Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Тема Re: един канон разкол не правинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано19.02.13 00:46



Да напуснеш църква завладяна от еретици не е разкол, а задължение.
Прави го бе мацко, кой те спира? Да не нашият любимец Галактион?





Тема Re: един канон разкол не правинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 00:47



Благодаря, че ми разрешаваш, ама не съм искала разрешение.



Ти кажи, как ще коментираш цитираното от мен правило и задълженията свързани и произтичащи от него, които те касаят пряко ако си православна.



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано19.02.13 01:08



Не ме касае, защото нямам правомощия да отлъчвам или низвергвам. А ти?
Ето ти малко материал за нощен размисъл и ако успееш да отлепиш от зациклянето си, ще продължим утре, ако пък не, е безпредметно.
27. Моите овци слушат гласа Ми, и Аз ги познавам, и те вървят подире Ми,
28. и Аз им давам живот вечен; и те няма да погинат вовеки; и никой не ще ги грабне от ръката Ми.
29. Моят Отец, Който Ми ги даде, е по-голям от всички; и никой не може ги грабна от ръката на Отца Ми.




Тема Re: един канон разкол не правинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 01:16



Ти да не си останала впечатление, че този, който казва тези неща е Галактион?




Ти имаш ЗАДЪЛЖЕНИЕ да НЕ се молиш с еретик, какъвто е Галактион. Това не е по избор и по желание, а се казва, че ако НЕ го направиш, подлежиш на отлчване пот църквата. Схващаш ли?



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: izz]  
Автор Cardo (още по-непознат)
Публикувано19.02.13 01:43



Аналогията ти е нелепа. Арианите са опитали да подменят самата вероизповед на Църквата. Галактиката не е очарователен персонаж, но няма претенции на догматически реформатор.



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: Cardo]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 01:56



Апостолското правило не засяга арианите. То е за всеки който служи с тамплиери и масони...казано с адекватни за времето начин. Така че галактическия е в беда откъм каноничност, а ние сме пред избор.



Тема Re: един канон разкол не правинови [re: Cardo]  
Автор izz ()
Публикувано19.02.13 02:01



Впочем Галактион е внарушение и на това правило:Правило 45. Епископ, презвитер или дякон, който само се е молил с еретици, нека се отлъчи; а ако им позволи да вършат нещо като свещенослужители в църквата, да бъде низвергнат.

Имаше един докментален филм или видео репортаж за тамплиерите и там имаше сценка как те си правят някакво причастие и сами си се причастяват от една маса. Имаше и свещеник с тях. Галактион се води нещо като /цитирам по памет/: Велик покровител на рицарите тамплиери, Т.е той покровителства тяхното самопричастие и им е пратил и поп. Това е за низвержение и отлъчване излиза. А те не само не го отлъчват и низвергват, но и за патриарх го гласували!!!

Да падладиееш!



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано19.02.13 03:28



И като недоволна клиентка си кара, като по книга - първа стъпка изразяваш недоволството си, втора стъпка сменяш "фирмата", която предлага търсените услуги и вместо да й подклаждаш страстите - не знам дали се сещаш, че се явяваш своего рода защитник на Галактиончо - да й беше вкарала оферта ..... имам предвид за католическата църква/ вера или както ти е удобно да го кажем.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано19.02.13 04:05



Поста ми е към gloriana, а не към тебе izz - съответно визирам убеждението й, че щом е поп, значи другите трябва да го слушат. Умът Христов - както се изразявате - не е малодушен и не чупи коляно пред височайши особи, напротив, хич не им цепи басма еле па, ако го настъпят баш по материята, която фактически сам създава. Прекаленото смиреномъдрие - не е нито смирено, нито мъдро, вярно е, че Исус е учил на прошка, но дали Исус е прощавал на глупаците и мръсниците. Прошката се дава на онези, които могат да разберат, ако я раздаваш на всички, това не те прави по-християнин и ако прощаваш греховете на някой, само защото е християнин, създаваш спекула, а не религия. Галактиончо е от хората, които първо трябва да се научат как да метат пода на църквата, повече от такава длъжност не би трябвало да изпълнява този човек - всъщност и тази му е много, защото като гледам какъв е мръсник, ми е ясно и как ще мете, но нали все от някъде трябва да се почне.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.02.13 06:38



По-добре недоволен клиент на мутри, отколкото доволен на педофили.

Щом те влече кръчмарското мислене...


Пожелавам ти да си намериш кръчма, пардон, църква, с обслужване по твой вкус. Православната определено не е такава, така че, нямаш основание да се разпореждаш като у дома си в православен клуб.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.