Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Православие или смърт?!?  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано18.10.13 17:47



Как ви се струва такова православие? Ама честно!









Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано18.10.13 20:19



Някакъв руски вариант на болен сидеров

Но тоя си е харесал каузата "православие" щото простия национализъм вече е зает от гей ариите :



И двете явления могат да се ползват като необоримо доказатлество за нуждата от строеж на нови психиатрии и предлагане на безплтна психиатрична помощ на нуждаещите се.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.10.13 20:27



Вътрешно записано в сърцето - да, но такова въгшно изпъчване, това не е православно.



Тема Това са хора с проблеми с идентичността си!нови [re: Black Wolf]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано18.10.13 23:03



Поради дефицит на добра, така да се даже, идентичност, тези хора са се вкопчили в групова "православна" такава (идентичност). Тя има малко общо или нищо общо с охристовената личност. Често или винаги подобни хора са някакви полуизроди или направо изроди от определена гледна точка ( или цялостно погледнато). Разбира се, някои от тях са съхранили и добри човешки качества, надявам се.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.10.13 23:40



Тези ми приличат на карибски пирати.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано19.10.13 17:19



Е, не са карибски, а православни пирати.


Не че навремето не е имало такива де - прим. запорожските казаци.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.10.13 18:18



Тези озъбени кокали с ножове защо са си ги лепнали на фанелките?
Много са ми смешни.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано19.10.13 19:33



Това някакъв виц ли е?



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: izz]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано19.10.13 19:41



И двете явления могат да се ползват като необоримо доказатлество за нуждата от строеж на нови психиатрии и предлагане на безплтна психиатрична помощ на нуждаещите се
а баш - преди време в един друг форум, в тема по- други поводи и въпроси, ме бяха попитал "добре де чисто хипотетично, ако все пак ти станеш президента на държавата какво ще направиш", същия въпрос и ако съм владетеля на света, отговорих на момента "ще отворя психиатрични заведения" ..... они ме гледат е така о.О ..... Това го твърдя от години - човечеството се нуждае от психиатрични клиники, във всеки град минимум по една. И тези юнаци с мустаци от снимките - ми те просто не са наред хората, нуждаят се от медицинска помощ.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Exaybachay]  
Автор izz ()
Публикувано20.10.13 13:42



именно





Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.10.13 11:51



Не е. Тези юнаци са използвани като наказателни отряди (шпицкоманди) от РПЦ. Нападат всеки, който каже нещо срещу правословието.
Имаше едни изложби с антирелигиозна насоченост, разгромени от тях (т.е. влизат, чупят и бият), нападат представители на други религии.
Въобще не е виц.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.10.13 11:53



Това чака всички неправославни, затова са ги лепнали.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано21.10.13 13:18



Интересното е че от страни е лесно да се разпознае абсурдноста на чуждата вяра и поведението породено от нея. Но собствената винаги изглажда различна. Щом питаш, да отговоря и аз. На мен ми изглеждат като всички други православни, религиозни, суеверни и подобни.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: harish_chandra]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано21.10.13 14:40



На мен ми изглеждат като всички други православни, религиозни, суеверни и подобни.

значи си за очен лекар - купи си очила.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано21.10.13 16:28



АКо това е така, то това е "кармата" на разни други религии /ислям/ и неговите последователи, а и също на антихристистиянския ЕС.Не че това е правилно или е оправдание, напротив, тия глупаци създават омраза за която ще платят обикновени праославни хора, но просто така работят нещата-ако чувстваш, че те нападат се защитаваш и по-примитивните се защитават по-примитивно.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: harish_chandra]  
Автор izz ()
Публикувано21.10.13 16:30



иди в някоя църква в неделя сутрин и ми кажи колко така изглеждащи и така излъчващи видя там. Айде да не си говорим глупости все пак.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано21.10.13 16:32



Талибанщина, какво друго.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: izz]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано21.10.13 17:01



Хайде и да не си говорим общи проказки. Кажи какви са разликите.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: izz]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.10.13 17:59



Те май спрямо мюсюлманите не рипат много, че там играе ножа (и Калашника), особено ако са от Северен Кавказ.


Отнасят го разни хрисими евангелисти, кришнари и йоги.
И будисти (освен тези, които се занимават с БИ).

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: нблдтл]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.10.13 18:01



Пускам го просто, за да не забравят някои хора, че никоя религия не бива да се смята за по-добра от другите, или да се хвали, че при нея всичко е цветя и рози.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано21.10.13 18:44



Какво е БИ?

Е тогава съвсем по детски-да набием малкото момченце, но по батковците на скачаме





Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: harish_chandra]  
Автор izz ()
Публикувано21.10.13 18:46



Тоя въпрос е от рода на "докажи че не си камила". Иди на църква в неделя и сам ще забележиш разликите. Ако трябва принтни си снимката на тия кукувици и сравнявай на място разликите.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано21.10.13 18:49



Ма това няма нищо общо с религията. Тия не са православни, да не говорим, че и хгристияни не са. Това е обикновени лумпени. Те си намират някаква кауза към която да се прикачат като кърлеж и да почнат да безчинстват под предлог, че е в зашита на еди какво си. Даже няма нужда да е религиозна каузата.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано21.10.13 19:28



Е ти па ептем, като англичанин, дето като види катуна на циганите в Лондон и си мисли, че това е представителната извадка за българския народ.

А в това една религия да се тиражира, като по- качествена от другите, няма нищо лошо и си е съвсем в реда на нещата.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече

Редактирано от Exaybachay на 21.10.13 19:28.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Kossoman ()
Публикувано22.10.13 08:35



Колкото ултрасите от футболните агитки разбират от футбол, толкова и тия юнаци разбират от вяра. Много си прав, че никоя религиозна група не е имунизирана срещу идиотизъм.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.10.13 10:13



А, значи квартални хулигани и прости разбойници.
Като са такива бабаити, да ходят да се зъбят на този неправославен юнак

:











Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Exaybachay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.10.13 10:15



Аз го виждам като лошо и въобще не в реда на нещата.
Но някои религии все пак не го правят. Защо ли?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: izz]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.10.13 10:17



Сигурен съм, че и тук има предостатъчно такива, само че там държаната им позволява и даже всячески ги подкрепя.
Затова у нас явно не смеят. Православието има нужда от нещо, което западното християнство е претърпяло преди 500 години.

Реформация.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: izz]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.10.13 10:18



Бойни изкуства.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.10.13 10:19



Това да не е оня с носорозите?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.10.13 10:35



Тц!

, Проповедникът с оръжие. Излъчиха наскоро филм за него по някоя от телевизиите, хубав е.
Рокер-хулиган. Кръстил се в някоя от крайно неправославните хамерикански църкви, зарязал простотиите, ипотекирал, каквото има, купил малко земя в Уганда на границата със Судан във военна зона, построил сиропиталище и още ходи да трепе судански бандити, за да да спасява отвлечени деца.
Някои така го разбират служенето на Исус.



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано22.10.13 13:13



Че какво му е лошото - и не знам кои са тези религии, които не го правят, аз до сега за такива не съм чувал.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Exaybachay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.10.13 19:04



Хиндуизма и будизма примерно. Голяма част от езическите религии също не смятат, че другите са по-будали от тях.
Това "мерене на п**ки" го има най-вече при авраамическите.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано22.10.13 19:54



Будистите бате не само, че смятат будизма за най- добрата религия, но и честно казано, доста добре се справят срещу опитите за опровергаване на това - всъщност тука има известни подробности, като примерно, че те не разглеждат будизма, като религия и, че не са много заинтересувани от съдържанието на другите религии.

А хиндуизма - там са най- върлите вярващи, да им кажеш, че някоя религия е по- качествена от тяхната, просто ще ти се изсмеят. Най- древната, най- автентичната, с най- големия фестивал в целия свят - къде отиваш може би.

А що се отнася до меренето на пишки - то е много повече на етническа, след това на политическа, след това на бизнес, та чак накрая на религиозна основа и се забелязва най- вече сред слабо грамотните, и дори незапознати със собствената си религия хора. (камо ли с религията на враговете)

Тънкия момент е там, че не правиш разлика м/у евтин конформизъм, който е много далеч от всякаква религия и отстояване на качествата на дадена религия - в първото има примитивизъм, често и откровена простащина, второто се характеризира с висока интелигентност и познание свързано не само с начетеността.

п.п. и тука искам да отбележа нещо друго, което на мен не един път ми е правило впечатление - един дълбоко религиозен човек винаги може да отсее искрения вярващ от псевдорелигиозния, като интересното е, че в първата графа попадат дори атеистите, докато обратното, атеист да различи вярващия от идиота, нещо все не им се отдава и тази тема е показателна за това.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано22.10.13 20:42



всъщност, смятат
хиндуистите са много самодоволни и се чувстват определено превъзхождащи

а разните паганистични религии определено смятат, че християните са заблудени и лоши хора...често не без основание....

будизма е може би единствената религия, която не влага енергия в това, защото там е друг акцента и се мисли за спасението на всички същества чрез постигане на самореализация, а не спасение чрез вяра в конкретни догми и конкретен бог

но, да аврамическите са най-враждебни към другите



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Exaybachay]  
Автор izz ()
Публикувано22.10.13 20:47



точно така





Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Exaybachay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.10.13 10:44



Явно нещо бъркаш. Говорил съм и с будисти, и с хиндуисти (свещеници и от двете религии, тибетци, буряти и индийци) - няма такива работи. Хиндуистите приемат всяка друга религия за истинна и се отнасят много уважително към всяко друго разбиране за божественост.

А за езическите религии дори няма какво да говорим - там вече аз мога да ти кажа.



Да оставим политиката, бизнеса и обикновената тъпотия. Да видим свещените текстове на християнството. Там еднозначно се отрича всичко останало. Така че доводите, които привеждаш са несъстоятелни.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано23.10.13 12:18



Текстовете в християнството отричат толкова, колкото и текстовете от другите религии - за това си има конкретни причини и съвсем не е случайно. За хиндуистите - не един път съм казвал, че ако Исус се бе родил в Индия, нямаше да е толкова необичайно събитие, индийците ще кажат "да и той е прав", но що се отнася до стойността на една религия, за тях хиндуизма води пред всички останали. Фактически в Индия вирее едно такова убеждение, че тя е страната на божественото, че от там тръгват всички религии - индусите също подържат идеята, че са най- светия народ в света и, че тяхната земя е най- свята, дори кучетата копнеят да се родят в Индия, никоя друга страна не е толкова свещенна. Тъкмо и за това, Буда си е създал неприятности - също, като Исус им е рекъл, че всичко това са глупости и те е трябвало да го отхвърлят, будизмът е бил изхвърлен от Индия.

В това има и известна ирония - Индия отдавна не е страната на божественото, индийците са изгубили есенцията на религиозността, макар да изглеждат толкова религиозно отдаден народ, с толкова много вярвания, богове, митове и традиции, в действителност те са изпаднали в, както го казват в този форум, в болно-мистичност, цялата тази много вековна борба, която са водили срещу разума, в крайна сметка си е дала резултатите: мизерия, неграмотност, примитивност, шарлатанщина, направо казано цигания, хиндуизма лежи само на стари лаври и на масовата си аудитория, която е разбираема предвид огромното население на Индия.

И не - колкото и да парадират за уважение към всяко друго разбиране за божественото, това е чисто лицемерие, конфликтите м/у индуси, християни и мюсюлмани са безспорен факт, дори в съвременната история.

А будистите, просто подържат една дипломатичност, инак мнението им за етерналистичните доктрини може да бъде дори обидно за един ревностен християнин.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано23.10.13 12:22



Аз пък съм била в Индия, и мога да ти кажа, че всяка от религиите там е напълно убедена в своето превъзходство над другите. Хидуистите са известни с погромите си над мюсюлмани /разбира се и обратното/ .Явно тая баш идея за божественост не им импонира особено.



Езическите религии определено също се чувстват превъзходждащи, няма какво да ни казваш, нали те знаем тук от години, винаги си се стремял да докажеш как сте по от православните, че и от всички други. Или ще отречеш?



Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: izz]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.10.13 12:42



В какъв смисъл "по"? По-търпими, по-толерантни? Това да.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Светите писаниянови [re: Exaybachay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.10.13 12:45



Не ми е известен свещен текст от хиндуизма и будизма, които да казват, че християнството е боклук.

Докато и в християнските текстове (повтарям) черно на бяло пише, че всички останали са за боклука или направо за под ножа. Или ще отречете?



що се отнася до индийските мангали (и особено техните гурута, които не ги дишам ама ич), въпроса не е толкова простичък. Това е огромна страна, с всякакви хора, вкл. и изобщо незагубили истинската религиозност и съвсем "в час" с божественото.

Докато на християните самата религия им предписва да не приемат и ДА ПРЕСЛЕДВАТ всеки различен.
Един християнин може да е свестен, разумен, отворен, талерантен и пр., ама в Библията, на която той е длъжен да вярва и да се подчинява пише "убий езичника" и пр. и пр. красоти, които си знаете прекрасно, надявам се. И като чете авторитетните писания на вярата си (от отците на църквата примерно) в много случаи вижда същите указания.

Така че не приписвайте на другите вашите характеристики.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 23.10.13 12:52.



Тема Re: Светите писаниянови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.10.13 14:37



Къде в НЗ направо пише "убий езичника", че ми стана интересно?



Тема през крив макароннови [re: Aлиca.]  
Автор Stephanus ()
Публикувано23.10.13 15:17



Ще ти стане интересно, как няма


Като е чел Библията през крив макарон

Кой е повярвал на известието ни? И на кого се е открила мишцата ГОСПОДНА?

Тема Re: Светите писаниянови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.10.13 16:51



Ще ти ги цитирам точно тези неща от Светото писание.


Извадил съм си ги, но фйалът ми е в домашния комп.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Светите писаниянови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано23.10.13 17:17



За да кавеш, че не ти е известен такъв текст трябва да си чел цялата им духовна литература, чел ли си я? Или фърли на боб?Ако ще предполагаме, то хубаво, ама няма доказатлествена стойност.

Християните не преследват никой различен на тоя етап, това се е променило през вековете.

А ето ти за н-ти път показа какъв си ревъзховдаш гадните християни, с което доказа моята теза





Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано23.10.13 17:17



всичко бе, по и по отсекъде





Тема Re: Светите писаниянови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано23.10.13 18:44



Ами и аз не ми е известно в библията да пише дори един ред за Буда, нито за Махавира, нито за Лао Дзъ, нито за още куп духовни учители и школи, които няма как и да не отбележим, че все пак са живяли преди Христа, от което пък лесно би следвало да се досетиш, че просто няма как да намериш в техните текстове да пише нещо за християнството - тъй като то е създадено векове след тяхното съществуване.

И както казах вече - да не приемаш всеки различен е правило във всички духовни школи и точно пък в будизма са адски стриктни относно този принцип, което тъкмо към днешна дата не малко будистки учители, отчитат като грешка и се водят доста спорове относно въпроса.

Инак разбира се, че в Индия има хора, които са съвсем в час с божественото, такива има във всички държави, нации и религии, но ти играеш твърде прозрачния номер, когато говориш за будизма и хиндуизма да визираш индивида, а когато говориш за аврамическите религии, да визираш тълпата. И едните, и другите са един дол дренки - и в грехотата, и в светостта, и в лицемерието, и в духовността, са на едно ниво, и не напразно ти отбелязват, че в случая ти си човека с претенциите за нещо в повече и понеже се отчиташ, като по- толерантен, само да спомена: религиите не са толерантни, никоя религиия не е толерантна, за това е религия, а не политика, нито Буда, нито Исус са давали повод да се мисли, че ще търпят нечии мераци.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема А сега четинови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.10.13 21:44



--- "И рече Бог (Иехова) на Авраама: а ти запази Моя завет, ти и твойте потомци след тебе в родовете им. Този е моят завет...целият мъжки пол у вас да бъде обрязан... А необрязаният от мъжки пол, който не обреже крайната си плът (на осмия ден), тая душа ще се изтреби..." [Бит. 17:9, 10, 14]

--- "Който принася жертви на богове, освен на едного Господа (Иехова), да бъде изтребен."[Изх. 22:20]

--- "Врачовете (заклинателите) на оставяй живи...” [Изх. 22:18]

--- „Мъж или жена, ако извикват мъртвите и влъхстват, да бъдат убити: да бъдат пребити с камъни, тяхната кръв е на тях”. [Левит, 20:27]

--- "Пазете съботата, защото тя е света за вас: който я оскверни, да бъде предаден на смърт; който в тоя ден върши работа, тая душа трябва да бъде изтребена измежду народа си."[Изх. 31:14]

--- Захария (глава 13), призовава бащите и майките да убият собствените си деца, ако са към друга вяра.
И ако някой още пророкува, тогава баща му и майка му, които са го родили, ще му рекат: «Няма да живееш, Защото говориш лъжи в името Господно», и баща му и майка му, които са го родили, ще го прободат, когато пророкува. [Захария 13:3]

--- "Когато синовете Израилеви бяха в пустинята, намериха едного, че береше дърва в съботен ден...и го убиха с камъни, и той умря, както заповяда Господ (Иехова) на Моисея."[Числ. 15:32, 36]

--- "Ако...тръгнат и почнат да служат на други богове, и се поклонят тям, или на слънцето, или на месечината, или на всичкото небесно войнство...изведи оня мъж, или оная жена, които са сторили това зло, при вратата си и ги пребий с камъни, да умрат."[Втор. 17:2, 3, 5]

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Светите писаниянови [re: Exaybachay]  
Автор izz ()
Публикувано23.10.13 21:46



точно





Тема Re: Светите писаниянови [re: Exaybachay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.10.13 21:58



Покажи ми ТЕКСТ, смятан за основен в някоя друга религия, който да призовава за насилие и унищожение на друговерци.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: А сега четинови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.10.13 22:49



Старият завет е юдаизъм.
Новият завет е християнство.

Извадил си цитати от СЗ.
Дай сега цитати с "убий езичниците" в недвусмислен текст от Християнския Нов Завет.



Тема Re: Светите писаниянови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.10.13 01:01



Е все пак тъкмо Арджуна озарен и окуражен от учението на Кришна, хуква по бойните полета - проблем, с който се сблъсква и Ганди, прочут с вярноста си към Бхагавадгита. Аврамическите религии имат злополучната съдба да са тясно свързани с политиката, до степен да са дори самата политика - библията, корана и тора, често са били в историята със статут на конституции, а в онези времена друговерците никога и никъде не са били добре дошли, това важи за целия свят, и в америките индианците от различни племена са се тепали, и аборигените в австралия, из африка са така до ден днешен, китай, япония и т.н., но в източна азия свещените книги са имали късмета да не бъдат толкова оцапани от власта и политиката.

Дори и за децата е видно, че в учението на Исус няма подобни акценти - в много други отношения могат да се намерят кусури, но точно по този въпрос ...... просто няма мегдан.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.10.13 01:33









Редактирано от Prokimen на 24.10.13 01:44.



Тема Re: Светите писаниянови [re: Exaybachay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.10.13 10:03



Арджуна не отива да убива друговерци, а да воюва със съперничащата династия. Това, че някой воин получава закрила в битка "отгоре" е сатро колкото човечеството.
Но посочи някоя война, водена от нехристияни (или мохамедани, но те са си братчета-близнаци), която да има за цел да унищожи друговерци и тяхната религия?

Исус ли е най-важиният или баща му?

Той май други неща казва.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Prokimen]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.10.13 10:08



Това да не е "Алиса"? Канстантин Кинчев?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: А сега четинови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.10.13 10:11



Ами тогава махнете Стария завет.

Ама не го махате...

Няма стар-нов - Библията е цялостен текст. Цялата е Свето писание, нали така?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православие или смърт?!?нови [re: Black Wolf]  
Автор Prokimen ()
Публикувано24.10.13 10:28



Да и отец Сергий Рябко, който освещава знамето на твоите герои






Тема Re: А сега четинови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.10.13 11:22



Като за от години пишещ в християнските клубове потребител, демонстрираш завидно плиткоумие.
Що пишеш, като не четеш, се чудя?



Тема Re: А сега четинови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.10.13 12:24



А сега ми обясни какво е плиткоумното? Или просто истината не ти изнася?


Обясни ми, моля, по какъв начин Ветхия завет е нещо различно от християнството и не е неразделна част от него.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: А сега четинови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.10.13 13:00



Офффф, мъка!
Като ми цитираш Второзаконие, почни отначало:

1 Ето думите, които Моисей говори на целия Израил оттатък Иордан, в пустинята, на полето срещу Суф, между Фаран, Тофол, Лаван, Асирот и Дизаав.
2 (Има единадесет дена разстояние от Хорив през пътя на поляната Сиир до Кадис-варни).
3 В четиридесетата година, в единадесетия месец на първия ден от месеца, Моисей говори на израилтяните според всичко що Господ му заповяда за тях,


Християните да ти приличат на израилтяни?

Земи, прочети първо някъде защо Нов Завет?
Какво му е на Стария завет, че някой написал Нов?
Каква е разликата между Стария завет и Новия?



Тема Re: Светите писаниянови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.10.13 13:38



Мда не убивал друговерци, убивал другоземци - каква огромна разлика, разбира се щом Арджуна получавал закрила отгоре си е съвсем в реда на мирната религия, все пак той не е какъв да е, а воин, толерантност та дрънка. По тази логика най- вероятно няма и смисъл да споменавам незавидната съдба на Тибет - виж ако ги бяха сгънали християни или поне мюсюлмани, тогава ситуацията щеше да е показателна.

Я кажи коя е тази твоя религия, която не отчита насилието като принципен проблем, а само насилието срещу определено съсловие хора?

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: Светите писаниянови [re: Exaybachay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.10.13 16:50



Абе на ударен ли се правиш? Другоземецът винаги е враг, от най-древни времена до ден днешен, без значение в коя част на света. Такава е човешката природа.

Какво общо има пък Тибет?! Нима китайската окупация е по религиозни причини?!? Ти май пишеш историята наново.

ТУК говорим за насилието на религиозна основа. Само за него. Дали насилието е принципен проблем е съвсем отделен въпрос.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: А сега четинови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.10.13 16:55



Значи Стария завет няма значение, така ли?

Това е някаква революция в теологията, ще знаеш.

Не, скъпа ми Алиске, цялата Библия е Свещена книга и всеки един ред и всяка сричка от нея имат този характер. Т.е. са абсолютно неразделна част от християнството.
Ако казваш, че не е така, значи нещо не си наясно или пък си е твое лично тълкувание, което няма отношение към официалната позиция на християнството...

Уви, така стоят нещата.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Светите писаниянови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.10.13 17:14



Щом другоземецът ти е враг, няма как друговереца да не ти е враг - лесно за осмисляне, ама а де. И нима китайската окупация не заличава друговерците барабар с религията им? Ма не била по религиозни причини - че тогава коя война е по религиозни причини?

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: А сега четинови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.10.13 17:17



Да и християните сигурно се кръщават в синагоги - верно за толкова години участие в клуба, как па елементарни познания нямаш за християнството.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: А сега четинови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.10.13 18:40



Значи Стария завет няма значение, така ли?

С идиоти не ми се спори.

Написах ти няколко въпроса. Първо отговори на тях.



Тема Re: А сега четинови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.10.13 10:09



ха-ха-ха, типичната християнска позиция.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Светите писаниянови [re: Exaybachay]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.10.13 10:12



В историята на Европа има достатъчно войни, които се водят срещу сънародници по религиозни причини. Или си забравил?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Светите писаниянови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано25.10.13 17:38



Причините са толкова религиозни, колкото причините за войните, които съм ти посочил.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Re: А сега четинови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано25.10.13 19:11



Такава ще е като нямаш представа какво цитираш.

Ето ти още малко от Второзаконие, същият списък с Мойсееви заповеди, от който си цитирал - прочети и ми отговори дали за християните се отнася. Ако не - защо?:

22 Както се яде сърна и елен, така да ядеш и тия; нечистият и чистият могат еднакво да ядат от тях.
23 Само строго да се вардиш да не ядеш кръвта: защото кръвта е животът, и не бива да ядеш живота с месото.
24 Да я не ядеш: да я изливаш на земята като вода.

27 и да принасяш всеизгарянията си, месото и кръвта, върху олтара на Господа твоя Бог. Кръвта на жертвите ти да се излива върху олтара на Господа твоя Бог, а месото ти да ядеш.

3 Да не ядеш нищо мръсно.
4 Ето животните, които бива да ядете: говедото, овцата и козата,
5 елена, сърната, бивола, дивата коза, кошутата, дивия вол и камилопарда.
6 Всяко животно между четвероногите, което има раздвоена нога и разцепено на два нокътя копито и което преживя, тях да ядете.
7 Но да не ядете от ония, които само преживят, или които само имат раздвоено и разцепено копито, като камилата, заекът и питомният заек; понеже те преживят, но нямат раздвоено копито, те са нечисти за вас;
8 и свинята, понеже има раздвоено копито, но не преживя, е нечиста за вас; от месото на тия да не ядете, и до мършата им да се не допирате.
9 От всички що са във водите, ето кои да ядете: всички, които имат перки и люспи да ядете;
10 но да не ядете никои, които нямат перки и люспи; те са нечисти за вас.
11 От всички чисти птици можете да ядете.
12 А ето тия, които не бива да ядете: орела, грифа, морския орел,
13 пиляка, сокола, сяпа по видовете му;
14 всяка врана по видовете й;
15 камилоптицата, бухала, кукувицата, ястреба по видовете му,
16 малкия бухал, ибиса, лебеда,
17 пеликана, лешояда, рибаря,
18 щърка, цаплята по видовете й, папуняка и прилепа.
19 Всички крилати пълзящи са нечисти за вас: не бива да се ядат.
20 От всички чисти птици можете да ядете.
21 Никаква мърша да не ядете; (на чужденеца, който е отвътре портите ти, можеш да я даваш да я яде, или да я продаваш на чуждестранец); защото вие сте люде свети на Господа вашия Бог. Да не вариш яре в млякото на майка му.




Тема Re: А сега четинови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.10.13 12:00



Това променя ли нещата, които аз цитирах?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.