Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:07 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Фарисейщина е да си свидльо, а да пречишнови [re: Eжko Бeжko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.06.12 13:44



Хайде, кажи колко пари си дарил, де.
Искам да сравня дали съм свидла в сравнение с тебе.

Ежко, знаеш ли какво е "ктитор" и къде в храма и при какви случаи се изписват имената на ктиторите или ликовете им?
А за анонимни /по изрично желание на дарителя/ дарения чувал ли си?



Тема Пак за съблазняващите. Велизар рече:нови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор Eжko Бeжko (МладЕж)
Публикувано22.06.12 14:10



Слава Богу, че и друг е усетил този мамлив дух, който се опитва да разединява и разрушава:

Велизар:

Където е епископът, там е и Църквата” Св. Киприян Картагенски
Много свещеници, богослови и философи, като прочетат това ще се разсмеят, свързвайки го с делата на нашите владици.
Истината е, че: На такъв народ като нашият, Господ е дал в това лъжовно време такива архипастири! И си го заслужаваме! Вярващи, на които в главите им са само ДС, комунисти, партии и т.н, не са свободни и Духът на истината бяга от сърцата им.
Какво предпочиташ, да удариш на владиката шамар както св. Николай Мирликийски на Арий, или да вземеш благословение. Предлагам ти смирено да направиш второто!
Колкото до тъй дискотираните архонти, не се палете толкова, те са временно явление: „... ще подухне вятър, отнесе ги, и ДЕНЯТ вече ги не помни”. Но божият храм остава за вярващите! Стига вътре да има свещеник с Дух! В противен случай ще последва „мерзостно запустение”.
Казвам, не съдете, защото съм сигурен, че от сърцето на всеки преждепишещ трудно ще се откъснат и 30 сребърника за строеж на храм, камо ли близо милион. Всеизвестно е, че много от новопостроени храмове са направени с пари на безбожници и масони и след освещаването и обирането на лаврите за пред света, тези „силни за деня си дарители” повече не влизат в храма. Там остават „ония малките”, отрудените и обременените, следващи тесния път. Те „изпират” всичко нечисто! Не знам дали така лесно един милион се дава само от славолюбие или от страх - за изкупуване на грехове, Господ знае. И само Той Веждесъщият може да позволи на някои от тези хора /наричайте ги, ако искате и мутри!/ да минат през игленото ухо. Припомни си, че разбойникът отдясно на Христос на кръста пръв влезе в небесното царство! За владиците ни не се грижете, всичко и за всички остава на съвестта им. Знай, много черноризци са паднали от лествицата на благочестието и ще продължават да отпадат...
А за нас, брате, важи казаното: „Блазе на този раб, който Господ намери буден”. Лука 12:37. Заработвай благодатта на Св. Дух в тайната си стаичка и не се занимавай с празни приказки и интелектуални дивотии! Всички те духовно хапят, обезкървяват неподготвената душа и я водят към падение
."




Редактирано от Eжko Бeжko на 22.06.12 14:12.



Тема Re: Фарисейщина е да си свидльо, а да пречишнови [re: Aлиca.]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.06.12 14:12



няма да ти отговори





Тема Re: Фарисейщина е да си свидльо, а да пречишнови [re: *abi*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.06.12 14:23



А ти 5 лева в православен храм оставяла ли си?

Щото аз скоро оставих 10 лева в един - хем православен, хем случаен, дори не ми е в квартала и дори не съм православна.



Следователно съм ктитор, и имам право да търся сметка на Ежко колко пари е дал той на православната църква.



Тема Re: Фарисейщина е да си свидльо, а да пречишнови [re: Eжko Бeжko]  
Автор ъглишв (Демодератор)
Публикувано22.06.12 14:26



Мухаха, Ежко явно знае добре състоянието на кесията и делата на всекиго :) Както казваше д-р Михайлов:
- Добър вечер, уважаеми слушатели, всички ме чувате, а някои може и да ме виждат...

Повече лая



Тема Георги Иванов Черганов рече:нови [re: Eжko Бeжko]  
Автор Eжko Бeжko (МладЕж)
Публикувано22.06.12 14:37



Георги Иванов Черганов рече:

Преди няколко месеца станахме свидетели на една доброплодна "перихореза " между "силните на деня" и Царквата. Най-великият архонт /неформално/ на нашето време Владимир Путин и един от най-известните атонски старци на нашето време Ефрем Ватопедски. Това е

, с парадигмално значение за нашето историческо настояще и ,без да изпадам в изкушението на футуризма, нашето проесхатологичн о бъдеще. Този модел ние трябва да адоптираме и да адаптираме в нашата Църква, според нашата мяра и мащаб. И в това се състои големия смисъл на прогресивните действия на митр. Николай. Но, пак ще повторя, това трябва да стане през правилата, които Св. Синод ще приеме тази седмица. И всички ние рябва да им съдействаме за това, най-вече молитвено, а не да се бонтува Църковния народ.
Призовавам всички братя и сестри, пишещи тук да не се поддават на квазидуховни, сиромахомилски лозунги, плод на липса на трезва и старчески отрефлектирана позиция, подхранвана от "подводната река на гордостта и щеславието" /св. Иоан Лествичник/. Нека подкрепим нашите митрополити в тези трудни за всички времена, като изпълним святата воля на нашия Господ Иисус Христос, изразена в последната Му молитва към Отца: да бъдем всички едно. Това, братя и сестри, е "по-добрият жребий", и това е на което "портите адови няма да надделеят", а имено единството и съборната воля на едната, цяла, честна, здрава, дългоденстваща, правоправеща словото истина Църква.




Тема Re: Фарисейщина е да си свидльо, а да пречишнови [re: Aлиca.]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.06.12 14:41



Да. Докато бях тъпа патица го правех.
Сега не им стъпвам в обирджйниците освен от чисто исторически интерес.



Тема Re: Георги Иванов Черганов рече:нови [re: Eжko Бeжko]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.06.12 14:45



Познаваш ли го лично?
Ако да, моля те попитай го извън протокола от къде си купува ганджата, защото очевидно е от най-добро качество и искам да се позапася с малко такава за отбрани гости.



Тема Re: Фарисейщина е да си свидльо, а да пречишнови [re: *abi*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.06.12 15:20



Значи също си ктитор и можеш да си антиархонтсваш, колкото си щеш. И да търсиш сметка на стисльовците даже.

Ежо като се праска за голям православен, що се свива да пише колко пари и за кой храм е дал?



Тема Re: Фарисейщина е да си свидльо, а да пречишнови [re: Aлиca.]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано22.06.12 15:40



скромничи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.