Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано25.07.12 17:22



Американеца от видеото предизвиква крайно религиозните, които не биха толерирали дори други евреи. Тези хора са голям проблем за Исраел, не учат друго освен религия, живеят в затворени общества, осакатяват децата си, които не получават нормално образование и не могат да функционират в обществото, не служат в армията, живеят на издръжка на останалите и пр. От тяхното поведение не би трябвало да се правят изводи за цялото общество. Да израелци ги вършат с палестинците, не се разбира от видеото, каво е направил палестинеца, или тоси, който стреля каво е изживял за да не си удържи нервите, не че е оправдано, но безсумнение ще бъде държан отговорен. При обстоятелствата там за сужаление такива работи се случват. Имаше замразяване на строителсвото в Е. Йерусалим, за да започнат преговори, арабитъе игнорираха. В Исраел има хиляди изселници от етиопия, етиопски евреи, които получават пулна подкрепа. Случаят сус суданците е различен. Например автогарата в Тел ажиж е масто кудетоп се субират. Претупносста в раиона удря покрива. Ситуацията е многхо сложна и с едно жидео да обвиниш Исраел в расизум е несериозно. И законите са създадени да регулират обществото, когато една цхаст не ги е грижа и имат история на жрацдебност и насилие, можеш да очакваш реакции, за сужаление. Но да опрекнеш само едната страна не е правилно. Двете страни не си вярват.


Както казах по-рано: Измамна е наградата на нечествия.

Кавото и да кабжа ти вече си издала присъда, кои е честив и кой нечестив.

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]


Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано25.07.12 17:24



Ми не е късно да се направи палестинска дуржава в Канада.

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]


Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано25.07.12 17:27



Като си забелязала, някога да си изказала укорително мнение за това или си пазиш укорите само срещу Исраел?

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]


Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: jaime14]  
Автор izz ()
Публикувано25.07.12 17:44



Евреи живеят навсякъде по света, а в САЩ са повече отколкото в Израел. Според теб каква е разликата с Палестина? Просто евреите си живеят мирно и не изслеват никой друг. А в Палестина изселват, затвярат улици за местните жители и т.н

Онзи човек, го чичка, защото е манипулатор т.е лъжец. Не защото е евреин. Посланието му е-да, правим тия неща, обаче вижте кви сме добри. Еми сори не работи това, освен за вече убедените в неговата теза.

Проблемът ако беше религиозен евреите, които са живяли винаги там, за които ти спомена, са щели да имат същия проблем през вековете, а те не са го имали. И това се твърди от ортодоксални, палестински евреи, които са си живяли там от векове. Имаше едно видео с един такъв човек, който е против дейностите на Израел в Палестина, и казва, че преди да дойде Израел са си гледали децата един на друг с мюсюлманските си съседи и са били чудесно заедно, а сега не е точно така. Но на теб ти е удобно откъм друг континент да имаш различно мнение от този човек, който е от там и живее там.

За въпроса с Исус и кой с какво е наказан, тия въпроси към Бог не към мен. Аз не съм гонила евреите от земята им заради греховете им та да ми казваш нещо за спредедливостта на въпроса. Въпросът изобщо не беше в това.Беше за това колко са любовно настроени към християните самите евреи. Еми не са, извинявам се да ти разваля розовата картинка за тая религия. И не, без Христос нямаше да има християнство, а не без евреи. Христос можеше да дойде както си пожелае, не са евреите условие за съществуването на Бога, а тъкмо наопаки.

А, значи вече приехме, че щом можеш да отвоюваш нещо, то е твое? Ми аз ако съм по-ячка от теб, дойда, спукам те от бой и те изхвърля от вас със се децата ти, значи ти ще ми кажеш едно "Евала", че съм по-силна и съм отвоювала от теб дома ти и съм те изгонила, и ще идеш да станеш бежанец някъде, спокойно и доброволно? Както ти каза-ще отминеш тихо в ноща? Айде бе! Или като арабите няма да искаш мир, докато не ме видиш изхвърлена от дома си, а най-добре и наказана за престъплението, което съм извършила? Но на чужд гръб може всякакъв двоен аршин и глупости да се говорят!



Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: jaime14]  
Автор izz ()
Публикувано25.07.12 17:49



Да бе! Какво бил изживял израелеца въоръжен до зъби, че да застреля вързан, невъоръжен човек!?!?! Е това просто надминава всякакви граници.

А ония евреи, които нападат американеца, те са просто едно изключенийце, не че израел е такъв, ми няколко души само....

И те израелците са супер толерантни към всички раси и религии, да знаеш!

Извинявай, но самия Нетаняху не може да роди по-уникални извъртания по темата. Ако не са те взели на работа още, трябва да го направят, в твое лице имат един непоколебим защитник, който и да ги види, че дерат живи хора, ще измисли какво да обясни и каже, че да ги изкара прекрасни създания, праведни и невинни жертви.

п.п. В моето съзнание за разлика от твоето, където добро и зло са категории, които са неотнемаема собственост на тия, които са ни симпатични, когато въоръжен войник застрелва вързан човек, това е зло. Т.е нечестиво. Т.е неговата "печалба" от тоя 'геройски' акт е измамна. Същото се отнася до изхвърляне на жени, деца и старци от домовете им. Ако ще сестра ми да го направи, няма да се мъча да го оправдая, а ще кажа, че е нечестиво! Тия с гъвкавите съвести, дето ряботят според лични симпатии, са друга порода от мен, така си е и не се срамувам от това, че не съм от тях.

Редактирано от izz на 25.07.12 17:53.



Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: jaime14]  
Автор izz ()
Публикувано25.07.12 17:54



Аха, палестинска:))) Викам да те изхвърля от вас с ритници и да те пратя в Канада?



Но иначе не е лоша идея. Надявам се да се случи най-накрая и хората жертва на престъпници да имат свой дом отново.



Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: jaime14]  
Автор izz ()
Публикувано25.07.12 17:56



Израел с източника и причината за проблемите, затова и вниамнието ми е там. Но не подкрепям и укорявам избиването на невинни цивилни за отмъщение за престъпленията на Израел. Това е грешно и също така е зло.



Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано25.07.12 18:06




За менпроблемът е релогиозен.
А, значи вече приехме, че щом можеш да отвоюваш нещо, то е твое
Ами ако аз тенападна и искам да те убия, пък ти се окажеш по-ячка и ме победиш, кво праиме? Не е ли това било цел на воините в човешката история?И колко пъти в историята победителят е вуърнал извоюваното с предложение за мир?
Беше за това колко са любовно настроени към християните самите евреи Не съм усетила лощо отношение от хората там въпреки, че за да няма недоразумения винаги казвам, че даже нямам религиа. Приемат ме като съм, с дрехите и обувките.
Проблемът ако беше религиозен евреите, които са живяли винаги там, за които ти спомена, са щели да имат същия проблем през вековете, а те не са го имали Да Ислямя е още много млад сравнен с другите 2 религии. Видеото дава отговор на това, няма да коментирам.

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]

Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано25.07.12 18:16



[redакво бил изживял израелеца въоръжен до зъби, че да застреля вързан, невъоръжен човек!?!?! ]Не знам не го оправдавам, но престави си този израелски воиник е загубилнякои от семеството зи заради грумнал се палестинец? Не го оправдавам но мога да разбера изпускането на нерви.
И те израелците са супер толерантни към всички раси и религии, да знаеш! В интерес на истината, да толерантни са. Това са мои пряки наблюдения. Ти какви имаш?
Застинала си в предубежденията си и нищо не може да те мръдне от там. палестинските араби са добри, евреите са лоши и това сие!



[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]

Тема Re: ПС Само днес, само в Иракнови [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано25.07.12 18:19



Исраел е там и никуде няма да мруде. Арабите са там и те няма да мруднат. Вупросът е да се намери решение, арабите не щат. Хубаво е да се разходиш по арабските земи и да си оформиш мнение на място.

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.