Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 13:53



Сравнението с хирурга е неадекватно, от тази гледна точка патриархът е просто администратор.

Пък и ти отричаш правото на Бог да ти праща изпитания за да те провери дали си струваш спасение?

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 13:59



Разбира се, че не е просто администратор. И сравнението е абсолютно адекаватно-както от хирурга зависи твоето здраве, така от патраирха зависи здравето на църквата. Като разбира се и в медицински и в религиозен контекст, освен човешка воля има и Божия, а освен това има и качества на пациента/миряните.

Един продажен и тъп патриарх ще продаде църквата си на който плати повече. А тоя го познаваме вече що за картинка е и със 100% сигурност може да се предвиди как ще действа.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 14:01



Нали не отричаш правото на природата да изпита колко си здрав и издържлив като те даде в ръчичките на пиян и некомпетентен хрирург?

Ако си струваш, ще оцелееш, ако не-Дарвин се е изказал.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 14:16



Именно, има и Божия воля, и какво си се засилила да риташ, ако изборът на патриарх - дори Галактион в случая - е проява на тази воля? Противоречиш си във всички тези, които се опитваш да оправдаваш.

Ако патриархът е избран по Божия воля, налягай си парцалите както се казва и си носи кръста, независимо от неговата личност. А ако не е избран по волята Божия, той ще е просто един администратор и това не трябва да повлияе на вярата ти - освен ако тя не е конюктурна.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 14:18



Не изпитвам, разбира се. Но в случая с природата аз имам право на избор какъв хирург да ме оперира, а в случая с Божията воля, ти нямаш право на такъв. Затова и двете ситуации не са адекватни по смисъл.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 14:38



Много интересно как си прие тая аксиома, че това е Божията воля. че построи на нея и цяла теория?

Това не е Божия воля, а дело на корумприрани политици в църквата, по-скоро е дело на Сатаната, които се е наврял в църквата. Не съм човек, който си наляга парцалите и никога няма да призная тая креатура за патриарх. Освен това нещо правиш каша между католическо и православно разбиране за глава на църквата и като цяло говориш глупости, извинявай.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 14:39



И кой ти каза, че нямам право на избор?

Много филми за католици си гледал май. В православието миряните имат глас и могат да приемат или не патриарха. Сори, ограмоти се първо преди да пишеш.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 14:41



О да, ти си по-компетентна от Бог в тези въпроси, няма съмнение :)

Ако забелязваш, аз разглеждам следствията и в двата случая - ако и ако не е това вярна аксиома. Няма други варианти, не се ли усещаш?
Айде по-сериозно, а?

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.02.13 14:45



Какво право на избор имаш против Божията воля? Освен да не се съгласиш с нея и да отпаднеш от Църквата? Май ти си на тема филми за католици, след като не забелязваш че не ги намесваме тук по никакъв начин. Но ти се опитваш да си търсиш оправдания.

Миряните дори да имат глас, той не замества Божията воля. Най-много да помогне на Бог да си оправи статистиката кой какъв е

Така че СЛЕД изборът кой как е гласувал няма абсолютно никакво значение.

Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано16.02.13 14:55



Не, само ти в тоя клуб си по-компетентен от Бог и знаеш всичко, дори това, което не знаеш и сам знаеш, че не знаеш.



Забелязвам, че си чешеш езика по тема, която даже не те интересува. Просто се правиш на много мъдър, ей така за спорта. На мен ми стана скучно да ти правя компания, обаче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.