Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Защо самоубийството е грях?нови  
Автор ya2011 (непознат )
Публикувано22.09.11 12:17



Здравейте,

някой може ли да ми каже защо самоубийството е грях, след като не пречиняваш на никого нищо лошо освен на себе си? А в собственото си тяло все пак аз съм щефа и сама мога да решавам какво да правя.

Мерси за отговорите.



Тема Re: Защо самоубийството е грях?нови [re: ya2011]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoтМодератор (свещoпалец)
Публикувано22.09.11 13:06



някой може ли да ми каже защо самоубийството е грях, след като не пречиняваш на никого нищо лошо освен на себе си?

Е, обикновено човек има родители, близки и приятели, на които причинява нещо лошо със самоубийството си.
А дори и да си няма никого на света между човеците, оскърбява Бога, който го е създал да бъде щастлив, не да се самоубива.

А в собственото си тяло все пак аз съм щефа и сама мога да решавам какво да правя.


В определени граници...



Тема Re: Защо самоубийството е грях?нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор ya2011 (непознат )
Публикувано22.09.11 13:11



Пишеш като свещенник :) А може би си.... но ако трябва да живея като зеленчук предпочитам да съм умряла. Бог не е създал всички да са щастливи виж децата с Сомалия които дори и вода нямат, Бог какъв шанс им е дал?



Тема Re: Защо самоубийството е грях?нови [re: ya2011]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoтМодератор (свещoпалец)
Публикувано22.09.11 13:23



виж децата с Сомалия които дори и вода нямат, Бог какъв шанс им е дал?

По светски им е дал шанса покрай глада да получат политическо убежище в Англия, Швеция, САЩ, Австралия, да живеят по-нататък без да работят на социални помощи и да продължат да се плодят.
А ако умрат рано-рано и се отърват от тоя жесток свят, това малък шанс ли е?

В елинската древност, много-много отдавна по време на едно тържествено шествие в чест на Хера волът, който теглел колесницата с идола на богинята, се спънал и умрял или както беше там историята, забравил съм я точно. Тогава двамата сина на главния жрец - здрави и хубави младежи - се втурнали, впрегнали се да теглят колесницата и я докарали докъдето трябва. Същата нощ Хера се явила на баща им жреца и го попитала каква награда иска за синовете си, задето така вярно й послужили. Той поискал за синовете си "да бъдат най-щастливите между смъртните".
На сутринта намерили и двамата младежи мъртви, починали по време на сън... Безболезнената смърт докато си млад и здрав за нехристиянския свят се оказала най-голямото щастие. Тъй казва митът...

Редактирано от Пpaвocлaвeн ckoт на 22.09.11 13:26.



Тема Re: Защо самоубийството е грях?нови [re: ya2011]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано22.09.11 14:16



Защото бог има план и ти по този начин му се месиш.



Тема Re: Защо самоубийството е грях?нови [re: ya2011]  
Автор razlichna_ (минаващ)
Публикувано22.09.11 15:01



Защото се нарушава едната от десетте Божии заповеди "Не убивай".
Тялото ти е дадено да го ползваш и имаш указания как. Но то не ти принадлежи, както и не ти принадлежат децата ти например.

Редактирано от razlichna_ на 22.09.11 15:03.



Тема Re: Защо самоубийството е грях?нови [re: harish_chandra]  
Автор ya2011 (непознат )
Публикувано22.09.11 15:17



И как да разбера какъв е плана му?



Тема Re: Защо самоубийството е грях?нови [re: razlichna_]  
Автор ya2011 (непознат )
Публикувано22.09.11 15:18



За децата ясно, но защо тялото ми да не ми принадлежи?



Тема Re: Защо самоубийството е грях?нови [re: ya2011]  
Автор razlichna_ (минаващ)
Публикувано22.09.11 15:25



Това, че не ти принадлежи го пишеше някъде в Новия завет. После ще потърся къде точно.



Тема Re: Защо самоубийството е грях?нови [re: razlichna_]  
Автор ya2011 (непознат )
Публикувано22.09.11 15:28



Аха не знаех, не си прави труда не искам да ти създавам излишна работа на празника.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.