Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Когато бащата потъпква достойнстовто на синанови  
Автор мyчaчa (непознат )
Публикувано18.10.11 23:02



Здравейте
Тъй като неможах да реша темата къде да я пусна, реших че тук е най-правилното място.
Аз съм безсилна да се справя с този проблем и за това моля за помощ, защото определено или ще се доведа до лудост или ще съсипя съпруга си.
Става въпрос за това, че от 12 години единственото нещо за което жестоко сме се карали макар и само 3 пъти в годината със него, е постоянната намеса, контрол, съвети , нареждания на властен свекър и баща на мъжа ми.
Имаше моменти в които не издържах и аз започвах пряка война, имаше моменти в които бягахме от него. Реално вече и в друг град живеем далече от родителите му, но не помага.
Той е един син, а аз съм натрапницата която е отнела сина им. Нахалницата която си позволява да има мнение, да го изразява и която не се научи, че когато свекъра говори всичко живо трябва да мълчи.
Хора искам помощ само за това как да игнорирам това човече от мислите си, който независимо какъв тиранин и антихрист е, е баща на съпруга ми и колкото и да го наранява реално сина му го обича.
Някъде четох, че дявола ни напада най силно чрез близките ни.
За съжаление си признавам, че чувствам омраза и ненавист към този човек, а православната църква ме възпитава в друго, което не успявам да достигна.
Не искам да е така, искам дори само едното безразличие в мен да гори, но да не се тормозя като гледам мъжа ми как го съсипиват пред очите ми.
Моля Ви хора дайте ми съвет.



Тема Re: Когато бащата потъпква достойнстовто на синанови [re: мyчaчa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.10.11 23:34



Съвети ще получиш и те вероятно ще бъдат правилни, особено ако са от църковни православни, но изпълнението им не е толкова лесно. Трябва да се насилиш към тях - както е казано -Насилници грабят Царството Небесно.

Синът не само трябва да слуша бащи си, но и да няма никакви лоши МИСЛИ против него. Лошите мисли и лошите думи водят да тежки последици за него.

За теб. Първо потърси свещеник и си изповядай греха - омразата и моли Бога за помощ. Запиши името на свекъра за църковна молитва за здраве. Тоест, смири си и ще мине малко време и ще се зарадваш.

Жената също не бива да има никакви лоши мисли, /не само думи/ против своя съпруг! Това е строго забранено за християнки. Мисли добро и прави добро - обичай и тези, които ти вредят. Но без насилие над себе си няма как да стане!
Бог ще ти помогне, когато те види, че искрено желаеш да бъдеш Христова.



Тема Re: Когато бащата потъпква достойнстовто на синанови [re: мyчaчa]  
Автор Mъглишeв (King-maker)
Публикувано19.10.11 00:03



Може би просто трябва някак да подкрепяте съпруга си тогава, когато той се чувства зле от поведението на баща си. Има нещо като женска интуиция за тези неща - добра дума, мил жест, не знам и аз. Съветите по Интернет не са най-сигурното нещо. И, дето казва Тимотей - не мислете лошо за свекъра. В България сме жертви на лошо възпитание и всеки някому се сърди за нещо.

Sword-tongued



Тема Re: Когато бащата потъпква достойнстовто на синанови [re: Tимoтeй]  
Автор latschistein ()
Публикувано19.10.11 00:24



Да, няма друго решение в такива случаи.



Тема Re: Когато бащата потъпква достойнстовто на синанови [re: мyчaчa]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано19.10.11 09:46



Ако обичате истински съпруга си, опитайте се да виждате съпруга си в баща му. Тогава, може би, ще се насилите да го приемате и възлюбвате такъв, какъвто е, да не се гневите на властническото му поведение и да го приемате за нещо нормално, както сте приели това, че този човек все още диша под Слънцето.

Има един случай, ще Ви го преразкажа и моля, не го приемайте лично.

Та, една госпожа отишла при митрополит Антоний Сурожки (Бог да упокоява душата му) и почнала да каканиже: "еди коя си" прави "еди що си", чак не мога да я понасям. "Еди кой си" прави "еди що си", не мога да го търпя по-вече. И все в този дух нареждала още и още. Митрополитът я прекъснал, и й казал: Вижте, замислете се, че тези хора Господ ги приема и ги търпи. Търпи и мен, а също търпи и Вас. . . Прочее, нека вземаме пример от Него.



Малцина хора се замислят затова, щото Господ победил смъртта не с груба сила, а със смирение до смърт, и то смърт кръстна, при това без да съгреши нито веднъж.


Редактирано от Ежко на 19.10.11 09:56.



Тема Re: Когато бащата потъпква достойнстовто на синанови [re: мyчaчa]  
Автор xenox ()
Публикувано19.10.11 11:22



майка ми имаше същия проблем със свекървата си. тя е търпелив човек и цял живот е понасяла психическия тормоз, като от време на време вдигаше скандали на баща ми, но дума не е казвала на майка му. когато свекърва ми остаря и се разболя се грижеше за нея като за родна майка.

не знам дали майка ми ще има награда на небесата за търпението си, но определено днес е много зле с нервите, от което идват и други заболявания.

човекът, който лично аз смятам за виновен в случая е баща ми, също един син на мама и татко - той не е защитил както трябва самостоятелността на семейството си и здравето на жена си, защото не е искал да се конфронтира с майка си.

навярно схващаш аналогията. мъжът ти трябва да поеме отговорност, като мъж, и да се справи с проблема. вече сте една плът и родителите не трябва да ви се месят, могат само да помагат и то единствено, ако вие искате.
не, че е лесно. някои хора имат ужасни проблеми с гордостта си и с тях на глава не се излиза.



Тема Re: Когато бащата потъпква достойнстовто на синанови [re: xenox]  
Автор Kossoman ()
Публикувано19.10.11 11:35



Докторе, не мога да не отбележа, че това е най-адекватното мнение, което прочетох в тази тема до момента. Всъщност дамата е на кръстопът пред три основни избора - а) да търпи вмешателствата, което очевидно не се получава щом поставя подобна тема; б) да се опита да втвърди и отстоява позицията на семейството си, което до голяма степен зависи от мъжа; в) да си смени мъжа, ако разбере, че по а и б нищо няма да се получи. Последното не е строго християнско, но съществуват достатъчно прецеденти, получили пастирска благословия.



Тема Re: Когато бащата потъпква достойнстовто на синанови [re: мyчaчa]  
Автор kaмъчe (загубенo)
Публикувано19.10.11 12:21



Зависите ли от свекърът си материално и това да му дава основа за вмешателство?
Сега като сте в друг град колко често и как ви притеснява?



Тема Re: Когато бащата потъпква достойнстовто на сина [re: xenox]  
Автор latschistein ()
Публикувано19.10.11 13:01



Е, мислиш ли, че когато са се карали, не му е казвала точно това? Другаде е решението и Тимотей вече го посочи.



Тема Re: Когато бащата потъпква достойнстовто на сина [re: Kossoman]  
Автор latschistein ()
Публикувано19.10.11 13:16



Дано не те послуша. Воден от същата ограничена човешка логика, при други обстоятелства сигурно би я посъветвал да остави болните си родители в старчески дом. Да си сменяла мъжа! Гледай ти ум!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.