Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 19:25



Стане ли тая мутра патриарх, аз няма да се числя към тази църква.

Тая мутра е Старозагорски митрополит и член на Светия синод. Старозагорска митрополия към марсианската църква ли принадлежи?
А бъдещият патриарх еднолично и непогрешимо като средновековен папа ли ще води Църквата или в съслужение с членовете на Синода? Поне един от които е мутра. Мутрите и сега ви оглавяват, мила. Един да е недостоен, щом е в позиции да управлява митрополия и да участва във вземането на решения на Църквата, то цялата организация е компрометирана. Пък не е само Старозагорски най-черният. Поне още двама герои на нашето мутренско време къде ги забравяш?



Кат си с толкова будна християнска съвест, отдавна да си била камшика вън от тази църква.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 19:55



Аз си направих труда да препиша за яснота, ама няма кой да чете, преди да дращи.
Ето, специално за тебе:



Обърни внимание откъде идва дарът на непогрешимост и за какво точно се отнася:
Христос е надарил пастирите с благодатния дар на непогрешимостта по въпросите на вярата и нравите.

Важи и за православните пастири, нали?

Вашите не мога да ги мисля, като им чета поредната изцепка по въпросите на вярата и нравите, пък ги гледам как сами се правят за резил с определени действия и поведение, все повече се убеждавам, че са си затрили дара, даден им от Христос. във всеки случай, много евтино го разменят за пълни дивотии.
За образование и интелект по-добре да не отварям дума, че ми става неудобно.

Но, в днешно време вече никой никого насила не натиква в определена религия, църква и философия. Всеки е свободен сам да си избира духовните учители.
Аз предпочитам по-интелигентничките без да вдигам толкова патърдия.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 21:14



Тая мутра и "бивш" разколник (ако беше успял разкола, нямаше да е бивш) се числи към войнството на сатаната и е един от малките антихристи, които е казано, че ще дойдат преди големия. Не ме инетресува, че се е намърдал в легитимна църква, той все така си е сатанински наместник и никога няма да съмолителствам с него. Това впрочем е наказуемо с отлъчване от църквата според апостолските правила.Когато такова нещо се е случвало в миналото, миряните и клириците са отказвали да бъдат в една църква с насадения еретик.

Нямам илюзии, че има жив човек идеален и безгрешен, и е ясно, че такива не са нито дядо Неофит (към когото аз имам слабост, заради прекрасното му пеене и осанка), нито дядо Гавраил, които има вид на достоен човек, не продава архонтски титли и не пиянства по кръчмите. Но каквито и лични дефекти да имат тези хора не са сквернили църквата, не са размахвали разпятие пред "тамплиери" и не са благославяли сборищата им и не са масони.

Другите "герои" не са в тройката от която да се избира патрарх и поради това не ме терзаят толкова. Но въпросът кой да оглавява црквата ме вълнува, защото това не е личен въпрос.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 21:20



Хех, че "вяра и нрави" покрива всичко на света. Кое например не влиза в тази категория, че не се сещам? И може би педофилията не влиза във вяра и нрави, защото католическата църква активно я практикува?

Не, не важи за православните патири тая глупост, инетресно ми е откъде е тоя цитат. Защото той противоречи на почти всички апостолски правила и сумати канони, които обясняват, какво се прави ако клирик съгреши спрямо "нравите и вярата" т.е съвсем ясно се допуска, че клириците и епископите могат да грешат, а не са априорно прави.

Да, сами се позорят и позорят и църквата.

Естествено, че човек избира духовния си пастир, но импликациите от едно издигане за патриарх на продажна мутра-масон и разколник ще има тежи последици за българската църква. Това не е въпрос на лични симпатии и не са партийни страсти.

Редактирано от izz на 16.02.13 23:38.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 22:15



Да ти освежа паметта с най-лесно достъпното официално инфо за твоя "еретик":

"На 1 юли 1995 г. по решение на Светия Синод епископ Галактион е назначен за председател на църковния съвет на Катедралния храм "Св. Александър Невски" в София

На 20 февруари 2000 г. е избран за Старозагорски митрополит, а утвърден на тази длъжност от Светия синод на 27 февруари 2000 г."



Та, как казваш се е намърдал? Ей тъй, отишъл, разбутал навалицата и се е намърдал на длъжностите като бабаит в претъпкан автобус. Синодът и патриархът хич нямат нищо общо с нечие самоволно намърдване на висок пост. Еле пък, ако е виден воин на сатаната.

Поздравявам те - току що заяви, че духовните водачи на Православната Църква са неспособни да разпознаят еретика и антихриста. Тогава каква полза от тях?

п.п. ти къде беше през 2000-та година да викаш "Недостоен"? Още в детската градина ли?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 22:34



Точно така се е намъдал както казваш. Това, че един масон и разколник е "утвърден" за нещо си, вместо да бъде изхврлен от църквата както е по канон, не е негова заслуга, а грях на "утвърдилите" го. И задлжение на вярващите е не да се подчиняват на тия решения, а да им се противопоставят. Грях е да се подчиниш на такова решение. Ако не си наясно с това, информирай е. Ние не сме католици, където главно благо е да слушкаш шефа.

За справка:

Когато през втората половина на IV век император Валент (364-378), желаейки да насади арианската ерес, незаконно поставил на епископската катедра арианин, лъжеепископа на име Лупус, православното население на Едеса - клирици и миряни, престанали да посещават своята църква, завзета от арианите. Те се събирали извън града и извършвали богослуженията на открито. Императорът заповядал да призоват при него на разпит клирици, лица от духовенството, начело с най-стария презвитер Евлогий. Той настоявал те да встъпят в църковно общение с лъжеепископа, но никой от тях не се съгласил. Осемдесет мъже от духовния чин били оковани и изпратени на заточение в Тракия (Жития на светците, 26 август).


Когато са ставали тия неща аз не съм знаела за тях. Ти къде беше като католиците изнасилваха момченца да повдигнеш темата?

Редактирано от izz на 16.02.13 22:35.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.02.13 22:44



И може би педофилията не влиза във вяра и нрави, защото католическата църква активно я практикува?

Така ли? Църквата практикува педофилия???


Много съм тъпа, досега си мислех, че педофилията е психическо заболяване на отделна личност, пък то било духовна практика на цяла Църква.

Много си умно, бе!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 22:57



Когато една практика стане твърде разпространена в една общност/църква и тази общност/църква спасява виновните от преследване и скрива действията им, а даже и ги оправдава както стори Ратцингер, който каза, че това едно време било нормално, то това е проблем на цялата църква, а не на отделни личности. Ако бяха отделни личости и те бяха преследвани с цялата строгост на църковния и светския закон и црквате не ги укриваше и оправдаваше, тогава това щеше да е личен проблем.

Освен това не сменяй тезата. Какво стана сега, клириците, които уж били съвършени и безгрешни по отношение на вяра и нрави, изведнъж са педофили. Педофилията последно влиза ли в нрави и вяра или...?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 23:07



Впрочем гледай как действат хората в твойта църква, явно и те не са толкоз послушни, колкото някои искат да изкарат:


Дори в Полша, където предшественикът му е смятан за може би най-великият поляк на всички времена, Бенедикт ХVІ предизвика вярващите като назначи през 2007г. за епископ човек, който бе работил за комунистическите спецслужби. (Под натиска на разгневените поляци той се отказа от епископския сан.)





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.02.13 01:31



Това, че един масон и разколник е "утвърден" за нещо си, вместо да бъде изхврлен от църквата както е по канон, не е негова заслуга, а грях на "утвърдилите" го. И задлжение на вярващите е не да се подчиняват на тия решения, а да им се противопоставят. Грях е да се подчиниш на такова решение.

Тоест, на действащия Синод на БПЦ, същия, който е назначавал и изповедника ти. Ако изобщо ползваш услугите на свещеник и изповедник за духовни напътствия относно греха и задълженията си на вярваща християнка.

Ти къде беше като католиците изнасилваха момченца да повдигнеш темата?

В България си бях и още съм. Кои католически духовници в Бг и кога са изнасилвали момченца? Някой от папите и висшето духовенство в Католическата Църква е бил обвинен и осъден за изнасилване на малолетни? Пропуснала съм новината, светни ме с факти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.