Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано19.02.13 18:50



Спрете за малко само да отърча да си взема пукамки, че запасите свършиха



Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 19:24



Така. Сега малко по-сериозна статистика.
По последни данни броят на католиците в света е 1,18 милиарда, което прави 17,18% от общия брой на населението. По данни от 2007 католическите свещеници са 400 хиляди.

За сравнение - по данни от преброяване православните в България са 4 милиона - почти 60% от цялото население.

по данни от 2010 г. католическата църква е най-големият доставчик на здравни услуги в света - управлява 26% от здравните заведения в света, в това число болници, клиники, домове за сираци, аптеки, центрове за прокажени.

Да обобщим: 17% католици финансират 26% социални и здравни заведения в света чрез Църквата си.
Питам: 60% православни колко процента от здравните услуги в България финансират чрез Църквата си?

Едничко заведение поне ми цитирай, един поне приют, една клиника, барем един медпункт на Църквата, в който нуждаещите се могат да получат безплатно аспирин.

Пък после пак ще си мерим боклуците - нашите и вашите, ама в проценти.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 19:38



Първо-посмали манго!:)) Това, че една институция се води католическа, не значи че я издържа католическата църква и най-често не я! Примерно St Mikes Hospital в Торонто.Издържа се от Канадаската държава и дарения на хора, които са най-разнообразни, даже не католици.

Второ: Е как няма да финансират болници и приюти нали в тях се издевателства над децата? Иначе откде само в една Холандия ще докопате десетки хиляди деца за изнасилване? А да не забравяме- бебета за крадене и препродажба? Нали ти трябва болница за тая цел със свои хора? Бизнеса с бебета е доходносна работа, дума да няма,само той прави бюджета на всички католически "благотоврителни" орагнизации.

Разбира се, много пари идват от предани богомолци и покупатели на индулгенции.Това не са пари на църквата, а са пари на хора пратени за дарения на управялвани от църквата организации.

Освен това, католическата църква е бая богата, на гърба на отркаднати от евреите пари, заграбено имущество на бая доста изгорени "вещици" и "еретици", заграбено злато и скъпоценности от южна америка и другите колонии...

Относо липсата на благотворителност на БПЦ, аз съм съгласна, че това не е добро явление. Имаме един Отец Иван и някои кухни за бедни и това е. Хбаво би било част от църковните пари да отиват не за Консатнтен и Вашерони а за други цели. Дума да няма.


Но просто да ми се набутва католическата църква за пример, хайде холан.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 20:55



Не увъртай, кажи колко болници, сиропиталища, приюта и клиники поддържа БПЦ?
За училища няма да питам, пазят се дан ги натопят за педофилия.

Даренията на католиците отиват за издръжка на здравни и учебни институции.
Ами даренията на православните за какво отиват?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 21:04



Както казах, аз не смятам, че е правилно, че БПЦ не прави повече благотворителност. Но между специално поддържани сиропиталища за храна на педофили и болници, за крадене и препордажба на бебета, и простата липса на благотворителност, избирам второто.

Впрочем имам познати завършили католически училища в Канада, помнят ги с ужас, отврашение и погнуса. Не е толкоз розово, колкото ти си въобразяваш по рекламните брошури.

Даренията на католиците отиват за много неша, за които ти хабер си нямаш. На православните отиват за знайни нам неща, от тапети в църквите до вашерони:) А и за някои по-благоприятни цели.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 21:05



На ти, да се образоваш малко как действат "пидофилите":



Кажи сега що си нямате такава православна организация кат не сте пидуфили?



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 21:11



Хаха, дала ми лъскав сайт на благотворителна организация да се възхищавам! Ми че то всичките тия болници, приюти и прочее, в които са крадени и продавани бебета и сексуално матретирани деца, и те са имали сайтове и всички са имали много благовидни предлози.

Моля те да не ми рекламираш църквата си, много ми е скучно!

Отвори си нова тема за католицизма, и си мери пишката в който иска да се занимава с тебе.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано19.02.13 21:27



Тъй, тъй. Който върши неща, той може и да сгреши. А нашата църква е заела единствено вярната позиция - да бездейства, за да не сгреши

Ти се хвалиш с много стабилна основа бе!

Per warez ad scientiam

Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Гepиcъм]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 21:33



Не защитавам неправенето на благотворителност, за трети път казвам.

Но отново-ако трябва да избирам между галактиката и някое кюре педофил, продавач на бебета, избирам галактиката.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 21:34



Дай ми поне една лъскава публикация за благотворителност на БПЦ да се повъзхищавам и аз, де.

И спри плочата с педофилите, че се изтърка. Уважавам правото ти да мастурбираш над медийни клюки в собствената си тема и да оргазмираш над фантазията за десетки хиляди озлочестени дечица в Холандия /???/, но се концентрирай върху достойнствата на БПЦ, сравними с тези на разни пидофилски и еретични деноминации.

За твоя човек се договорихме - земам го, ша го прайм шеф на галактическа мисия за болни от спин в черна Африка.
Ся, ако ти се откъсне от сърцето някой и друг комплимент за БеПеЦето - дейност в социалната сфера във факти, може пък да откажа пидофилията и да местя при вас.

Зарибявай ме - ти си на ход.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.