Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: синът няма да понесе беззаконието на баща синови [re: Stephanus]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.07.13 18:22



Да, молил съм се и това не ме притеснява, защото дори ние като хора може да бъркаме, например - аз да не съм бил прав че съм се молил, а пък моя познат е било в правото си да не иска да се моля за него , НО Господ е справедлив и в случая може да удовлетвори молбата ми, така, че няма проблем.

Сега сравни:

Да, кръстих си детето и това не ме притеснява, защото дори ние като хора може да бъркаме, например - аз да не съм бил прав че съм го кръстил, а пък моето дете е било в правото си да не иска да се кръсти, НО Господ е справедлив и в случая може да зачете решението ми, така, че няма проблем.



Тема Re: Да не би някой старозаветен да е спасен прединови [re: exaybachay]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано22.07.13 19:03



След грехопадението дядо Адам и Баба Ева са били изгонени от Рая, от Божието Царство. Райските Двери се отварят отново едва след Изкуплението.

До Христовата Изкупителна Жертва душ`ите на мъртвите телом са пребивавали в Шеола, в частност, на старозаветните праведници в т.н. място не на мъка - място на покой, но не и в мястото на Райско блаженство.

Христос слиза в Ада, за да изведе не само праведниците, но и всички онези човешки души, които са пожелали да Го последват в Царството Му, в Рая, приемайки Го като Спасител, като Бог и Господ.

Апостол Павел свидетелства, че старозаветните „не получиха обещаното" (вж. Евр. 11:39, където се споменава и за Авраам - стих 17) - сиреч, спасението, което е невъзможно без Жертвата и Възкресението.

На учениците Си Сам Господ казва: „Блажени очите, които виждат това, що вие виждате. Защото, казвам ви, много пророци и царе искаха да видят, що вие виждате, и не видяха, и да чуят, що чувате, и не чуха" (Лука 10:23-24). Желаели и жадували да видят Деня на спасението - и не го видели, да чуят словото на спасението - и не го чули.

Това е така, защото до Изкуплението всички те били извън Божието Царство.

На Иконата на Възкресение се изобразява Слизането на Христос в Ада, където се вижда как Господ освобождава Адам и Ева, пророци, патриарси, царе, праведници. . .като и онези, които очакват Неговото идване с вяра. Може да се видят цар Давид и цар Соломон в царски дрехи и корони, св. Йоан Предтеча, Мойсей със скрижалите на Закона в ръце. . . Виждайки Спасителя да слиза в ада, всички те веднага Го разпознават и показват на другите Този, за Когото са проповядвали.

В отговор на:

това е най-голямата глупост, която съм чел от теб до сега - това ти изказване бие доста рекорди по дивотия, поставяни от всякакви фанатизирани и сдухани вярващи. Наистина уникална простотия написа, чак не мога да повярвам още.








. . .


Редактирано от Ежко на 22.07.13 19:11.



Тема Re: Да не би някой старозаветен да е спасен прединови [re: Ежко]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано23.07.13 01:57



Какво спасение бре човеко ..... и в двата цитата, които даваш за пример, става дума за Исус, а не за спасението, за нас човеците няма друг начин да видим Бог освен, ако не погледнем чрез сина,, чрез този, който е станал едно с Него, а преди Исус такъв човек .....

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Разликата енови [re: Aлиca.]  
Автор Stephanus ()
Публикувано23.07.13 11:20



че когато става дума за Вярата в БОГ !!!! съдбата на човека е САМО в неговите ръце т.е.

Който повярва !!!! ------> Ще бъде спасен.

Не мога аз да вярвам, заради сина си или дъщеря си.
Надявам се да е станало ясно.

Колкото до бебета, за чието кръщение говорим ----> там няма как невръстно бебе да има съзнанието Кох е Христос и за какво е умрял, нали ?

А колкото до напъните на т.нар. православни - да съм си заведял детето при Лекаря. Ми няма проблем водя го при Лекаря. Кой им е казал че воденето при Христос е непременно кръщаване.

Така: сега надявам се и пеленачетата разбраха.



а т.нар. православни го обръщат на: Който се кръсти ще се спаси т.е поставят каруцата пред коня и .....

"Улавя мъдрите в лукавството им, на хитрите съветът се проваля."

Редактирано от Stephanus на 23.07.13 11:22.



Тема anbнови [re: anb]  
Автор Kossoman ()
Публикувано23.07.13 11:49



anb, следиш ли развитието на основната и дъщерната теми? Някакъв коментар за възпитанието имаш ли?





Тема Как ще го приеме, ако не го занесетенови [re: vatanasov]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано23.07.13 15:33



Аналогията с лекаря е съвсем на място. Лекарят не идва да вземе детето ви, за да го лекува - Вие, като родител, вземате решение дали да го заведете, или не при лекаря. И лекарят не Ви връща, казвайки ви например: Хей, човече, да не си се побъркал - остави детето си да порастне, не виждаш ли, че то не знае нищо за тази болест, остави го да порастне, да се запознае добре с болестта и едва тогава да реши дали да се лекува или не.*

Вие, като родител, вземате решение детето Ви да ходи 12 години на училище. И съзнавате, че това именно е правилното решение за него, нищо че като поотрастне същото това дете може и да не му се влиза в часовете по математика, химия и прочие. Факт.

И това "налагане" на волята ви над детето се нарича възпитание и без съмнение е в съгласие с Божията Воля.

Да, Бог не налага Волята Си, но работата е там, че ние сме тези, които сме призвани да мислим и постъпваме съгласно Божията свята воля. Затова и съвсем неслучайно в Господнята молитва сме призвани да се обръщаме към Него с : . . .да бъде Твоята воля, Господи, както на Небето тъй и на Земята.

Защото небо_жителите живеят в пълно съгласие с Божията воля.

В контекста на дискусията: нека да бъде Твоята блага и свята Воля, Господи, а не моята, плод на падналото ми естество, която често клони към зло. Нека бъде Твоята Воля, понеже Ти най-добре знаеш кое е полезно за всички нас, в това число и за децата ни, защото Ти всичко знаеш и защото си Всемъдър, а ние сме духовно слепи и плътскомъдруващи. Амин.

В отговор на:

Само Бог взема решение да приеме ли бебе или не. На него не му трябват препоръки, топене във вода, Той може да приеме всяко бебе.




*Бог приема всички - нали не искате да кажете, че Изкупителната Жертва се простира само до някои хора, че дели бебетата на "ставащи" и "неставащи" ? Бог ще приеме всяко дете, но няма как детето да се кръсти само. Това става след като родителите му решат да го заведат при Лекаря, както го водят при лекуващия го педиатър. А и Лекарят Господ Иисус Христос е най-добрият Педагог. Вие положете основата, и Сам Бог ще помага - не посеете ли семето, няма как да се получи израстването.

П.П. . Съвсем хипотетично, моля, кажете ни честно: ако това дете бе Вашето и след като разбирате, че то няма шанс да живее - телом - не бихте ли взели решение да приеме свето Кръщение ? Нима Бог не иска това дете да бъде запечатано с дара на Святия Дух ? Без съмнение иска - Божията Воля е всички да бъдат христови, но няма да Ви насили да направите нещо против волята Ви.


. . .




Редактирано от Ежко на 23.07.13 15:50.



Тема Re: Разликата енови [re: Stephanus]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.07.13 16:07



Не им следя "напъните" на т. нар. православни, но са ми малко чудни твоите напъни и на другите т. нар. неправославни християни.

Православните и католиците не си кръщават бебетата сами и на своя глава. Кръщението се извършва в храм и от свещеник. Възможно е всички Православни и Католически Църкви да са се объркали - и така, вече 2000 години да правят все една и съща толкова елементарна грешка с кръщаването на младенци.
За да се поправи тази църковна заблуда, бива да се настоява пред вселенския патриарх и папата да свикат църковни събори, които да отменят традицията. Така клириците на заблудените Църкви ще отказват на още по-заблудените си пасоми да им кръщават децата. И логиката ще възтържествува.

Докато това не стане, всякакви препирни по темата кой прав, пък кой крив, са напразни.





Тема Главното в Кръщението е Дарът на Светия Духнови [re: Фиш Л]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано26.07.13 08:35



От

:

Главното в православното кръщение е - дарът на Светия Дух , за който говори св. апостол Петър (Деян. 2:38. ).

Кръщението за православните е Тайнство, докато за протестантите то е само обряд, в който те не признават тайнствеността.

В кръщението, протестантите виждат само образи или символи. Свети апостол Павел вижда в кръщението едновременно и символ и реалност, наричайки го "баня на възраждането и обновата от Дух Свети" (Тит. 3:5).

Ако се признае, че в кръщението действува Сам Бог (или с други думи казано, да се съгласим със Светото Писание), то това означава, че е тайнство, т.е., човешко действие, изпълнено с Божия благо_дат.

Свети апостол Павел напълно ясно изповядва, че кръщението е дело на Светия Дух, а не просто човешко:

"... чрез един Дух всички сме кръстени в едно тяло...и всички с един Дух сме напоени" (1 Кор. 12:13).

Същата тази "напоеност" или благодатна изпълненост на новозаветното кръщение видял и свети Йоан Кръстител, казвайки:

"Аз ви кръщавам с вода за покаяние; но Оня, Който иде подире ми...Той ще ви кръсти с Дух Свети..." (Мат. 3:11).

Свети Кирил Иерусалимски говори: "Никой да не си помисля, че кръщението е само прошка на греховете, каквото било Иоановото кръщение, защото то (кръщението) е и благодат на осиновяване" (срвн.Ефес.1:5).


На децата се носят дарове още от най-ранна възраст по разни поводи, че и без поводи. Нека опониращите да посочат поне един основателен довод, поради който децата трябва да бъдат лишени от този най-голям Дар, от благодатта на осиновяването.

. . .



Редактирано от Ежко на 26.07.13 08:39.



Тема Защо умират дори и децата ?нови [re: Фиш Л]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано09.08.13 08:01



Цитат:

"На Православието е чужда представата за това, че потомците на Адам носят лична отговорност за греха на прародителите като за свой собствен грях. Така в постановленията на Картагенския Събор от 252 година е казано, че "не бива да се забранява да се кръщава младенецът, който едва родил се, не е съгрешил с нищо, а само произлязъл по плът от Адам, е възприел заразата на древната смърт чрез самото раждане" и че при кръщението му се прощават не неговите собствени грехове, а чуждите...

Първородният грях се явява наказание поради това, че получилият повредена природа човек не може да влезе в Царството Небесно (Йоан 3:5). Дори невинните младенци подлежат на това наказание, макар те, като нямащи лични грехове да са избавени от вечните мъчения. Картагенският събор е провъзгласил анатема за тези, които отхвърлят необходимостта от кръщаване на младенците, и е подчертал, че те, нямайки лични грехове, все пак се кръщават "наистина за опрощаване на греховете" (правило 124), тоест "първородният грях" или "родителската сквернота" в дадения случай по своя резултат се приравняват към престъпване на Божия закон, доколкото по силата на плътското раждане всеки човек вече подлежи на наказание - лишава се от Царството Небесно."



. . .




Тема Re: Главното в Кръщението е Дарът на Светия Духнови [re: Ежко]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано09.08.13 13:10



На децата се носят дарове още от най-ранна възраст по разни поводи, че и без поводи. Нека опониращите да посочат поне един основателен довод, поради който децата трябва да бъдат лишени от този най-голям Дар, от благодатта на осиновяването.

какво по свещенно от това, да ползваш кръщенето за детска играчка.

п.п. инак хубаво, че свещенниците на Картагенския събор са осъзнали, колко им е повредена природата - както сам го каза - но все пак нека имаме предвид, че в онези времена, медицината не е била толкова развита, като сега и не са могли да получат адекватна медицинска помощ, дори и от Бог, та за това така са гледали на цялата ситуация, но сега времената са други и когато едно дете е нещо повредено, няма нужда да го ръсиш с вода и без това този трик не работи, просто го заведи на лекар, там хората ще ти кажат, какво може да се направи.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.