Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Едно необичайно предложение...нови  
Автор zxcqwe (необхватен)
Публикувано31.03.12 01:36



...
Когато почнах да чета писанията на "blood2" из клубовете бях шокиран и реагирах остро на неговите постоянни оплаквания и мърморене. Но изведнаж... като го четях почувствах в себе си едно състрадание и дори любов към това същество. Той е загубил майка си от рано и не е почувствал майчина любов. Живее с баща си - явно тиранин в една стая и няма никаква самостоятелност. Болен и недъгав и неспособен да работи и печели пари.
А е млад и има таланти. Напр. да пише поезия. Много юзъри му дават акъл как да се оправи, но никой не му предлага реална помощ. А той гладува и страда. Аз не живея в БГ и му обещах като се върна в Сф през юни-юли да го заведа на доктори-специалисти и да почне лечение за моя сметка.

Но ето едно мое предложение към всички юзъри:
Нека да отворим една банкова с/ка на негово име и всеки да внася по някой лев когато може. Но трябва някой от Сф да го направи. Нека се срещне с момчето и да отидат и отворят една сметка. Ако го направите ме информирайте на Бележки и аз ще преведа каквото мога от тук - в евро.

Знам, че никой не е цъфнал и завързал материално в БГ и все пак....

Размислете и се изкажете в тази тема и.... на практика.

Това може да бъде един чудесен великденски подарък за една страдаща душа.



- Какво се движи по-бързо от светлината?
- Човешката Глупост!

Тема Re: Едно необичайно предложение...нови [re: zxcqwe]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано31.03.12 09:11



1. Никът ти е странен и не вдъхва доверие.
2. Никой не познава наистина блъди. Той може да си ги пише всякакви.
Блъди е като рибарска кукичка, закача се за някого и ако му подадат реплика отсреща, дърпа ли дърпа кордата.
3. Коронният номер на Блъди е да се самосъжалява публично. С цел да привлече внимание и състрадание.
4. Не вярвам на виртуалния образ на Блъди, прекалено грижливо си го изгражда.
5. ТакивИ призиви за благотворителност без съгласието на "пациента" са маркер за наличие на чувство за вина и неудовлетвореност, замислете се над това.

Колкото и да е болен Блъди, не му е невъзможно да се придвижи, дори и с чужда помощ, до най-близката църква, стига да го поиска. Той не желае това.
Редно е да се съобразим с желанията му.





Тема Re: По т.1 -нови [re: Aлиca.]  
Автор Малката мечка ()
Публикувано01.04.12 20:32



никът е Оро.


Разсъжденията ти за "непоисканото добро" са интересни.



Тема Re: Едно необичайно предложение...нови [re: Aлиca.]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано02.04.12 07:59



крайната цел на тоя паразит е именно да прихлебери някой лев от наивни душици. Крайно жалко и унизително поведение. Вместо хленчи по цял ден и да пише малоумия в нета, да отиде да поработи малко. Ама е по-лесно да ревеш, отколкото да си оправиш живота.





Тема Re: Едно необичайно предложение...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.04.12 08:19



Нито е първият, нито последният, дето прихлебва по някой лев от нета....ако мине номерът, де.



Толкова народ, срещнат в нета да ми е правил услуги, дето пари струват, и подаръци също, че чак се чудя що така. Ама такива плитки "просии" са ми смешни. Как не се научиха тези хора, че балъщината е до време!
И като пари, и като внимание и съчувствие.



Тема Re: Едно необичайно предложение...нови [re: Aлиca.]  
Автор blood2 ()
Публикувано02.04.12 12:21



"Как не се научиха тези хора, че балъщината е до време!
И като пари, и като внимание и съчувствие."

Грешиш. На едни хора винаги им дават, и им съчувстват, и им обръщат внимание, и тези хора са известни.



Тема Re: Едно необичайно предложение...нови [re: blood2]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано03.04.12 08:47



Запитай се защо.



Тема Re: Едно необичайно предложение...нови [re: Aлиca.]  
Автор blood2 ()
Публикувано03.04.12 10:55



Защото вършат добро ли? Хората ли възпитават, създават им морални ценности, някакви добри занимания или какво?

Нали е грях Нарцисизма? Защо тогава искат и правят всичко само и само да им е висок рейтинга? Те добри хора ли са или лоши?



Тема Re: Едно необичайно предложение...нови [re: blood2]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано03.04.12 11:29



Имаш интернет, ползвай го пълноценно, за да научиш повече.
Хората, на които завиждаш, правят точно това - учат се всеки божи ден.



Тема Re: Едно необичайно предложение...нови [re: blood2]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано03.04.12 12:05



айде стига рева, мижитурко! Баси жалкото създание.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.