Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:33 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Бравонови [re: Kossoman]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.02.12 11:27



Колкото и да не ти се вярва, аз наистина съм фен на православието. Но в момента тези отци(попове или както ги водите), които уважавам, се броят на пръстите на едната ми ръка: Саръев, Иван с приюта, оня, чието име не знам(но е начетен и много умен мъж, възпълен, ЧИСТОПЛЪТЕН(може да се каже за не повече от 2-3 на сто от колегите му-не говоря за самото понятие, а за излъчването им), за пръв път го видях преди година-две в иначе втръсналото предаване на Ники Кънчев и четвъртият - Врачанския митрополит. Последния - от снощи. Когато го видях какво отговори на въпросите на наглите журналя: отговори смирено, логично, достоверно и със запазено достойнство, за разлика от НАГЛИТЕ ДЕБЕЛООКИ ШОПАРИ с Линкълни и прочее лимузини.
Всички останали, които ти спомена, при положение, че са 95 на сто представителна извадка, смятам за достатъчни, за да не дължа уважение на институцията. Не ми отговаряй, че не знам дали скоро ще се сетя да погледна насам, да не изляза неучтив. Хубав ден!

Не оставяй детето си на мира, защото ще го глътне сатана!!!


Тема Re: Бравонови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано01.02.12 11:37



В предаването на Ники Кънчев "Стани богат" ли? Там участваше братът на онзи свещеник, който беше анатемосал лекарите, които правят аборти. Той и жена му бяха обект на интерес от страна на Карбовски. Бяха приютили в двустайната си къща едно семейство наркомани за да не направи жената аборт. Доколкото знам в един момент наркоманите го бяха обрали и избягали.



Тема Re: Не е добре това.нови [re: нблдтл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.02.12 11:38



Общувайте си в рамките на цивилизования тон(или ОК, нека е с едно стъпало на него) и няма проблем. Стига преиграва в тая героична поза:)
Ако някой, все едно Тимотей или балдъзата, бъде банната от теб, защото е нарекъл клубарката Х. "лека жена", но с по-разговорната дума, или е линкнал копие от личната карта с имена и ЕГН - естествено, че ще си носят бана. Но за "рожби ехиднини" или "католици ниедни" - примерно, извинявай!))


А все ми се чини, че някои искат да го накажат за нещо, казано от него във втория посочен смислов диапазон)

Не оставяй детето си на мира, защото ще го глътне сатана!!!

Тема Re: OFF - Йерусалимската библия ли се използванови [re: Augustine]  
Автор Prokimen ()
Публикувано01.02.12 11:41



Трудно е да се отговори. Преди 15-20 години нямаше голямо православно издателство и Руската архиепископия в Париж задаваше донякъде тон. Франкофонните енории към архиепископията изявяваха тенденция да се ползва

, тъй като са взели участие в превода и православни от старата школа. Този превод е известен по-скоро на протестантите отколкото на католиците, макар последните да са взели участие в превода.

Покойният архиепископ Георги Вагнер имаше лични симпатии към Иерусалимската Библия, макар да е имал протестантско възпитание.

Де факто, енориите се ползваха от една малка и много ценна книжка "Liturgikon", издаден oт Mgr Neophytos Edelby с благословението на мелкитския патриарх Максим IV. С една дума - от мелкитския превод . По-ценно издание от мелкитския литургикон едва ли може да се намери до ден днешен.

В момента нямам реална представа защото не общувам с франкофонни енории, но румънците промениха коренно ситуацията. Те си отпечатаха свои книги и предполагам, че ползват Иерусалимската Библия доколкото са силно обвързани с римо-католическата църква, която ги подпомага на едно завидно ниво. За 15 години румънците изместиха руската доминация в Европа и се налагат като най-живата православна църква с най-бързо растящи западно-европейски енории. Само митрополитът за Франция, от една нищожна енорийка с френски авантюристи сектанти организира стотици енории, 4 манастира и има двама викарни епископа, единият от които е французин (ако не се лъжа)



Тема Re: О, ma petite fleur de vanilleнови [re: Ежко]  
Автор Prokimen ()
Публикувано01.02.12 11:47



В отговор на:


О, ma petite fleur de vanille.


Разсмя ме.



Тема Re: Не е добре това.нови [re: Kиpo]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано01.02.12 11:59



Ха-ха, прав си, да

Ок.



Тема Re: Мнението ми за Тимотей не е важно.нови [re: Kиpo]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано01.02.12 12:07



И според мен не е давал поводи. Не нарушава правилата, колкото и да не се харесват някому мненията му. А когато види, че на другия не му се води повече диалог се оттегля при това със завидно достойнство. Последното му прави голяма чест!





Тема Снизхождение и не съвсемнови [re: *abi*]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано01.02.12 12:15



сериозно отношение към някои изяви на Ежко е една подходяща стратегия, според мен. Основанията ми са, че той, надявам се, е базисно положителен човек, а също така и това, че при него има някакво пак базисно объркване на идентичност, някакво хаотично и несъответно "станах всичко за всички" (вж. ап. Павел), изразяващо се и с безусловна и некоректна от гледна точка на реториката, защита на онова, което носи външен етикет "православно".



Тема Затова ли ме БАН-вате постояннонови [re: *abi*]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано01.02.12 13:10



В отговор на:

християнство не е ВИП от няколко месеца.




Затова ли ме БАН-вате постоянно




Тема Точнонови [re: Kиpo]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано01.02.12 13:13



Именно. Потвърждавам написаното, не да ти се подмазвам, нали го знаеш.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.