Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови  
Автор _maycal (refab)
Публикувано11.02.13 13:39



За пръв път папа доброволно и съзнателно, воден от своя разум и отговорност, подава оставка! Мотивите му са, че напредналата му възраст и влошаващото му се здраве вече са пречка за оптимално изпълнение на задълженията му.
Мисля, че този акт на папа Бенедикт 16. заслужава адмирации и би трябвало да е за пример занапред - не само за католическата черква, а разбира се, и за православната!



Тема Re: Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови [re: _maycal]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано11.02.13 17:28



Да бе, да.
Главният защитник на педофилите играе трика да може да си избере следващия защитник на педофилите.

Идеята да умрат първо, а тогава да се избира нов не е лоша. Така не може да се наложи волята на предишния. Сега този ужасно консервативен папа, лъжец, мошеник и престъпник, ще може да манипулира събитията.

Всяка друга организация, прикрила толкова много и сериозни престъпления, би била разследвана за организирана престъпност. Да, ама не.

Защо е важно новият да е закрилник на педофилите, като стария?
Към момента различните деоцези са платили 3, словом - ТРИ милиарда долара компенсации на жертви. На това отгоре се оказва, че папата е шеф и църквата е една, ама диоцезите са отделни юридически лица. И колко е лесно да фалират, когато им свършат паричките. На църквата обаче паричките не свършват, щото те били отделни и независими финансово.



Тема Re: Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови [re: _maycal]  
Автор latschistein (сатана)
Публикувано11.02.13 17:47



Я стига глупости. Дъртият киликандзер само изпълнява нареждания. Стар бил. Че сега ли чак се сети? Да не би като го избраха, да беше в разцвета на силите си. А и какво толкова е вършел, че да няма сили? Мързи го да се качва на самолета сигурно. Или да излиза на балкона. Който го постави, той и го сваля. Защото времето наближи. Всичко ще се сурне с бясна скорост. Всеки момент.




Тема Re: Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови [re: _maycal]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано11.02.13 18:01



Не знам защо го прави - честно казано си помислих, че е някакъв виц. Оказа се, че не е. И според мен хората, които се опитват да принизят постъпката му (независимо от мотивите му) го правят само защото чувстват, че техните не биха "пуснали кокала".
За да се откаже човек от някаква длъжност, то той трябва да я приема като отговорност, не като престиж. А от там може да си направи човек извода къде се работи, и къде просто се възползват от длъжност.



Тема Re: Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови [re: _maycal]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано11.02.13 19:37



Изявлението на папа Бенедикт 16.:

"Скъпи Братя,

свиках ви на консистория не само за трите канонизации, но и за да ви съобщя едно решение от изключително значение за живота на Църквата. След като многократно изпитах съвестта си пред Бога, стигнах до убеждението, че силите ми заради напреднала възраст вече не са достатъчни да упражнявам правилно св. Петровото служение. Наясно съм, че това служение поради неговата дълбоко духовна природа трябва да бъде изпълнявано не само чрез слово и дела, но също и чрез молитва и страдание. И все пак в днешния свят, подвластен на множество бързи промени и разтърсван от въпроси с голяма важност за живота на вярата, за умелото ръководене на лодката на Св. Петър и за известяването на Евангелието са нужни едновременно сила на съзнанието и сила на тялото, сили, които през последните няколко месеца у мен се влошиха до такава стенен, че се налага да призная неспособността си пълноценно да изпълнявам възложеното ми служение. Затова, с пълно съзнание за сериозността на този акт, както и в пълна свобода, обявявам, че се отказвам от служението като Епископ на Рим, наследник на Св. Петър, поверено ми от кардиналите на 19 април 2005 г., така че считано 28 февруари 2013 г., от 20.00 ч. Римският престол, престолът на св. Петър, ще бъде вакантен и ще трябва да бъде свикан от компетентните за това Конклав за избор на новия върховен понтифик.

Скъпи Братя, благодаря ви от цяло сърце за всичката любов и за труда, с които носихте заедно с мен товара на моето служение и моля за прошка за всички мои недостатъци. Сега, нека поверим Светата църква на грижите на нейния Върховен пастир, Нашия Господ Исус Христос и да измолим от неговата Пресвета майка Мария да подкрепи със своята майчинска загриженост Отците Кардинали в избора на нов Върховен понтифик. Що се отнася до мен, и в бъдеще ще служа с цялото си сърце, чрез живот отдаден на молитва на Светата Божия църква".



Тема Re: Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови [re: _maycal]  
Автор latschistein (сатана)
Публикувано11.02.13 19:54



Поздрав за _maycal:






Тема Re: Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови [re: latschistein]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано11.02.13 20:14



Нали си даваш сметка, че това е една реакция на малтретирано от баща си - католик - дете? И папата в случая май поема греховете на таткото. Или смяташ, че казаното и направено от Шинейд е израз на някакво божествено прозрение? Във всеки случай тя не е станала православна.





Тема Re: Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор latschistein (сатана)
Публикувано11.02.13 20:35



Колко си досадна и глупава. Не виждаш ли, че просто се закачам.




Тема Re: Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови [re: latschistein]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано11.02.13 22:12



Очевидно и ти не видя, че и аз се закачам.

С малка разлика - забавлявам се да дразня теб.



Тема Re: Достойнството на папа Бенедикт 16.!нови [re: _maycal]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано11.02.13 23:27



Спаси се от преждевременното отравяне.
Евалата:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.