Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: новининови [re: oldfrog]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 16:06



Тия неща не ги знаех.

Гавраил се надявам поне да е достоен и ако е да изберат него. Ако няма никой достоен...



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано17.02.13 23:07



Изборът на патриарх става в Неделята на митаря и фарисея. Не бих се учудила Бог промислително да допусне Галактион да стане патриарх заради всички, които се надуват с православната си вяра и считат, че точно на тях им се полага патриарх-светец. Нищо, че на миряните ни е забранено да съдим духовници за нравствените им немощи и нищо, че патриархът не е папа, за да е непогрешим по въпросите на вярата. Интересно, ако живееше в Стара загора, щеше ли да се преместиш в Търново, за да нямаш епископ - масон (еретик)? И когато след време избират нов патриарх, ще се върнеш ли в БПЦ, защото ще се е махнала черната овца? Така могат да разсъждават само хора, които отричат съборността в църквата, каквото и да изговарят на службите - ако решиш да се махаш, това няма да е заради Галактион, а заради собственото ти непознаване на православната вяра, в основата на която никога не е стояла буквата на закона, това е привилегия на фарисеите.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 00:08



Според мен ти не познаваш православната вяра. На два пъти вече пускам този цитат, сега за теб ще го пусна и трети път:




Когато през втората половина на IV век император Валент (364-378), желаейки да насади арианската ерес, незаконно поставил на епископската катедра арианин, лъжеепископа на име Лупус, православното население на Едеса - клирици и миряни, престанали да посещават своята църква, завзета от арианите. Те се събирали извън града и извършвали богослуженията на открито. Императорът заповядал да призоват при него на разпит клирици, лица от духовенството, начело с най-стария презвитер Евлогий. Той настоявал те да встъпят в църковно общение с лъжеепископа, но никой от тях не се съгласил. Осемдесет мъже от духовния чин били оковани и изпратени на заточение в Тракия (Жития на светците, 26 август).

Ако се зачетеш в апостолските правила, в жития на светци и прочее, ще ти стане ясно, че миряните имат право да критикуват килриците ако има сериозна причина за това, а освен това имар задлжение да не съмолителстват с еретици. Това не е право, а задължение, за което следва тежко наказание, ако не се изпълни. Това не е по желание.

Ако живееш в Стара Загора, и искаш да не нарушават заповедите на църквата ще трябва да не съмолителстваш с тоя човек. Аз не те карам да отиваш в друг град, това си е твоя работа, просто да имаш предвид, че църквата няма да смени правилата си, само защото ти не си съгласна.

Не знам кой мисли, че светец ще стане патриарх. Аз не знам такива. Само виждам надежда у хората да не стане масон и агент на ДС и архонтопопечител.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 06:50



Дали съм старозагорка, няма значение, важно беше ти как би постъпила, ако беше и според думите ти не като сменяш църквата, а като не съмолитстваш с него - какво ти пречи да постъпиш така и ако стане патриарх? Писах ти за съборността в православната църква, не за да продължаваш старата песен за черната овца в стадото, а защото самото стадо, което не я е отлъчило, според същите тези правила подлежи на отлъчване, а именно всички владици, които съмолитстват с него, дори този с хубавата визия и глас, когото предпочиташ, т.е. за теб като православна християнка трябва да е безразлично кой ще стане патриарх, защото всички са в кюпа. Криви са не правилата, а тези, които ги кълват и буквализират, за да прикрият истинската причина да не искат това или онова. Ако изберат Галактион, това ще бъде жесток удар по православната гордост на мнозина и нищо чудно да изпопадат от клона като изгнили круши, за да не търпят подигравките на външните, защото ще е изчезнала възможността да се хвалят с чуждо достойнство. Никого не искам да обидя, само показвам, че смирението не е красива приказка от миналото, а задължение на християнина, което ако се окаже непосилно, не църквата трябва да се смени, а вярата. Бил разколник и се покаял и това било в негов минус - ами нали те точно затова се бяха отделили, за да не съмолитстват със служителите на партията? С какво мисленето ти е по-различно от това на Инокентий, м?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 07:40



Дълбоко ти съчувствам за моралните извращения в Църквата, на която си възложила отговорността да се доказва достойна за твоята височайша личност.

А мнението ти за католиците като цяло, всъщност не ме натъжава, а ми е забавно.
Невежеството и предразсъдъците са си твои. И, както виждам, те са отнесени към всички, без разлика в религиозната принадлежност. Заслужаваш състрадание - звучиш ми като човек, огорчен от собствените си илюзии.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано18.02.13 11:09



Прав сте че разколът е сериозен грях. Но дали е най-тежкият?

Такъв грях следва да е непростим. В случая обаче, бивш разколник ( Галактион ) може да стане патриарх. Как твърдите че ще е християнско да го приемаме? Бихте ли изяснил този момент.



Тема предсказаниетонови [re: izz]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано18.02.13 11:22




“Ванга ми предрече, че ще стана патриарх”, побързал да се похвали Галактион.


(

в "24 часа" )



Редактирано от нблдтл на 18.02.13 11:32.



Тема Re: предсказаниетонови [re: нблдтл]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 12:26



С оглед на характера на българското племе да очерня и оплюва властта, да си патриарх е най-голямото наказание и в неделя ще разберем кой ще си го заслужи.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 12:55



Боже:))) Католичка ми съчувства за моралните извращения в църквата към която принадлежа.

Е благодаря ти, то има нужда. Не сме цъфнали и вързали, както знаем. Но някак си, на фона на гърмящите в цял вят и документирани и доказани скандали с педофилия в католическата църква, продаването на архонтски титли и махането на кръст пред "тамплиерите" са една детска игра и невинни забавления. Просто сравнение не може да става. Но аз не съм тръгнала да ти доказвам, че мойта кукла е по-хубава от твойта и не мога да разбера какъв е тоя хъс да дойдеш в православен клуб да си хвалиш педофилските клирици и да плюеш нашите мошеници. Ти си се асоциирала с недостоен клир и се мъчиш да докажеш, че фактите са "неинформираност". Не ставай едно с престъпника и не го защитавай, само защото носи екипа на твоя "отбор". Много е глупаво.

Огорчена съм, разбира се. Всеки човек се надява релгиозен глава да му е честен човек, доколкото е възможно, а не мутра. Но илюзии не съм имала, аз съм човек реалист.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 13:04



Тук няма какво да обсъждаме как бих постъпила аз или някой човек от Стара Загора, а трябва да видим какви са каноните на църквата и апостолските правила. Може да са ни неизгодни и неприятни, но мисля, че трудно ще ги променим.

Да, разбира се, права си, че може би най-големия проблем е, че владиците, които много по-добре от мен знаят каноните, а и много по-добре познават Галактион и му знаят маймундулъците съмолитвлстват с него и даже гласуват за него за патриарх! Това е трагедия.

Не знам как стигна до извода, че за мен като православна християнка трябва да ми е все едно кой е патриарх. Тоя "патриарх", ако стане такъв, съм убедена, че ще сключи уния с всички видове църкви и ще съдейства активно за създаване на една световна религия. Ето, написах го, нека стои тук да видим права ли ще изляза.

Изборът на галактион не е дар по "православана гордост", а по православната църква и това ще се види. Много погрешно разбираш причините да не са съгласни хората с този маймун да става патриарх, и това не е за гордост и тем подбни глупости.

Да бе Галактион се отделил за да не съмолителства с партийци, а той е агент Мишо от ДС

. Как го измисли това? А то само това да беше проблема при него с мед да го намажеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.