нашите квартали), когато е работил като нас - горе изброените, да е ползвал возилото на дядо Борис като Кремиковски шофьор.

Смешна ми е както статията на Вашата съгражданка, така и простата монашеска драсканица, която се размахва като компрометиращ документ.

Обвиненията, че дядо Борис крал пари от Бачковската обител, ме разсмиват и ядосват.

За сведение на тълпата и професионалните интриганти, трябва да се подчертае, че и нашият драгинко дядо Иларион пресвети, бидейки игумен на същата обител, от пре-пре - голяма аскетичност му липсваха само 50 000 лева по време на ревизия. Никой не обелва нито дума, че дори прехваленият светец и професионален дърт масон си е топил дълбоко пръстите в постния мед за нищо и никакви 50 000 лева официално открити и огласени.

Чета сред коментарите в "Двери" въздишки как е възможно да отстранят дядо Павел заради обвинение да е женен с деца, а да щадят дядо Борис. Никой от агитката против епископ Борис не се пита поне реторично защо патриарх Кирил е станал патриарх с една официална гражданска жена от Виена и цял отбор жени в харема му. Ако е истина обвинението за дядо Борис, защо той да не може да стане митрополит, след като професионален блудник е станал патриарх Български?

Всички са знаели за гражданската жена както на иеродякон Кирил, така и на иеродякон Йосиф, но никой не обелил нито дума. Дори и Вие предпочитате да не се засяга тази тема. Но и Дядо Йосиф става безпрепятствено Варненски и Преславски митрополит с все гражданския си иеродяконски брак. Прочее, къде са били тези варненци, които днес вдигат толкова площадна врява и са търпели неканоничния си митрополит интелектуалец, чийто морал с нищо не се отличава от обвиненията срещу еп. Борис?! Ето я отново българската безпринципност!

Жененият иеродякон Кирил става Пловдивски митрополит. Не ми казвайте само, че нищо не знаете за истеричния рев на клисарката, която родила на дядо Кирил син - мастит професор в Духовната академия. Дядо Кирил не се е развеждал с гражданската си жена и тя си е живяла със Светейшия си съпруг Български паьтриарх до смъртта му. Никой в тази ….. църква не е намерил християнска съвест и морал да възрази или да обели дума. Сега са се захванали да съчиняват истории за дядо Борис.

И дядо Стефан Търновски си имаше жена.

Малко по-старото поколение знае за една скандална шега на юродстващия архимандрит Методий, бивш представител на Московския патриарх в София, бивш игумен на Рилския манастир, духовно чедо на архиепископ Серафим Соболев, автор на книгата "Отец Йоан Кронщадски". В някакво столично обществено возило отец Архимандритът поискал благословение от един мастит митрополит: "Благословете Ваше многожеснство". Тази юродивост го докарала до патриарха на мъмрене. В своя защита отецът признал, че не казал "многоженство", а само "двуженство".

Препратих благочестивите кози и рогати пръчове да изповядат попския син и певец в столичния храм "Покров Богородичен" - Филип Минчев за да чуят защо и какво е свидетелствал пред съда против дъртия бяс Браницки епископ Герасим.

Синодът се е занимавал само с две владишки блудейни обвинения и въпреки писма на озлочестени или изоставени любовници с богата фотографска колекция, единият си умря като бивш митрополит, а другият си митрополитства до ден днешен.

В РПЦЗ действат по-благочестиво. При избухналия аналогичен български скандал с патриарх Кирил, митрополит Йосиф и другите двама митрополити, руснаците просто изолирали сладкодумния еп. Натанаил, но ние българите нямаме нужда от руски уроци.

В контекста на къде-къде по-скандални истини, не разбирам заяждането с дядо Борис.

Моето прескромно мнение е, че щом като Светият Синод е вписал името му в листата на избираемите епископи, той има пълното право да бъде Варненски митрополит, а и е духовно чедо на митрополит Кирил. защо да не наследи богатствата на духовния си баща и семинарски приятел?!

Не мога да зная до каква степен е истинно известието на "Двери", че дядо Амвросий сигнализирал за някакво шетане на дядо Борис из Варненска епархия. Пак "Двери" уточняват, че помошник шетачът бил самият протосингел на дядо Амвросий, който и е сценаристът за избора на Силистенския Кириарх.

Ако обвиненията срещу дядо Борис са истина, то непростимият грях би бил преди всичко на покойния патриарх Максим и неговата колегия разбойници.

Изненадан съм, че Вие, бидейки между другото и богослов с отлична диплома, та и научна разработка, не поставяте въпроса за корена на църковното разложение - т.н. "Свети Синод".

Синодът допусна неоправдана провокация. някога, когато комунягите налагаха своите си хора за митрополити, все пак имаше несравнимо по-голямо благоприличие. В овдовелите епархии не можеше да се появява нито един епископ докато не се проведе "избора" назначение.

Сега се подема една просташка врява, че дядо Борис бил шетал из епархията, а никой не поставя въпроса и не иска да види синодалната аномалия, че епископ Наум - третото Кирилово изчадие след моето първородство, се мота ня няколко пъти в епархията за панихиди. Това е безпринципност. Ако се окаже истина, че дядо Борис бил броил пари за да гласуват за него, това му деяние е нищо пред синодалното престъпление да се прави опит да се налага епископ Наум. Че с какво еп. Наум е по-добър от еп. Борис? Поне никакви циганки не са ходили в телевизионните студия да разказват сексуални подвизи на дядо Борис.

Защо се размахва писмото на някакъв си монах срещу еп. Борис, а се омаловажава писмото на моя Червеноводски предшественик, който писа на патриарх Максим от С.А.Щ. да пита как е възможно еди кой си епископ да живее с любовника си в Синода?

Ето я безпринципността и се боя, че с всичкия си свещен гняв, Вие падате в тази синодална клопка и не търсите корена на злото.

Вие сте юрист от най-висш ешелон. Намирате ли за нормално да се разпространяват компрометиращи писма против дядо Борис след избора? Защо това писмо не е публикувано преди избора? Защо никой от благочестивия рогат добитък не е сезирал църковния съд? Ето го юридическото и църковно благоприлично разрешение, но необяснимо за здравата логика, никой от специалистите в гражданското и църковното право не указват възможно най-верния път.

Намирате ли за нормално и възможно ненаказуемо безотговорното обвинение на еп. Игнатий срещу еп. Сионий? Ако Църквата беше Христова, тя трябваше мигновено да преустанови избора и да разследва обвиненията и на втория избраник тоже. За такива безотговорни приказки без доказателства трябва да има санкция по закон и канон.

Мислите ли, че един Игнатий ще се справи с Варненска епархия? Откровено казано, аз не виждам друг човек, който би могъл да стопанисва епархията освен дядо Борис и дядо Сионий.

С многото врява не се ли упражнява натиск върху Синода да наложи от името на Св. Дух еп. Игнатий за Варненски митрополит. Тогава светът ще види истинските чудеса на каноничната благодат и културните дейци, които протестират, ще отскочат в екстаза си чак на седмото небе да си имат за митрополит човек с патологична умствена констипация.

От канонична гледна точка, за момента няма нито един каноничен избор, включително и този на фиктивния патриарх. Компромисно можем да приемем единствено избора на дядо Амвросий, въпреки явния тарикатски сценарий, подчертаван многократно от проф. Желев.

======
П.П. Като профсионален юрист намирате ли, че ме бива за адвокат? Да си отворя на стари години частна кантора по защита на отчаяни случаи, та белким забогатея и за да не изостана в покупко-продажбите да се сдобия с някоя древле просияла поместна църква. Ако чудото стане, ще Ви взема за мой шофьор, а Аби с нейните жълти чепици за викарий по юдео-масонските приятелски и повече връзки. Ако клубарите понапишат постинги в стила на пловдивската журналистка, ще ги направя всичките до един архонти, а заедно като клубни дружки и врагове, ще създадем нов тамплиерски орден за да си се ръчкаме със сабите от безделие. В новата поместна църква ще възкресим древната практика епископатът да си е женен и с деца, а не някакви си тайни бракове като на дядо Кирил с неговия харем жени и незаконни деца.

Редактирано от Prokimen на 20.11.13 12:59.



Тема Re: На варненци -нови [re: Prokimen]  
Автор AnimaMeaTibiAmandi (вятър)
Публикувано20.11.13 16:33



Ще бъда кратък поради липса на време:

І-ви принцип: Никой не следва да бъде освободен от отговорност за извършени деяния, поради факта, че същите и/или подобни деяния са извършвани от друг и/или други. Така прави еди кой си и/или така правят всички не основание за снемане на отговорнст и/или реабилитация. Ако това съображение бъде въздигнато в правило, то от утре спокойно можем да се избиваме по улиците, както и когато си поискаме.
Това, че покойните патриарх Кирил и не знам си още кой са били семейни някога си, е на първо място техен проблем пред Бога и е бил приживе техен проблем за пред хората, които са им се доверявали. Това не е мой проблем, нито пък е основание да нямам право да изказвам мнение за това, което е сега и за този, който е сега. По тази логика можем да бъдем питани къде сме били, когато св.Максим Изповедник е бил сам срещу всички!
Достигната е една граница на търпимост. Хората или част от тях не искат повече да понасят мерзостта, която вече не е просто част от ежедневието ни, а самото ни ежедневие.
И ако Бог допусне тази мерзка личност маскирана като Христов епископ да "стопанисва" Варненска епархия, то това ще да е заради нашено безверие, малодушие и най-вече - равнодушие.

ІІ-ри принцип - отговорността е лична! Не мога да нося отговорност и да бъда заставян да отговарям с вменена вина, защо еди коя си жалба не публикувана преди, по време или след това; защо еди кой си бил содомит, защо еди кой си не знам си какво. Мога да нося отговорност и да отговорям за моите дела, за моите думи, за моите действия и бездействия.

Аз съм най-обикновен мирянин. Като такъв дори и не си помислям, че съм този, който ще въздаде справедливост и ще пребори злото и да не дава Господ да се умопобъркам с манията, че аз ще разоблича и ще преборя световното зло!
Не съм нито синодал, нито съм в клира, нито съм в кюпа с църковните интриганти, чиято православност се изчерпва с клюки за този и онзи, подмазване на този и онзи, и приятелства с дядо този и дядо онзи. Както и не претендирам (и не искам) да знам всички църковни интриги, омрази и отватителни деяния. Както и претендирам да не нося отговорност за всички извършвани мерзости от този и онзи. Изразявам моето виждане по конкретен въпрос. И тежи на моята съвест да изразявам позицията си по въпроси, с които съм запознат и за които имам дълбокото вътрешно убеждение, че следва да изразя мнението си за неща, които считам за нередни и дори престъпни.

В случая - този така наречен Агатоникийски епископ е една безподобна разбойническа мутра, на чийто просташки изпълнения съм бил и личен свидетел и неговата номинация и избор са кулминация на псевдоцърковния разгул в БПЦ.

Много добре съзнавам къде е корена на тази мерзост запустение. Той и сега е корен. Защото отново Синода забърка тази отвратителна история. Моя е грешката, е че съм се опитвал в тези хора да открия духовници и съм отказвал да видя, че те са просто политикани и бизнесмени без (с малки изключения) капка страх от Бога.

Редактирано от AnimaMeaTibiAmandi на 20.11.13 16:47.



Тема Re: На варненци -нови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.11.13 18:04



Благодаря Ви за жертваното време да отговорите на моя провокационен постинг, от чиято същност не се отказвам.

Ето и моите кратки съображения, формулирани в реторични въпроси към вятъра.

1) Питам се кога и кой ще се загрижи щото дисциплината на в Б.П.Ц. да стане прилична от християнска гледна точка?

2) Питам се, ако обвиненията са истина, защо никой не е подал сигнал до църковния съд. Защо ли никой от карнавалните участници на лъже-събора в Рилския манастир не е повдигнал въпрос. Ако има доказателства, че еп. Борис води нехристиянски живот, защо нито един епископ не е отказал да съслужи с него?

3) Недоумявам защо едва сега се вдига врявата против еп. Борис? Не му зная личния живот и понеже няма никакви недвусмислено ясни доказателства, не мога да приема всички обвинения за истина. Питам се защо никой не е възразил срещу листата на избираемите за митрополит епископи? Сам по себе си този факт обезсмисля протестите днес и озаконява кандидатурата на еп. Борис.

4) Може ли здравият разум да приеме съжденията на бившия секретар на Духовната Академия и на Софийския митрополит Инокентий - Драган Бачев в портала "Двери" за сериозна тревога?! Дядо Неофит бавел избора в Русе да не би еп. Борис да стане Русенски митрополит, че е местен човек. Ето я отново българската какафонична безпринципност. Дали ще е митрополит в Русе или във Варна или другаде, проблем ще е ако се окаже вярно онова в което е обвиняван. Прочее, защо тези богослови са си губили живота да учат богословие, когато мисленето им е като изкуфяли дъртаци по селските мегдани.

6) Защо Синодът толерира греха и въздава кариери според степента на антихристиянска дейност?

В крайна сметка, какво християнско има в цялата Б.П.Ц. като мафиотска покупно-продажна организация от край време?! Не е ли време да се забрани Б.П.Ц. да разлага българското общество с един държавен закон?.

Не съм адвокат на еп. Борис, но персоналната атака срещу него е безнравствена и безпринципна постъпка. Моите адмирации, ако врявата беше вдигната при публикуване на листата. Дори дяволът да е в листата, може да е избираем и да управлява цяла Б.П.Ц. явно, а не задкулисно.

В заключение, отново стигаме до въпрос, който отдавна съм поставял и никой не е реагирал - църковното съдопроизводство.

Зловещата кампания срещу еп. Борис се дирижира от злонамерени хора и не е изблик на християнско съзнание. В листата почти няма неуязвим човек. Защо никой не отреагира срещу телевизионните обвинения към двама от кандидатите за митрополити, а се развява някакво си писмо на еди кой си монах срещу еп. Борис?! Ако ще се бори някой си портал срещу беззаконието, нека се изкоренява самото беззаконие, а не да се насъскват широките маси срещу отделни личности и по един грозен начин.

Като ще има корекции на листата, да се премахнат всички останали, уличени в същия вид неморалности. Засега борбата е на личностна основа и това я обезсмисля като благородно дело.

Редактирано от Prokimen на 20.11.13 18:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.