Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Какво мислите за присъдата?нови  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано16.09.12 20:43



Става дума за Опиц. Справедлива ли е, или не?
Въпросът ми не е провокация - пуснах тема и на друго място, но тук наистина се опитвам да разбера какви са мненията. И има ли значение за вас фактът, че човекът рисува икони?



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор onchoo ()
Публикувано16.09.12 21:34



Защо да не е справедлива присъдата, според мен е, предвид фактите.

Това, че е иконописец в случая няма кой знае какво значение.
Казано е: " Кесаревото Кесарю, а Божието Богу."

.

Редактирано от onchoo на 16.09.12 21:36.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.09.12 22:07



Това, че рисува икони няма никакво значение за мен.
А за присъдата ....... то има ли какво изобщо да й се обсъжда - тръгнат ли да те изналисват в България, направо си разтваряй краката, тръгнат ли да те обират, по-добре си отвори вратата и излез се разходи, че да не притесняваш хората, докато си свършат работата.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано17.09.12 00:40



Виновен или не - не ми пука, фейсбук яко спами с тоя. Само това стига, за да си стои в затвора. Явно някой има голям интерес да го измъкне. А в медиите информацията е дадена доста едностранно. В този случай предпочитам да повярвам на тези, които раздават правосъдие, едва ли имат причини да са пристрастни.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано17.09.12 07:30



по принцип частната собственост е неприкосновена /разбира се Българската държава де факто изобщо не ти гарантира това, колкото данъци и да плащаш/. Човекът също има право да се защитава, когато бъде нападнат. Отделен е въпросът какво прави наркоман с такова богато криминално минало на свобода. Виждаме, че институциите не си вършат работата, а когато ножът опре до кокал, т. е. гражданите са принудени да се защитават сами от посегателства на наркомани, цигани и пр. криминална сган, го отнасят те, а не престъпниците.
Така че в този случай съм конкретно против подобна присъда и считам, че е неадекватна, както и правораздаването изобщо. Ако човечецът имаше някой друг скатан милион зад гърба си, щяха да го обявят за герой.

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 17.09.12 07:31.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.09.12 08:26



В първия ми попаднал материал чета това:

Случаят, както го знаем от медиите, е горе-долу простичък. Те влизат във входа, който е обиран над 40 пъти и ги задържат. Самият този крадец е задържан 92 пъти от МВР, няма никакво съмнение, че той е такъв и че намерението му е такова. Когато ги задържат, господин Опиц отива да си вземе един пистолет, който е газов, той го е преправил на боен, абсолютно незаконен, няма спор и по това. Когато тръгва да бяга, той го предупреждава, че ще го застреля. Застрелва го и малко по-късно Янев почива.



В решението се казва: "Бягството на заподозрян в извършване на престъпление, каквато убеденост подсъдимият Опиц не е могъл да формира в конкретните обстоятелства, изобщо не му е позволявала да предприеме мерки за задържане с цел предаването на компетентни органи, а още по-малко да използва огнестрелно оръжие, с което предварително се е въоръжил. При правилно установените факти, сред които тези, че подсъдимият се е въоръжил с годното да причини смърт оръжие", говорим за господин Опиц, "излязъл е извън входа, предупредил е пострадалия, че ще го застреля при опит да отвори прозореца на стълбищната площадка на първия етаж и действително го е прострелял в гърдите непосредствено след скачането му оттам". Цитирам момент от решението, от обосновката.



Както правилно е отчел съдът, подсъдимият не е бил в положение неизбежна отбрана, защото спрямо него в този момент не е имало непосредствено и противоправно нападение. Крадецът бяга, скача през прозореца и тогава го застрелва. И реши: "Изменя въззивното решение № 441 от 2012 година на Софийския апелативен съд, като намалява наложеното на подсъдимия Опиц наказание за престъпление по член 115 от Наказателния кодекс, общо наказание по член 23, алинея 1 от НК от 7 на 5 г. лишаване от свобода”.


Като кликна на Опиц икони, ми излиза това:







Сега пък из фейсбук го разнасят, че си отстрелвал кварталните котки от години за кеф. Което обяснява донякъде с какъв акъл излязъл на тротоара с преправен пистолет да дебне крадеца.
В случая фактът, че човекът рисува подобия на икони, няма значение.
Ако това на снимките е икона, то Опиц е невинен като малко агънце.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Eжko Бeжko (Бодлидрешко)
Публикувано17.09.12 09:09



Гледах г-на в интервю по телевизията, как се защитаваше и не искаше и да чуе за някаква лична вина. Престъпникът излязъл през прозореца да бяга, той му казал да седи там, ала оня го напсувал, той пък стрелял, не искайки да го убива, щото ако бил искал, щял да извади ловна карабина.

Това е несериозно оправдание - да стреляш по човек, който бяга, и да се оправдаваш, че не си искал да го убиваш. Може да не си искал, но няма как да не знаеш, че и една малка прободна рана може да спре сърцето човешко и на всичкото отгоре да се оправдаваш, щото видите ли, "не може от 9 милиметра дуло да излезе 4 милиметра съчма. Да пробие яке, сърце, черен дроб, черва и да спре в хълбока

Източник:



Това е меко казано смущаващо - с това твърди, че няма доказателства за това, че от неговото оръжие е настъпила смъртта, а от някакво друго.

А най-смущаващото е самосъжалението: "животът ми свърши"- нямало и два месеца да изкара в затвора. Сякаш живота на "оня" не свърши, сякаш неговия - на г-на е по-ценен. И от коя гледна точка ? От неговата, разбира се. И от нашата - когато сме предубедени, че "оня" е просто някакъв си там престъпник, а нашите беззакония са нищо, спрямо неговите, че "оня" не заслужава да живее, а ние - ние, твърде много заслужаваме да грее Слънцето над главите ни още десетки години напред, а видите ли, осъдиха ни несправедливо, живота ни отиде на кино. . .

Дали самата присъда е справедлива. Това не е наша работа да обсъждаме. Наша работа е да се учим да не гледаме съчките на другите, а гредите ни да стоят закотвени и да се уголемяват. Щото така ще свършим и ние, ако виждаме себе си праведни, а другите - най-долни престъпници, заслужаващи най-сурово наказание.

. . .




Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано17.09.12 11:21



Явно православни в този форум смятат, че престъпниците трябва да се оставят свободно да грабят! Нямам думи!
С изключение на Римлянина всички по-горе изказали се смятат, че Опиц е виновен.

Това вече е извратено мислене! Вярно е, че законите ни са идиотски, но когато властта не прави нищо (92 пъти арестуван и нищо!) хората са принудени да вземат закона във свои ръце.
Художникът за мен е абсолютно невинен.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Добре, че Съда не е в ръцете на такива като тебнови [re: Black Wolf]  
Автор Eжko Бeжko (Бодлидрешко)
Публикувано17.09.12 12:26



Цитат от форум, по повод казуса:

"ДА ВИ [тук следва една от най-долните просташи псувни] БЪЛГАРСКА. НАПРАВИХТЕ МЕ ЗА СМЯХ ПРЕД ДРУГИТЕ ХАНОВЕ, ЦАРЕ И Т. Н. ПО ТЕЗИ ЗЕМИ ДОВЕДОХ СМЕЛИ ВОЙНИ, А СЕГА ВИЖДАМ ИЗРОДЕНИ ХЛЕНЧЕЩИ ФОРУМЦИ. АЗ ЛИ ТРЯБВА ДА НАСЕКА НА ПАРЧЕТА СЪДИЯТА, КОЙТО СЕ ГАВРИ С ПЛЕМЕТО БЪЛГАРСКО?"

Край на цитата

Добре е, че Съда не е в ръцете на такива като вас, щото тогаз и циганите щяха да отиват за сапун.

За да се установи обективната истина освен съдия/съдии, по случая са работили и прокурор, разследващите органи, участвали са и съдебни заседатели. Така че, ако някой сипе обвинения, то обвинява не един или двама човеци, а всъщност доста хора.

От НК:

Чл. 18. Съдът, прокурорът и разследващите органи основават решенията си върху доказателствени материали, които те събират и проверяват лично, освен в случаите, предвидени в този кодекс.

Какво се оказа - че стрелбата не е при самоотбрана - точно обратното: човекът е тръгнал да бяга, г-н Опиц тръгва да го гони, и стрелбата станава извън апартамента, на стълбите в момент, когато убитият се опитвал да скочи през прозореца.

Прочее, защо е било необходимо да преправя газовия си пистолет след като има достатъчно други оръжия за лов ? Да не би да е заради котките и кучетата - вярно ли е че е стрелял по животните ?



. . .


Редактирано от Eжko Бeжko на 17.09.12 12:29.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано17.09.12 12:35



А е аз не, че съм обидчив, ала в случая нещо сериозно сбърка с мене - и то по тема, която ми е болна, тъй като съм го ял този колай два пъти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.