Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 05.07.25 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Тема Бдете и за тях, можем да си го позволимнови  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано09.02.12 00:38



Ето сега ги видях. Трак-трак-трак... С допотопните си лопати разбиват леда по улицата. Нощните чистачи на вън при -15 както показва термометъра ми.
И бедните хорица, които няма как да се стоплят в къщите си...и всички останали оставени в тези ледени нощи единствено на милостта на Бог

Може би тези дни молитвите ни са им по-нужни от когато и да било.
Бдете и за тях.

Лека нощ.

Редактирано от *abi* на 09.02.12 00:38.



Тема Re: Бдете и за тях, можем да си го позволимнови [re: *abi*]  
Автор Prokimen ()
Публикувано09.02.12 08:45



Бог да дава сили както на страдащите, така и на онези, които имат трудово задължение да студуват.

Спомням си далечната си младост как критикувахме комунягите за зимните им неуредици и се възхваляваха западняците, които били на светлинни години напред. Споменът ми е носталгичен. В онези времена сякаш бе изключителна рядкост животът да бъде парализиран. Спомням си, че имаше специални камиони, които по цяла нощ разриваха пътищата. Сега дочувам, че нещата са на светлинни години по-назад от комунистическото изоставане.

На Запад обаче при -8 градуса се парализира движението



Трагедията с язовирната стена не я проумявам. Нима отговорните служби не са установили или предвидили навреме бедата?

Бог да прости умрелите внезапно и неподготвени, а на всички нас да дава духовна будност щото смъртта да не ни свари в празнодумие пред компютрите.

Да бдим над себе си и да се молим!

Редактирано от Prokimen на 09.02.12 08:47.



Тема Re: Бдете и за тях, можем да си го позволимнови [re: Prokimen]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано09.02.12 08:59



След като в борда на съвета за язовирите има келеши със средно образование, бивши съмнителни фирмаджии, какво да очаква човек? Да са в ред язовирите ли...





Тема Re: Бдете и за тях, можем да си го позволим [re: *abi*]  
Автор todor25 (непознат)
Публикувано09.02.12 11:41



Изглежда са спуснати там от господа висшистите - същите тези висши-шисти, които управляват!





Тема Re: Бдете и за тях, можем да си го позволимнови [re: todor25]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано09.02.12 16:08



Тодоре ти не знаеш ли че това не са висш-исти, а ВИВ-шисти, и може да се били някога отлични в това за което са обучавани, ама в това с което сега се занимават хич ги няма.



...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Тема Re: Бдете и за тях, можем да си го позволимнови [re: Prokimen]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано09.02.12 16:14



Тази язовирната стена за жалост не е изключение. Почти всички малки язовири са отдадени под аредна или закупени от мутри. Те се интересуват предимно как да печелят от тях предимо като развъждат риба. Никакви предписания не спазват защото знаят на кого да си платят и кога да натупат ако трябва за да си правят каквото желаят. Оградили си земята около тези водни басеини и не допускат в "частната" си собственост. И дори да има някъде някои съвестни служители които би трябвало да инспектират състоянието на съоръженията, считатели, че някои от тях ще рискува евентуално да го гръмнат за заплата от 300 лв.
БГ е трагедия в много действия. Досега Бог ни пазеше, но май и на него започна да му омръзва от дивотиите ни.



...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Тема Re: Бдете и за тях, можем да си го позволимнови [re: Metropolis]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано09.02.12 16:51



И от голяма част от гърците му омръзна.
На Него ли, на Тройката ли...
Но определно на някого взе да му писва, да не кажа на всички взе да ни писва от тях (мутри, гърци, всякаква сволоч...)



Тема Защо Бог не ни щади?нови [re: Metropolis]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано09.02.12 16:55



Подкрепям те в последното изречение. Сам Бог е казал как да си строим "къщи" на камък - като слушаме Словото Му и го изпълняваме!

А ние си строим "къщите" на пясък - като слушаме Словото Му и не го изпълняваме. Да не говорим, че голяма част от българите изобщо не са чували за Бог и Божие Слово! Тогава какво се чудим, че "къщите" ни се срутват - и физическите и кономическите, и духовните...

Нима Бог не можеше да прати дъжд кротък и лек и продължителен и успокоителен и радостен и напоителен, а не този бурен и изкоренителен дъжд?!

Нима не можеше да прати красив сняг и тихо време и да нито една навеяна пряспа?! Можеше, разбира се. А като не го направи Какво иска да ни каже с това?

Какво? Сигурно се досещате, но как да се досетят управляващите държавата, икономиката, язовирите и КУЛТУРАТА?!

Защо в този ден на траур, Бог засили тия страшни вълни на морето и направи още поражения?! Явно някои важни хора още нещо ВАЖНО не са разбрали. Така, според мен, Бог подсеща нещо и нас и тях.

Какво е то и защо Бог не ни щади?


Преспи вятърът навява...
И грехът ни като преспа
между Бог и нас застава...


Редактирано от Tимoтeй на 09.02.12 16:58.



Тема Re: Бдете и за тях, можем да си го позволимнови [re: *abi*]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано09.02.12 17:48



Абе ти гърците не ги мисли и не гледай в "чужда" паница. Те си знаят за какво се борят и как да го отстояват - борят се за 13 и 14 заплата и минимална от 750 евро. Ние да си гледаме нашият батак, че с ме като еица за хипопотама.



...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Тема Re: Защо Бог не ни щади?нови [re: Tимoтeй]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано09.02.12 17:53



Да така е Тими,


какво става с дървото което не дава плод
18. А на утринта, връщайки се в града, огладня;
19. и видя край пътя една смоковница, отиде при нея и, като не намери нищо на нея, освен едни листа, каза й: занапред да няма вече плод от тебе вовеки. И смоковницата веднага изсъхна.
20. Като видяха това, учениците се почудиха и казаха: как тъй веднага изсъхна смоковницата?


...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.