Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Архонти и гейовенови  
Автор Пpaвocлaвeн ckoтМодератор (свещи пали)
Публикувано24.06.12 15:02



Преди години (18-20) си говорехме с баща ми по повод съкращаването и разоръжаването на българската армия. Като фанатичен седерас на времето, аз защитавах решението да унищожим и малкото ефективни оръжия, които България имаше, да се затворят военните заводи и пр и защитих мъдрите си тези с аргумента:

- А, то тая нашта армия ако ще ни пази...

Баща ми (и той заклет антикомунист, но тогава все пак беше живял двойно по-дълго от мене) ми отговори:

- Ами друга нямаме.


Това по повод активната кампания по обсъждане и осъждане на иерархията, която виждам се е разбушувала доста истерично и в клубчето. Това ни е иерархията. Друга нямаме. Подобрението й може да се постигне, когато всички непорочни души от Майкал до Горан зарежат светските ангажименти и се втурнат да запълнят хилядите вакантни места за свещеници, дякони, певци, послушници, калугери, игумени та с личното си благочестие да запълнят черната дупка създадена от Галактиката, Никита и сие. Друг път няма - Господ няма да ни пусне от небето с парашут "свестни" владици и свещеници.

И още две-три изречения. Не се лъжете, клубни приятели. Тепърва добра дума за християнството и християните няма да чуем, па ако ще владиците да се хранят на седмица веднъж и да ходят не в "Тойоти" ами боси по снега с 50 кг вериги на врата. Директивата е вече открита борба срещу нас, който не вярва, да отвори западните масмедии и да чете отзивите за Католическата Църква или за големите протестантски общности. С цялата си колосална социална дейност, мисионерство, безкрайно човекоугодие, извинения пред всички за всичко (пред талибаните за кръстоносните походи, пред евреите за вярата в Евангелието и пр) Католическата църква е основна мишена на неприязън и подигравки в целия спектър на MSM. Същата е ситуацията с англикани, лютерани и пр въпреки метаните им към гей-сватбите, адогматизма до който са стигнали, хуманитарните си дейности. Дошло е времето християнството да се ликвидира. В Близкия Изток физическата чистка на хритияните с благословението на окупационния корпус вече върви с пълна сила в Ирак, Сирия, Египет.

В сравнение с тия събития (кланета на християни, изгонването на 138 000 християни от Сирия от "демократичната опозиция" - данни на католическа информ агенция) нашите проблеми с архонтите са въздух под налягане... вятър. Но който сее вятър, ще жъне бури.



Тема Re: Архонти и гейовенови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор oldfrog (пристрастен)
Публикувано24.06.12 19:12



Много си прав!

Човек наистина не трябва да гледа другия какво не е направил, а какво е трябвало той самия да направи, а не го е направил.

За съжаление, по-голямата част от нещата, които разискваме, май са за убиване на скуката и губене на времето.

Май трябва да си обещая, че тема, в която не присъства богословски елемент, който ползва по някакъв начин духовното изратване, не трябва даже да я отварям от любопитство.



Тема Ех, брат, благодаря ти. Точно ни го казвашнови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Eжko Бeжko (МладЕж)
Публикувано24.06.12 22:30



Благодаря ти за това братле, и за всичко.




Тема Re: Архонти и гейовенови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано25.06.12 05:06



Вярно е, уви. Ама то християнството се ликвидира още от апостолско време насам, пък все не успяват.

Ама все пак и миряните сме част от църквата. Да говоря за себе си, нямам качества за свещеник :) Значи ли не бива да критикувам, молчать и не рассуждать? Не вярвам това да имаш предвид :)

Пък и нашите владици никак не ходят голи и боси, нито се хранят по веднъж на седмица. С действията си някои от тях не само не противодействат на тази атака срещу християнството, ами я улесняват... Как трябва да реагираме?



Тема Re: Архонти и гейове [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано25.06.12 08:41



Скоте, никой няма да дискриминира християнството и християните, ако те сами не се дискриминират помежду си и особено в очите на инакомислещите.
Сега, че мюсюлманските фанатици са луди за вързване и затвор е факт - те не си губят времето с разпри, ами направо изтребват хората. А ние какво правим - първо се изпояждаме един друг на принципа "кой не скача, е червен", после се изпояждаме и с всички инакомислещи, а накрая ревем, че светът ни подценявал и разни престъпници клали християни.

Дошло е времето християнството да се ликвидира. В Близкия Изток физическата чистка на хритияните с благословението на окупационния корпус вече върви с пълна сила в Ирак, Сирия, Египет.
Нищо подобно. На ония изобщо не им дреме ще има ли християнство някъде по света или не. Те си ползват религиозния фанатизъм, старателно набит в главите на екзекуторите, за да си прочистят територията на влияние от инакомислещи и да си подсигурят абсолютна власт над безусловно подчинени на целите им хорица. По същия начин постъпват и със своите, които не спазват правилата на тяхната игра.

Чудя се, уж сме трезвомислещи хора, а как не схващаме, че в крайна сметка всичко опира до материални изгоди, власт и сфери на влияние за задържането на първите две. Щеше да е много по-лесно, ако всеки признаваше правото на всички останали да има свои вярвания, убеждения и начин на живот, стига да не провокира и да не извършва криминални престъпления срещу човечеството. И, да се осъждат, преследват и наказват единствено и само криминалните прояви, били те еднолични или групови. /Войните са тежки криминални престъпления/.
Вместо това, си играем на нашите срещу вашите, защото сами се набутваме в подобни схеми. А това е много удобно за тези, които се целят във властта и материалното си обогатяване за чужда сметка.
Само не ме убеждавай, че който и да е религиозен водач провежда политика на обединяване на своите срещу чуждите в името на световния мир и всеобщото благо на цялото човечество.



Тема Re: Архонти и гейовенови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.06.12 11:31



Ами исляма излиза напред - както християнството е направило навремето. Историческа закономерност.

Също е съвсем закономерно, че на хората в Европа им е писнало от християнство - то им виси на врата повече от 1500 г. Дето се казва, не му щат вече ни меда, ни жилото.



Може би е дошло време за нова религиозна ориентация в Европа...
А каква - бъдещето ще покаже.

Няма да евъв всеки случай другия юдейски клонинг - исляма. Аз мисля, че хората лека-полека ще им уврат главите и ще се върнат към Старите вери.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Че си прав - прав си.нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор ъглишв (Демодератор)
Публикувано25.06.12 11:58



Напълно си прав.
И за армията, и за йерархията, и за ругателите. Но въпросът не е да се закрива нито армията, нито йерархията. Въпросът е да се подобрят, защото имат отчайваща нужда от това. Аз навремето се "отървах" от армията поради глупост, а сега не ме искат. Но вече бих служил в нея. За поп още не ми е дошъл акълът. Ти си споменавал, че искаш да се запопиш. Направи го, сигурно ще служиш като хората. Ако и аз узрея за тая идея - добре. Междувременно поне да не се лъжем - ние всъщност нямаме армия и нямаме йерархия. Имаме псевдоармия и един куп фанариоти. Знам, че е лошо да се говори така, но признавам - не вярвам, че сегашните владици са владици наистина. Няма да седна да си сманям изповеданието или да ходя в руска, гръцка, румънска и прочие черква - имам доверие в обикновените български свещеници. Но не и в епископата ни.

Едно време, около турското нашествие, някакъв руски княз писал на цариградския патриарх, че все още има Църква, но вече няма император. Патриархът реагирал като баща ти: "Друг няма". Но то това император ли е било? В резултат руснаците сами си издигнали свой цар (тогава са смятали, че цар трябва да има). В подобно положение сме и сега; османци няма, но има всякаква нахална паплач, която ругае Бога, Църквата и вярата. И няма как да се задоволим със сега съществуващата йерархия, армия или император.

Българският народ навремето е гонел недостойните фанариотски владици от селата и градовете си. Може пак да са такива времена, кой знае? Не виждам друг начин да се запушат устите на нахалниците, педерастите, еретиците и така нататък. Иначе се излагаме. Търпим някаква нова фанариотщина. Не се съмнявам в това, че когато можеш, ще се запопиш. Дай Боже и на мен да ми дойде акълът за това. Само дето аз като се запопя, ще ми е доста трудно да съм послушен. Може би защото грешно са ме научили, че Бог е вечен и прощава докато България ще я има, само докато сами си я пазим.

Повече лая



Тема А навремето какви са били архонти?нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.06.12 15:11



Църквата винаги е била със силните "мира сего". Навремето какви хора са ставали архонти - ами пак такива. Аристократи, феодали, демек "изедници" по нашата българска терминология.



Църквата явно има нужда от такива влиятелни и богати хора и така ебило винаги.

За мен църковното християнство и християнството на отшелника или на скромната раннохристиянска бедна община са все едно от различни планети. Така го виждам аз отстрани, като съвсем страничен човек, при това друговерец.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Архонти и гейовенови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано25.06.12 15:13



Няма нужда от директиви. Това, което сами си го правите, никакви директиви не могат да надхвърлят. Събирате плодовете на това, което сте посяли.



Тема Re: Архонти и гейовенови [re: нблдтл]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoтМодератор (свещи пали)
Публикувано01.07.12 08:06



Как да реагираме? Най-малкото да си припомним, че не сме в Православната църква заради безчинния Галактион или заради разпопения Хараламби, а заради Христос. Горко на хората, които са в Църквата заради увлечението си по някой владика или свещеник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.