Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:34 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Българските свещеницинови [re: latschistein]  
Автор Дeя ()
Публикувано22.01.12 19:21



Това можеше и да го премълчиш, за да не съблазняваш тези, които обичат Прокимен.

Защо изобщо пусна темата "Старецът Паисий за "разгласяването на греховете" ?



Тема Re: БНТ - Вяра и обществонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Mъглишeв (Демодератор)
Публикувано22.01.12 19:48



Доста често, да.

Коля и беся



Тема Re: Българските свещеницинови [re: Mъглишeв]  
Автор latschistein ()
Публикувано22.01.12 19:51



Виж какво, модераторът редактира по-горния пост на Прокимен, но ако ти беше тук снощи и беше прочел оригиналната версия и беше разбрал как е похулил Св. Синод, щеше да ти се наложи сериозно да се замислиш дали подобава да се обръщаш към този човек с "отче".
Разбирам възмущението, което пораждам у хора като Дея, но снощи за мен нещата минаха всякаква граница.

Редактирано от latschistein на 22.01.12 20:22.



Тема Re: Българските свещеницинови [re: Prokimen]  
Автор latschistein ()
Публикувано22.01.12 20:13



Няма озлобление, защото не Ви познавам. Това е просто форум и аз просто отбелязвам общодостъпното за четящите. Вие от една страна държите да си служите с неадекватни (според мен) обръщения като "Ваше Боголюбие", но в същото време не се свените да приказвате ужасни неща, за които знаете, че ще внесат смут в душите на много хора. Да оставим настрана изтънчения и недотам изтънчен присмех. Той понякога е дори забавен. Но общата картинка хич не е "благообразна".
Това е, нямам лоши чувства към Вас, защото за мен Вие сте просто анонимен форумен участник, т.е. не Ви, а и не мога да Ви възприема цялостно. Не се обиждайте, защото и аз не съм Ви се обидил нито веднъж досега. Това е хубавото на форумите.



Тема Re: БНТ - Вяра и обществонови [re: Mъглишeв]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoтМодератор (свещи пали)
Публикувано22.01.12 20:42



Да, Църквата е дядо този и онзи. Не е само някаква висяща във въздуха идея.

Не се отчайвай, виж пророкът като избяга в пустинята и казва на Господа: само аз останах верен и моята душа искат да вземат! - а Бог му отговаря знаеш какво "Имам си 7 000 мъже, които не са прекланяли коляно пред Ваал". Та и с Новия Израил така. Просто митрополиттите са старци, реагират бавно, а и са митрополити. Ако бяха равини, след изминалата седмица българската държава и общественост щеше да им се е извинила пред ООН и Вселената че ги е малтретирала, като ги е завербувала и още не е осъдила вербовчиците им. Трябва да знае човек как да се поставя.



Тема Re: Българските свещеницинови [re: latschistein]  
Автор Mъглишeв (Демодератор)
Публикувано23.01.12 00:29



Не ме интересува. сега съжалявам, че не съм прочел думите на човека преди да бъдат редактирани. И аз не мисля никак ласкаво за Синода.

Коля и беся



Тема Re: БНТ - Вяра и обществонови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Mъглишeв (Демодератор)
Публикувано23.01.12 00:31



А понякога трябва да знае и как да не се поставя, пардон, слага. Нашите, изглежда, успешно са се поставяли...

Коля и беся



Тема Re: Българските свещеницинови [re: Mъглишeв]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано23.01.12 01:22



Еха, много е важна тази масова възхита, примесена с дистанцирано снизхождение, към честните нисши "попове". Не се умориха да я демонстрират през последната седмица искрени православни вярващи като Бареков, Кошлуков и пр., та и с назидателни проповеди да я придружават, нищо, че не могат правилно да произнесат дори механично привлечените за случая новозаветни цитати, колкото и да се блещят срещу аутокюто. И най-важното, тази възхита изобщо не е конформистка, ама хич сакън.


"Коля и беся"

Кога ще смениш тоя пуберски лаф с нов? Нещо от Рамбо 2 тоя път, ъм?



Тема Re: БНТ - Вяра и обществонови [re: нблдтл]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано23.01.12 01:29



Действително, това е най-адекватната реакция - да се сравняват йерархично сравними случаи и на тази база да се даде насърчителен положителен пример, а не назидателно да се налагат митрополитите-доносници с опинците на дядо Добри, примерно.



Тема Re: БНТ - Вяра и обществонови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано23.01.12 11:40



Добре го каза. И текстът на тая революционна декларация е странен. Най-малкото с погрешния евангелски цитат: "това което вършите тайно, ще бъде викано от покривите" (срв. Мат 10:27). И по-нататък - "непомръкващия образ на Христос и Светата Троица"... Май комитите пак намериха предател.

За йерархично сравними случаи - имаш предвид разказа за еп. Партений по БНТ?

Редактирано от нблдтл на 23.01.12 13:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.