Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.13 13:59



От първия си постинг звучиш много самохвално:

Ако Галактион го гласуват патриарх, първо ще отида да викам, че е недостоен и второ ставам старостилна или там ще си избера църква, която ми изглежда по-достойна. Масон и търговец на архонтски титли няма да ми е патриарх.

Що отказваш да се обосновеш с аргументи и факти с какво ти самата си достойна за Българската Православна Църква?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано20.02.13 14:03



Из, категорично се абстрахирам от просташкия ти начин да нападаш Алиса по линия на църквата, към която принадлежи, защото ти го правиш именно и точно защото тя е тук и чете, а това е някакъв садизъм от твоя страна и сега страничните наблюдатели с право могат да обвинят православните в това извращение - садизма. Какво да им отговоря, че това е официална или неофициална политика или че пред фактите и боговете мълчат или че аз съм си избрала садистичната църква, защото и аз съм такава???



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 14:22



Не си отворила тази тема за сравнение, ама за друго не пишеш. Запленила си се от някакви педофилси изпълнения, и ги генерализираш като някакво правило. Ми охлади се малко на чешмата, да ти се върне обективитетът и тогава продължи пак.

Да бе да, офизиална неофициална политика

. Абе ти от кой храст си се излюпила изобщо? Охлади се, ако не ти помогне, поне за другите помисли.

Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 14:28



Не, не вярвам че едни се разждат умни, а други глупави. Вярвам че едни се възпитават в честност, а други не толкова.

Не казвам че сексуалните ограничения не са проблем, а че не са за всеки. И проблемът е че хора, които не се съобразяват с това, драпат - и ги избират - на съответните длъжности. Не е проблемът в ограниченията, а в неподходящите хора. Което е проблем не само на католицизма, очеваден е и при нас. При нас като няма такива ограничения, дане би да е цъфнала и вързала ситуацията? Не, и сравнението което правим дори не е в наша полза ама хич.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 14:54



Как разбра, че "не е в наша полза"?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Cardo]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 15:17



Не е ли очевидно? Имаме една безволева църква, чието ръководство се занимава с умни неща, като да излъчат най-достойният сред тях :) Или като да заклеймят от време на време сурогатното майчинство, или да опитат пак да прокарат вероучението в училищата. За проява на милосърдие чрез спонсориране на социална дейност не става и дума, те повечето свещеници вземат мизерна заплата. Затворена в себе си и в проблемите си църква.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 15:22



Да, това със садизма като официална политика на църквата е много добър аргумент, съпоставено с "официалността" на педофилството при католиците. Но трябва да и дадеш време да го осмисли, че както се е разфучала, просто ще го пропусне :)

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано20.02.13 15:28



Преследвайки мащаб, няма как да не избират неподходящи хора - и фактически учението е превърнато в ограничение, да се отрече секса винаги е проблем, не е проблем, когато опознаеш секса до степен да го надрастнеш, но това няма как да стане, чрез ограничаването му и опитите да го заличиш. Всеки е подходящ, тъй като ни е заложено в самото естество, неподходящи са преподавателите, за това не са случайни и резултатите, които се получават в крайна сметка и хората, които заемат длъжностите - синджир марка е цялата работа.

п.п. и както казах - това не е проблем касаещ единствено и само католическата църква, тази каша е забъркана във всички религиозни институции. Инак е забележително как хора, които до вчера обясняваха на Ежко, че проявявал малодушие, днес обясняват на izz, че трябва да си трае независимо от всичко - нещо на лично ми бие това отношение?

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 15:30



"Очевидно" е само за консуматорите на вестници и телевизия, за които Църквата е просто тема за клюки в премногото им свободно време.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано20.02.13 15:34



Да "опознаеш секса до степен да го надрастнеш":))))))) Любим момент.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.