Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 15:56



Може и така да ви се струва. Но наистина е очевидно когато една Църква живее това което проповядва, както се опитва да прави католическата чрез политиката си на социално милосърдие, и контрастът с други църкви при които това остава само на думи. Не че вестниците и телевизията не помагат да се види разликата :)

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 15:59



С Изи се сдърпахме по строго конкретен казус - какви ще ги къдри тя АКО изборът на Галактион е Божията воля. Но за решаване на такъв казус си трябват ресурси, а като няма, дискусията пропада :)

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 16:08



"Не че вестниците и телевизията не помагат да се види разликата"
Да, чрез техните очи "виждате". Слепец слепеца води.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 16:08



Аз викам за упражнение първо да решим казуза:"Ако бях портокал, какъв щях да бъда". Дали оранжев и кръгъл, дали леко овален и зеленикав или кафяв и гнил.

Само АКО, де нищо друго.

Не знам защо си въобразяваш, че твойте словоблудства и шантави предпоставяния трябва да са супер интересни и да искат кой знае какъв ресурс за решаването си. На всичкото отгоре те са реално опит за атеистична пропаганда. И после атизма не бил религия.Хората, които имат необходимост да пропагандират вярванията си са верващи, в какво е отделен въпрос.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 16:11



Знам, знам че когато нещо ти е неудобно, почваш лавини с личностни нападки та барем темата потъне в тинята. Познаваме се, споко.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 16:12



А, това е за който гледа телевизия и чете вестници. Не е за мен.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 16:13



Алиске, ни най-малко не ме интересува какт и звуча. Откажи се да ме въвличаш в глупави разговори. Ако беше малко по-малко замаяна щеше да се сетиш, че е казано: А ти кога правиш милостиня, нека лявата ти ръка не знае, какво прави дясната" /Мат.6:3/ Със сигурност няма да седна да ти обяснявам какво правя, а ти си свободна да заключаваш каквото си щеш. Крайно си досадна, знаеш ли това?





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 16:22



Мда, интересен въпрос е защо атеистите посвещават толкова време на Бог, в Когото не вярват. Защо въобще човек би прахосвал потенциала си- време, сили и т.н.- за занимания с неща, в които няма градивна лична ангажираност. Отговорът е очеваден, но от деликатност ще си го спестя. Не искам да има обидени.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 16:23



Още по-жалко. Нивото е същото.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 16:32



Ако се "абстрахираш" от педофилията и продажбата на деца горко ти.
Алиса е дошла да ми обяснява колко е велика нейната църква за разлика от православната, и аз може би трябва да се съглася? Ако садизъм се практкува от хиляди свещшеници и има дестки и стотици хиляди пострадали в цял свят то тях, то да, бихме казали че садизмът е официална политика на нашата църква, за щастие обаче не е така.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.