Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Галактион-патриарх???  
Автор izz ()
Публикувано15.02.13 22:12





Ако Галактион го гласуват патриарх, първо ще отида да викам, че е недостоен и второ ставам старостилна или там ще си избера църква, която ми изглежда по-достойна. Масон и търговец на архонтски титли няма да ми е патриарх.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор izz ()
Публикувано15.02.13 22:41





Ето тук сладурчето Галактион освещава среща на "Тампрлиерите".

Статия по въпроса:http://e-vestnik.bg/2490



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор danesO7 (непознат )
Публикувано15.02.13 23:39



Не става- и да си старостилна, ще имаш само епископ ! Наистина- става въпрос за избора на български патриарх. Ще е пагубно да е масон и агент на ДС…



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: danesO7]  
Автор izz ()
Публикувано15.02.13 23:45



Важното е, че тая креатура няма да ми се пада никаква.

Ако целта е тотално унищожение на Православната църква, масона е идеалната кандидатура. Не ми го побира ума, как е възможно някой митрополит да гласува за патриарх масон и мошеник, мижитурка, дружка на мутри и продавачка на измислени титли петнящи църквата. Да не говорим само на вид като го погледнеш на какво прилича и какво "достолепие" се излъчва от него. Този човек, трябваше да бъде анатемосан и изхвърлен от църквата като стана ясно, че е масон и поради другите му дела, а не да стои въпроса за неговата кандидатура за патриарх!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: danesO7]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 00:12



Всъщност какъв е патриархът май няма никакво значение за вярата. Даже има плюсове - ще бъде Боже изпитание за духа на вярващите.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 00:33



аха, нещо като твърдението: какъв е хирургът няма отношение към живота на пациента, тъкмо ще изпита силата на природата и гените му.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 10:50



Не цвърчи преждевременно, той е само един от тримата, останалите двама още са неизвестни. Когото и да изберат, ще е най-малкото зло. Свиквайте с реалността - достоен няма, има принудителен избор, за да се спази протокола.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано16.02.13 11:05



Ужас! Мисля да премина към румънска, гръцка или някоя друга поместна църква. Лично мнение, не ангажирам нито агитирам никого.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 12:28



По тая логика всеки на тая земя е недостоен защото всеки има грехове, но все пак не всеки е агнет на ДС, масон, продавач на несъщестуващи титли и мизерник.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: нблдтл]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 12:29



Абсолютно. Впрочем аз съм ходила на румънска църква, много ми беше симпатичен отеца, идеята не е лоша.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 13:53



Сравнението с хирурга е неадекватно, от тази гледна точка патриархът е просто администратор.

Пък и ти отричаш правото на Бог да ти праща изпитания за да те провери дали си струваш спасение?

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 13:59



Разбира се, че не е просто администратор. И сравнението е абсолютно адекаватно-както от хирурга зависи твоето здраве, така от патраирха зависи здравето на църквата. Като разбира се и в медицински и в религиозен контекст, освен човешка воля има и Божия, а освен това има и качества на пациента/миряните.

Един продажен и тъп патриарх ще продаде църквата си на който плати повече. А тоя го познаваме вече що за картинка е и със 100% сигурност може да се предвиди как ще действа.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 14:01



Нали не отричаш правото на природата да изпита колко си здрав и издържлив като те даде в ръчичките на пиян и некомпетентен хрирург?

Ако си струваш, ще оцелееш, ако не-Дарвин се е изказал.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 14:16



Именно, има и Божия воля, и какво си се засилила да риташ, ако изборът на патриарх - дори Галактион в случая - е проява на тази воля? Противоречиш си във всички тези, които се опитваш да оправдаваш.

Ако патриархът е избран по Божия воля, налягай си парцалите както се казва и си носи кръста, независимо от неговата личност. А ако не е избран по волята Божия, той ще е просто един администратор и това не трябва да повлияе на вярата ти - освен ако тя не е конюктурна.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 14:18



Не изпитвам, разбира се. Но в случая с природата аз имам право на избор какъв хирург да ме оперира, а в случая с Божията воля, ти нямаш право на такъв. Затова и двете ситуации не са адекватни по смисъл.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 14:38



Много интересно как си прие тая аксиома, че това е Божията воля. че построи на нея и цяла теория?

Това не е Божия воля, а дело на корумприрани политици в църквата, по-скоро е дело на Сатаната, които се е наврял в църквата. Не съм човек, който си наляга парцалите и никога няма да призная тая креатура за патриарх. Освен това нещо правиш каша между католическо и православно разбиране за глава на църквата и като цяло говориш глупости, извинявай.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 14:39



И кой ти каза, че нямам право на избор?

Много филми за католици си гледал май. В православието миряните имат глас и могат да приемат или не патриарха. Сори, ограмоти се първо преди да пишеш.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 14:41



О да, ти си по-компетентна от Бог в тези въпроси, няма съмнение :)

Ако забелязваш, аз разглеждам следствията и в двата случая - ако и ако не е това вярна аксиома. Няма други варианти, не се ли усещаш?
Айде по-сериозно, а?

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 14:45



Какво право на избор имаш против Божията воля? Освен да не се съгласиш с нея и да отпаднеш от Църквата? Май ти си на тема филми за католици, след като не забелязваш че не ги намесваме тук по никакъв начин. Но ти се опитваш да си търсиш оправдания.

Миряните дори да имат глас, той не замества Божията воля. Най-много да помогне на Бог да си оправи статистиката кой какъв е

Така че СЛЕД изборът кой как е гласувал няма абсолютно никакво значение.

Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 14:55



Не, само ти в тоя клуб си по-компетентен от Бог и знаеш всичко, дори това, което не знаеш и сам знаеш, че не знаеш.



Забелязвам, че си чешеш езика по тема, която даже не те интересува. Просто се правиш на много мъдър, ей така за спорта. На мен ми стана скучно да ти правя компания, обаче.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 14:58



А, свих те в ъгъла с аргументи, и сега се чудиш как да си го избиеш на личностни нападки? Наистина ли не можеш сериозно да подходиш към темата? Нима ти е толкова несериозна вярата?

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 14:59



Бъркаш Църквата-събранието на вярващите, с църква-в случая БПЦ. Но как да не бъркаш, като нищо не знаеш за това, а даже не те и инетресува? Намесваш католиците без самия ти да знаеш, защото си научил за избора на глава на църквата от разнио филмчета по телевзията и си научил там, за непогрешимия наместник на бога и как миряните нямат думата-очевидно неверни за православието неща. Не мога да разбера защо не пишеш в клубове, в които те вълнува тематиката? Мислиш, че тук ще победиш с интелекта си тъпунгерите, които са заблудени да вярват и така си чешеш егото? Или друга мотивация имаш?

С радост ще отпадна от "църква" водена от продажен масон и алкохолик. Това е мой дълг пред Бога.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 15:00



хахаха, свил ме бил в ъгъла с аргументи



ти вярваш ли си изобщо?

не ме занимавай с глупости ако обичаш



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 15:04



Аз дали си вярвам не е интересно, интересно стана ти в какво вярваш. Не е в Бог, след като претендираш да не зачиташ волята Му. Но да, това явно са глупости. Какво ли е важното на вярата, та сме седнали тук да си говорим за патриарси и какво ли не...

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 15:07



Не, не бъркам Църквата с църквата, а само напомням че главата и не са миряните а сам Бог. Но опитите ти за личностни нападки за да съхраниш някакво свое неуместно его не ти дават да разбереш къде отиде дискусията.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 15:13



Гери, атеиста, дошъл да се прави на много умен в религиозен форум, като обяснява на вярвашите каква била вярата им и каква била волята на Бога, все едно излиза от лична аудиенция с него.

Не се ли усещаш наистина колко си смешен? Като щеше да умреш преди година-две дойде тука с подвита опашка, но сега като се закрепи ти пораснаха крилца отново и счете за уместно да обяснаваш на другите каква е правата вяра и кое е воля на Бога. Ай сиктир, Герчо.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 15:20



Продължаваш да се опитваш да избягаш от неудобната ти тема чрез личностни нападки към този, който ти задава неудобни въпроси. Много находчиво и смешно, няма що. Всъщност типично тролско поведение.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 15:22



Аз мислех, че изибраме патриарх, а не Бог

. Или ти отново по католически маниер си въобразяваш, че патриарха е непогрешим божи намесник на земята? не ми отговаряй.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 15:22



Четох из пресата пояснения от Светия синод - с викове "недостоен" паството било в правото си да отмени ръкополагането на епископ. Това старо правило не важало за патриарх. Настоящите кандидат-патриарси са ставали епископи по социалистическо време - кой да се тълпи в храмовете тогава, за да привлича зорлем внимание с крясъци и недоволство! За демократичен избор не на епископ, ами и на председател на кварталното ОФ не смеехме и да си помислим.

Та, това е положението с Дванадесетте - който се уредил, уредил се. Каквито ги е натворил, такива ще си ги преглъщате. Един от тях ще стане патриарх. Бял, черен, ще си го търпите. В устава на БПЦ няма опция да ви изпишат достоен кандидат от другаде. Дядо ти Галактион е начело с почти единодушен избор - 11 гласа - следователно, достоен по критериите на Синода.

След 30-50 години на паството, ако е останало, може и да му се чуе гласчето при избори на духовни ръководители. Вярвай в светлото бъдеще!





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 15:23



Не става дума за избор на Бог, а за Божията воля при избора на патриарх. От много мислене не си разбрала.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 15:24



Тролът си ти, и това не са лични нападки, а изчистване на позциите кой кой е. Атеистът дошъл да дава тон за песен каква била вярата на хората тук и да ми дрънка глупости за отпадане от църквата. Ти си типичен трол тук по дефицинията на думата, така че не се прави на ощипан и не ме занимавай със себе си.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 15:25



И ти, атеистът, знаеш каква е Божията воля и си дошъл да ни открехнеш?

Не те ли хваща срам от наглостта ти понякога?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 15:26



Нищо не преглъщам. Стане ли тая мутра патриарх, аз няма да се числя към тази църква.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 15:27



Не говорим за кой кой е, а за изборът на патриарх, и твоето несъгласие с този избор, дори да е по Божия воля. Всичко останало са опити от твоя страна да извъртиш колко съм бил лош, щото ти напомням че срещу Бог и волята Му не се рита.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 15:28



Аз ти показах, че независимо каква е волята Му (за което пък няма никакво значение атеист или не съм), нямаш право да протестираш. Но сега ще чакам и да го схванеш.

Per warez ad scientiam

Редактирано от Гepиcъм на 16.02.13 16:19.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 15:29



аман от глупости



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано16.02.13 15:38



Отдавна не съм се зачитал тук, но днес си заслужаваше да видя как един атеист понякога може да мисли по-християнски от християните.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 15:40



Християнско е да останеш в църква на която глвата е мутра, пияница, масон и мижитурка, изобратетел на титли, които продава на видни престъпници срешу скромни дарения? Малко си се объркал.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 15:46



Само не пробутвай "католическия маниер" за непогрешимост. В 21 век и при неограничен достъп на информация на един клик разстояние, ви пробутват вехта пропаганда от 19 век, а вие гълтате наготово, вместо да мислите с главите си. После - рев що ви третирали не като Божи народ, а като безгласно стадо. Ми ето за това, охотно си предоствяте мозъците за промивка.

Непогрешимостта на папата я изясних точ в точ по настоящия Катехизис в темата за Бенедикт - прочети, осмисли, ку не те мързи, щото с чужда пита майчин помен - ТЦ! не вадиш аргумент, а тиражираш невярна клюка.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 15:48



А, значи папата е погрешим и не е божи наместник на земята? Новини, новини.



Както и да е това не е предмет на настощята тема. Интересува ем патриарха на БПЦ. Едно инетресно четиво, откъс от статия:

Архонти, тамплиери, католици

Янакиев посочи и втори аргумент, който от гледна точка на канона стеснява избора на патриарх – "свързаността на определени митрополити с организации, които са чужди на църквата, които не са православни, които, направо казано, са еретични".

Митрополит Галактион например е "Върховен свещеноначалник на Великия архонтски събор". Независимо кой членува в архонтския събор, той не е православно тяло, коментира философът. Следователно всеки, който е в ръководството на това тяло, автоматично е изключен от ръководството на Българската православна църква. Галактион е и "върховен настойник на рицарите тамплиери от Йерусалим", посочи Янакиев.

Дометиан Видински пък е "духовен наставник на международния християнски орден "Св. Цар Борис Михаил". Един от основателите на ордена бил Стефан Николов, бивш щатен служител на Първо главно управление на ДС, преминал курс в разузнавателната школа на КГБ през 1988 г.

Професорът изключи и Калиник Врачански от списъка на епископите, които отговарят на изискванията за глава на църквата, като посочи, че по негови непотвърдени сведения митрополитът бил водил преговори с католическата църква в България за сключване на уния, но получил отказ. Калиник е един от шестимата, участвали в разкола през 90-те, но по-късно се покайва и през 1998 г. е възстановен като Врачански митрополит.






Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано16.02.13 15:56



Да, християнско е. Щуротиите на Галактиката няма как да бъдат оправдани. Отпадането в разкол обаче е най-тежкият грях.

Пък и не са толкова скромни даренията, отбелязвам за протокола. Дедото е ловък бизнесмен.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 16:23



Какъв разкол? Аз не смятам да основавам друга църква и да цепя тази. Просто ако масон и мошеник стане глава на тази църква, моята съвест не ми позволява да остана част от нея. И доколкото ми е известно това е не просто мое право, а мое задължение като християнка.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 16:33



Ти още не си опитала дори да се замислиш, че ако слагането на масон начело на земната църква е Божия воля (което ти няма как да знаеш, че да се оправдаваш), протестите ти са противопоставяне на Бог. По-лошо е от разкол дори. Мисли, за какво Бог те е снабдил с глава, освен да и слагаш модни прически де. И не си измисляй несъществуващи права и задължения, срещу патриарх нямаш такива.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 16:37



Нали те помолих да не ме въвличаш в разговори за глупавите си тези?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 17:03



Според 65-то апостолско правило, масона Галактион трябва да бъде отлъчен от църквата и низвергнат. А вместо това му сложили кандиодатурата за патриарх!

Правило 65. Клирик или мирянин, който се моли в иудейска или еретическа синагога, да бъде низвергнат от свещен чин и отлъчен от църковно общение.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 17:23



Ето какво е християнско:

Когато през втората половина на IV век император Валент (364-378), желаейки да насади арианската ерес, незаконно поставил на епископската катедра арианин, лъжеепископа на име Лупус, православното население на Едеса - клирици и миряни, престанали да посещават своята църква, завзета от арианите. Те се събирали извън града и извършвали богослуженията на открито. Императорът заповядал да призоват при него на разпит клирици, лица от духовенството, начело с най-стария презвитер Евлогий. Той настоявал те да встъпят в църковно общение с лъжеепископа, но никой от тях не се съгласил. Осемдесет мъже от духовния чин били оковани и изпратени на заточение в Тракия (Жития на светците, 26 август).



Тема новининови [re: izz]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 17:26





Сега ако между Неофит и Гавраил, изберат Галактион...



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано16.02.13 17:28



Алиса е абсолютно права. Към днешна дата Епископа на Рим, Папата, Понтифекса, както искате го наричайте е приемащ служението на Свети Петър и Е човек и НЕ Е непогрешим... аман от недочели....
Галактион - Патриарх... ех ще се посмея от сърце



Try not. Do or do not. There is no try.

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: hannibal]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 17:31



Еми обясни това на Гери, който си въпбразява, че патриарха се възприема по старата представа за римксия папа.

мен не ме вълнува папата, инетресува ме патрарха.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 17:48



"Еми обясни това на Гери, който си въпбразява, че патриарха се възприема по старата представа за римксия папа. "

А, не ме намесвай мене. Ти се юрна да се оправдаваш с католицизма, по липса на други аргументи.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 17:52



Не. Ти обясняваше с някакви остарели (както твърдят католиците) католически догми, как аз трябвало да възприемам патриарха и избора му. След което се оказа, че това даже в католицизма не важало, камоли за православието. Но ти естествено нито знаеш това нито те вълнува, важното е да се разпищолиш в православния форум да обясняваш на православните, че са тъпи, за разлика от тебе.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 18:06



Пиле шарено, ти дори не си вникнала в това, което си мислиш че си прочела, ама бързаш да се оправдаваш!

Аз просто разгледах ситуацията - ако изборът на патриарх е проявление на Божата воля, колко смешно в очите на Бог (и на хората!) ще бъде твоето поведение да се назландисваш и дърпаш. А ти сънуваш някакви папски аналогии, ама няма оправдание в тях за теб. Всичко това показва, че за теб е важно да се тръшкаш и да хулиш опонента си на личностна основа, вместо да си размърдаш гънките да разбереш какво ти казва той. Това, както казах, е чисто тролско поведение.

Per warez ad scientiam


Тема Re: новининови [re: izz]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 18:08



Видно е какво е общественото мнение за "Галактиката", а за жалост то се дължи на фактите.



Аз бях забравила факта, че Галактиката е бивш разколник. Сега остава и за патриарх да го турят, че да се оправи работата.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 18:13



Ти просто си чешеше езика, пиле шарено.

Тук обсъждаме избора на патриарх, а не някакви шантави твои предпоставяния и техни невъзможни резултати. В английския език тия неща се пишат в трети кондишънъл: невъзможни неща в миналото и техни неслучили се последсвия. Ако бях портокал щях да бъде оражнев и кръгъл". "Ако беше волята Божия масон, разколник и еретик да стане патриарх, то това щеше да е галактион и тогава този избор нямаше да подлежи на критика."

Нищо не "сънувам", ти ми говориш отново в трети кондишънъл за това че изборът на патриарх бил божия воля и затова не бил оспорим. Хайде холан, стари католически догмати на работа за чешене на герисъмския език.

Трол е атеиста дошъл да лее акъл по верски въпроси на вярващите.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 18:24



Да бе да, на калпавата ракета космоса и пречел...

Ти сама намеси Божията воля в избора като някакво оправдание да си търсиш оправдания, не помниш ли? Сложи си очилата, няколко пъти "ако"-то на избора който обсъждаме специално съм ти го подчертал, защото знам че иначе ще ти е трудно с контекста



Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 18:29



тука минахме в зоната на здрача



изобщо не подлежи на коментар това, освен клиничен, но аз не съм на работа



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 18:31



Аз не забелязвам ти в коментарите си да си излизала от тази зона.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 18:35



Със сигурност не съм. От самото начало ме въвлече в някакви клинични разговори несвързани с темата. Ако се метна да се боря с прасето в калта и аз самата съм там, без съмнение. Меа кулпа.

А сега ако обичаш не троли повече темата за избора на патриарх.



Тема Re:нови [re: Гepиcъм]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.02.13 18:44







Тема Re:нови [re: Шпaгa]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 19:22



Точно на това и на лични оценки обърна темата дамата, бягайки от неудобната същност.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 19:25



Стане ли тая мутра патриарх, аз няма да се числя към тази църква.

Тая мутра е Старозагорски митрополит и член на Светия синод. Старозагорска митрополия към марсианската църква ли принадлежи?
А бъдещият патриарх еднолично и непогрешимо като средновековен папа ли ще води Църквата или в съслужение с членовете на Синода? Поне един от които е мутра. Мутрите и сега ви оглавяват, мила. Един да е недостоен, щом е в позиции да управлява митрополия и да участва във вземането на решения на Църквата, то цялата организация е компрометирана. Пък не е само Старозагорски най-черният. Поне още двама герои на нашето мутренско време къде ги забравяш?



Кат си с толкова будна християнска съвест, отдавна да си била камшика вън от тази църква.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 19:55



Аз си направих труда да препиша за яснота, ама няма кой да чете, преди да дращи.
Ето, специално за тебе:



Обърни внимание откъде идва дарът на непогрешимост и за какво точно се отнася:
Христос е надарил пастирите с благодатния дар на непогрешимостта по въпросите на вярата и нравите.

Важи и за православните пастири, нали?

Вашите не мога да ги мисля, като им чета поредната изцепка по въпросите на вярата и нравите, пък ги гледам как сами се правят за резил с определени действия и поведение, все повече се убеждавам, че са си затрили дара, даден им от Христос. във всеки случай, много евтино го разменят за пълни дивотии.
За образование и интелект по-добре да не отварям дума, че ми става неудобно.

Но, в днешно време вече никой никого насила не натиква в определена религия, църква и философия. Всеки е свободен сам да си избира духовните учители.
Аз предпочитам по-интелигентничките без да вдигам толкова патърдия.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 21:14



Тая мутра и "бивш" разколник (ако беше успял разкола, нямаше да е бивш) се числи към войнството на сатаната и е един от малките антихристи, които е казано, че ще дойдат преди големия. Не ме инетресува, че се е намърдал в легитимна църква, той все така си е сатанински наместник и никога няма да съмолителствам с него. Това впрочем е наказуемо с отлъчване от църквата според апостолските правила.Когато такова нещо се е случвало в миналото, миряните и клириците са отказвали да бъдат в една църква с насадения еретик.

Нямам илюзии, че има жив човек идеален и безгрешен, и е ясно, че такива не са нито дядо Неофит (към когото аз имам слабост, заради прекрасното му пеене и осанка), нито дядо Гавраил, които има вид на достоен човек, не продава архонтски титли и не пиянства по кръчмите. Но каквито и лични дефекти да имат тези хора не са сквернили църквата, не са размахвали разпятие пред "тамплиери" и не са благославяли сборищата им и не са масони.

Другите "герои" не са в тройката от която да се избира патрарх и поради това не ме терзаят толкова. Но въпросът кой да оглавява црквата ме вълнува, защото това не е личен въпрос.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 21:20



Хех, че "вяра и нрави" покрива всичко на света. Кое например не влиза в тази категория, че не се сещам? И може би педофилията не влиза във вяра и нрави, защото католическата църква активно я практикува?

Не, не важи за православните патири тая глупост, инетресно ми е откъде е тоя цитат. Защото той противоречи на почти всички апостолски правила и сумати канони, които обясняват, какво се прави ако клирик съгреши спрямо "нравите и вярата" т.е съвсем ясно се допуска, че клириците и епископите могат да грешат, а не са априорно прави.

Да, сами се позорят и позорят и църквата.

Естествено, че човек избира духовния си пастир, но импликациите от едно издигане за патриарх на продажна мутра-масон и разколник ще има тежи последици за българската църква. Това не е въпрос на лични симпатии и не са партийни страсти.

Редактирано от izz на 16.02.13 23:38.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 22:15



Да ти освежа паметта с най-лесно достъпното официално инфо за твоя "еретик":

"На 1 юли 1995 г. по решение на Светия Синод епископ Галактион е назначен за председател на църковния съвет на Катедралния храм "Св. Александър Невски" в София

На 20 февруари 2000 г. е избран за Старозагорски митрополит, а утвърден на тази длъжност от Светия синод на 27 февруари 2000 г."



Та, как казваш се е намърдал? Ей тъй, отишъл, разбутал навалицата и се е намърдал на длъжностите като бабаит в претъпкан автобус. Синодът и патриархът хич нямат нищо общо с нечие самоволно намърдване на висок пост. Еле пък, ако е виден воин на сатаната.

Поздравявам те - току що заяви, че духовните водачи на Православната Църква са неспособни да разпознаят еретика и антихриста. Тогава каква полза от тях?

п.п. ти къде беше през 2000-та година да викаш "Недостоен"? Още в детската градина ли?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 22:34



Точно така се е намъдал както казваш. Това, че един масон и разколник е "утвърден" за нещо си, вместо да бъде изхврлен от църквата както е по канон, не е негова заслуга, а грях на "утвърдилите" го. И задлжение на вярващите е не да се подчиняват на тия решения, а да им се противопоставят. Грях е да се подчиниш на такова решение. Ако не си наясно с това, информирай е. Ние не сме католици, където главно благо е да слушкаш шефа.

За справка:

Когато през втората половина на IV век император Валент (364-378), желаейки да насади арианската ерес, незаконно поставил на епископската катедра арианин, лъжеепископа на име Лупус, православното население на Едеса - клирици и миряни, престанали да посещават своята църква, завзета от арианите. Те се събирали извън града и извършвали богослуженията на открито. Императорът заповядал да призоват при него на разпит клирици, лица от духовенството, начело с най-стария презвитер Евлогий. Той настоявал те да встъпят в църковно общение с лъжеепископа, но никой от тях не се съгласил. Осемдесет мъже от духовния чин били оковани и изпратени на заточение в Тракия (Жития на светците, 26 август).


Когато са ставали тия неща аз не съм знаела за тях. Ти къде беше като католиците изнасилваха момченца да повдигнеш темата?

Редактирано от izz на 16.02.13 22:35.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 22:44



И може би педофилията не влиза във вяра и нрави, защото католическата църква активно я практикува?

Така ли? Църквата практикува педофилия???


Много съм тъпа, досега си мислех, че педофилията е психическо заболяване на отделна личност, пък то било духовна практика на цяла Църква.

Много си умно, бе!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 22:57



Когато една практика стане твърде разпространена в една общност/църква и тази общност/църква спасява виновните от преследване и скрива действията им, а даже и ги оправдава както стори Ратцингер, който каза, че това едно време било нормално, то това е проблем на цялата църква, а не на отделни личности. Ако бяха отделни личости и те бяха преследвани с цялата строгост на църковния и светския закон и црквате не ги укриваше и оправдаваше, тогава това щеше да е личен проблем.

Освен това не сменяй тезата. Какво стана сега, клириците, които уж били съвършени и безгрешни по отношение на вяра и нрави, изведнъж са педофили. Педофилията последно влиза ли в нрави и вяра или...?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 23:07



Впрочем гледай как действат хората в твойта църква, явно и те не са толкоз послушни, колкото някои искат да изкарат:


Дори в Полша, където предшественикът му е смятан за може би най-великият поляк на всички времена, Бенедикт ХVІ предизвика вярващите като назначи през 2007г. за епископ човек, който бе работил за комунистическите спецслужби. (Под натиска на разгневените поляци той се отказа от епископския сан.)





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.02.13 01:31



Това, че един масон и разколник е "утвърден" за нещо си, вместо да бъде изхврлен от църквата както е по канон, не е негова заслуга, а грях на "утвърдилите" го. И задлжение на вярващите е не да се подчиняват на тия решения, а да им се противопоставят. Грях е да се подчиниш на такова решение.

Тоест, на действащия Синод на БПЦ, същия, който е назначавал и изповедника ти. Ако изобщо ползваш услугите на свещеник и изповедник за духовни напътствия относно греха и задълженията си на вярваща християнка.

Ти къде беше като католиците изнасилваха момченца да повдигнеш темата?

В България си бях и още съм. Кои католически духовници в Бг и кога са изнасилвали момченца? Някой от папите и висшето духовенство в Католическата Църква е бил обвинен и осъден за изнасилване на малолетни? Пропуснала съм новината, светни ме с факти.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.02.13 01:43



Бенедикт ХVІ предизвика вярващите като назначи през 2007г. за епископ човек, който бе работил за комунистическите спецслужби. (Под натиска на разгневените поляци той се отказа от епископския сан.)

А разгневените българки чешат клавиатури, но в БПЦ никое бивше ченге не се отказва от епископския си сан. Що не натискате резултатно, бре? Католиците-педофили ви удариха в земята.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 02:04



А само в България ли важи ако се практикува педофилия? Щото главата на твойта църква и мнозинството клир не е в България и така някак си остават изключени главните действащи лица. За България не знам за католическа педофилия, което не значи нищо освен, че аз не знам. Иначе те са царе на тая работа. Имат си посветена уики страница даже:

Скролни надолу да видиш референциите, потрисащо е.


Не ме респектираш грам със споменаване на "синода". Ако ще не синода а орда "ангели" да слезе да ме убеждава, че мутро-масона-пияница-мижитурка-разколник-агент на ДС трябва да бъде уважаван и да стане патриарх няма да приема. "По плодовете ще ги познаете", знаеш.


Ето по CNN предаване за това как педофили свещеници им се плаща за да престанат да са свещеници и да живеят извън църквата, явно да могат спокойно да педофилстват:

Любимия педофил на папата, фадър Марсиел:


Стотици случаи на педофилия в католическата църква в Белгия:

И това е микронна част от цялата помия.

Та...да ти върна топката..."същите които са назначавали твоите свещеници и изповедници са изнасилвали момченца, ако изобщо позлваш услугите на свещеник и изповедник за духовни напътствия относно греха и задълженията си на вярваща католичка".

Редактирано от izz на 17.02.13 02:12.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 02:08



Ама ти нещо се обрка сега, не беше ли голямата ценност браунноузинга на шефовете и приемане на всичко което дойде като заповед отгоре, щото то те са непогрешими по въпросите на вярата и нравите или е ценност да защитаваш вярата си дори от шефовете и непогрешимите?

Големи вътрешни конфликти те гонят май.

Впрочем аз никога не съм казала, че обикновените хора които са католици са педофили. Това е специалитет на клира.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.02.13 12:12



Мерси за инфото, но за педофилски извращения от страна на католически свещеници в България нищо не пише. И срещу папите Йоан Павел и Бенедикт няма обвинения в практикуване на педофилия и в подписване на назначения на доказани педофили. Бенедикт прави официални изявления, че обвинен в педофилия се лишава от правото на свещенство. На нашите в България папата им подписва назначенията. Папата не е педофил и осъжда педофилията, следователно, нямам причина да се оплаквам от морала на католическите духовници в Бг и да си сменям Църквата като кръчма - кат не ми харесва персонала и обслужването в тази, да вряскам в тема, че местя в друга кръчма.

Аз съм напълно доволна от "персонала и обслужването" в моята Църква в България. И от "баш-шефа" на Църквата съм доволна - достоен мъж с безупречен морал, какъвто беше и предишния. И от "местния шеф" съм доволна - също достоен мъж с безупречен морал. И от "персонала" съм доволна - един не познавам, заради когото да ме е срам да се нарека католичка. Поради което, сравненията с твоето лично недоволство и поводите, поради които аз би трябвало да недоволствам от Църквата си, са напълно неуместни. Педофилите са си педофили и ще горят в ада, но католиците не са педофили по подразбиране.
Освен в главата ти. Но, ти без друго с изявленията си в тази тема ми остави трайно впечатление, че гледаш на Църквата като на фирма за услуги на потребителите, а не на общност.
Ми, сменяй доставчиците, като не ти харесват. Клиентът винаги има право, щом си плаща, когато поръчва музиката.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 12:53



Това, че няма инфо не значи повече от това, че няма инфо. Разбира се, надявам се да не е имало такива неща в България.

За Ратцингер се знае, че е укривал доказан педофил, и не един, има инфомация в нета, може да съм пропуснала да ти я постна. А според мен за да укрива доказан педофил, е съмнително на него колко му е чист косъма и в какво е замесен той лично.


Бъди си доволна от католическата църква щом е така. Твоята вяра на мен не ми пречи. Аз си имам мнение за католическата църква, базирано на факти и то няма да се промени от това, че един човек бил доволен, но не бих и тръгнала да разубеждавам някой. Както е видно-не съм аз в клуб "Католицизъм" да ти говоря за твоята църква, а е точно обратното. Един вид дошла си да си мериш "пишката" фигуративно казано, с чужда религия и се занимаваш да доказваш, как твоята е превъзхождаща. Много плодотворно и смислено занимание.




Още за "безупречно чистия и морален Ратцингер":



Ратцингер възпрепятства правосъдието около педофилски скандали:



Ратцингер спасява свещеник педофил в Калифорния:



Да, католиците, в смисъла на обикновните хорица, не са педофили, естествено. Но това "развлекателно занимание" е любимо на адски много хора от клира на тази църква, и нееднократно е доказвано, че се организира, подпомага и укрива на най-високо ниво, до папата.

Общност е църквата, в случая католическата е педофилска общност.

Непонятно ми е с кое точно в темата съм те оставила с впечатление, че гледам на църквата като на фирма за услуги на потребители, но да ти кажа честно не ме и инетресува. Общо взето моята нагласа е всеки да си гледа в своя двор. Тази тема не е за папата, нито за педофилите в католическата църква, а за избора на мутрафон за патриарх на БПЦ. И проблемът не е че мутрафонът не може да ми предостави услуга, а че ще разруши църквата отвътре. Мутрафонското схващане, че който плаща порчва музиката е застъпено у всеки морално недоразвит субект, като Галактион например,той срещу заплащане изобрети титли, размахва кръст пред едни чаршафосани недоразумения, наричащи се "тамлиери" и т.н и т.н.. За твое съжаление това е още по-мащабно и жестоко в католицизма, но последното мен не не засяга, оправяй се ти с това. И ако обичаш не ми спами темата с разговори за твоята църква, отвори си отделна тема да обясняваш колко сте готини и как не сте педофили, аз не съм имала намерение да пиша за това.



Тема Re: новининови [re: izz]  
Автор feline (felis tigris)
Публикувано17.02.13 15:22



От публикацията в Труд излиза, че никой не става.
Иначе сте съвсем права за Галактион.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор oldfrog (пристрастен)
Публикувано17.02.13 15:45



Изз,
Масоните в расо май са доста повече, отколкото предполагаме. На времето доста клубари изразиха предпочитанията си към Дядо Гавриил, но имаше и една реплика, че всъщност Патриарх ще стане, който масоните кажат.

Вероятно има и пазарлъци на тъмно, за които никога нищо нЕма да узнаем, но то не е и толкова важно. Надявам се Бог да постави подходящия Патриарх, макар че не ми се мисли за нестандартността на Божествените решения. Макар че и това всъщност не е толкова важно. Вярата никой не може да ни вземе, нито пък може да измести Бог от сърцето ти, ако наистина Го познаваш истински и си едно с Него в Христа.

"Църквата пред лицето на отстъплението" от Архиепископ Аверкий (Таушев) е едно превъзходно четиво, след прочитането на което човек се прощава с всякакви розови илюзии за състоянието на Църквата по време на Апостазията.

Игнатий Брянчанинов много добре го е казал:
Не се опитвай това да го спреш с немощната си ръка, а се радвай ако Бог милостиво ти добави поне една душа за общение в Христа.

А тук си имаш много повече от една душа.

В интересно време живеем и страшни неща ще видим. Но изборът на патриарх определено ще покаже накъде ще духат ветровете в БПЦ.

За мен не е страшното, че Митрополит Галактион е предложен за Патриарх, а това, че това е одобрението на 9 Митрополити, които много по-добре от нас познават истинското лице на колегата си.

И ако те го намират за достоен, при положение, че определено не е такъв според каноните на Църквата, то....... следва само едно многозначително многоеточие......





Тема Re: новининови [re: feline]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 15:47



Защо не? Какво според теб казват за Гавраил и Неофит, че да не стават? Според мен въпреки, че има папка в ДС за Неофит не се намира в нея нищо, което да го прави неподходящ за кандидат.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: oldfrog]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 15:50



Всичко това е така.



Тема Re: новининови [re: izz]  
Автор oldfrog (пристрастен)
Публикувано17.02.13 15:59



Не е важно какво се намира или не се намира в досието на Дядо Неофит в ДС. За мен е достатъчно, че дава благословия за издаването на книгата "Старец Силуан" на Архимандрит Софроний (Сахаров), което си е прокарване на теософско-масонския езотеричен окултизъм. И дори да няма явна връзка с масонството, то щом е дал благословението си за въпросната книга, смятам че тайно има много общо. Потърси си някоя обща снимка на Митрополитите и масоните, които посрещат Вартоломей 1 на аерогара София при някое от идванията му в България и ще разбереш кой друг от Митрополитите симпатизира или е член на масонска ложа, без това да е официално афиширано по разбираеми съображения.





Тема Re: новининови [re: oldfrog]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 16:06



Тия неща не ги знаех.

Гавраил се надявам поне да е достоен и ако е да изберат него. Ако няма никой достоен...



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано17.02.13 23:07



Изборът на патриарх става в Неделята на митаря и фарисея. Не бих се учудила Бог промислително да допусне Галактион да стане патриарх заради всички, които се надуват с православната си вяра и считат, че точно на тях им се полага патриарх-светец. Нищо, че на миряните ни е забранено да съдим духовници за нравствените им немощи и нищо, че патриархът не е папа, за да е непогрешим по въпросите на вярата. Интересно, ако живееше в Стара загора, щеше ли да се преместиш в Търново, за да нямаш епископ - масон (еретик)? И когато след време избират нов патриарх, ще се върнеш ли в БПЦ, защото ще се е махнала черната овца? Така могат да разсъждават само хора, които отричат съборността в църквата, каквото и да изговарят на службите - ако решиш да се махаш, това няма да е заради Галактион, а заради собственото ти непознаване на православната вяра, в основата на която никога не е стояла буквата на закона, това е привилегия на фарисеите.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 00:08



Според мен ти не познаваш православната вяра. На два пъти вече пускам този цитат, сега за теб ще го пусна и трети път:




Когато през втората половина на IV век император Валент (364-378), желаейки да насади арианската ерес, незаконно поставил на епископската катедра арианин, лъжеепископа на име Лупус, православното население на Едеса - клирици и миряни, престанали да посещават своята църква, завзета от арианите. Те се събирали извън града и извършвали богослуженията на открито. Императорът заповядал да призоват при него на разпит клирици, лица от духовенството, начело с най-стария презвитер Евлогий. Той настоявал те да встъпят в църковно общение с лъжеепископа, но никой от тях не се съгласил. Осемдесет мъже от духовния чин били оковани и изпратени на заточение в Тракия (Жития на светците, 26 август).

Ако се зачетеш в апостолските правила, в жития на светци и прочее, ще ти стане ясно, че миряните имат право да критикуват килриците ако има сериозна причина за това, а освен това имар задлжение да не съмолителстват с еретици. Това не е право, а задължение, за което следва тежко наказание, ако не се изпълни. Това не е по желание.

Ако живееш в Стара Загора, и искаш да не нарушават заповедите на църквата ще трябва да не съмолителстваш с тоя човек. Аз не те карам да отиваш в друг град, това си е твоя работа, просто да имаш предвид, че църквата няма да смени правилата си, само защото ти не си съгласна.

Не знам кой мисли, че светец ще стане патриарх. Аз не знам такива. Само виждам надежда у хората да не стане масон и агент на ДС и архонтопопечител.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 06:50



Дали съм старозагорка, няма значение, важно беше ти как би постъпила, ако беше и според думите ти не като сменяш църквата, а като не съмолитстваш с него - какво ти пречи да постъпиш така и ако стане патриарх? Писах ти за съборността в православната църква, не за да продължаваш старата песен за черната овца в стадото, а защото самото стадо, което не я е отлъчило, според същите тези правила подлежи на отлъчване, а именно всички владици, които съмолитстват с него, дори този с хубавата визия и глас, когото предпочиташ, т.е. за теб като православна християнка трябва да е безразлично кой ще стане патриарх, защото всички са в кюпа. Криви са не правилата, а тези, които ги кълват и буквализират, за да прикрият истинската причина да не искат това или онова. Ако изберат Галактион, това ще бъде жесток удар по православната гордост на мнозина и нищо чудно да изпопадат от клона като изгнили круши, за да не търпят подигравките на външните, защото ще е изчезнала възможността да се хвалят с чуждо достойнство. Никого не искам да обидя, само показвам, че смирението не е красива приказка от миналото, а задължение на християнина, което ако се окаже непосилно, не църквата трябва да се смени, а вярата. Бил разколник и се покаял и това било в негов минус - ами нали те точно затова се бяха отделили, за да не съмолитстват със служителите на партията? С какво мисленето ти е по-различно от това на Инокентий, м?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 07:40



Дълбоко ти съчувствам за моралните извращения в Църквата, на която си възложила отговорността да се доказва достойна за твоята височайша личност.

А мнението ти за католиците като цяло, всъщност не ме натъжава, а ми е забавно.
Невежеството и предразсъдъците са си твои. И, както виждам, те са отнесени към всички, без разлика в религиозната принадлежност. Заслужаваш състрадание - звучиш ми като човек, огорчен от собствените си илюзии.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано18.02.13 11:09



Прав сте че разколът е сериозен грях. Но дали е най-тежкият?

Такъв грях следва да е непростим. В случая обаче, бивш разколник ( Галактион ) може да стане патриарх. Как твърдите че ще е християнско да го приемаме? Бихте ли изяснил този момент.



Тема предсказаниетонови [re: izz]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано18.02.13 11:22




“Ванга ми предрече, че ще стана патриарх”, побързал да се похвали Галактион.


(

в "24 часа" )



Редактирано от нблдтл на 18.02.13 11:32.



Тема Re: предсказаниетонови [re: нблдтл]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 12:26



С оглед на характера на българското племе да очерня и оплюва властта, да си патриарх е най-голямото наказание и в неделя ще разберем кой ще си го заслужи.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 12:55



Боже:))) Католичка ми съчувства за моралните извращения в църквата към която принадлежа.

Е благодаря ти, то има нужда. Не сме цъфнали и вързали, както знаем. Но някак си, на фона на гърмящите в цял вят и документирани и доказани скандали с педофилия в католическата църква, продаването на архонтски титли и махането на кръст пред "тамплиерите" са една детска игра и невинни забавления. Просто сравнение не може да става. Но аз не съм тръгнала да ти доказвам, че мойта кукла е по-хубава от твойта и не мога да разбера какъв е тоя хъс да дойдеш в православен клуб да си хвалиш педофилските клирици и да плюеш нашите мошеници. Ти си се асоциирала с недостоен клир и се мъчиш да докажеш, че фактите са "неинформираност". Не ставай едно с престъпника и не го защитавай, само защото носи екипа на твоя "отбор". Много е глупаво.

Огорчена съм, разбира се. Всеки човек се надява релгиозен глава да му е честен човек, доколкото е възможно, а не мутра. Но илюзии не съм имала, аз съм човек реалист.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 13:04



Тук няма какво да обсъждаме как бих постъпила аз или някой човек от Стара Загора, а трябва да видим какви са каноните на църквата и апостолските правила. Може да са ни неизгодни и неприятни, но мисля, че трудно ще ги променим.

Да, разбира се, права си, че може би най-големия проблем е, че владиците, които много по-добре от мен знаят каноните, а и много по-добре познават Галактион и му знаят маймундулъците съмолитвлстват с него и даже гласуват за него за патриарх! Това е трагедия.

Не знам как стигна до извода, че за мен като православна християнка трябва да ми е все едно кой е патриарх. Тоя "патриарх", ако стане такъв, съм убедена, че ще сключи уния с всички видове църкви и ще съдейства активно за създаване на една световна религия. Ето, написах го, нека стои тук да видим права ли ще изляза.

Изборът на галактион не е дар по "православана гордост", а по православната църква и това ще се види. Много погрешно разбираш причините да не са съгласни хората с този маймун да става патриарх, и това не е за гордост и тем подбни глупости.

Да бе Галактион се отделил за да не съмолителства с партийци, а той е агент Мишо от ДС

. Как го измисли това? А то само това да беше проблема при него с мед да го намажеш.



Тема Re: предсказаниетонови [re: нблдтл]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 13:07



Браво, нашия бъдещ"патриарх" (сакън) ходи по врачки.

Това не беше ли още една причина за отлъчване?



Тема Re: предсказаниетонови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 13:10



Дам, българското племе напълно без причина очерня властта. Тя една блага човеколюбива и загрижена за народа власт, а неблагодарниците вместо да и пелят Алелуя, я чернят, маскари с маскари!



Много интересно мислене имат някои...ту ни обвнияват, че сме овце и роби, ту че не сме достатъчно послушни...да се чуди човек какво да прави, че да заслужи похвала.



Тема Re: предсказаниетонови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 13:50



Властта се петни, защото така е най-изи

Ако ти идеш на врачка, никой няма да го разбере, а по високото всичко се разбира и още два пъти по толкова. Пак повтарям, а и в Библията пише, докато хората оплюват било светската, било духовната власт ще си получават управници според убежденията си. Това е доста лош навик и затова по-добре поне да е с повод.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 13:55



Ние, католиците, сме много състрадателни и толерантни хора. Понеже сме "сексуално извратени", тя, църквата ни такава /по твои определения/, знаем какво е да си грешник, по-чер от дявола и всеки да се гнуси и да те заплюва. По правило, католиците в Бг са най-мразени от православните и търпят най-много от тях незаслужено презрение и отхвърляне. Това си е чиста дискриминация по религиозен признак. Не е много християнско, ма нали сме хора, трябва да прощаваме дори на мъчителите си и на хулителите си. Смиряваме се и търпим.
И, като те чета, още много години ще е така. Самоотравяте се с омраза и обвинявате някой друг за това.

В темата защитих Галактион и решенията на Синода, но ти не забеляза.



Тема ясновидски способностинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 15:05



Тоя "патриарх", ако стане такъв, съм убедена, че ще сключи уния с всички видове църкви и ще съдейства активно за създаване на една световна религия.
Ето къде било разковничето на яростната ти атака срещу Галактион - в твоите ясновидски способности. И тъй като те са непогрешими, положението е наистина стряскащо

Наистина, какво друго да се очаква от толкова пропаднал човек, освен да съсипе църквата отвътре? Като оставим настрана колко погрешна е тази причинно-следствена връзка, направи си един по-дълбинен анализ и ще видиш, че нещата наистина опират единствено и само до срам от такъв патриарх, който незнайно по какви пътища се изражда до срам от самата БПЦ. Ако не виждаш в него огледало за собствените си скрити от чуждите очи грехове (не същите, но вероятно поне толкова нелицеприятни), ти няма да се бунтуваш срещу този човек, духовник, избран с мнозинство, защото той няма да е изобличение на собственото лицемерно православие. Самият факт, че намесваш в аргументацията си някакви предположения със статут на факти, разкрива доколко емоцията ти е заглушила разума. Аз ти предложих един вариант, може ти да стигнеш до друг извод, но честно си отговори на въпроса "защо не го искам" и ще си отговориш и на първоначалната дилема къде да се денеш, ако това се случи.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано18.02.13 15:16



По правило, католиците в Бг са най-мразени от православните и търпят най-много от тях незаслужено презрение и отхвърляне.
това са крайно неверни неща - когато католическата църква е намерила последователи в България, сред хората е имало чуденка, как да се отнасят едни към други, до вчера всички са били от една вяра, но от днес се появява разлика, естествено възниква въпроса, коя вяра е правата и за да изгладят тази разлика са стигнали до следното решение .... постигнато от обикновенните хора, а не от свещенниците и проповедниците, та католиците рекли така "нека вашата вера, православната е правата вера, а па нашата католическата ще бъде еката верата - така заедно хем ще сме прави, хем ще сме силни", и така постигнали консенсус, и до ден днешен, католиците наричат вярата си, яката или по-точно еката вера и нямат конфликт с православните.

п.п. а тази мома - izz - може да е бесновата, ала е и права, и яка, дори атеистите знаят що за стока е Галактион и само потриват доволно ръце, ако той стане патриарх ..... не заради друго, а защото ще има кой да свърши работата им, по-добре от самите тях, няма и да имат нужда от конформизми, филоософии и компромати, издънките в църквата ще цъфтят като пролетни кокичета.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 15:48



Не знам приказки от кой век ми разказваш. Едно е вярно - католиците уважават православните, но не получават същото отношение от тях. Личен опит. Отвори който и да е православен сайт и чети с какви изразни средства се коментира католицизма. Би трябвало да ми стане обидно, но ми дожалява.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 16:05



не заради друго, а защото ще има кой да свърши работата им, по-добре от самите тях, няма и да имат нужда от конформизми, филоософии и компромати, издънките в църквата ще цъфтят като пролетни кокичета
Ето още една порция пророчества - Ванга пасти да яде в сравнение с противниците на кандидатурата на Галактион. Откога хипотезите приеха статут на аргументи или може би и вярата, и суеверието произлизат от един източник според тях?



Тема Re: предсказаниетонови [re: нблдтл]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано18.02.13 17:17



Е, сега си навлече проблеми с Николай и другите, които я анатемосваха.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 18:44



Католиците носят наследството на изгорените на клада хора в средновековието, мъченията на инквизицията, изтребването до крак на цели народи в южна америка и на други места, огромната педофилия на свещшеници и епископи, за която до ден днешен идват данни...Мразени сте за това. Не че ти си виновна лично за действията на някой идиот преди 5 века,или някой педофил в момента, но като се тупаш в гъдите, че си католичка, и идваш по чужди религиозни форуми да тръбиш колко си превъзходаща, понеже си католичка /а не заради някакви лични качества/ то не чакай голяма любов да се изсипе връз теб. Ти доброволно ставаш говорител и представител на цялата тая огромна камара зло, извршено от вашата църква. Ти лично може да си по-чиста и морална и добродетелна от всеки в този форум, но ти не говориш за това, а за църквата си, която не е баш такава.

Не се чудя, че ще защитиш Галактион. Ти си свикнала при вас педофилите да бъдат укривани и местени на друго масто да работят с деца, аз за един мутрафон, се тръшкам, каква съм лигла само.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 18:47



по-добре да ти дожалява за изнасилените момченца
там виж какво да се направи, не по православните сайтове, на които и без това не би трябвало да имаш работа, като предана католичка



Тема Re: ясновидски способностинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 18:55



Яростната ми атака срещу взможността да бъде избран Галактион се дължи на няколко неща:

1. Еретическото м съмолитество и служение с мафиотси масонси структури и балгославането и покровителството им.

2. Членството му в масонска ложа.

3. Измислянето на несъществуваща титла "архонт" и даването и срешу пари на компрометирани мутри, с което петни църквата и я прави на панаир и цирк.

4. Добре известния му навик да пиянства из кръчмите

5. Членоството му в ДС, като агент Мишо.

6. Разколническите му действия за които се разкая след като видя, че няма да има келепир от тая работа и според мен неискрено се разкая.

Това се надявам да ти отговаря на въпроса какво имам против Галактион.Никое от тези неща не е предположение, всичките до едно са факти. Ако ти нямаш нищо против такв кандидат с такива характеристики, се опасявам, че не си наясно с православието. Ти, впрочем, протестантка ли си?

Мен не ме е срам от него, защото не ми е никакъв и никакъв няма да ми бъде. Той може да се срамува от себе си.



Тема Re: предсказаниетонови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 18:59



Ако за галактиката няма повод за критика, то не знам за кого има.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано18.02.13 19:26



Ще се отнася до официалното отношение - няма такова нещо; що се отнася до неофициалното-официално отношение - да вярно е, но това не е цялата истина, православните не уважават католиците, така както и католиците не уважават православните. А що се отнася до липсата на каквито и да е било официални миризми - първо ще трябва да се питате един други, от коя вера сте, за да решите дали ще се уважавате или няма да се уважавате.

п.п. в тази ситуация, за съжаление няма как да се уважавате толкова, тъй като водите надпревара, коя църква е истинната - така, че известната липса на уважение е нормално следствие и е разбираемо, но поне спортменство да проявявахте, нямаше да ви навреди.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано18.02.13 19:30



Е те хипотезите се основават на аргументи, а и така зададен въпросът можеш да го отнесеш и към ситуацията - изборът на Галактион на какво се основава, ако не на хипотетични предположения ..... или може би митрополитите получават божие откровение, да го изберат.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 19:45



Лелеееееее!
Горкичката! Не ти е лесно.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 19:55



Сега кажи, че изтреблението на народите от южна америка е измислица, никой не е горен на клада от католиците и педофилия няма в тая църква.

На мен дали ми е лесно е отделен въпрос, но на жертвите на католическата църква хич не им е било и не им е лесно. Горкичък е някой, който си затваря очите пред злото, само защото е от наште.



Тема Re: ясновидски способностинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 20:06



Ако ти нямаш нищо против такв кандидат с такива характеристики, се опасявам, че не си наясно с православието.
Ако ти се имаш за по-православна от единадесет епископа, взети заедно, вече имаш прецедент в историята как да постъпиш - написваш своите "6 тезиса или диспут относно силата и ефективността на решенията на Синода" и ги окачваш в двора на Синодалната палата. Оттам-нататък всичко следва утъпкания от Лутер модел и така осъществяваш реформация на православната църква. Като основеш християнство според собствените си разбирания, не забравяй да се върнеш и да ми благодариш





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 20:16



или може би митрополитите получават божие откровение, да го изберат.
Доколкото гласуването е тайно и почти всички посочват едно и също лице, има само две възможности - или според тях има обективни причини той да оглави църквата, или против убежденията си гласуват по божествено вдъхновение - не се бях сетила за втория вариант, но и той съществува, определено.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 20:17



Вярата не е тъждествена на религия и църква, които и да са те. Останалото е идеология.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: нблдтл]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано18.02.13 21:11



Всеки от нас е “бивш” в едно или друго... а в трето не толкова бивш. И какво предлагате? Дружно да напуснем Църквата и да абдикираме от всичките си задължения към Нея?

Смятате, че Галактиката трябва да бъде отсечен от Тялото Христово? Слава Богу, форумните критикари не са инстанция, легитимна да решава кой и кога да бъде приет или отлъчен.
Заплашвате, че ще напуснете Храма, защото в него имало по-недостойни от вас? Прав ви път, и без фарисеи ще се оправим.

С патриарх като Галактиката сигурно ще берем ядове (по човешки погледнато). Но той ще мине и замине. Църквата ще остане, защото Неин Глава е Христос. Устоявала е и на по-зловещи бури. А как може (и възможно ли е въобще?) Галактиката да се окаже някак полезен? Какво ни чака в бъдеще, кой от вас знае?
Владиката може да има едно добро качество, но точно то да се окаже не-обходимо в служението на бъдещия патриарх. И обратно, може да изберем гений с едно единствено малко петънце, но то да обърне колата. Та по-разумно е да не се бъркаме в делата на Бог извън степента, допустима от йерархическото ни положение.

От 20-на години езотериката стана любима тема за спекулации на полуинтелигенцията в БГ. Предвид формата на масономанията у нас няма как да не признаем находчивостта, с която дяволът употребява “борбата” против себе си в своя полза. Масонството може да се пенсионира. Активните ни борци за православие съсипват Църквата по-ефикасно.

Най-важното, което отказвате да разберете, е, че клирът е представителна извадка от състоянието на съответната църковна общност като цяло. Имаме клир, какъвто заслужаваме. Прости, анархистични, неверни, битовистични, завистливи, злобни, дребнави и безчестни овце заслужават също толкова прост, анархистичен и пр. пастир. Получим ли нещо по-добро, би било щедър подарък. Горко му обаче на тоя подарък. Патриаршеското було ще бъде за него мъченически венец.

Нблдтл, би трябвало да сте наясно, че непростим е единствено непокаяният грях.

Редактирано от Cardo на 18.02.13 21:12.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано18.02.13 21:12



И определено не съществува вариянта за критично мислене при някои хора - способни са да повярват на всякакви глупотевини, но не и да прояват малко разсъдливост.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано18.02.13 21:13



А - дали се нападате на религиозна, църковна, идеологична или верска основа, разлика в крайния резултат няма.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: ясновидски способностинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 21:32



Мани ме мене, аз съм грешна и недостойна. Ти гледай какво пише в каноните на църквата по тоя казус с Галактиката.Хубави идеи имаш, жалко че няма да ги приложа.



Не каза, протестантка ли си?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 21:35



Жено, не знам какви вътрешни напрежения компенсираш, но ти не си вярваща.
Ама изобщо. Употребяваш определена религия и църква като идеологически инструмент за пренасочване на агресията си отвътре навън.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 21:40



Мерси, че снизходи да ме уведомиш за мнението си, жено.

Да ти дам адреса си да ми пратиш един чорап, да има какво да правя докато преглъщам това душепокъртващо становище?То безусловно е вярно: ако човек не приема безпогрешността на педофилите и инквизиторите и не ги нарича милостиви и прелюбезни, то той е агресор без вяра и изобщо изчадие адово.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 21:47



Признавам си без бой, че я провокирах, за да се разкрие чрез реакциите си.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 22:28



не и да прояват малко разсъдливост
Откога под разсъдливост се разбира първосигналност и емоционална реакция, която може да е опустошително деструктивна? Трябва ли непременно да надаваме вой, щом видим нещо нередно, или можем да подходим именно критично към ситуацията и да търсим адекватно решение, вместо да демонстрираме открито собственото си безсилие и обърканост? И ако дори православните се повлекат по тълпата, която не би спестила камъни или поне домати по жертвата си, с какво сме по-различни? С какво показваме, че имаме ум Христов, след като собственият ум ни е по-скъп и се противопоставяме смело и нагло на хората, които се поменават на всяка Литургия? Може да ти е странна терминологията и отношението към събитията, но това е християнски форум и не мисля да превеждам на светски.



Тема Re: ясновидски способностинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 22:37



Не каза, протестантка ли си?
Колкото ти си ясновидка


Аман от етикети. Като съм православна, трябва ли да се подпиша под истерията на всеки от моята църква? И обратно, няма да нарека бялото черно, само защото не е от "брат или сестра". Та - какво значение имаше това?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 22:48



Къде видя безсилие и обърканост? Никак даже не съм объркана за съшността на тази личност, а и безсилна не съм-православни църкви има и друго освен БПЦ и ако те са провали, аз см длъжна да не се проваля заедно с нея.

А ти протестенатке, защо дойде да даваш добри идеи на православните? Говори си за пасторите и техните достойнства. Интересна работа, значи, католици и протестанти най-загрижени за нашите проблеми и нашия душевен мир, да му се невиди.





Тема Re: ясновидски способностинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 22:50



Не беше свсем ясен тоя отговор, но приемаме, че си източно православна, член на БПЦ, нали така? Ако е така, извинявам се за грешното ми впечатление, че си протестантка.

Но ако си православна не е зле да прочетеш апостолските правила, които ти постнах. Нещо по тях имаш ли да кажеш?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано18.02.13 22:54



Е за хората живеещи по рецепта, дори "буйстването" в храм не помага - макар и направено по светски.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Редактирано от exaybachay на 18.02.13 22:57.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано18.02.13 22:56



Е поне за мен недоволството й срещу Галактион е разбираемо - пък както казах нека е бесновата.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 23:29



Не те разбрах.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 23:42



Не е бесновата жената, само не е на мястото си там, откъдето държи речи е в момента.
Недоволна клиентка.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 23:54



По-добре недоволен клиент на мутри, отколкото доволен на педофили.





Тема Re: ясновидски способностинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано19.02.13 00:00



не е зле да прочетеш апостолските правила, които ти постнах.
Всъщност ти не постна никакво правило, а съвсем неуместно сложи история от времето на арианството, когато император Валент слага за епископ своя единомишленик Лупус и народът на Едеса възроптава. Къде е аналогията тук? Император (президент, премиер, министър) ли назначава Галактион или неговите събратя митрополити? Ако ще се махаш, защо не го направиш още сега, като си толкова стриктна изпълнителка на православните канони? Или ще въздъхнеш облекчено, ако не го изберат и ще си караш както досега - какво лицемерие би било това и открито противопоставяне на буквалното изпълнение на каноните, за което агитираш. Нападките ти към Галактион са на лична основа и нямат нищо общо с каноните! Цялата тази помия, която се излива от някои върху него, идва не отдругаде, а от собствените им сърца.
Добрият човек от доброто съкровище на сърцето си изнася добро; а лошият човек от лошото съкровище изнася лошо (Матей 12:35).

Редактирано от gloriana на 19.02.13 00:19.



Тема Re: ясновидски способностинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 00:20



Чукча не читатель, чукча писатель, а?


Специално за теб:

И по-специално какво ще ми кажеш за това правило:

Правило 65. Клирик или мирянин, който се моли в иудейска или еретическа синагога, да бъде низвергнат от свещен чин и отлъчен от църковно общение.



Тема един канон разкол не правинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано19.02.13 00:30



"Ако някой, макар и вкъщи, се помоли с отлъчен от църковно общение, да бъде (и сам той) отлъчен" (пр. 10).

"Ако някой, който се брои от клира, се помоли с низвергнат, и сам нека бъде низвергнат" (пр.11).

"Епископ или презвитер, или дякон, който се е молил с еретици, нека се отлъчи; а ако им позволи да вършат нещо като свещенослужители в църквата, да бъде низвергнат" (пр. 45).

"Епископ или презвитер, приел кръщение или жертва от еретици, повеляваме да бъде низвергнат. "Какво съгласие може да има между Христа и Велиара? Или какво общо има верният с неверния?" (2 Кор.- 6:15) (пр. 46).

"Не се позволява да се приемат благословения от еретици, понеже те са повече пустословия, нежели благословения" (пр. 2).

"Забранява се моленето с еретик или с разколник" (пр. 33).

"Да се не допущат еретици да влизат в Божия дом, докато са още в ереста си" (пр. 6).

"Не трябва да се приемат празнични дарове, изпращани от иудеи или от еретици, нито да се празнува наедно с тях" (Лаодикийски събор, пр. 37).

"Ако някой от клира или мирянин, влезе в иудейска или еретическа синагога да се помоли, да бъде и от свещения чин низвергнат, и от църковно общение отлъчен" (Правила на Светите Апостоли, 66).



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 00:36



С каква цел ми копира текста, който ти дадох?


Дай дефициния на "разкол", защото май не си наясно и това какво е. Да напуснеш църква завладяна от еретици не е разкол, а задължение.



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано19.02.13 00:46



Да напуснеш църква завладяна от еретици не е разкол, а задължение.
Прави го бе мацко, кой те спира? Да не нашият любимец Галактион?





Тема Re: един канон разкол не правинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 00:47



Благодаря, че ми разрешаваш, ама не съм искала разрешение.



Ти кажи, как ще коментираш цитираното от мен правило и задълженията свързани и произтичащи от него, които те касаят пряко ако си православна.



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано19.02.13 01:08



Не ме касае, защото нямам правомощия да отлъчвам или низвергвам. А ти?
Ето ти малко материал за нощен размисъл и ако успееш да отлепиш от зациклянето си, ще продължим утре, ако пък не, е безпредметно.
27. Моите овци слушат гласа Ми, и Аз ги познавам, и те вървят подире Ми,
28. и Аз им давам живот вечен; и те няма да погинат вовеки; и никой не ще ги грабне от ръката Ми.
29. Моят Отец, Който Ми ги даде, е по-голям от всички; и никой не може ги грабна от ръката на Отца Ми.




Тема Re: един канон разкол не правинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 01:16



Ти да не си останала впечатление, че този, който казва тези неща е Галактион?




Ти имаш ЗАДЪЛЖЕНИЕ да НЕ се молиш с еретик, какъвто е Галактион. Това не е по избор и по желание, а се казва, че ако НЕ го направиш, подлежиш на отлчване пот църквата. Схващаш ли?



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: izz]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано19.02.13 01:43



Аналогията ти е нелепа. Арианите са опитали да подменят самата вероизповед на Църквата. Галактиката не е очарователен персонаж, но няма претенции на догматически реформатор.



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: Cardo]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 01:56



Апостолското правило не засяга арианите. То е за всеки който служи с тамплиери и масони...казано с адекватни за времето начин. Така че галактическия е в беда откъм каноничност, а ние сме пред избор.



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: Cardo]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 02:01



Впочем Галактион е внарушение и на това правило:Правило 45. Епископ, презвитер или дякон, който само се е молил с еретици, нека се отлъчи; а ако им позволи да вършат нещо като свещенослужители в църквата, да бъде низвергнат.

Имаше един докментален филм или видео репортаж за тамплиерите и там имаше сценка как те си правят някакво причастие и сами си се причастяват от една маса. Имаше и свещеник с тях. Галактион се води нещо като /цитирам по памет/: Велик покровител на рицарите тамплиери, Т.е той покровителства тяхното самопричастие и им е пратил и поп. Това е за низвержение и отлъчване излиза. А те не само не го отлъчват и низвергват, но и за патриарх го гласували!!!

Да падладиееш!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано19.02.13 03:28



И като недоволна клиентка си кара, като по книга - първа стъпка изразяваш недоволството си, втора стъпка сменяш "фирмата", която предлага търсените услуги и вместо да й подклаждаш страстите - не знам дали се сещаш, че се явяваш своего рода защитник на Галактиончо - да й беше вкарала оферта ..... имам предвид за католическата църква/ вера или както ти е удобно да го кажем.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано19.02.13 04:05



Поста ми е към gloriana, а не към тебе izz - съответно визирам убеждението й, че щом е поп, значи другите трябва да го слушат. Умът Христов - както се изразявате - не е малодушен и не чупи коляно пред височайши особи, напротив, хич не им цепи басма еле па, ако го настъпят баш по материята, която фактически сам създава. Прекаленото смиреномъдрие - не е нито смирено, нито мъдро, вярно е, че Исус е учил на прошка, но дали Исус е прощавал на глупаците и мръсниците. Прошката се дава на онези, които могат да разберат, ако я раздаваш на всички, това не те прави по-християнин и ако прощаваш греховете на някой, само защото е християнин, създаваш спекула, а не религия. Галактиончо е от хората, които първо трябва да се научат как да метат пода на църквата, повече от такава длъжност не би трябвало да изпълнява този човек - всъщност и тази му е много, защото като гледам какъв е мръсник, ми е ясно и как ще мете, но нали все от някъде трябва да се почне.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 06:38



По-добре недоволен клиент на мутри, отколкото доволен на педофили.

Щом те влече кръчмарското мислене...


Пожелавам ти да си намериш кръчма, пардон, църква, с обслужване по твой вкус. Православната определено не е такава, така че, нямаш основание да се разпореждаш като у дома си в православен клуб.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 07:03



Аз да не съм рекламен агент на фирма /или бардак/, та да вкарвам оферти!


Момата определено има фиксации върху секс с момченца - емнайсет пъти ги натякна. Тя си е пациент на друго заведение.
И фиксации на тема "еретици" са я обсебили, гледам. Да се оправя, не съм психиатър.



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: gloriana]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 07:21




"Ако някой, макар и вкъщи, се помоли с отлъчен от църковно общение, да бъде (и сам той) отлъчен" (пр. 10).

"Ако някой, който се брои от клира, се помоли с низвергнат, и сам нека бъде низвергнат" (пр.11).

"Епископ или презвитер, или дякон, който се е молил с еретици, нека се отлъчи; а ако им позволи да вършат нещо като свещенослужители в църквата, да бъде низвергнат" (пр. 45).

"Епископ или презвитер, приел кръщение или жертва от еретици, повеляваме да бъде низвергнат. "Какво съгласие може да има между Христа и Велиара? Или какво общо има верният с неверния?" (2 Кор.- 6:15) (пр. 46).

"Не се позволява да се приемат благословения от еретици, понеже те са повече пустословия, нежели благословения" (пр. 2).

"Забранява се моленето с еретик или с разколник" (пр. 33).

"Да се не допущат еретици да влизат в Божия дом, докато са още в ереста си" (пр. 6).

"Не трябва да се приемат празнични дарове, изпращани от иудеи или от еретици, нито да се празнува наедно с тях" (Лаодикийски събор, пр. 37).

"Ако някой от клира или мирянин, влезе в иудейска или еретическа синагога да се помоли, да бъде и от свещения чин низвергнат, и от църковно общение отлъчен" (Правила на Светите Апостоли, 66).


С цялото ми уважение към БПЦ: ако разпечатат и окачат тези правила на входовете на църквите, ще прогонят хората от тях. Първо туристите, после и нормалните вярващи. Цитираното ми прилича на правилник в концлагер и благодатна среда за развъждане на доносници.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 12:29



Ти си гледай твойта разпищолена кръчма, остави на мене да си гледам моите работи, които не те засягат.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 12:34



Така, така, зарежи "фиксациите", намитай под килима всички случай на изнасилени деца, защото вреди на католическата църква. Твоя папа е казал, че който говори за товаи разкрива педофили, ще бъде отлъчен, така че ти правилно се мъчиш всячески да отклониш темата и да се направиш, че няма такова нещо. Всички педофили трябва да се подпомагат и укриват и да се назначават на все по-удобни за педофилията им позиции. И който има нахалството да спомене нещо, го обвини, че има фиксация на секс с момченца и че трябва да бъде откаранв лудница.

Сладурчета сте, не може да ви се отрече.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 12:35



Съгласна съм.



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 12:38



"С цялото ти уважение към БПЦ"..колко да е това цяло уважение?

Нулата цяла ли е? Но от теб признание за уважение не значи, кой знае какво, защото не намираш проблем да уважаваш шайка педофили, та...



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 13:29



Е, как да не ме засягат твоите работи? Ку не беше се поразпуснала по адрес на католиците, нямаше да ми светне, че трябва да заобикалям отдалеч някои откровено луди, които се представят за православни. Ти ми помогна да опозная симптомите.

Благодаря, сполай ти, Бог да те поживи, олекна ми! Повредата не е в моя телевизор.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 13:46



Ма моля ти се, как ше е повредата в твоя телевизор.

Педофилите са си съвсем ОК, проблема е в телевизора на тия, които имат проблем с тях, нали така?Важното е като ти дадат факти ти мигновено да се правиш, че е си ги видяла и да почнеш да пращаш в лудницата този, който ти ги е посочил. Това е истинското достойно католическо поведение! Алилуя!

поздравче с новини за твоите хора:Десетки хиляди деца станали жертва на холандски католически свещеници - педофили

Независимо холандско изследване е установило "десетки хиляди" жертви на сексуален тормоз в страната от страна римокатолически духовници, предаде АФП.
Според проучването, извършителите са около 800. Десетки хиляди непълнолетни холандци са били изложени на "слабо, сериозно или много тежко сексуално поведение" от духовенството в холандската католическа църква в периода между 1945 г. и 2010 г., посочва комисията, извършила изследването в окончателния си доклад.
Холандски епископи изразиха съжаление и предложиха "искрени извинения" на жертвите на сексуален тормоз от страна на холандски католически духовници. Изразяваме своето съжаление за тормоза. Трябва да съчувстваме на жертвите и поднасяме искрени извинения, пише в изявление на католическите епископи.

Редактирано от izz на 19.02.13 13:55.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 14:12



О, гледай ти какво още узнах за твоята пресвета църква

. Монахни продават деца...очевидно по чия заповед.



Свещеници и монахини продали 300 000 бебета в Испания

Обвинения, че монахини, свещеници и лекари са продавали новородени в Испания, разтърсиха обществото в страната.
Практиката е започнала по времето на Франко и продължила до 90-те години на миналия век.
Размерите на трафика стават ясни едва тази година, когато двама мъже - Антонио Баросо и Хуан Луис Морено, приятели от деца, живеещи в курортен град близо до Барселона, узнават, че родителите им ги купили от монахиня, съобщи Би Би Си.
Мъжете се обърнали към медиите и историята им станала известна. Майки в цяла Испания започнали да разказват сходни истории. До 300 000 бебета са били отнети от родителите им, смятат адвокати. За случаите признават и от испанското правосъдно министерство.
Монахини и свещеници съставяли списъци с чакащи бъдещи осиновители, а лекари лъжели майките за съдбата на децата им. След разкритията много испанци започват да си правят ДНК проби с надеждата да се съберат отново със семействата си. Вече са установени първите няколко съвпадения между откраднати деца и техните биологични майки.


Чисти и невинни са црковните деятели на католическата църква, като света вода ненапита. Е ама откраднали 300 000 бебета, изнасилили десетки хиляди деца само в една държава, в останалите още толкоз...Но иначе анатема на тия, които имат против тия папоугодни практики, те са луди, зли и за лудница!

Редактирано от izz на 19.02.13 14:18.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 14:20



На тоя фон Галактион е почти годен за канонизация приживе.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 14:47



Нещо, много си ангажирана сексуално, чак се опиянаваш от страстно и образно преповтаряне на интригите. И все с малки момченца.... подтиснати фантазии?





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 14:49



На тоя фон Галактион е почти годен за канонизация приживе.

Ша ходиш ти да цалуваш ръка на дяда си Галактион, увря ти главата!





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 15:01



Имам конструктивно предложение към вас: Вземете Галактион да ви учи на морал и нрави. Човекът не е педофил, не продава бебета, които е откраднал преди това от майките им. Това е огромна стъпка в католическото морално развитие! Така и вие ще сте хепи и ние ще сме хепи.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 15:02



А извиявам се, че изпускам момиченцата, верно си е че чат-пат има малко по-малко извратени кюрета, които избират все пак хетеросексуален педофилски контакт.

Ама това не са итриги драга. Това са голите факти, които няма как да отречеш и няма къде да се скриеш от тях.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 16:24



Вземете Галактион да ви учи на морал и нрави. Човекът не е педофил

Ми ще го направим, бе. И малтийски рицар ще го направим, ама като си толкоз дашна, искаме и Кирча и Николайча. Кирчо го командироваме в Америка да ръси със светена вода пидофили от линкълна, пък Ники ще го дадем на монахините, хем да припечели нещо и той. Другите си масони давате ли ги?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 16:25



Много са ти голи голите факти. Колко оргазма получи вече?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 16:28



Даваме ви ги бе!

Халал да са ви!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 16:30



М, да хубаво ви учат в католическата църква да се въртите като фрнаджийски лопати...Като ви кажат, има твърди данни, че има 800 свещеника насилвали сексуално десетки хиляди деца, само в една минатюрна държавица, и вие веднага почвате да изкарвате извратеняк, тоя който ви казва това.

Като идеш да се срещнеш със Създателя си, измисли си и за неговите въпроси такива хитромни отговори, че иначе лошо.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 16:41



Супер! Ша си основем масонски орден - в африканските страни.
И с пидирасите сме зле, претършувайте манастирите и ни пратете солидна група за мисиите в арабския свят. Трябва да омилостивим някак местните.

Тъй. Опразнихме ви Синода и манастирите, какво още имате за подаряване.
Устати лелки за ордена на майка Тереза? Веднага отиват в Индия на курорт.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 18:37



Ми чакат те в Индия, какво се бавиш още?



А, не сте зле с пидирасите, не нахалствай, тях не ти даваме, че вече ще достигнете критична маса и ще осъществите квантов скок в геената вкупом.

За ся само вземете Галактиката да ви учи на морал и всичко е на ред.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано19.02.13 18:50



Спрете за малко само да отърча да си взема пукамки, че запасите свършиха



Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 19:24



Така. Сега малко по-сериозна статистика.
По последни данни броят на католиците в света е 1,18 милиарда, което прави 17,18% от общия брой на населението. По данни от 2007 католическите свещеници са 400 хиляди.

За сравнение - по данни от преброяване православните в България са 4 милиона - почти 60% от цялото население.

по данни от 2010 г. католическата църква е най-големият доставчик на здравни услуги в света - управлява 26% от здравните заведения в света, в това число болници, клиники, домове за сираци, аптеки, центрове за прокажени.

Да обобщим: 17% католици финансират 26% социални и здравни заведения в света чрез Църквата си.
Питам: 60% православни колко процента от здравните услуги в България финансират чрез Църквата си?

Едничко заведение поне ми цитирай, един поне приют, една клиника, барем един медпункт на Църквата, в който нуждаещите се могат да получат безплатно аспирин.

Пък после пак ще си мерим боклуците - нашите и вашите, ама в проценти.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 19:38



Първо-посмали манго!:)) Това, че една институция се води католическа, не значи че я издържа католическата църква и най-често не я! Примерно St Mikes Hospital в Торонто.Издържа се от Канадаската държава и дарения на хора, които са най-разнообразни, даже не католици.

Второ: Е как няма да финансират болници и приюти нали в тях се издевателства над децата? Иначе откде само в една Холандия ще докопате десетки хиляди деца за изнасилване? А да не забравяме- бебета за крадене и препродажба? Нали ти трябва болница за тая цел със свои хора? Бизнеса с бебета е доходносна работа, дума да няма,само той прави бюджета на всички католически "благотоврителни" орагнизации.

Разбира се, много пари идват от предани богомолци и покупатели на индулгенции.Това не са пари на църквата, а са пари на хора пратени за дарения на управялвани от църквата организации.

Освен това, католическата църква е бая богата, на гърба на отркаднати от евреите пари, заграбено имущество на бая доста изгорени "вещици" и "еретици", заграбено злато и скъпоценности от южна америка и другите колонии...

Относо липсата на благотворителност на БПЦ, аз съм съгласна, че това не е добро явление. Имаме един Отец Иван и някои кухни за бедни и това е. Хбаво би било част от църковните пари да отиват не за Консатнтен и Вашерони а за други цели. Дума да няма.


Но просто да ми се набутва католическата църква за пример, хайде холан.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 20:55



Не увъртай, кажи колко болници, сиропиталища, приюта и клиники поддържа БПЦ?
За училища няма да питам, пазят се дан ги натопят за педофилия.

Даренията на католиците отиват за издръжка на здравни и учебни институции.
Ами даренията на православните за какво отиват?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 21:04



Както казах, аз не смятам, че е правилно, че БПЦ не прави повече благотворителност. Но между специално поддържани сиропиталища за храна на педофили и болници, за крадене и препордажба на бебета, и простата липса на благотворителност, избирам второто.

Впрочем имам познати завършили католически училища в Канада, помнят ги с ужас, отврашение и погнуса. Не е толкоз розово, колкото ти си въобразяваш по рекламните брошури.

Даренията на католиците отиват за много неша, за които ти хабер си нямаш. На православните отиват за знайни нам неща, от тапети в църквите до вашерони:) А и за някои по-благоприятни цели.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 21:05



На ти, да се образоваш малко как действат "пидофилите":



Кажи сега що си нямате такава православна организация кат не сте пидуфили?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 21:11



Хаха, дала ми лъскав сайт на благотворителна организация да се възхищавам! Ми че то всичките тия болници, приюти и прочее, в които са крадени и продавани бебета и сексуално матретирани деца, и те са имали сайтове и всички са имали много благовидни предлози.

Моля те да не ми рекламираш църквата си, много ми е скучно!

Отвори си нова тема за католицизма, и си мери пишката в който иска да се занимава с тебе.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано19.02.13 21:27



Тъй, тъй. Който върши неща, той може и да сгреши. А нашата църква е заела единствено вярната позиция - да бездейства, за да не сгреши

Ти се хвалиш с много стабилна основа бе!

Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 21:33



Не защитавам неправенето на благотворителност, за трети път казвам.

Но отново-ако трябва да избирам между галактиката и някое кюре педофил, продавач на бебета, избирам галактиката.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 21:34



Дай ми поне една лъскава публикация за благотворителност на БПЦ да се повъзхищавам и аз, де.

И спри плочата с педофилите, че се изтърка. Уважавам правото ти да мастурбираш над медийни клюки в собствената си тема и да оргазмираш над фантазията за десетки хиляди озлочестени дечица в Холандия /???/, но се концентрирай върху достойнствата на БПЦ, сравними с тези на разни пидофилски и еретични деноминации.

За твоя човек се договорихме - земам го, ша го прайм шеф на галактическа мисия за болни от спин в черна Африка.
Ся, ако ти се откъсне от сърцето някой и друг комплимент за БеПеЦето - дейност в социалната сфера във факти, може пък да откажа пидофилията и да местя при вас.

Зарибявай ме - ти си на ход.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 22:02



Не защитавам неправенето на благотворителност, за трети път казвам.

А защо не правиш благотворителност тогава? Галактион ли ти пречи?
Абе, ти такава буйна религиозна активност разви - изгони владици, подреди църквата, напрай хорските църкви на бъзе и коприва, по сто часа дращиш теми да образоваш заблудените и да сразяваш антихристите, пък хич да не си мръднеш гъзъ до енорийската си църква, барем едно канче топла супичка да поднесеш на някой помръзнал и умрял от глад пенсионер...не вярвам.
Все трябва да сте организирали нещо в енорията - я помощи за закъсали, я патронаж на болни старци, я некви образователни или занаятчийски курсове.
Похвали се с нещо, де.

На лъскавата брошура има адреси - ку не те мързи, разтъпчи се и виж какво правят хората. Без хич да им дреме за никое кюре педофил, мутра владика и поп масон.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано19.02.13 22:13



A, без такива отстъпления. Ти избра методът на мерене на пи.ките, сега къде бягаш. Имали били педофили. Ми ще имат я, като имат институции да се грижат за децата, ще има и греховни ситуации. Тука няма педофили, щото просто няма такива институции. Затова и има други отклонения. Пазят се нашите от грехове, затова и не се грижат за деца, не поддържат болници за бебета, нито за училища се грижат, мизерия отвсякъде. То на такава почва избуяват такива галактики, не от добро. Духовният ентусиазъм трябва да се овладее, като няма болници, има масони и архонти и т.н. Пък изборът (доколкото го има) си е твой.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 23:53



Много интересно ти как знаеш дали аз правя благотворителност? Врачка ли си станала или астроложка?



Аз дращя, верно си е, ама ти хич не ми отстъпваш, да не кажа, че ти дойде да дращиш ни в клин ни в ръкав в тая тема дами хвалиш католиците, да се чуди човек къде направи връзката в главата си между двете неща. Та не ме обвинявай в нещо, което ти самата вършиш в захлас.


Моля ти се не ми хвали католическите мисии, просто толкова зловещо са разбили доверието в себе си, че ниаккви благовидни предлози не ловат декиш. Но за н-ти път ти казвам: Католическата църква не ме инетресува. Спри да спамиш темата! Много си нахална!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 23:57



Какви греховни ситуации, имат десетки хиляди насилени деца само в една малка дръжава! От кога грижата за деца е греховна ситуация?! Няма педофили щото няма такива институции?! Ти колко пъти изнасили внучка си и внука си, докато ги гледаше? В такава греховна ситуация си бил, па и възможност имаше...Нали така?

Твоята идея е да накърниш и засегнеш.

Гледай следващия път като те стегне сърцето да запомниш онова смирение на духа,кото изпита предния път и да го запазиш за по-дълго време.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 00:04



У, изтъркала се плочата с педофилите значи. Ти да видиш.Като твоето дете/внуче го изнасили падрето, ще те питам пак кога се изтърква тая плоча и кога е уместно да говорим за прекрасността и душепокъртителността на католическата болница в която това се е слчило, докато си водила детето на преглед или в която е лежало болно. След като са му осигурили болница да го лекуват, все пак един бърз анален секс или поне някое фелацио на падрето е малка цена да се плати за медицинските грижи нали така? Ми не бива да сме неблагодарни!

А неслагай питанки за десетките хиляди, защото това са официланоте цифри и ти дадох линк, няма да ти го давам по сто пъти. Толкова са. А 800 на брой са свешениците само в холандия, които са насилвали децата.


Даряваме ти Галактион, да ви научи на ум и разум, той е една денница на благолепието и смиреномъдрието сравнен с преждеспоменатите ви клирици.Не го пращайте в африка, а го сложете в рим до трона на папата на едно столче позлатено с червена велурена възглавничка.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.13 00:18



Разкажи за инициативите в твоята енорийска църква, де. И за твоето участие в тях - към църквата, заедно с останалите енориаши. Каква дейност развивате, какво се случва, ти с какво си ангажирана в общността. Питам все за неща, които трябва да се популяризират, да се знаят от повече хора. Това са положителни примери и щом работиш за църковната общност, не изпадай в излишна скромност.

Хайде, защити с разказ и факти пред всички, особено пред останалите православни, правото си да оценяваш достойнствата и недостатъците на висшия клир в твоята Църква. Навсякъде е така, във всички сфери на човешката дейност - човек трябва да положи определени усилия, да даде, за да заслужи правото да иска, оценява, съди и поставя условия.

Фокусът сега е в Православната църква и твоят личен принос към живота и дейността в общността.
Ти си.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 00:32



Жено, писна ми да мериш благотворителността на педофилите и търговците на деца с някой друг, който видиш ли не бил толкова благотворителен. Вече почвам да се замислям за психичното ти здраве, честно казано. Нямам грам намерение да ти разказвам нищо и за пореден път те призовавам да не спамиш темата ми с някакви хвалби за извратенияците, които си обожествила.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано20.02.13 00:36



A e не, че нещо, ала м/у "сгреши" и "педофилия + търговия с хора" според мен има доста значителна разлика - и ако една институция предразполага към такива извращения, то по-добре без нея, разбира се най-вероятно има хора, които биха смятали кантара "срещу толкова излекувани, толкова изнасилени", но това е не по-малка урудливост. А да се сравнява финансовото състояние на БПЦ с Римокатолическата църква .... не знам какво се цели с това, след като разликата е очевадна, дори без да се навлиза в конкретни факти - "нашите" не, че толкова се пазят от грехове, а просто нямат възможността да ги извършат.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 00:58



Извинявай, лошите хора могат да очернят всяка институция в която се намърдат. Което не прави автоматично институцията за боклука, ако тя е способна да се очиства от тях. И колкото по-обширна дейност развива такава институция, естествено, толкова рисковете са по-голями. Сега дайте да изхвърлим бебето с мръсната вода както е приказката, до такава теза може да стигнем ако се правим на много "чисти".

А нашите ако имаха желание да вършат такива "грехове" (имам пред вид да развиват дейност както католиците), просто щяха да опитват. Без да опитват, сами са се лишили от възможностите за каквото и да било. Онези си имат неделни училища, нашите мънкат държавата да ги намърда в светските училища. Затова и е очевадна разликата - едните опитват и правят дела, другите се спотайват. Изобщо няма основа за сравнение тука. То ако се опитва, пари ще се намерят, нашата църква е много богат земевладелец.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 01:11



Е па в нашия синод имаме 80% агенти на Държавна сигурност. И масонството (което по ред мнения е откровен сатанизъм) е почитано от нейният клир. А кажи сега коя църква е по-по-най?

Престъпници има навсякъде. Ти би имала поне мъъъничко право да протестираш, ако това беше официална политика на католическата църква. Да ама не е. Значи се хващаш за изключение и се пънеш да го представиш като правило, за да си начешеш дългия език и пръсти след над сто постинга. Не е моя идеята да засягам, ти опуши и освирка форума с тая идея дотук.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано20.02.13 01:56



Ще се очисти - с това сексуално въздържание, чакай ти да се очисти и си мисли, че "лошите" хора й виновни на институцията. Манастирите са най-големите развъдници на сексуални извращения и си има причини за това - около православните не се чува, защото са просто по-невзрачни и незначителни.

Някои твърдят, че науката е на път да открие начин, да се четат човешките мисли - ако това някой ден наистина стане, монасите са първите хора, които следва да бъдат подложени на проверка и ако е възможно да се изкарва картина в реално време на образите в главите им, ще видите хаос от голи женски тела и секс пози, пък ги мислите за светци. Но дори и към днешна дата, достатъчно е да бъдат подложени на хипноза от опитни хипнотерапевти, да си обадят и майчиното мляко, разбира се, ако им стиска, нали имали умът Христов.

п.п. да не добавям, че изобщо не й е работа на църквата да се занимава с благотворителни дейности и подобни, но пък инак как ще лапа пари и от държава, и от народ.

п.п. 2 а разликата м/у църквите е очевадна поради ред други фактори, като най-последния от тях е, че едните били опитвали, па другите само се мърдосвали.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 02:41



Поздравления! В състезанието по глупост поведе с главоломна преднина. Срещу теб да тичат, не могат те стигна.

По всичко личи, че и науката си изпреварил. Освен блестящ интелект, имаш и способност да "изкарваш образи в реално време" право от главите на хората. И какви собствено?.... “Хаос от голи женски тела и секс пози”!!!



Психолог прави тест на пациент. Показва му квадратче.
- Какво според вас е това?
- Ами... едно квадратно легло и на него двама се чукат.
Следва кръгче.
- Това?
- Кръгло легло и на него двама се чукат.
Триъгълниче...
- Е как, това е едно триъгълно легло и на него двама се чукат.
Психологът вади ромбче. Оня го гледа с възмущение и вика:
- Ей, докторе, ти си сексуален маниак бе!

Редактирано от Cardo на 20.02.13 02:59.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано20.02.13 03:13



Нещо се притесни ли, какво ли. (:

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.13 08:34



Като твоето дете/внуче го изнасили падрето, ще те питам пак кога се изтърква тая плоча

Сега ще поясня не за тебе, а за останалите четящи. В самото начало на темата писах, че живея в България. Българската католическа Църква е автономна, една от 23-те. Познавам си владиците и свещениците - лично. И те ме познават - лично. Познават семейството ми, детето ми. Имам пълно доверие в тях, че никога няма да навредят на дете, нито на възрастен по какъвто и да било начин.

Подчертавам: познанствата ми са лични, впечатленията ми са от първа ръка, взаимоотношенията ми са факт. Не си изграждам мнение за когото и да било, само от медийни клюки. За католическия клир в България няма и компрометиращи медийни клюки, де.

Тези внушения, които тиражираш, и в които слагаш всички католически духовници в един кюп, са плод на извратената ти фантазия. Не ти правят чест, щом се самоопределяш като православна и християнка. Дори се съмнявам, че порнографските ти художествени описания са за този клуб.

Съвсем преднамерено не задълбавах в тази насока, за да не те поощрявам да се излагаш, опитвах се да отклоня темата. Ти избра да го правиш все по-стръвно и упорито във всеки следващ постинг до мен.

Е, представянето си е твое, изводите си ги правят четящите.

Православна християнка, да, бе!





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 12:38



Това не е сериозен аргумент. Всяка система налага някакви ограничения (конкретно сексуалното въздържание в случая), и хора които не могат да справят с тези ограничения просто не стават. Изключения има винаги, тях ги водят други интереси в тази система. Той и за БПЦ клира има ограничения наложени от апостолите още, ама на, също не се спазват. Виновен е човешкият материал, от който се избират служителите. И сега ако направим сравнението, католическата църква се справя и очиства много по-ефективно отколкото нашата, поне в момента.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 13:30



Не отричам проблемите с БПЦ. Не съм отоврила тая тема да сравнявам православие и католицизъм, а за съвсем друго нещо.Но Алиса не може да си сдържа импулсите да е доказва каква е превъзхождаща и отклони темата.

О, разбира се че педофилията е официална политика, само че неофициално. Те се прикриват един други, излязоха и писма на настоящия папа който настоява да се прикрива и опазва един хванат в сащ педофил свешеник. Как мислиш са прдавали и децата толкова време? Всичко е официално, но вътрешно, а на вън се слага розовата маска и се правят на ангели.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 13:39



Хех, наивница:) Ти си въобразяваш, че някой родител е мислел, че еди кой си свещеник който благо му се усмихва, че му изнасили детето? Или си мислиш, че благите монахини в болниците, които ронят сълзи и држат ръката на майката, като я лъжат че детето и умряло, а те са го отнесли за продажба е изгелждала съмнителна и зла? После сигрно са станали приятелки с това семейство даже.

Мани аз каква съм, ама ти си истинска католичка, дума да няма.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.13 13:40



Не се оправдавай с католическите педофили, разкажи за твоя личен принос в църковната общност.

Пуснала си тема за вашето БПЦ, концентрирай се.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 13:42



Малко си се объркала каква е тая тема и за какво иде реч в нея. Не съм отваряла тема да се хваля какво съм направила, и ти не се мъчи д а завлачиш темата натам, след като стана ясно, че постигна провал във взхвалата си на педофилската църква.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано20.02.13 13:48



Разбира се, може да вярваш, как някои човеци се раждат лоши, па други добри - но това е просто глупаво. Другия прозаичен момент е, как хората, които си хортуват с Бог, представят се за негови служители и свидетели, за светци и мистици, за интелигенти и мъдреци, които спасяват човечеството, които получават откровения по няколко пъти на ден, не могат да различат един психопат-педофил и търговец на хора, от порядъчния обикновен човек - пази боже от такива спасители.

Но причината за тези психични изкривявания се дължи, именно на сексуалните ограничения - не вярваш, много е просто, спираш всякакъв секс за 2-3 години, дори няма да мастурбираш, сам ще изпиташ и ще видиш, какво ще ти се случи. От всички грехове, които са извършили религозните институции, този който няма как да се прости е враждебното отношение към секса, не напразно хората са казали: изхвърлиш ли природата през вратата, тя ще влезе през прозореца, никой не е успял да избяга от онова-което-е и тъкмо това древните са нарекли Бог, защото е неизбежност и ако риташ срещу него, ако риташ срещу естеството, то автоматично собствения ти ритник, ще ти се върне.

Така, че с подобни ограничения, педофилията и изобщо психичните аномалии, съвсем не са изключения - напротив, те са предпоставката, те са правилото, по което се случват такива грозни и нечовешки ситуации, въпрос на време е психологията да го разкрие това, да го анализира и обясни на разбираем език ...... всъщност, ако вече не го е разкрила.

п.п. а католическата църква е достатъчно властна и богата, за да позамазва положението, ала все пак се случва и да изпуснат малко неудобна информация - инак да, гледайки фасада, справя се много по-добре от православната ..... колко ли много, ама нейсе, много да е, все шаренийка.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.13 13:59



От първия си постинг звучиш много самохвално:

Ако Галактион го гласуват патриарх, първо ще отида да викам, че е недостоен и второ ставам старостилна или там ще си избера църква, която ми изглежда по-достойна. Масон и търговец на архонтски титли няма да ми е патриарх.

Що отказваш да се обосновеш с аргументи и факти с какво ти самата си достойна за Българската Православна Църква?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано20.02.13 14:03



Из, категорично се абстрахирам от просташкия ти начин да нападаш Алиса по линия на църквата, към която принадлежи, защото ти го правиш именно и точно защото тя е тук и чете, а това е някакъв садизъм от твоя страна и сега страничните наблюдатели с право могат да обвинят православните в това извращение - садизма. Какво да им отговоря, че това е официална или неофициална политика или че пред фактите и боговете мълчат или че аз съм си избрала садистичната църква, защото и аз съм такава???



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 14:22



Не си отворила тази тема за сравнение, ама за друго не пишеш. Запленила си се от някакви педофилси изпълнения, и ги генерализираш като някакво правило. Ми охлади се малко на чешмата, да ти се върне обективитетът и тогава продължи пак.

Да бе да, офизиална неофициална политика

. Абе ти от кой храст си се излюпила изобщо? Охлади се, ако не ти помогне, поне за другите помисли.

Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 14:28



Не, не вярвам че едни се разждат умни, а други глупави. Вярвам че едни се възпитават в честност, а други не толкова.

Не казвам че сексуалните ограничения не са проблем, а че не са за всеки. И проблемът е че хора, които не се съобразяват с това, драпат - и ги избират - на съответните длъжности. Не е проблемът в ограниченията, а в неподходящите хора. Което е проблем не само на католицизма, очеваден е и при нас. При нас като няма такива ограничения, дане би да е цъфнала и вързала ситуацията? Не, и сравнението което правим дори не е в наша полза ама хич.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 14:54



Как разбра, че "не е в наша полза"?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 15:17



Не е ли очевидно? Имаме една безволева църква, чието ръководство се занимава с умни неща, като да излъчат най-достойният сред тях :) Или като да заклеймят от време на време сурогатното майчинство, или да опитат пак да прокарат вероучението в училищата. За проява на милосърдие чрез спонсориране на социална дейност не става и дума, те повечето свещеници вземат мизерна заплата. Затворена в себе си и в проблемите си църква.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 15:22



Да, това със садизма като официална политика на църквата е много добър аргумент, съпоставено с "официалността" на педофилството при католиците. Но трябва да и дадеш време да го осмисли, че както се е разфучала, просто ще го пропусне :)

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано20.02.13 15:28



Преследвайки мащаб, няма как да не избират неподходящи хора - и фактически учението е превърнато в ограничение, да се отрече секса винаги е проблем, не е проблем, когато опознаеш секса до степен да го надрастнеш, но това няма как да стане, чрез ограничаването му и опитите да го заличиш. Всеки е подходящ, тъй като ни е заложено в самото естество, неподходящи са преподавателите, за това не са случайни и резултатите, които се получават в крайна сметка и хората, които заемат длъжностите - синджир марка е цялата работа.

п.п. и както казах - това не е проблем касаещ единствено и само католическата църква, тази каша е забъркана във всички религиозни институции. Инак е забележително как хора, които до вчера обясняваха на Ежко, че проявявал малодушие, днес обясняват на izz, че трябва да си трае независимо от всичко - нещо на лично ми бие това отношение?

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 15:30



"Очевидно" е само за консуматорите на вестници и телевизия, за които Църквата е просто тема за клюки в премногото им свободно време.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 15:34



Да "опознаеш секса до степен да го надрастнеш":))))))) Любим момент.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 15:56



Може и така да ви се струва. Но наистина е очевидно когато една Църква живее това което проповядва, както се опитва да прави католическата чрез политиката си на социално милосърдие, и контрастът с други църкви при които това остава само на думи. Не че вестниците и телевизията не помагат да се види разликата :)

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 15:59



С Изи се сдърпахме по строго конкретен казус - какви ще ги къдри тя АКО изборът на Галактион е Божията воля. Но за решаване на такъв казус си трябват ресурси, а като няма, дискусията пропада :)

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 16:08



"Не че вестниците и телевизията не помагат да се види разликата"
Да, чрез техните очи "виждате". Слепец слепеца води.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 16:08



Аз викам за упражнение първо да решим казуза:"Ако бях портокал, какъв щях да бъда". Дали оранжев и кръгъл, дали леко овален и зеленикав или кафяв и гнил.

Само АКО, де нищо друго.

Не знам защо си въобразяваш, че твойте словоблудства и шантави предпоставяния трябва да са супер интересни и да искат кой знае какъв ресурс за решаването си. На всичкото отгоре те са реално опит за атеистична пропаганда. И после атизма не бил религия.Хората, които имат необходимост да пропагандират вярванията си са верващи, в какво е отделен въпрос.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 16:11



Знам, знам че когато нещо ти е неудобно, почваш лавини с личностни нападки та барем темата потъне в тинята. Познаваме се, споко.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 16:12



А, това е за който гледа телевизия и чете вестници. Не е за мен.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 16:13



Алиске, ни най-малко не ме интересува какт и звуча. Откажи се да ме въвличаш в глупави разговори. Ако беше малко по-малко замаяна щеше да се сетиш, че е казано: А ти кога правиш милостиня, нека лявата ти ръка не знае, какво прави дясната" /Мат.6:3/ Със сигурност няма да седна да ти обяснявам какво правя, а ти си свободна да заключаваш каквото си щеш. Крайно си досадна, знаеш ли това?





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 16:22



Мда, интересен въпрос е защо атеистите посвещават толкова време на Бог, в Когото не вярват. Защо въобще човек би прахосвал потенциала си- време, сили и т.н.- за занимания с неща, в които няма градивна лична ангажираност. Отговорът е очеваден, но от деликатност ще си го спестя. Не искам да има обидени.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 16:23



Още по-жалко. Нивото е същото.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 16:32



Ако се "абстрахираш" от педофилията и продажбата на деца горко ти.
Алиса е дошла да ми обяснява колко е велика нейната църква за разлика от православната, и аз може би трябва да се съглася? Ако садизъм се практкува от хиляди свещшеници и има дестки и стотици хиляди пострадали в цял свят то тях, то да, бихме казали че садизмът е официална политика на нашата църква, за щастие обаче не е така.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 16:34



това ли можа да измислиш?





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано20.02.13 16:39



Е ти, като не поставяш казус "а ако втората световна е по божията воля", пак добре - "ако" е думата с хиляди букви, та такъв казус е обречен на конформизъм и не знам какъв извод, очакваш от разискването му. Много е просто - ако изборът на Галактион е Божия воля, то тя ще се съгласи, защото неизменно Бог лично ще му окастри перушината достатъчно, за да си върши достойно работата, като Негов служител.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 16:40



А, не се грижете за атеистите. Сред тях има любопитни хора, на които е интересно как "работят" хората които използват илюзорен небесен помощник-успокоител. Все някаква полза може да донесе това.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 16:42



А, трябва да опиташ, иначе наистина няма как да правиш разлики в нивото.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 16:45



Саната истина, не е нужно нещо да се измисля. Препрочети си постингите.

Per warez ad scientiam

Редактирано от Гepиcъм на 20.02.13 16:46.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.13 16:46



Полезно ще ти бъде да се погледнеш отстрани и да анализираш как звучиш.

Дотук - от първия ти постинг до последния звучиш като жена с вулгарно поведение, която няма нищо общо с която и да е религия.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 16:50



Ама чакай сега, тя сама намеси Божата воля в случая, аз само я подкрепих с неудобни въпроси :)

Дали ще се съгласи с избора се съмнявам. АКО това беше тест за смирение и за прощаване, тя положително не го издържа.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 17:20



Според мен ти звучиш като адска досадница с неадекватно поведение, която ни в клин ни в ръкава се меси в незасягащи я разговори за да доказва как превъзхожда говорещите си и има очи да ги обижда защото не изпадат в захлас пред блаотворителността на педфофилската и продаваща хора организация, към която я избрала да се числи. На прост български наричаме такова поведение комплексарско и невъзпитано.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано20.02.13 17:20



Е аз не разбрах съвсем, какво искаше да каже с Божията воля - по принцип на мен ми е непонятно твърде честото използване на Божията воля, само и само, за да се придаде авторитет на собствените желания ...... предполагам отдавна ти е направило впечатление, че Божията воля някак си съмнително много прилича на човешката воля, от край време търся десетте разлики и за сега опитите ми са напълно безрезултатни, ала да кажем, причината е в мене. Но и определено ми направи впечатление, че izz на няколко пъти написа, че патриарха се избира от хора - моите наблюдения, относно заемането на една или друга църковна длъжност са същите, избора на хора се прави от хора, а вече за Божата воля не знам, тука достатъчно загадъчно го раздават, за да не е ясно, дори на самите тях.

п.п. а относно така наречените тестове - останал съм с убеждението, че когато Бог тества нечия вяра, го прави малко по-ангажирано от "казал, някога, на някого, да каже на другите, какво е казал", поне все някое видение ще има, ели някой ангел ще се яви, при "късметлиите" цъфва дори самия Исус, така че дали изобщо izz е тествана от Бог не бих се обзаложил и ако Е, то по-скоро бих казал, че е издържала изпита, тъй като е непреклонна пред лицемерни властолюбци.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано20.02.13 17:20



АКО изборът на Галактион е Божията воля.
За някои хора изглежда няма вероятности, защото на тях всичко им е ясно - минало, настояще и предимно бъдеще

При тях само слушаш и не задаваш въпроси, но и без това с всезнайковци разговорът е скука, така че не е голяма загуба.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 17:40



Научното любопитство не минава като оправдание. Несериозно е.
Както и да е. Проблемът е ваш.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 17:52



Е, за атеистите и научното любопитство е оправдание. Особено пък ако случайно доведе до практически използваеми резултати

Разбира се че е наш проблема.

Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 17:59



Разбирам. Трябва да запазите някакво себеуважение.

"Практически използваеми резултати" :)))



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 18:08



"Практически използваеми резултати :)))"

О да, някои по-цинично настроени биха споменали в този план терминът "управление", но практиката е реално необятна :) Но за редовите атеисти и само любопитството е достатъчно, наличието на други резултати не е важно.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 18:11



Хора без работа





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.13 18:41



Моето звучене не променя твоите собственоръчни излияния - вулгарни са.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 19:50



Типично католическо изказване-вулгарно било посочването и изобличаването на педофилията и търговията с хора, а не самите престъпления. Точно така и папата е обявил наказание за изобличение на тия грехове-екскомуникация, а за самите грехове, нищо, покриване на престъпниците и подкрепа.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.02.13 08:28



Не си признаваш някой изобщо познава ли те в която и да е християнска община?

тук си анонимка с претенции - колкото повече дрънкаш, толкова по-велика си в собствените си очи.

А на живо в ПОНЕ ЕДНА православна общност
чували ли са за тебе? Знаят ли ти името, помнят ли те с нещо, а?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано21.02.13 12:36



Не мога да не се съглася с Вас. Благодарности за детайлния отговор.

Само да уточня, не предлагам да бъде отсечен Галактиката от Тялото Христово. Макар че според Писанието, вероятно това би следвало да направим (1Кор 5:13). Нито предлагам разкол; по-добре такава йерархия, отколкото анархия и самочинство. Прав сте, Църквата е видяла и по-зловещи бури, и винаги ще оцелее. В Църквата сме заради Христос, Който е неин Глава. Не заради един или друг владика или дори патриарх.

Това което предлагам е, да изразим нашето мнение че не желаем такъв кандидат. Дори и като миряни, ние сме част от църквата, и имаме право на мнение. Няма много време. Но поне можем да организираме някаква петиция.



Тема Съсипават я със съблазънта "Сите са маскари"нови [re: Cardo]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано21.02.13 14:43



Благодаря Ви за прекрасния постинг.

"""Активните ни борци за православие съсипват Църквата по-ефикасно. """

Право в десЯтката.

Онова, което дори комунистите не успяха да сторят на БПЦ в продължение на десетилетия, само за малко повече от 1 година шепа интелектуалци успяха да прокарат съблазънта срещу митрополитите щото видите ли, "Сите са маскари". Това е много страшно.



. . .




Редактирано от Ежко на 21.02.13 14:53.



Тема Повод, даден този път от exaybachay:нови [re: exaybachay]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано22.02.13 12:58



"Някои твърдят, че науката е на път да открие начин, да се четат човешките мисли - ако това някой ден наистина стане, монасите са първите хора, които следва да бъдат подложени на проверка и ако е възможно да се изкарва картина в реално време на образите в главите им, ще видите хаос от голи женски тела и секс пози, пък ги мислите за светци. Но дори и към днешна дата, достатъчно е да бъдат подложени на хипноза от опитни хипнотерапевти, да си обадят и майчиното мляко, разбира се, ако им стиска, нали имали умът Христов. "

Та, този повод е основание пак да цитирам:

"7
Демоничните хора не знаят .
как да действат и как да не действат!
В тях нито чистота съществува,
нито истина, нито приличие.

8
Те казват: „В този свят няма истина.
Няма Бог и морална основа.
Светът се поражда само от похот —
нима в света има друга причина?

9
С такива възгледи, с души повредени,
с ниска интелигентност, враждебни
на този свят, те злодействат: работят .
за световното разрушение."

"Бхагавадгита", 16



Тема Re: Повод, даден този път от exaybachay:нови [re: _maycal]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано22.02.13 14:14



Демоничните хора не знаят .
как да действат и как да не действат!


Като наблюдавам последните събития, които се случват в България, то на база Бхагавадгита, лесно мога да заключа, че на тази земя, има цял един народ от демонични хора - ала дали и доколко е вярно това .... нали?!

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Повод, даден този път от exaybachay:нови [re: exaybachay]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано22.02.13 14:30



Е, да - актуален е и за мен въпросът как и доколко степента на долнопробност на българската тълпа се съизмерва с тази на тълпите на останалите народи.



Тема Идейно шушумигарство?нови [re: Ежко]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано22.02.13 14:43



Ежко: "...митрополитите щото видите ли, "Сите са маскари".......:

Няма такова нещо!... Гавриил и Неофит, напр., не са маскари!...

А, бе, ти да не би в несъзнаваното си да "мислиш" така - че "всички са маскари", и/или дяволът да те подбутва да съобщаваш така често)?) - с повод и без повод и под форма на вид критика към уж(?) твърдящите: "....сите (митрополити) са маскари"!?... Да не би да пренасяш върху хората си тази уравниловка ("сите са маскари) за митрополитите?... Едно от основанието ми, да обръщам внимание на това обстоятелство е и хроничното ти "институционализирано" идейно шушумигарство, което, изглежда не ти позволява да назовеш някой митрополит като твое предпочитание, т.е. за теб всички са еднакви ("маскари")?!?... Ти, изглежда, искаш да сложиш всички в един кюп, за да се размият и смесят достойнствата и недостойнствата им!?... Да не би да искаш да се ОМЪТНЯТ нещата, за да не се вижда и разбира кае е добро и истина!?... Ти да не служиш на някой преносно рогат, ама баш рогато-копитест "еж"?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: нблдтл]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано22.02.13 16:09



Не визирах конкретно вас. Формата на тоя форум, и в частност условието всеки коментар да е адресиран към един единствен конкретен участник, е някакъв абсурд. Затова опитах да дам обобщен отговор.

Не мисля, че някой в Синода храни илюзии за настроенията “навън”. Надали ще изберат Галактион. Но дори това да се случи, какво биха помогнали петициите? Нищо. Допълнително биха размътили водата и поощрили антицърковните настроения и пропаганда.

Ситуацията е деликатна. Мисля, че трябва да сме повече от внимателни и най-после да разберем, че Църквата наистина е наше семейство. Ако баща ви или брат ви стори някоя простотия, няма да се затичате с крясъци към площада, да я разгласите по медиите или с лека ръка да изгоните пакостника да пукне от глад на улицата, нали? Знам колко трудно е да приемем Галактиката за свое семейство, но помислете- причастяваме се от една Чаша и в нас тече една Кръв.

Освен това, продължавам да твърдя, че синодът не е причина за най-важните ни проблеми. Никой владика или патриарх не е виновен за малокултурието ни, за липсата на истински общност, дружелюбие и солидарност сред нас, верните (подчертавам думата като повод за размисъл), за характерния ни анархизъм, за тесногръдието, за скатаването и нежеланието да защитим Църквата така, както подобава синове да защитават майка си, и т.н. и т.н.

Единствената услуга, която можем да направим на Църквата, се заключава в старанието (съобразно със здравия разум) да облагородим себе си и непосредствената си среда, особено отношенията помежду ни като членове на Тялото. Бъдете сигурни, че всеки милиметър напредък в тая посока ще има чудодейно благотворен ефект върху църквата като цяло.



Тема Re: Съсипават я със съблазънта "Сите са маскари"нови [re: Ежко]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано22.02.13 16:12



Какви ти интелектуалци, ежко?! В официоза до днес виждаме единствено пролетарската имитация на интелигенция, създадена изкуствено от същите тия комунисти. Разколът и скандалът с владишките досиета също бяха дело на комунистическите служби и креатурите им в журналистическата гилдия. Последната впрочем е толкова малокултурна и продажна, че и без влияние отвън действа в услуга на лукавия.

Израждането на българския народ в културно, нравствено и религиозно отношение също е резултат от атеистическия диктат, от безбожните възпитание, образование и пропаганда.

Смущаващото е колко евтино българинът продаде вярата и свободата си. Ето това не мога да проумея. Затова съм песимист.



Тема Re: Съсипават я със съблазънта "Сите са маскари"нови [re: Cardo]  
Автор AnimaMeaTibiAmandi (вятър)
Публикувано22.02.13 17:10



Споделям напълно мненията ти, така мисля и аз.

С изключение на две неща:
- не мисля, че разколът е изцяло дело на службите, при това дело умишлено;
- израждането, за което говориш, според мен започва във време много преди да дойдат болшевиците. За огромно съжаление, болшинството от православните българи, много преди 9.9.44, считат Църквата за средството, с което да постигат определени политически цели. Комунистите пък решиха да я превърнат в музей на българщината и паметник на културата.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор izz ()
Публикувано23.02.13 00:59



Ако имам брат/син/дрг роднина, който извърши същите безобразия като Галактион, първо ще му кажа ясно какво мисля и второ ако той не желае да се замисли над делата си и да се поправи няма да контактувам с него особено.

Иначе съм съглана с другите неща.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.02.13 09:51



Ако имам брат/син/дрг роднина, който извърши същите безобразия като Галактион, първо ще му кажа ясно какво мисля и второ ако той не желае да се замисли над делата си и да се поправи няма да контактувам с него особено.

Тогава публикувай тук отвореното си писмо до Галактион или протокола от срещата, в която му заявяваш ясно какво мислиш за неговите безобразия, и зад които си изявления стоиш с името и лицето си. Може и твои публикации в официални медии.
Не се крий като мишка с анонимни изстъпления.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано23.02.13 13:24



Ти си въобразяваш, че ме е страх ли?

Верно в католическата църква наказанието отлъчване е за тези, които разкриват педофилите, а не за самите прдофили, и теб явно ти смразява кръвчицата всеки намек да осъдиш действия на клира.



Обаче виждам, че ме сънуваш, чак...ходиш след мен и съскаш от злоба и трепериш от яд.Насочи праведния си гняв към търговците на бебета и изнасилвачите на малки деца и светът ще стане едно по-хубаво място.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор освободен (щастлив)
Публикувано23.02.13 17:09



Всичките са една стока.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: освободен]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано23.02.13 17:15



"Всичките са една стока."

А ти си баш глупаколумпен!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: _maycal]  
Автор освободен (щастлив)
Публикувано23.02.13 18:23



Сигурно... :)



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано24.02.13 13:48



Абсолютно съм съгласен. По-добре не може и да се каже. Поздрави.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано25.02.13 09:58



Идея си нямам за страховете ти. Това, което показваш като на длан, е чиста проба вампиризъм. Купуваш си кръщелно свидетелство от Православната Църква, сдобиваш се с правото да се самоопределяш като православна, назубряш 5 молитви и 10 правила и си въобразяваш правото да съдиш. Задължения - никакви.
Храниш си демоните с помия върху чужди глави. Това НЕ Е вяра - нито православна, нито ....никаква.

Не ти минава номера, ма за да се усетиш трябва и акъл.
Моли се Богу за разум, пък ако се дръзнеш да се посмириш, може и да ти се даде.

Честит ти патриарх! Да му мисли Църквата как ще те изтърпява!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано25.02.13 16:05



Да не те е хапала лисица скоро?

п.п. И спри да вървиш подире ми и да правиш истерични пристъпи. Обърни се за грижа за психичното си здраве към психиатър.



Тема Re: Съсипават я със съблазънта "Сите са маскари"нови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано01.03.13 15:46



И все пак разколът беше именно това- умишлено дело на службите. Е, имаше будали, които лапнаха въдицата от болен политикански ентусиазъм или от алчност. Чест прави на клира ни, впрочем, че само незначителен брой свещеници се продадоха срещу стотината лева отгоре в заплатите на т.нар. “алтернативен синод”.
За съжаление, въпреки всичко болшевиците постигнаха целта си и закопаха шанса за облагородяване на подивелия българин. Признавам, заслуга тук има не толкова милицията, колкото равнодушието на номинално православните нашенски бюргери.


Елементи от религиозната култура винаги и навсякъде са били разбирани превратно и ползвани за политически цели. Търсим ли пример за подобни извращения обаче, определено не бих посочил българите.
Така или иначе, злоупотребата не отменя употребата, не обезсмисля християнството най-малкото като коректив на морала, и въобще като цивилизационен фундамент в обществото.
Освен това, трябва да е ясно, че илюзорното разделение м/у религия и политически идеологии е един от абсурдите на модата на секуларизма.

Редактирано от Cardo на 01.03.13 19:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.