Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: "научете всички народи като ги кръщавате"нови [re: exaybachay]  
Автор Stephanus ()
Публикувано19.07.13 15:53



Но Исус никъде не е казал "доведете децата при мене" и във всички библейски цитати, никъде не пише да се кръщават бебета - значи просто си правите своеволни тълкувания, от "оставете децата и не им пречете да дойдат при Мене", изобщо не следва "доведете децата при мене", в контекста на думите на Исус се съдържа точно противоположния смисъл, защото явно децата сами отиват при него, възрастните просто не трябва да пречат, така наречената заповед е повече от ясна и недвусмислена.

Именно

пп: не навсякъде сме на едно мнение, но специално тук.

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"


Тема Мъжете знаят защонови [re: Ежко]  
Автор Stephanus ()
Публикувано19.07.13 16:09



Да разбирам ли че само мъжете ще се спасят преди христа или че кръщението е само за мъжете защото е заменило обрязването?

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"


Тема Re: Къде Господ ни е задължил ?нови [re: Stephanus]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано19.07.13 16:09



А къде ни е забранил?

Според теб дето съвсем "чиста дъска" ли е или е свързан по някакъв начин, за които нямаме много представа, генетично и духовно (душевно) с родителите си?

Стефчо погледни Изход гл 20;
5. не им се кланяй и не им служи, защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който за греха на бащи наказвам до трета и четвърта рода децата, които Ме мразят,
6. и Който показва милост до хилядно коляно към ония, които Ме обичат и пазят Моите заповеди.


Ти ако имаш неизкунени грехове и лишаваш детето си от директно общение с Господа Иисуса Христа, Изкупител на греховете на всички ни какво става тогава?

...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел


Тема Re: "научете всички народи като ги кръщавате"нови [re: Stephanus]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано19.07.13 16:38



Няма защо да се кривим - в повечето случаи не сме на едно мнение с теб, но това няма значение. Кръщенето на бебета - защо фактически са бебета, а не деца - е една от най-прозаичните и нелепи идеи, чиито творец църквата, а не Исус или Бог т.е. (те тук примерно пак ще се разминаваме) тук говорим за чист авторитаризъм от страна на една институция. И докато за бедните духом, скръбящите, кротките и милостивите е точно никакъв проблем да кажат "да сбъркахме", то за институциите, независимо кои са те, това винаги е било огромна тежест - нормално, тъй като една институция е толкова загрижена за авторитета си, че фактически става крайно зависима от него. Съвсем не са единици хората, сред ревностните християни, които виждат и разбират неловката ситуация, но просто - както вече казах - именно, защото това е един съвсем незначителен ритуал от духовна гледна точка, от гледна точка на чистата вяра и е толкова значим от гледна точка на институцията, към която таят уважение, в повечето случаи продължават да спазват традицията.

Действително това не е от въпросите, които са болка за умиране - тука мегдана за спорене, в повечето случаи спада към полетата на конформизма и безсмислените полемики. Наистина донякъде и аз смятам, че не е кой знае какъв фал, но и все пак не рядко се случва един такъв момент, че точно тази подробност (кръщенето на бебета) да се възприеме с достатъчно неприязън, за да отдалечи хора от църквата, от религията, от Исус, от Бог, хора които инак са съвсем добронамерени, чистосърдечни и живеещи, както се казва по Богоугоден начин. Наблюдавал съм такива случаи и не малко сред тях, възприемат и наричат себе си атеисти (: - на такива атеисти, като им река, че са по-религиозни от религиозните ..... ела тогава да видиш, за какво иде реч :D

Мисълта ми е, че заради такива недобре обмислени решения на църквата, се получават някои от фаловете, които наблюдаваме около нас - и често пъти се хващаме пак за формата и фасада, щом някой е рекъл, че е атеист, значи е атеист и край не подлежи на спор, щом някой е рекъл, че е религиозен и за доказателство извади кръщелното свидетелство, пак две мнения няма (това важи и за двата лагера) ...... колко нелепа и суетна е цялата тази игра, и колко много обичаме да я играем. (ние възрастните, възрастните деца, а не мининките)

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Къде Господ ни е задължил ?нови [re: Metropolis]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано19.07.13 16:49



За генетичната връзка с родителите би трябвало вече да имаме някаква представа - поне визирам хората, работещи в сферата на генетиката.

Ти, като имаш неизкупени грехове, ще търсиш начина да ги изкупиш и няма да намесваш детето си в тази работа, защото то не може - както е казал Исус, всеки сам си носи кръста - колкото и неприятно, и жестоко да звучи, децата също ще носят своя, а не родителите им. Некръщаването на едно бебе, не значи, че го лишаваш от общение с Христос - когато то само реши, че иска да се кръсти, а ти му забраниш, тогава можем да говорим за лишение, също и когато от малко го подемеш по другата линия,. та го зомбираш с атеизъм. А какво става, в такива случаи - те тука един път и аз да кажа "само Бог знае".

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема синът няма да понесе беззаконието на баща синови [re: Metropolis]  
Автор Stephanus ()
Публикувано19.07.13 17:27



Ти ако имаш неизкунени грехове и лишаваш детето си от директно общение с Господа Иисуса Христа, Изкупител на греховете на всички ни какво става тогава?


Езекил 18:20
"Душата, която греши, тя ще умре; синът няма да понесе беззаконието на баща си и бащата няма да понесе беззаконието на сина си. Правдата на праведния ще бъде за него и безбожието на безбожния ще бъде за него."

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"


Тема Re: синът няма да понесе беззаконието на баща синови [re: Stephanus]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.07.13 07:23



Ти вярващ християнин ли си?



Тема Re: Yepнови [re: Aлиca.]  
Автор vatanasov (непознат)
Публикувано20.07.13 22:24



Е сега защо сравнявате ваксинирането с встъпването в Божието Царство? Какви са тези пошли аналогии?

Аз нямам нищо против топването, просто твърдя, че като порастне човек и реши да следва пътят на Христос, трябва пак да се топне, по собствено желание този път. Щото първото топване не носи смисъла на второто - чуждата воля не може да замести твоята, нито родителските препоръки са достатъчни. Просто ти сам носиш отговорностите си пред Бог, никой друг.



Тема Re: Нима не налагате собствени критерии за възпитаниенови [re: Ежко]  
Автор vatanasov (непознат)
Публикувано20.07.13 22:37



Ако сте проследили внимателно тезата ми, то тя е - при липса на волеизявление от покръстеният, покръстването е едноличен Божи акт. Само Бог взема решение да приеме ли бебе или не. На него не му трябват препоръки, топене във вода, Той може да приеме всяко бебе. Стига да изяви едноличното си желание. Родителите насила не могат да го принудят. Аналогията с лекаря отпада. Той се превръща в лекар само когато вие осъзнаете, че сте болен. Но това не става в бебешка възраст.

Бог е Лекар, който иска вие сами да поискате лечение. В това е смисъла на покръстването. За това ни е дал и свобода на волята. Другото е действие само за пред хората.

Аз мога да насилвам децата си да ми се подчиняват - аз не съм Бог. Подчинението пред Бог обаче трябва да е доброволно - или се подчиняваш, или отпадаш. Препоръки и връзки пред Него не минават. Моля, не вкарвайте Бог в калъпа на нашите човешки взаимоотношения.


Искам детето ми да изяви осъзната свободна воля към Бог. Просто е. И няма друг начин приобщаването към Него.



Тема Re: Молитвата за дъжд. . . н о с и дъжднови [re: Ежко]  
Автор vatanasov (непознат)
Публикувано20.07.13 22:45



А, не винаги носи дъжд. Ако се замислите, изключително рядко молитвите се сбъдват. Дадох пример с тази молитва по-скоро като суеверие.

Болестта, заради която търсим Бог, трябва да я осъзнаем. Бог не лекува насила, не лекува този който не е разбрал че е болен и не е пожелал да се излекува. Той вижда всичко, и препоръките на родителите изразени чрез кръщенето на бебе с нищо не могат да помогнат. Той не е като лекарите, при които си водим децата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.