Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Проектозаконът... - 2нови [re: ъглишв]  
Автор izz ()
Публикувано02.08.12 22:32



Не може да се генерализира на какво хукват непълнолетните, но разбира се те неслучайно са непълнолетни и имат ограничени права. Това не е по погрешка. И без да се стигне до алкохолизъм, разврат и пиянство, децата просто не винаги имат добра преценка за всичко и могат да се излъжат сериозно по разни въпроси, често в техен ущърб.



Тема Re: Проектозаконът... - 2нови [re: izz]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано03.08.12 12:26



Брей, ти си бил просветен.



Ами да, който има отроче негов си проблем. Донякъде е така. Аз лично съм готов да не водя отрачето си никъде, ако на адептите на другите религии също им е забранено. Особено на християните.

Децата (поне умните) като пораснат ще се ориентират към правилните неща (както аз го направих).

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Проектозаконът... - 2нови [re: Black Wolf]  
Автор grg (член)
Публикувано03.08.12 15:19



Спокойно. Като писнат мюсулманите че им нарушават религиозната свобода веднага ще отменят тази част на закона.



Тема Re: Проектозаконът... - 2нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано04.08.12 19:17



Като човек има деца, той съвсем естествено ги възпитава в своите ценности и правила на живот. Това включва и религия. Не може да забраняваш това право на родителите. А то не е само право,но и нужда, обоснована природно и социално. Все едно на малкото на вълка да му е забранено да участва в живота на социума и да научава правилата там,че да не се повлияе погрешно. Нали това малко ще умре преди да порастне. Същото важи за хората, но по малко друг начин. Ако едно дете не се научи как да оцелява в света има стабилен шанс да си съсипе живота и да 'умре', ако не физически то поне духовно.

п.п. друг път не се опитвай да ме премяташ както опита със сует лоджа





Тема Re: Проектозаконът... - 2нови [re: izz]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.08.12 13:59



Ами нее баш така. Децата трябва да се възпитават внимателно, без да им се налагат някои неща, между които влиза и религията.

За да възпиташ детето, че примерно да се краде е лошо, не е нужно да го водиш в църква и да му втълпяваш 10-те божи заповеди. Мен са ме възпитали, че да се краде е лошо при положение, че съм поне 4-то поколение в моето семейство, което няма нищо общо с църкви и попове.



Затова аз съвсем съзнателно в съм осъществил своите търсения и намирания на идеологии, вкл. религиозни.

Между другото, поне 2/3 от суитлоджите в Европа се правят без религиозния бекграунд, или поне с много по-различен от автентичния. така че сауната си е сауна...
Парят се вътре и водят "духовни" разговори на широки теми...

Но разликата между мен и някой християнин е, че аз мога да участвам в християнска церемония без въобще да ми пука - стоя си ченно със свещечката, мога даже и да се прекръстя и се старая да си настроя съзнанието позитивно към случващото се (като си казвам, че и тяхното разбира за бога може да съдържа някаква истина), докато християнина ако го туря в една езическа церемония ще избега или най-малкото ще се изпоти 10 пъти от шубе.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Проектозаконът... - 2нови [re: Black Wolf]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано06.08.12 15:52



Абе, откъде се пръкнаха тези езичници? За езическата търговска цивилизация на балтийските народи ли става въпрос - Ханзата. Постоянно се повтаря, че тукашните не са били християни? А какви са били, техния бит и препитание не се връзват с това да не са християни. Русите, дето идвали по реките да търгуват може да не са християни, търговци някакви, какво може да им пука за религията? Значи следващия път като твърдиш, че народонаселението нямало нищо общо с религията, а било езическо (вече 10-ти път го чувам), защо не дадеш някакви факти. За кое население говориш?

Някакви овчари по планините също може да не са били християни. Кога овчарят ще отиде на църква, той не е уседнал. За циганите не говоря, те са друга история и могат да се правят на езичници - а ние от вчера сме християни, ама си знаем нашите врачки и тука едни тарикатлъци. За мюсюлманското население - те са си сунити и шиити, освен някои остатъци от ханове и шамани, но аз не знам да има толкова силно влияние на тези шамани, но може изобщо да не ми е известно, а всъщност някакво страшно езичество да се вихри.

Е кой тогава още? Арменците ли са езичници, евреите ли са езичници, комуните им ли са езически. Те имат ли интерес да се правят на интернационалисти езичници? Ето това не ми е ясно. Откъде идва това езичество. Може да е от немците, да са ви внушили някакви езически идеи от славното им езичество. Откъде ви идват тези идеи?



Тема Re: Проектозаконът... - 2нови [re: loverrock]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoтМодератор (свещи пали)
Публикувано06.08.12 16:59



Ами ако ми докажеш че Платон, Леонардо, Бах, Пушкин, Едмънд Бърк,,Изамбард Брунел и хилядите още които са пострили нашата цивилизация като духовен, социален и технологичен феномен са негри, китайци, индийци и пр ще се съглася, че не е бяла





Тема Re: Проектозаконът... - 2нови [re: Black Wolf]  
Автор izz ()
Публикувано06.08.12 19:28



Да, децата трябва да се възпитават внимателно. Но това не изключва воденето на църква. Като съм виждала деца в църква ми е правило впечатление, че никой не ги тормози и натиска да седят мирно и т.н, а ги оставят да си обикалят наоколо. Това за мен е точно внимателно възпитание, без налагане.

А това,че в европа суателоджа е направен на сауна говори за това колко е екъла на правещите я. То не,че християнските празници не са превърнати в повод за преяждане и ръгане с лакти пред църквата по възможност с бири в ръка, в единствения ден, в който някои ходят на църква-Великден. Това е.



Имаш смешна и неоправдана с нищо, освен с фантазията ти представа за това какво мислят православните за суетлоджа и за другте подобни неща.



Тема Re: Проектозаконът... - 2нови [re: izz]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано07.08.12 13:22



"Не може да се генерализира на какво хукват непълнолетните"

Може, поне в 90% от случаите. Прав е Глишев за съжаление. Имаше една книга "Повелителят на мухите" на Голдсмит. Може и да е малко преувеличено там, но основната идея се потвърждава от практиката. Не винаги ми е ясен тоя момент в евангелието, че децата са невинни същества. Дето пишеше Конрад Лоренц, най-жестокото животно е сърната, защото няма инстинкт че прави нещо лошо...



Тема Re: Black Wolf и Проектозаконът... - 2нови [re: Black Wolf]  
Автор anb ()
Публикувано07.08.12 14:32



Вълчо написа: ... докато християнина ако го туря в една езическа церемония ще избега или най-малкото ще се изпоти 10 пъти от шубе.

Истинският християнин знае какво представялява езичеството, вкл. и всички фалшиви религии и просто няма да се занимава с това, Вълчо. И за какъв "страх" можеш да говориш в случая? Страх, че някой щял откаже да участва в поклонение към онзи, за когото Господ Исус казва, че е идва само " да открадне, да заколи и погуби", ли? Не съм видял някога и някъде по света разумен човек да иска да се кланя на престъпници и отрепки. Дори и онзи, за когото Господ Исус казва, че е "баща на лъжата" , и който сам създава лъжерелигиите. Не е нормално

. И понеже, ако се изяви на хората такъв, какъвто е, всички ще бъдат отвратени от него, той си създава фалшиви образи на измислени божества, и невежите им се кланят. От както свят светува все е така. А добрата новина, която може би ти е убягнала е, че същият този, лукав измамник, който е нароил фалшивите религии е вече осъден. Безвъзвратно. Което означава, че създадените от него измамни вярвания не са никак страшни, а са пълен провал във всичко, а последователите им са силно заблудени (за съжаление) хора, които имат спешна нужда от Единствената Истина - Господ Исус Христос.


Редактирано от anb на 07.08.12 16:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.