Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 18:47



по-добре да ти дожалява за изнасилените момченца
там виж какво да се направи, не по православните сайтове, на които и без това не би трябвало да имаш работа, като предана католичка



Тема Re: ясновидски способностинови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 18:55



Яростната ми атака срещу взможността да бъде избран Галактион се дължи на няколко неща:

1. Еретическото м съмолитество и служение с мафиотси масонси структури и балгославането и покровителството им.

2. Членството му в масонска ложа.

3. Измислянето на несъществуваща титла "архонт" и даването и срешу пари на компрометирани мутри, с което петни църквата и я прави на панаир и цирк.

4. Добре известния му навик да пиянства из кръчмите

5. Членоството му в ДС, като агент Мишо.

6. Разколническите му действия за които се разкая след като видя, че няма да има келепир от тая работа и според мен неискрено се разкая.

Това се надявам да ти отговаря на въпроса какво имам против Галактион.Никое от тези неща не е предположение, всичките до едно са факти. Ако ти нямаш нищо против такв кандидат с такива характеристики, се опасявам, че не си наясно с православието. Ти, впрочем, протестантка ли си?

Мен не ме е срам от него, защото не ми е никакъв и никакъв няма да ми бъде. Той може да се срамува от себе си.



Тема Re: предсказаниетонови [re: gloriana]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 18:59



Ако за галактиката няма повод за критика, то не знам за кого има.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано18.02.13 19:26



Ще се отнася до официалното отношение - няма такова нещо; що се отнася до неофициалното-официално отношение - да вярно е, но това не е цялата истина, православните не уважават католиците, така както и католиците не уважават православните. А що се отнася до липсата на каквито и да е било официални миризми - първо ще трябва да се питате един други, от коя вера сте, за да решите дали ще се уважавате или няма да се уважавате.

п.п. в тази ситуация, за съжаление няма как да се уважавате толкова, тъй като водите надпревара, коя църква е истинната - така, че известната липса на уважение е нормално следствие и е разбираемо, но поне спортменство да проявявахте, нямаше да ви навреди.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: gloriana]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано18.02.13 19:30



Е те хипотезите се основават на аргументи, а и така зададен въпросът можеш да го отнесеш и към ситуацията - изборът на Галактион на какво се основава, ако не на хипотетични предположения ..... или може би митрополитите получават божие откровение, да го изберат.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: izz]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 19:45



Лелеееееее!
Горкичката! Не ти е лесно.





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: Aлиca.]  
Автор izz ()
Публикувано18.02.13 19:55



Сега кажи, че изтреблението на народите от южна америка е измислица, никой не е горен на клада от католиците и педофилия няма в тая църква.

На мен дали ми е лесно е отделен въпрос, но на жертвите на католическата църква хич не им е било и не им е лесно. Горкичък е някой, който си затваря очите пред злото, само защото е от наште.



Тема Re: ясновидски способностинови [re: izz]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 20:06



Ако ти нямаш нищо против такв кандидат с такива характеристики, се опасявам, че не си наясно с православието.
Ако ти се имаш за по-православна от единадесет епископа, взети заедно, вече имаш прецедент в историята как да постъпиш - написваш своите "6 тезиса или диспут относно силата и ефективността на решенията на Синода" и ги окачваш в двора на Синодалната палата. Оттам-нататък всичко следва утъпкания от Лутер модел и така осъществяваш реформация на православната църква. Като основеш християнство според собствените си разбирания, не забравяй да се върнеш и да ми благодариш





Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор gloriana (минаващ)
Публикувано18.02.13 20:16



или може би митрополитите получават божие откровение, да го изберат.
Доколкото гласуването е тайно и почти всички посочват едно и също лице, има само две възможности - или според тях има обективни причини той да оглави църквата, или против убежденията си гласуват по божествено вдъхновение - не се бях сетила за втория вариант, но и той съществува, определено.



Тема Re: Галактион-патриарх???нови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.02.13 20:17



Вярата не е тъждествена на религия и църква, които и да са те. Останалото е идеология.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.