Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 06.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Господ е милостив и справедливнови  
Автор Дeя ()
Публикувано10.04.13 20:36



"Тъгата се прогонва с молитва и с четене на Псалтира.
И не само се прогонва тъгата, но при усърдно внимание към четеното слово се озарява душата и се просвещава мисълта, а и сърцето се изпълва с радост в Господа. Ето с какво трябва да се занимава печалната душа, а не да унива, не да се отчайва.
При това занимание трябва да се прибави и истински разум: как трябва да прекарваме кратковременния живот в тукашния суетен свят, за да се спасим и да не загинем вечно.
Горко на света поради съблазните!
И виждаме, и чуваме мълва и суета, завист и злоба, вражда и клевета; навсякъде се срещат всякакви съблазни.
... Но е възможно и да не се съблазняваме.
За вярващите в Господа всичко е възможно.
А за да не обръщаме внимание на празнословието, винаги трябва да помним смъртния час и да размишляваме за вечния живот и за справедливия Божий съд.
А ако ни се струва непоносимо да потърпим временно заради спасението и благочестието нещо досадно и прискърбно за сърцето, нека да си представим геенския огън и безкрайните мъки, в които ще отидат всички осъдени от справедливия Божий съд за това, че не са искали да последват учението на Господа и Бога Иисуса Христа, не са искали да вървят по тесния и прискърбен път и да потърпят за благочестието заради името Христово.

Такива и против желанието си отиват да търпят нетърпимо мъчение, само че - не сто и не хиляда години, а вечно, без край.

Господ е милостив и справедлив.
Обича пребиваващите в Божията правда и милува каещите се грешници, призовава всички към спасение с обещание за бъдещите блага, но ще причисли отклоняващите се в развращения към ония, които вършат беззаконие.

И така, онези, които са вършили добро, ще отидат във вечния живот, а които са вършили зло - във вечния огън."

Из духовните поучения на стареца Георги,
Задонски затворник



Тема Re: Господ е милостив и справедливнови [re: Дeя]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.04.13 17:33



Господ е милостив и справедлив.

Когато е на кеф... ама когато не е...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Господ е милостив и справедливнови [re: Black Wolf]  
Автор Дeя ()
Публикувано16.04.13 20:54



БОГ Е МИЛОСТИВ КЪМ ВСЕКИ ЧОВЕК.
ЗНАЕ НЕДЪЗИТЕ НА ВСЯКА ДУША.

"Всеки човек се явява сам за себе си ново отражение на Бога,
но затъмнено от греха на непослушанието.
Тази неголяма сянка върху душата на всеки човек са неговите различни лоши наклонности.
... Колкото числото на тези наклонности е по-голямо, толкова по-многочислени и драматични са ситуациите в човека.

Но Бог е милостив към всеки човек.
Знае недъзите на всяка душа.
Той я поставя в такова положение, в което тя би могла по-скоро да се изцели и да замени сянката, която я покрива, със светлина.
Ако тази сянка е гордост, Господ поставя душата в скромни жизнени условия, за да се научи тя на смирение и да се избави от застрашаващата я страст.

Ако тази сянка е себелюбие, Господ поставя душата в положение, в което за нея ще бъде леко да жертва себе си за благата на другите.

Ако душата е склонна към отчаяние, Господ я настанява в самия център на напрегнатата работа, където за нея няма да има време да се предава на своята страст.

Ето защо често ни се струва, че ние някак си не се намираме на своето място. Но независимо от положението, в което Бог поставя душата, Той непрестанно следи за всяка една душа и е готов да дойде на помощ със Своите благодатни лекарства. В зависимост от това колко тежко се оказва положението на човека, толкова по-обилна е благодатната помощ на Бога."

св.Николай Велимирович



Тема Re: Господ е милостив и справедливнови [re: Дeя]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано17.04.13 00:54



Освен наизустените приказки понякога мислиш ли със собствената си глава?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Господ е милостив и справедливнови [re: Black Wolf]  
Автор Дeя ()
Публикувано17.04.13 20:08



Не мога по друг начин. Приятен си, но няма за какво да си говорим.





Тема Re: Господ е милостив и справедливнови [re: Дeя]  
Автор Prokimen ()
Публикувано17.04.13 22:43



В отговор на:

...Приятен си, но няма за какво да си говорим.




Има. Вълчан е от хорски срам таен християнин. Понеже не вярва на цитираните текстове, трябва да го уговорим да чете Псалтира.

А Вие, бидейки явна християнка, признайте си дали четете Псалтира. Аз отдавна не съм го чел. Великият пост предписва да се изчита по два пъти за една седмица, но тази година не можах да се организирам както църковната дисциплина го изисква. Многократно съм изпитвал благотворното въздействие на Псалмите (за да не кажа силата на псалмомолението) и съм препоръчвал на близките си духом да се упражняват в псалмомоление.

Редактирано от Prokimen на 17.04.13 22:48.



Тема Re: Господ е милостив и справедливнови [re: Prokimen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.04.13 00:19



И вълчовата не е лесна. Езически мисионер сред враждебни християнски племена...



За него - 12 Псалм:

[12:2] Докога, Господи, ще ме забравяш докрай, докога ще скриваш лицето Си от мене?
[12:3] Докога ще измислям кроежи в душата си, и ще скърбя в сърцето си денем (и нощем)? Докога врагът ми ще се издига над мене?
[12:4] Милостно погледни, чуй ме, Господи, Боже мой! Просвети очите ми, за да не заспя сън смъртен;
[12:5] да не каже врагът ми: "надвих му". Да се не зарадват гонителите ми, ако се поклатя.
[12:6] Аз пък се уповавам на Твоята милост; сърцето ми ще се зарадва за спасението от Тебе; ще пея Господу, Който ме е облагодетелствувал (и ще възпявам името на Господа Всевишни).




Тема Re: Господ е милостив и справедливнови [re: Aлиca.]  
Автор Prokimen ()
Публикувано18.04.13 09:57



Разсмяхте ме с правдивостта си. Вчера прочетох .

Редактирано от Prokimen на 18.04.13 09:59.



Тема Леле-мале!нови [re: Aлиca.]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано18.04.13 12:43



Ко ма напрайхти вие?

Стига бе!

Уви, не съм нито таен, нито явен, нито някакъв друг християнин, а и мисионер не съм.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Леле-мале!нови [re: Black Wolf]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.04.13 13:08



Значи, сам сред вълци.
В твоя случай, сам вълк сред Офци.



Ти като си езичник, да питам: как се убива животно за прехрана? Как се коли гергьовско агне, например, с всичките му салтанати, молитви и извинения, че ще ти послужи за храна? Знаеш ли ритуала?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.