Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 22:02



Не защитавам неправенето на благотворителност, за трети път казвам.

А защо не правиш благотворителност тогава? Галактион ли ти пречи?
Абе, ти такава буйна религиозна активност разви - изгони владици, подреди църквата, напрай хорските църкви на бъзе и коприва, по сто часа дращиш теми да образоваш заблудените и да сразяваш антихристите, пък хич да не си мръднеш гъзъ до енорийската си църква, барем едно канче топла супичка да поднесеш на някой помръзнал и умрял от глад пенсионер...не вярвам.
Все трябва да сте организирали нещо в енорията - я помощи за закъсали, я патронаж на болни старци, я некви образователни или занаятчийски курсове.
Похвали се с нещо, де.

На лъскавата брошура има адреси - ку не те мързи, разтъпчи се и виж какво правят хората. Без хич да им дреме за никое кюре педофил, мутра владика и поп масон.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано19.02.13 22:13



A, без такива отстъпления. Ти избра методът на мерене на пи.ките, сега къде бягаш. Имали били педофили. Ми ще имат я, като имат институции да се грижат за децата, ще има и греховни ситуации. Тука няма педофили, щото просто няма такива институции. Затова и има други отклонения. Пазят се нашите от грехове, затова и не се грижат за деца, не поддържат болници за бебета, нито за училища се грижат, мизерия отвсякъде. То на такава почва избуяват такива галактики, не от добро. Духовният ентусиазъм трябва да се овладее, като няма болници, има масони и архонти и т.н. Пък изборът (доколкото го има) си е твой.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 23:53



Много интересно ти как знаеш дали аз правя благотворителност? Врачка ли си станала или астроложка?



Аз дращя, верно си е, ама ти хич не ми отстъпваш, да не кажа, че ти дойде да дращиш ни в клин ни в ръкав в тая тема дами хвалиш католиците, да се чуди човек къде направи връзката в главата си между двете неща. Та не ме обвинявай в нещо, което ти самата вършиш в захлас.


Моля ти се не ми хвали католическите мисии, просто толкова зловещо са разбили доверието в себе си, че ниаккви благовидни предлози не ловат декиш. Но за н-ти път ти казвам: Католическата църква не ме инетресува. Спри да спамиш темата! Много си нахална!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 23:57



Какви греховни ситуации, имат десетки хиляди насилени деца само в една малка дръжава! От кога грижата за деца е греховна ситуация?! Няма педофили щото няма такива институции?! Ти колко пъти изнасили внучка си и внука си, докато ги гледаше? В такава греховна ситуация си бил, па и възможност имаше...Нали така?

Твоята идея е да накърниш и засегнеш.

Гледай следващия път като те стегне сърцето да запомниш онова смирение на духа,кото изпита предния път и да го запазиш за по-дълго време.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 00:04



У, изтъркала се плочата с педофилите значи. Ти да видиш.Като твоето дете/внуче го изнасили падрето, ще те питам пак кога се изтърква тая плоча и кога е уместно да говорим за прекрасността и душепокъртителността на католическата болница в която това се е слчило, докато си водила детето на преглед или в която е лежало болно. След като са му осигурили болница да го лекуват, все пак един бърз анален секс или поне някое фелацио на падрето е малка цена да се плати за медицинските грижи нали така? Ми не бива да сме неблагодарни!

А неслагай питанки за десетките хиляди, защото това са официланоте цифри и ти дадох линк, няма да ти го давам по сто пъти. Толкова са. А 800 на брой са свешениците само в холандия, които са насилвали децата.


Даряваме ти Галактион, да ви научи на ум и разум, той е една денница на благолепието и смиреномъдрието сравнен с преждеспоменатите ви клирици.Не го пращайте в африка, а го сложете в рим до трона на папата на едно столче позлатено с червена велурена възглавничка.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.13 00:18



Разкажи за инициативите в твоята енорийска църква, де. И за твоето участие в тях - към църквата, заедно с останалите енориаши. Каква дейност развивате, какво се случва, ти с какво си ангажирана в общността. Питам все за неща, които трябва да се популяризират, да се знаят от повече хора. Това са положителни примери и щом работиш за църковната общност, не изпадай в излишна скромност.

Хайде, защити с разказ и факти пред всички, особено пред останалите православни, правото си да оценяваш достойнствата и недостатъците на висшия клир в твоята Църква. Навсякъде е така, във всички сфери на човешката дейност - човек трябва да положи определени усилия, да даде, за да заслужи правото да иска, оценява, съди и поставя условия.

Фокусът сега е в Православната църква и твоят личен принос към живота и дейността в общността.
Ти си.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано20.02.13 00:32



Жено, писна ми да мериш благотворителността на педофилите и търговците на деца с някой друг, който видиш ли не бил толкова благотворителен. Вече почвам да се замислям за психичното ти здраве, честно казано. Нямам грам намерение да ти разказвам нищо и за пореден път те призовавам да не спамиш темата ми с някакви хвалби за извратенияците, които си обожествила.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано20.02.13 00:36



A e не, че нещо, ала м/у "сгреши" и "педофилия + търговия с хора" според мен има доста значителна разлика - и ако една институция предразполага към такива извращения, то по-добре без нея, разбира се най-вероятно има хора, които биха смятали кантара "срещу толкова излекувани, толкова изнасилени", но това е не по-малка урудливост. А да се сравнява финансовото състояние на БПЦ с Римокатолическата църква .... не знам какво се цели с това, след като разликата е очевадна, дори без да се навлиза в конкретни факти - "нашите" не, че толкова се пазят от грехове, а просто нямат възможността да ги извършат.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 00:58



Извинявай, лошите хора могат да очернят всяка институция в която се намърдат. Което не прави автоматично институцията за боклука, ако тя е способна да се очиства от тях. И колкото по-обширна дейност развива такава институция, естествено, толкова рисковете са по-голями. Сега дайте да изхвърлим бебето с мръсната вода както е приказката, до такава теза може да стигнем ако се правим на много "чисти".

А нашите ако имаха желание да вършат такива "грехове" (имам пред вид да развиват дейност както католиците), просто щяха да опитват. Без да опитват, сами са се лишили от възможностите за каквото и да било. Онези си имат неделни училища, нашите мънкат държавата да ги намърда в светските училища. Затова и е очевадна разликата - едните опитват и правят дела, другите се спотайват. Изобщо няма основа за сравнение тука. То ако се опитва, пари ще се намерят, нашата църква е много богат земевладелец.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.02.13 01:11



Е па в нашия синод имаме 80% агенти на Държавна сигурност. И масонството (което по ред мнения е откровен сатанизъм) е почитано от нейният клир. А кажи сега коя църква е по-по-най?

Престъпници има навсякъде. Ти би имала поне мъъъничко право да протестираш, ако това беше официална политика на католическата църква. Да ама не е. Значи се хващаш за изключение и се пънеш да го представиш като правило, за да си начешеш дългия език и пръсти след над сто постинга. Не е моя идеята да засягам, ти опуши и освирка форума с тая идея дотук.

Per warez ad scientiam



Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.