Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Къде сте чувствали най-силно Божието присъствие?  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.08.10 18:33



В модерния напоследък тук дух на темите-въпроси да ви попитам и аз - къде, на какво място сте почувствали най-силно Божието присъствие? При мен това се случва обикновено не в храма, а сред природата. В гората за дърва, на лов или просто на разходка, на полето или гребейки в лодката сред Дунава... Много рядко съм имал това усещане в някоя църква и никога в голяма градска църква.



Тема Re: Къде сте чувствали най-силно Божието присъствие? [re: Kossoman]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано04.08.10 18:42



Два пъти. Веднъж в манастира на св. Наум в Охрид и веднъж вкъщи.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Къде сте чувствали най-силно Божието присъствие? [re: Kossoman]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано04.08.10 18:42



докато правиш секс брои ли се?





Тема Re: Къде сте чувствали най-силно Божието присъствие? [re: Kceнokc]  
Автор Kossoman ()
Публикувано04.08.10 18:48



Не бях се сетил за това, евала! Па що да се не брои, ако е бил божествен. Като се позамисля - пак не ми се е случвало в храма, а сред природата.





Тема Re: Къде сте чувствали най-силно Божието присъствие? [re: Kossoman]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано04.08.10 18:58



щеше да е някак перверзно да ти се е случвало баш в храма.

аз, обаче, редовно си чуствам божието присъствие на литургия. някак така си го представям Бога, обграден с херувимски песни (в храма пее хор, който се справя завидно добре), с тълпи хора, идващи да му се поклонят и да бъдат заедно с него. всичко е тържествено, бавно, спокойно. и като знаеш, че литургията се служи по този начин от столетия - някак успяваш да предвкусиш вечността.

божествено е и чуството след изповед. определено.

другото е на автостоп. имам моменти в които просто знаеш, че нещата ще се получат и Той е на твоя страна.

случвало се е и на работа - отиваш на адрес, там са насъбрани тревожни хора, дето те гледат с очакване, болния се е проснал, поглеждаш го и въпреки всичките си тревоги (на тоя пък сега какво ли му има?!) разбираш, че можеш да му помогнеш...

да не забравяме и детския смях.

изобщо - божието присъствие може да се почуства къде ли не.



Тема доста те е напекло [re: Kceнokc]  
Автор vyprosche ()
Публикувано04.08.10 19:00



Силни аплодисменти



Тема Re: Къде сте чувствали най-силно Божието присъствие? [re: Kossoman]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано05.08.10 00:45



Имала съм такова усещане в различни събития в живота ми, независимо от мястото. А също ми се случва, когато изляза сама на разходка, често насред града и докато вървя си говоря с Бога и той ми отговаря.





Тема Re: Къде сте чувствали най-силно Божието присъствие? [re: Kossoman]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано05.08.10 11:07



Бях съвсем мъничка. Църквата беше огромна и съвсем празна (родителите ми говореха с отеца някъде на вън). Стъклата бяха от цвенти парченца. Аз стоях в средата и не бих могла изобщо да опиша чудото което изпитах.
През годините се е случвало да се доближавам до това преживяване, но само бегло. Тогава, когато съзнанието ми беше детско и чисто беше неописуемо.





Тема Re: Къде сте чувствали най-силно Божието присъствие? [re: Kossoman]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано05.08.10 14:00



Я гледай, какво съвпадение.

Ама ти си бил цял езичник бе, брато! Във всеки случай вече си вътрешно готов да приемеш правата вяра.

За съжаление руните по този олтар не се виждат на снимката...


Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 05.08.10 14:04.



Тема Re: Къде сте чувствали най-силно Божието присъствие? [re: Kossoman]  
Автор GlBBS (MCMC)
Публикувано08.08.10 15:55



Хубава тема, но се надявам че си даваш сметка че това са много субективни неща.
Някога ми се случва да почувствувам Божието величие и в храм, но в последните 10-на години никога в обкъжението на много хора.
В последните 1-2 год. най-силно имах усещането за "докосване" до Твореца в един параклис в Широка Лъка - намиращ се много близо до и над музикалното училище. Изживяването беше много автентично.
Такива ми ти работи драги ми смехурко - поздрав най-сърдечен и т.н.



Faith and Reason are not enemies


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.