Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема дядо Коледа в Бачковския...нови  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано03.01.13 20:26



Надуваем на входа. Вътре - още двама, но снимането беше забранено. Не съм писала отдавна в клуба. Но не се сдържах този път! До там ли стигнахме?! На въпрос - защо, отеца след кратко мълчание отговори - ами да се радват децата! Това църква ли е или маскарад?!



Тема Re: дядо Коледа в Бачковския...нови [re: *Paл*]  
Автор Дeя ()
Публикувано03.01.13 20:39



То и в моята фирма поставят на входа всяка година един и същи надуваем дядо Коледа, щото "истинските" се покриха. Лоши "деца" сме ние и каквото и да ни се представи - нищо не ни грее, та едва ли това ще сгрее и дечицата в Бачковкия манастир. Добрият дядо Коледа за децата са родителите. Единствено те могат в най-ранно детство да дарят децата си с вяра и доброта.



Тема Re: дядо Коледа в Бачковския...нови [re: Дeя]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано03.01.13 20:43



И там ли му е мястото? Защо се разрешават такива неща? Христос и дядо Коледа?! Ами дайте и Снежанка и джуджетата да изтипосаме. Да им се радват децата.



Тема Re: дядо Коледа в Бачковския...нови [re: *Paл*]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано03.01.13 20:50



Че какво му е лошото да има на какво да се зарадват децата в църквите?



Тема Re: дядо Коледа в Бачковския...нови [re: *Paл*]  
Автор Дeя ()
Публикувано03.01.13 20:55



Разбира се, че не му е там мястото, Рали, но не се сърди на свещениците.Те не знаят какво правят, в стремежа си да привлекат хора в храмовете. В църквата, която посещавам, за първи път тази година видях елха с блестящи топки и не че нямам вкъщи елха, но в църквата не мога да го приема.
Вкъщи, където е кандилото и където се моля, няма нищо блестящо наоколо, което би привлякло вниманието ми и според мен, църквата е мястото, където човек би трябвало да остане сам с молитвите си към Бога- това е свещено място.



Тема Re: дядо Коледа в Бачковския...нови [re: exaybachay]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано03.01.13 20:57



Господ! На Него се радват децата в църквата.



Тема Re: дядо Коледа в Бачковския...нови [re: Дeя]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано03.01.13 20:59



Хората не са идиоти. Те разбират. Дядо Коледа не предизвиква усмивки в църквата.



Тема Re: дядо Коледа в Бачковския...нови [re: *Paл*]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано03.01.13 21:07



Те на него - т.е. на Него - си се радват по рождение, а и съм забелязал, че в църквите на децата по-често им се изсъсква "тихо", отколкото да бъдат оставяни да се радват.


Новогодишно тържество в детската градина, криза, не достигат костюми на Дядо Мраз и се налага всеки да се справя както може.
До едно хлапе приближава "дядо мраз", но с костюм на смъртта - черно наметало, маска череп и коса.
Хлапето уплашено:
- Дядо Мраз, аз слушах през годината, правех каквото ми кажат мама и тате сигурно имате грешна информация за мен....
- Хлапе, стига глупости, нали трябва да ми кажеш стихче.....
Хлапето, цялото треперещо се качва на стола:
- Отче наш.....

п.п. не, че дядото следва да е задължителен в църквата, но определено в същата липсва радост за децата - а това особено на празник е някак си не-добре.



Тема Re: дядо Коледа в Бачковския...нови [re: *Paл*]  
Автор Дeя ()
Публикувано03.01.13 21:11



Да, един дядо Коледа не би привлякъл вниманието и на децата в манастира, защото за едно дете в църквата ще бъде по-интересен дядо Поп- повярвай ми.
Моят племенник, когато беше мъничък много обичаше да пее като дядо поп, пееше и непрекъсато вметваше"Господи". Това е запеметил, това му е направило Огромно впечатление.

Редактирано от Дeя на 03.01.13 21:44.



Тема Re: дядо Коледа в Бачковския...нови [re: *Paл*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано04.01.13 16:12



Необичайно е, дори има виц в цялата сценка. Но, що пък общоприетият от децата символ на Коледата, дядо Коледа, да не отиде на църква?
Ако се намусиш пред някое пет-шест годишно за това, че ще се радва на дядо Коледа в храма и то те пита "ама защо на него му е забранено да бъде тук?", какво ще отговориш?

Бас, че децата са се радвали на дядоколедовците.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.