Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.02.13 01:43



Бенедикт ХVІ предизвика вярващите като назначи през 2007г. за епископ човек, който бе работил за комунистическите спецслужби. (Под натиска на разгневените поляци той се отказа от епископския сан.)

А разгневените българки чешат клавиатури, но в БПЦ никое бивше ченге не се отказва от епископския си сан. Що не натискате резултатно, бре? Католиците-педофили ви удариха в земята.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 02:04



А само в България ли важи ако се практикува педофилия? Щото главата на твойта църква и мнозинството клир не е в България и така някак си остават изключени главните действащи лица. За България не знам за католическа педофилия, което не значи нищо освен, че аз не знам. Иначе те са царе на тая работа. Имат си посветена уики страница даже:

Скролни надолу да видиш референциите, потрисащо е.


Не ме респектираш грам със споменаване на "синода". Ако ще не синода а орда "ангели" да слезе да ме убеждава, че мутро-масона-пияница-мижитурка-разколник-агент на ДС трябва да бъде уважаван и да стане патриарх няма да приема. "По плодовете ще ги познаете", знаеш.


Ето по CNN предаване за това как педофили свещеници им се плаща за да престанат да са свещеници и да живеят извън църквата, явно да могат спокойно да педофилстват:

Любимия педофил на папата, фадър Марсиел:


Стотици случаи на педофилия в католическата църква в Белгия:

И това е микронна част от цялата помия.

Та...да ти върна топката..."същите които са назначавали твоите свещеници и изповедници са изнасилвали момченца, ако изобщо позлваш услугите на свещеник и изповедник за духовни напътствия относно греха и задълженията си на вярваща католичка".

Редактирано от izz на 17.02.13 02:12.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 02:08



Ама ти нещо се обрка сега, не беше ли голямата ценност браунноузинга на шефовете и приемане на всичко което дойде като заповед отгоре, щото то те са непогрешими по въпросите на вярата и нравите или е ценност да защитаваш вярата си дори от шефовете и непогрешимите?

Големи вътрешни конфликти те гонят май.

Впрочем аз никога не съм казала, че обикновените хора които са католици са педофили. Това е специалитет на клира.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.02.13 12:12



Мерси за инфото, но за педофилски извращения от страна на католически свещеници в България нищо не пише. И срещу папите Йоан Павел и Бенедикт няма обвинения в практикуване на педофилия и в подписване на назначения на доказани педофили. Бенедикт прави официални изявления, че обвинен в педофилия се лишава от правото на свещенство. На нашите в България папата им подписва назначенията. Папата не е педофил и осъжда педофилията, следователно, нямам причина да се оплаквам от морала на католическите духовници в Бг и да си сменям Църквата като кръчма - кат не ми харесва персонала и обслужването в тази, да вряскам в тема, че местя в друга кръчма.

Аз съм напълно доволна от "персонала и обслужването" в моята Църква в България. И от "баш-шефа" на Църквата съм доволна - достоен мъж с безупречен морал, какъвто беше и предишния. И от "местния шеф" съм доволна - също достоен мъж с безупречен морал. И от "персонала" съм доволна - един не познавам, заради когото да ме е срам да се нарека католичка. Поради което, сравненията с твоето лично недоволство и поводите, поради които аз би трябвало да недоволствам от Църквата си, са напълно неуместни. Педофилите са си педофили и ще горят в ада, но католиците не са педофили по подразбиране.
Освен в главата ти. Но, ти без друго с изявленията си в тази тема ми остави трайно впечатление, че гледаш на Църквата като на фирма за услуги на потребителите, а не на общност.
Ми, сменяй доставчиците, като не ти харесват. Клиентът винаги има право, щом си плаща, когато поръчва музиката.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 12:53



Това, че няма инфо не значи повече от това, че няма инфо. Разбира се, надявам се да не е имало такива неща в България.

За Ратцингер се знае, че е укривал доказан педофил, и не един, има инфомация в нета, може да съм пропуснала да ти я постна. А според мен за да укрива доказан педофил, е съмнително на него колко му е чист косъма и в какво е замесен той лично.


Бъди си доволна от католическата църква щом е така. Твоята вяра на мен не ми пречи. Аз си имам мнение за католическата църква, базирано на факти и то няма да се промени от това, че един човек бил доволен, но не бих и тръгнала да разубеждавам някой. Както е видно-не съм аз в клуб "Католицизъм" да ти говоря за твоята църква, а е точно обратното. Един вид дошла си да си мериш "пишката" фигуративно казано, с чужда религия и се занимаваш да доказваш, как твоята е превъзхождаща. Много плодотворно и смислено занимание.




Още за "безупречно чистия и морален Ратцингер":



Ратцингер възпрепятства правосъдието около педофилски скандали:



Ратцингер спасява свещеник педофил в Калифорния:



Да, католиците, в смисъла на обикновните хорица, не са педофили, естествено. Но това "развлекателно занимание" е любимо на адски много хора от клира на тази църква, и нееднократно е доказвано, че се организира, подпомага и укрива на най-високо ниво, до папата.

Общност е църквата, в случая католическата е педофилска общност.

Непонятно ми е с кое точно в темата съм те оставила с впечатление, че гледам на църквата като на фирма за услуги на потребители, но да ти кажа честно не ме и инетресува. Общо взето моята нагласа е всеки да си гледа в своя двор. Тази тема не е за папата, нито за педофилите в католическата църква, а за избора на мутрафон за патриарх на БПЦ. И проблемът не е че мутрафонът не може да ми предостави услуга, а че ще разруши църквата отвътре. Мутрафонското схващане, че който плаща порчва музиката е застъпено у всеки морално недоразвит субект, като Галактион например,той срещу заплащане изобрети титли, размахва кръст пред едни чаршафосани недоразумения, наричащи се "тамлиери" и т.н и т.н.. За твое съжаление това е още по-мащабно и жестоко в католицизма, но последното мен не не засяга, оправяй се ти с това. И ако обичаш не ми спами темата с разговори за твоята църква, отвори си отделна тема да обясняваш колко сте готини и как не сте педофили, аз не съм имала намерение да пиша за това.



Тема Re: новининови [re: izz]  
Автор feline (felis tigris)
Публикувано17.02.13 15:22



От публикацията в Труд излиза, че никой не става.
Иначе сте съвсем права за Галактион.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор oldfrog (пристрастен)
Публикувано17.02.13 15:45



Изз,
Масоните в расо май са доста повече, отколкото предполагаме. На времето доста клубари изразиха предпочитанията си към Дядо Гавриил, но имаше и една реплика, че всъщност Патриарх ще стане, който масоните кажат.

Вероятно има и пазарлъци на тъмно, за които никога нищо нЕма да узнаем, но то не е и толкова важно. Надявам се Бог да постави подходящия Патриарх, макар че не ми се мисли за нестандартността на Божествените решения. Макар че и това всъщност не е толкова важно. Вярата никой не може да ни вземе, нито пък може да измести Бог от сърцето ти, ако наистина Го познаваш истински и си едно с Него в Христа.

"Църквата пред лицето на отстъплението" от Архиепископ Аверкий (Таушев) е едно превъзходно четиво, след прочитането на което човек се прощава с всякакви розови илюзии за състоянието на Църквата по време на Апостазията.

Игнатий Брянчанинов много добре го е казал:
Не се опитвай това да го спреш с немощната си ръка, а се радвай ако Бог милостиво ти добави поне една душа за общение в Христа.

А тук си имаш много повече от една душа.

В интересно време живеем и страшни неща ще видим. Но изборът на патриарх определено ще покаже накъде ще духат ветровете в БПЦ.

За мен не е страшното, че Митрополит Галактион е предложен за Патриарх, а това, че това е одобрението на 9 Митрополити, които много по-добре от нас познават истинското лице на колегата си.

И ако те го намират за достоен, при положение, че определено не е такъв според каноните на Църквата, то....... следва само едно многозначително многоеточие......





Тема Re: новининови [re: feline]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 15:47



Защо не? Какво според теб казват за Гавраил и Неофит, че да не стават? Според мен въпреки, че има папка в ДС за Неофит не се намира в нея нищо, което да го прави неподходящ за кандидат.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: oldfrog]  
Автор izz ()
Публикувано17.02.13 15:50



Всичко това е така.



Тема Re: новининови [re: izz]  
Автор oldfrog (пристрастен)
Публикувано17.02.13 15:59



Не е важно какво се намира или не се намира в досието на Дядо Неофит в ДС. За мен е достатъчно, че дава благословия за издаването на книгата "Старец Силуан" на Архимандрит Софроний (Сахаров), което си е прокарване на теософско-масонския езотеричен окултизъм. И дори да няма явна връзка с масонството, то щом е дал благословението си за въпросната книга, смятам че тайно има много общо. Потърси си някоя обща снимка на Митрополитите и масоните, които посрещат Вартоломей 1 на аерогара София при някое от идванията му в България и ще разбереш кой друг от Митрополитите симпатизира или е член на масонска ложа, без това да е официално афиширано по разбираеми съображения.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.