Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Yepнови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.07.13 07:27



Вярно е това, само че не светът, а църквата е за пример - а па с такива недодялани изпълнения, как да я дам за пример.

Ми не я давай, никой не те задължава. Намери си друга църква, религия или организация, която да отговаря на претенциите ти и давай нея за пример.





Тема Re: Yepнови [re: Aлиca.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано19.07.13 12:23



Това, че никой не ме задължава е отделна тема - въпроса е, че църквата предявява такива претенции, пък и на мен ми се иска да я дам за пример, ама как да стане тази работа, като се излага така: поливката на бебета не е никакво свещенодействие, не е никакво тайнство, не е никакво кръщение, това си е чиста суеверна глупост, към която се придържате по навик и по силата на традицията, а не по силата на словото и трезвото разсъждение. Дори самите вие се досещате, че е така - защо му се отдава толкова голяма значимост, защо кръщенето не се поставя под въпрос? имало е толкова много други суеверни безсмислици в историята на християнството, които са били също от подобна голяма важност и с течение на времето са отпаднали, но кръщенето на бебета, дори в близкото бъдеще едва ли би отпаднало, едва ли изобщо някога ще отпадне, защо така ..... ами защото вие самите го казвате, че едно топване в лигена с вода е нещо безобидно, фактически какво толкова е станало малко са му намокрили бузите и туй то, именно за това му отдавате такова огромно значение, защото е незначително. Добре, че е тайнство, инак до сега църквата да е забравила за него.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Yepнови [re: exaybachay]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано19.07.13 12:42



Както обичайно си написъл некакви дивотии, ама щом си верваш то си е твоя работа.

Обяснявам ти че за много неща в живота човек взима решение не само, а често и без приоритета на "чистия разум". Ако ти дадът две ястия и едното освен че усещаш миризмата му го и вкусиш, а за другото имаш "познание" само по миризмата му за какъв равностоен избор става дума?
Ти видял ли се некъде такова чудо като хирург теоритик, които никога не е оперирал?

Църквата разчитала на страх, дрън, дрън. Преди да говориш глупости се запознай първо колко строга е била "цедката" за влизане в ранната Христова Църква и в първите години след им. Константин Велики, когато са просияли множество свети Отци.

Ти поне Евангелията чел ли си?
ев. Лука:
18. А Той им рече: видях сатаната, как падна от небето като светкавица;
19. ето, давам ви власт да настъпвате на змии и скорпии и на всяка вражеска сила; и нищо няма да ви повреди;
20. обаче не се радвайте на това, че духовете ви се покоряват; а радвайте се, че имената ви са написани на небесата.
21. В оня час се зарадва духом Иисус и рече: прославям Те, Отче, Господи на небето и на земята, задето си утаил това от мъдри и разумни, а си го открил на младенци. Тъй е, Отче, понеже такова беше Твоето благоволение.


Току виж, че децата имат по близка връзка с Триединият БОГ, щото с годините човек, особено стоящ извън Църквата все повече се омотава в грехове и отдалечава от Господа Иисуса Христа.

...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел


Тема Re: Yepнови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.07.13 12:43



Това, че никой не ме задължава е отделна тема - въпроса е, че църквата предявява такива претенции, пък и на мен ми се иска да я дам за пример, ама как да стане тази работа

Много просто - Църквата си има изградени традиции и на когото не харесват, не я дава за пример. Проблемът с това какво ти се иска, не е на Църквата, а твой. Реши си го.





Тема Re: Yepнови [re: Metropolis]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано19.07.13 13:15



И понеже се случва човек да взима решения без приоритета на чистия разум, дай да караме по тази гайда - страхотна логика, направо я втасахме. А въпросното дрън дрън, дрънчи в цялата история на християнството - признавам към днешна дата, вече отшумява.

А това, че децата имат по-близка връзка с Бог и децата го знаят - тъкмо още една показател, за глупоста и безсмислието на кръщенето.

п.п. разбирам яда ви, че не можете да обосновете и аргументирате смислено, това така тачено тайнство, ама айде без подобни номера, да ми го обръщаш на лично и да се опитваш да ме засегнеш, защото просто не хващат дикиш - срещал съм сред обикновенните хора, крайни християни, които също нямат добро мнение за кръщенето и за контраст съм срещал пак сред обикновенните хора, такива които са едни християни, дето и една молитва не знаят, и в църква не са стъпвали от десетилетия, но си кръщават децата защото "бе то не са знай". Не е толкова трудно да погледнеш ситуацията от страни и да видиш, колко нелепа история е тази с кръщенето на бебета - само малко да се дръпнеш от инерцията и се получава.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Къде Господ ни е задължил ?нови [re: Metropolis]  
Автор Stephanus ()
Публикувано19.07.13 13:23



Нали това дискутираме: Дали от нас се изисква да кръстим бебето или да чакаме да порасне и да си каже мнението. Къде Господ ни е задължил да кръстим бебето ????

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"


Тема Re: Yepнови [re: Aлиca.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано19.07.13 13:27



Аз все си мисля, че църквата е загрижена за спасението на душите - така, както се изказваш, излиза, че църквата е загрижена само за собственото си благо. Традиции са се променяли и ще се променят винаги - това е неизбежно и е проява на тесногръдие да се мисли друго яч. И така, както се опитваш да изметиш темата, директно ти казвам, че проблемът с това какво ми се иска, за щастие в днешни времена, вече не се решава задължително от църквата - като цяло по-успешно и от най-върлите атеисти, успявате да очерните сами авторитета на църквата. Знам, че можете повече - също така знам, че по въпроса за кръщенето на бебета, сте капо, вместо да се гнявите, опитайте се да приемете факта, че не за всичко сте прави, да допуснеш, че може би грешиш за нещо, не е чак толкова страшно.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Ок - без тълкуване тогава:нови [re: Ежко]  
Автор Stephanus ()
Публикувано19.07.13 13:43



Господ Исус казва:
"Който повярва и се кръсти, ще бъде спасен; а който не повярва, ще бъде осъден."

А какво става с човек:
Който се кръсти и не повярва ?

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"

Редактирано от Stephanus на 19.07.13 13:43.



Тема Re: Yepнови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.07.13 14:20



Изобщо не се гнявя аз. Ма ми омръзна да пиша най-различни логични варианти в защита на родителите, които на своя глава си кръщават бебетата. Дали грешат или не, ей сега ще ти го болдна, белки го проумееш, само един Господ знае.

Който вярва в Господ, да си решава. Толкоз.



Тема Христос спасява. За нас са примерите от Писаниетонови [re: Stephanus]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано19.07.13 14:41



В отговор на:

Господ Исус казва:
"Който повярва и се кръсти, ще бъде спасен; а който не повярва, ще бъде осъден."

А какво става с човек:
Който се кръсти и не повярва ?




Ще ти отговоря с думите на Господ Иисус Христос а ти ги приемай* както искаш:

От Иоан свето Евангелие


[3:1] Измежду фарисеите имаше един човек, на име Никодим, началник иудейски.
[3:2] Той дойде при Иисуса нощем и Му рече: Рави, знаем, че си учител, дошъл от Бога, защото никой не може да прави тия чудеса, които Ти правиш, ако не бъде с него Бог.
[3:3] Иисус му отговори и рече: истина, истина ти казвам: ако някой се не роди свише, не може да види царството Божие.
[3:4] Никодим Му казва: как може човек, бидейки стар, да се роди? Нима може втори път да влезе в утробата на майка си и да се роди?
[3:5] Иисус отговори: истина, истина ти казвам: ако някой се не роди от вода и Дух, не може да влезе в царството Божие;
[3:6] роденото от плътта е плът, а роденото от Духа е дух.

* Ние имаме свидетелствата на светото Писание, което изобилства с примери за Кръщение на деца, затова вярващите сме длъжни да ги приемаме.


Няма нито един пример - или заповед - да не се кръщават най-малките - точно обратното казва Сам Господ:

"Идете, научете всички народи, като ги кръщавате в името на Отца и Сина и Светаго Духа, и като ги учите да пазят всичко, що съм ви заповядал" Мат.28:19-20).

Има ли народ без деца, Стефчо ?

Думите "като кръщавате", "и като ги учите", поставени след думата "научете", както това е известно и на добре грамотните ученици, посочват едновременността на означаваните от тях действия, т. е. Христос казва, че Апостолите трябва едновременно да учат и кръщават дори възрастните, без да чакат кръщаваните подробно да изучат цялото учение Христово. Стотникът Корнилий и тъмничният стражар не успели да научат всичко, което Христос заповядал на Апостолите (за заучаването на това от презвитерите на Ефеската църква ап. Павел употребил цели три години, като ги учел денем и нощем непрестанно - Деян. 20:31), а били кръстени (Деян. 10:44-47; 16:3-33).



. . .




Редактирано от Ежко на 19.07.13 15:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.