Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: *abi*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.09.12 23:18



и затова излязъл на улицата да го пуца отблизо с преправен за убиване газов пистолет.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Aлиca.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано17.09.12 23:38



е нали излязъл на улицата, за да чака полицията - ако толкова е искал да пуца .... това да не е замък, видя ми се около 7-8 етажен комунистически блок, къде ще се скрият толкова, а и с ловна карабина екшъна е по-голям и резултата определено по-сигурен, при това е имал три, можели са направо да спретнат среднощно матине.


п.п. и тази полиция - винаги, когато ти трябват ги няма.

Редактирано от Exaybachay на 17.09.12 23:39.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.09.12 23:58



И аз така, като изляза да търся полиция - винаги си нося газов пистолет, специално преправен да прави дупки в хората и си стрелям, за да не ми е скучно, докато се натуткат.
Ти нямаш ли си незаконно огнестрелно оръжие за тренировки по кварталните наркоманчета?
Изоставате от градската мода, начи...



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Aлиca.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано18.09.12 00:07



Е ако 40 пъти ме ограбят и все се отърват, все ще си помисля за някакво решение, как да улова някой следващия път - огнестрелни оръжия не обичам, та това определено няма да е, но ..... едно куче примерно, тъкмо ако нарани кучето, да ги видя тогава компетентните съдии, от една страна ще трябва да оневинят крадеца, от друга пък кучета бие, което в нашето правораздаване по принцип се приема, като прекалено, в този случай, ако убие кучето, ще имам на своя страна кучезащитниците, което си е голяяяям бонус, ако пък кучето убие него, па колко пъти се е случвало вече и все няма проблем.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Aлиca.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.09.12 06:27



явно никога не са ти обирали къщата. ако ти разбият вратата и ти обърнат къщата , и накрая ти изтръгнат ел инсталацията, защото е с медни проводници, със сигурност ще мислиш по друг начин.
а мястото на наркозависимите е в клиника за детокс и после в комуна за поне две години. ако родителите на това момче са били толкова загрижени, то той отдавна щеше да е в клиника, а не по улиците, въоръжен с отверки.
и като извикаш полиция и какво ще стане ? ще го арестуват за юбилеен 100 - тен път ли ?
и на полицаите им писва ...

Редактирано от silver.moon на 18.09.12 06:33.



Тема на това попаднахнови [re: *abi*]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано18.09.12 06:30



"В една софийска кооперация, където са извършени няколко апартаментни кражби, живущите виждат две момчета, които се качват по стълбите. Към момента и след момента момчетата не са извършили абсолютно нищо. Един от съседите изведнъж "познава" шалчето си върху едно от момчетата. Предишния ден от антрето на апартамента му били откраднали якето и въпросното шалче. Става топурдия и наизлизат мъже. Били са около 5. Сред тях е и Опиц. Тича до ателието си докато мъжете тръшват двете момчета по стълбите, взима газов пистолет без муфа и с патрони и слиза пред входа на тротоара като заключва входната врата с ключ. Така, за всеки случай, да не избяга някой от заловените "крадци". Повртарям, към момента тези момчета не са разбили или окрали никакъв апартамент. Ходели са по стълбите. Едното от момчетата успява да се откъсне и скача от прозорец на стълбите на около 2 метра от земята. Там го чака Опиц и просто го застрелва. Застрелян е в клекнало на земята положение, след скока. Изстрелът е в сърцето, но тъй като съчмата е малка, докато сърдечната торбичка се напълни с кръв минава известно време. За това време момчето притичва през две или три пресечки и пада мъртво между масите на съседната сладкарница. Това са сухите факти от случая и те можеха лесно да се прочетат от всеки журналист."

В това състояние едва ли би се сетил да тръгне към ИСУЛ...



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.09.12 07:16



Ако 40 пъти те ограбват, значи има защо. Тогава вади жълта книжка, преди да почнеш да стреляш по всеки по-съмнителен на стълбите и улицата.
Щото няма да правя подписка да те отърват от панделата, да си знаеш.





Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: silver.moon]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.09.12 07:35



Нищо не ти е явно, ама добре, че се разписа за спорта.



Тема Re: на това попаднахнови [re: нблдтл]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано18.09.12 09:12



Изстрелът е в сърцето, но тъй като съчмата е малка, докато сърдечната торбичка се напълни с кръв минава известно време. За това време момчето притичва през две или три пресечки и пада мъртво между масите на съседната сладкарница.

Аха.
Не съм чела пресата, признавам.
Само каквото мерна.
Явно не е разбрал поражението.

Случи се и на нас при намушкването с ножа от циганина. Едва на следващия ден се усетихме за сериозността на прободната рана. Освен това там не кървяло, но ние от къде да знаем.



Ясно.



Тема Re: Какво мислите за присъдата?нови [re: Exaybachay]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано18.09.12 09:24



Виж.
Аз имам едно супер гадно дело и да ти кажа правораздаваната система се справя повече от добре.
И понеже три години съм в съдилищата считам, че в моя случай има обективност.
Освен това ми се наложи поради един инцидент да се запозная именно с неизбежната отбрана.

Даже на прима виста, без да съм чела преса историята нещо не ми се връзваше. След прочита на решението на ВКС считам, че съдът е издал обективна присъда.

Не виждам в случая условия на неизбежна отбрана.
Нито е оправдана стратегията, че нямало да го убие (каквато мисля, е Опиц е имал). Единственото, което не знаех е какви поражение е имало момчето.

Веднъж гръмнах с газов пистолет на маса докато го зяпах. Оказа се, че съм можела да ослепя седящия срещу мен. А по близо... После проявих голям интерес към оръжията и стрелбата. Винаги ми е харесвало да стрелям. Някои оръжия за които широко се вярва, че не биха нанесли смъртоносни рани, могат и да осакатят, а в редки случаи като този да убият ако не се потърси навременна помощ. И се запознах с детайлно с практиките на отбрана. Опиц изобщо, ама изобщо не е действал по правилата на играта за неизбежна отбрана.

Опиц е направил неимоверна глупост. Съжалявам, но това ми е мнението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.