Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема "Религията на мира" - мохамеданството 2нови  
Автор Пpaвocлaвeн ckoтМодератор (свещи пали)
Публикувано20.07.12 12:34



За адвокатите на Хезб'улла и Ал-Кайда - трибуната е свободна. Аз се пооттеглям от спора, ако не друго, днес е първия ден на Рамадана...

Ще си позволя само една забележка. За хората, които следим ислямския тероризъм и западната пропаганда, вече е обичайна гледка т.нар. "либерали" да защитават всякак действията и мотивацията на ислямските главорези. Парадокс - борците за гей-права защитават религията, която беси педерастите (поне не ги убиват по-мъчително); феминист(к)ите се хвърлят на амбразурата да бранят шариата, който има интересен възглед за правата на жените; атеистите бранят най-фанатично религиозната част от съвременното човечество. И това не е само в клубното аквариумче, това е в Гардиън, ББС, АФП, Шпигел и където ви дойде на ума. "Съкрушителните аргументи" - 1) агресията се пораждала от бедността и липсата на образование; човек се ражда добър, надрусан и хомосексуален, но социалната не справедливост го извежда от това райско състояние; 2) бялата цивилизация си понася заслужено наказание за търговията с негри през 17 век и за кръстоносните походи от 11 век 3) ВСИЧКИ религии са такива...

Как така левите се оказаха от една страна на барикадата с ислямските братя и саудитските шейхове? - Много лесно. От другата страна е християнството, което трябва да бъде унищожено.

Е, спокойно, ще стане, но и тогава ще остане поне един православно вярващ епископ

Църквата ще е тука, из катакомби и джунгли (може би ърбан джангълз) дори когато докарате Армагедон.



Тема Re: "Религията на мира" - мохамеданството 2нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано20.07.12 12:44



Не знам защо имаш такава обобщителна представа, много бинарно го караш. Ето аз съм атеист, но не защитатвам действията на ислямистите. Нито съм съгласн с твърдения от типа, че само някой мюсюлмани фанатици са такива, а останалите (болшинството) са нормални.



Тема Re: "Религията на мира" - мохамеданството 2нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.07.12 13:55



Много ми се иска да ти помогна в убеждението, че непременно ислямска ръка стои зад атентата, но още няма доказателства, нито някой от обичайните беладжии е поел отговорност.

Шведчето отпаднало от заподозрените, значи остават двама - единият е неидентифицирания присламчил се в автобуса турист, другият е шофьорът - Мустафа Кьосов, на 36 години от благоевградското село Юруково.

А на въпроса ти за шведски гражданин полуарабин:
И кой от изброените фактори го прави самоубийствен атентатор:

По дефиницията на Православен скот - "Навсякъде, където се пръкнат мохамедани, почва джихад" - фактът, че е мохамеданин по баща и по религиозна принадлежност е напълно достатъчен да бъде обявен за самобийствен атентатор.

Ама той, и Мустафата, Бог да го прости, е мохамеданин, та поне един "виновен" имаш със сигурност. Дори и да не се намери втори замесен мохамедан.
Нали това е целта на темата?



Тема Re: "Религията на мира" - мохамеданството 2нови [re: Aлиca.]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано20.07.12 14:07



Е, Иран няма да каже "да, нашата държава организира атентат". Това също не е доказателство разбира се. Но преди някоко дена в Кипър бил арестуван ливанец, свързан с Хезбулла, който планирал да извърши същото нападение срещу израелски туристи. Едва ли е съвпадение.



Тема Re: "Религията на мира" - мохамеданството 2нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано20.07.12 15:42



Как така левите се оказаха от една страна на барикадата с ислямските братя и саудитските шейхове? - Много лесно. От другата страна е християнството, което трябва да бъде унищожено.

Извинявай, но и това е "съкрушителен аргумент". На левите им е съвсем друга длалаверата, можем да я обсъдим някой път ако искаш.

Но по повод цитираното ще ти го кажа в прав текст - споко, докато съществува Израел, докато евреите се мешат с белите и държат постовете, християнството няма да бъде унищожено. В това бъди убеден.





Тема Re: "Религията на мира" - мохамеданството 2нови [re: *abi*]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано20.07.12 16:01



Християнстовото няма да бъде унищожено, но неговата роля ще бъде чисто церемониална. Каквато е съдбата на всички религии.



Тема Re: "Религията на мира" - мохамеданството 2нови [re: harish_chandra]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано20.07.12 16:11



Да, това ще бъде краят на неговият "свят".

Per warez ad scientiam


Тема Re: "Религията на мира" - мохамеданството 2нови [re: Гepиcъм]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано20.07.12 16:25



Преди време бях гледал лекции на Пол Дейвис (Уайнбърг, Докинс, Харис и други). В началото той каза, че през по-голямата част от живота си е живял в Англия и Австралия, и смята, че те са пост-религиозни общества. В смисъл, че има вярващи, но ролята на организирената религия и църквата е само церимониална.



Тема Re: "Религията на мира" - мохамеданството 2нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор izz ()
Публикувано20.07.12 16:33



Недостойно и грубо е да наричаш хората, които не са съгласни с насилието на хора, па били те и мюсюлмани "адвокати на алкайда и хезбула". Особено след като тия хора нееднократно ясно заявиха, че НЕ ПОДКРЕПЯТ никакво насилие, нито от мюсюлмани към християни, нито обратното. Хубаво би било да ми се извиниш. Но не е задължително, не се притеснявай.

За уточнение, след като модератора не е разбрал -аз съм абсолютно против всяка насилническа групировка и всяко насилническо действие. Не подкрепям нито бесенето на гейове, нито рязането на глави на християни, нито изселването на палестинци от домовете им, нито взривяването на израелски туристи. Нищо от това! Виждам, че си създал в ума си 2 чекмеджета едното за про-мюсюлмани, в което са и либерлани атеисти, лесбийки, гейове, наркомани и сие, а в другото са православните християни, в твое лице. Е извинявам се за неудобството, но не влизам в нито едно от тия чекмеджета. Явно има и друго във вселенския скрин. А ако си представяш, че Бог иска от теб да изселваш от домовете им жени и деца, които се е случло да са араби и да ги мразиш защото не са родили от твоята вяра, то имам силното подозрение, че ще се окажеш леко изненадан в съдния ден. Да не се окажеш в една група с другите криво разбрали заповедите, като мюсюлманските убийци/самоубийци.

А относно алкайда мислех, че всеки вече е наясно, че това е група създадена, поддържана и работеща изцяло в съгласие с ЦРУ и другите американски тайни служби. Тази група няма нищо общо с някакви борби на мохамеданите за каквото и да било.



Тема Re: "Религията на мира" - мохамеданството 2нови [re: нблдтл]  
Автор izz ()
Публикувано20.07.12 16:36



Как така "няма да каже"?! Че нали за това се правят атентатите, за да поемеш отговорност и да заплашиш врага си, че ако не спре еди какво си или ен направи еди какво си, е го мориш където го свариш. Атентат без поемане на отговорност, е като да напишеш писмо и да не го адресираш. Очевадна измама е това с опита да се набеди Иран за тоя атентат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.