Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: по този поводнови [re: jaime14]  
Автор izz ()
Публикувано24.07.12 20:36



зависи от нещото
такова, като това-не



Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: jaime14]  
Автор izz ()
Публикувано24.07.12 20:38



ок

не се спори с келепира



Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано24.07.12 20:44



Личен келепир нямам, просто казвам каквото мисля.

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]


Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: jaime14]  
Автор izz ()
Публикувано24.07.12 21:20



Виждам. Но мислиш това защото си еврейка и не ти е гот да казват, че държавата ти, без значение дали живееш в нея, е основана на несправедливост. По приятно е да се говори за древна история и наследствени права(wtf?!). Трябва това, с което се идентифицираш да е прекрасно и благородно. Tрябва даси от групата на издържалите, победилите, смелите, силните. Никой не иска да играе "лошия", тоя, който гони майки с деца от домовете им. Всеки си намира обяснение за пред себе си защото неговата кочинка е прекрасна и правилна. Голяма сила се иска да видиш, че не е правилно правеното от твоята нация и държава и да се отречеш от несправедливостта. Има евреи и израелци, които я проявяват тая сила, виждала съм такива, чувала съм мненията им, и за това ги увжавам. Както казах-израелците са ми много симпатични. Хората не са виновни за политиците си и големите игри в повечето случаи. Тъпото е като ги оправдават за да си градят розов селф имидж, като то просто е очевадно, че няма какво да се каже ако си честен човек, положението е ясно.



Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано24.07.12 21:50



Ако държиш да си корекна, първо ме питай каква съм преди с убеденост да ми кажеш каква съм. Маика ми и баща ми са българи, православни християни. Баща ми е завършил семинарията, после завършва друго и гради друга кариера. Ас съм българка, нямам религия. В спора за Исраел съм съвсем страничен наблюдател. Работила съм в ислямска страна, ходила съм много пъти в Исраел мога да направя разликата. Колкото пъти съм била там все някой ислямски дебил се е гръмвал, удряйки обикновени хора, младежи майки с деца. Да не говотим за хилядите ракети изстрелвани по Исраел тероризиращи населението му. За кавото и да е спора, който и да е прав, това не е начина и няма да има положителен резултат, гарантирано. Но ти смяташ горките палестинци за прави страдащи и никога няма да ги укориш. Те са добрите, исраел са лошите. Не мога да застана зад справедливост целяща пълното унищожение на Исраел. Проблема е изкуствен, спор за парче пустиня, което се оказва "най-желания" реал естейт, след като евреите се връщат там. Не е спор за земя домове и пр. Целта е да се унищожат евреите и държавата им. И Евреи срещу Исраел са разни американски деца, които идеиа си нямат за какво става дума. Аз съм с либерални убеждения, но всичко има граници и здравия разум трябва да се уважава. Исраел е държава -чудо създадена и съществуваща при невъзможно екстремни условия. Мога само да каза wow на постигнатото въпреки всичко и да им пожелая много късмет и успех.

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]


Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: jaime14]  
Автор izz ()
Публикувано24.07.12 22:01



Ами аз те питах каква си, ти не отговори, а после в един свой пост по темата говореше за евреите като за "нас", или поне така те разбрах. И да не е така, симпатиите ти към Израел са очевидни и сама ги заявяваш ходиш на море там и т.н.

Не знам защо е толкова трудно в разговори по тая тема да се избегне клопката-ако си против зверствата на израел значи си про-исляма, про-джихада, анти-християнин и особено анти-семит. Кой говори тук за защита на исляма? Аз ти казах и по-горе, ако ще тия хора да са марсиянци, истината е, че идват някакви хора, населват се в земята им и ги изговнват от там. Няма значение каква религия и какъв етнос са тия хора, има значение че срещу тях в извършена огромна несправедливост. И да, невинни израелци стават жертва на ответа на тия действия. Както казах-не са виновни хората. Там има и вече много родени на място израелци, каква е грешката им, че на великите сили им скминало да им направят държава,в чужда държава още преди те да се родят.

На този етап...не знам какво може да се направи. Налагат се огромни компромиси от двете страни и желание за мир. Да се изостави ционизма, да се остави фундаментализма...За тая работа е необходимо чудо, по-малко от това няма да помогне.

п.п. Не, не за заблудени американски деца, тия които не са съгласни с израелската политика в Палестина, а са израелци, родени в Израел! Казвала съм и пак ще повтория-големи мъже, израелци плачеха прегърнати на улицата преди години, като на власт дойде войственото правителство. Казваха, че са дошли идиотите и ще правят още война. Също и ортодоксални евреи в Израел, които излизат на демонстрации срешу ционизма с плакати и значки "Judaism is not Zionism". Просто има много честни хора сред евреите и израелците. Не на всеки му е гъвкава съвестта като преварен спагет. На това разчита тая планета, че вече от келепирджии от всички раси, цветове и религиисме докарали нещата до апокалиспис.

Редактирано от izz на 24.07.12 22:07.



Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано24.07.12 22:30



Не спомням да си ме питала, но както и да е без значение. Не си спомнян да съм говорила за евреите като "за нас", но както и да е може да бъркам. И да, не крия възхищението си от Исраел от хората от невероятните постижения./които сами по себе си пораждат още повече завист и омраза/
А на море ходя на много места.
Аз ти казах и по-горе, ако ще тия хора да са марсиянци, истината е, че идват някакви хора, населват се в земята им и ги изговнват от там. Няма значение каква религия и какъв етнос са тия хора, има значение че срещу тях в извършена огромна несправедливост.
Идват "някакви хора" които произлизат от тези земи, имат най-древната от трите монотеистични религии, свързана с тези земи, пострили Jеrusalem, най-святото за религията им място, имали лошия кусмет да бъдат прогонени, мечтали да се върнат хилядолетия, посрещнати от първия ден с безкомпромисна омраза, е какви искаш да бъдат? Бъркаш, че исляма няма вина за положението, има и то огромна. Каква държава са имали арабите преди Исраел? Кой е бил президент, или монарх на тази държава? На този етап няма много каквото да се направи. There is piss in the midle east!

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]


Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: jaime14]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано24.07.12 22:44



И според мен трябва да се приеме, че това е завладяване, а не някаква мечта. Иначе след като веднъж държавата е създадена, не бива да се напада по този начин, защото хората се чувстват застрашени. Все пак не съм сигурен дали град Йерусалим в момента е завладян или не е. Това ми е интересно, защото Саладин много желаел да го завладее по безкръвен начин и постигнал това чрез съгласие с местните жители. Сега ми е интересно дали и евреите не искат да постигнат подобно нещо?



Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано24.07.12 22:53



Хайде хвани се и прочети как се създава проклетата държава и стига, наистина стига фантасмагории:





Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано24.07.12 23:01



Просто се хвани и прочети ПОНЕ ЕДНА СВЯСТНА КНИГА.
Моля те!

l

Въпреки идиотското си име (с търговска цел) книгата е много добър източник на информация за събитията на територията на Израел през целия изминал век.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.