Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Живота в Рая  
Автор Рапон Пешев (непознат )
Публикувано03.09.11 16:04



Дайте някакви описания.По представа от обща култура е толкова скучен,че чак ми се струва недоизмислен.И не само в тази религия е така.Някак си се разчита,че кефа от непопадането в Ада е толкова голям,че Рая е един вид гробище в смисъл на застоялост и обездвижение,но без мъчения.И сега като се сетя за филма Шогун и как там свариха едни моряци в казан тогава си мислех-какво варварство,а това е хм основната представа за Ада макар и там да са работели хора с въображение и талант като Данте.



Тема Баннете гонови [re: Рапон Пешев]  
Автор Mъглишeв (King-maker)
Публикувано03.09.11 17:44



и заключете темите му. Това е поредната дирска простотия.

Sword-tongued



Тема Re: Баннете гонови [re: Mъглишeв]  
Автор Православен скотМодератор ((свещопалещ))
Публикувано03.09.11 17:47



Мхм. Лош вкус демонстрира.

..ето, тоя камък ще ни бъде свидетел, понеже той чу всички думи на Господа..

Редактирано от Православен скот на 03.09.11 18:01.



Тема Re: Живота в Раянови [re: Православен скот]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано05.09.11 01:02



ее, 15-20 си е култов клуб, а тоя е за изтриване на регистрацията.



Тема Re: Живота в Раянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoтМодератор ((свещопалещ))
Публикувано05.09.11 08:01



Ами като няма Клуб 8-12...

..ето, тоя камък ще ни бъде свидетел, понеже той чу всички думи на Господа..


Тема Нищо по съществонови [re: Рапон Пешев]  
Автор Рапон Пешев (непознат )
Публикувано06.09.11 18:48



дотука.Та освен представата на гладните овчари за чешми от мед и мляко и ангелски песни кво има в тоя рай?





Тема Re: Нищо по съществонови [re: Рапон Пешев]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано11.09.11 15:32



Благочестивият игумен Власий искал да разбере къде отиват душите на монасите, подвизавали се по време на земния си живот. След тригодишно пребиваване в молитва в килията си всяка нощ, веднъж той, стоейки на обичайната си молитви през нощта, бил отнесен в рая. Раят представлявал цветуща градина, изпълнена с благоговония и разни дървета. Там той видял монаха от своя манастир Ефросин, който седял на златен престол под едно дърво. Запитал го:
- Сине мой Ефросине, какво правиш тук?
- Аз съм поставен от Бога на стража - отговорил Ефросин.
- А можеш ли да ми дадеш нещо, ако те помоля - продължил Власий.
- Мога, искай!
- Дай ми три ябълки от това дърво.
Ефросин откъснал три ябълки и ги подал на игумена. Последният ги сложил в мантията си и в този миг дошьл на себе си. Отново се намерил в килията си - с три ябълки в мантията си!.
След богослужението на утренята, игуменът повикал готвача Ефросин и го попитал: - Сине мой, къде беше тази нощ?
- Там, авва, където ме видя.
- А къде те видях?
- Където поиска от мен три ябълки, и аз ти ги дадох, и ти ги прие.
Игуменът показал на братята трите ябълки от рая и те били разделени за благословение между всички братя, и които били болни, щом вкусили от тях, станали съвършено здрави.
Много интересен истински разказ. Ефросин, макар и готвач, е бил на страж в рая, защото е заслужил с тайни духовни трудове пред Бога, и той, заедно с игумена, са били изпълнени със смирение и Бог е преценил, че те няма да се възгордеят от това тяхно видение с материално потвърждение на рая, а всичко това ще е от духовна полза на всички монаси, и по този начин и на всички нас, които четем тези прекрасни духовни писания.



Тема Re: Нещо по същество!!!нови [re: Рапон Пешев]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано11.09.11 15:55



“Когато избраните приятели влязоха в тази дивна градина, онемяха от удивление и възхищение. Като се удивляваха на Невижданата красота, те се радваха и възхищаваха на Богонасадения Рай! И всички се веселяха и ликуваха, наслаждавайки се на Божието чудо. Те разглеждаха чудните дървета (на друго място пишеше, че дори всяко листо на някои дървета имало различен цвят! – представи си само каква красота и цветова феерия!) и райските цветове, и вкусваха от вкусните райски плодове. Силите небесни възхваляваха Божията благост и пееха чудна песен: "Алилуия, Алилуия, Алилуия." В градините имаше дървета, които ежедневно (!) принасяха невиждани от човека плодове, благоухаещи с Божествени аромати. Цялото небесно войнство и избраните светии пееха и славословеха Бога, удивлявайки се на благодатта Божия”.
Какво чудно описание на Живота след този живот за спасените! Духовното веселие и радостта, вечното тържество, наистина няма да имат край. Всичко временно се разрушава и изгаря – явява се новата земя и новото небе за новите хора. Идва вечният мир, радост и живот, в който няма грижи, нито за храна, нито за питие, няма печал и скръб – няма го и дяволът, който се стараеше да ги измами и да ги лиши от вечните блага. Божиите Ангели дават на светиите дворци и градини, на всеки според неговото достойнство и съвършенство. Едни ходят по новата зема, а други летят във въздуха, с огнени крила с голямо веселие. И всички се радват и се веселят, като се приветстват едни други със свето целувание. Каква невероятна картина!

Редактирано от Tимoтeй на 11.09.11 15:59.



Тема Re: Нищо по съществонови [re: Рапон Пешев]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано11.09.11 15:55



Мога да ти кажа за моят рай.

Неограничена свобода, чуство на пълнота, преливане от щастие, неограничени възможности.

Някои от тези неща ги имам и в този живот, като чувство на пълнота, неограничена свобода - остава само преливането от щастие и неограничените възможности.

Нищо повече не бих искал. Просто то няма да ми е интересно.



Тема Re: Нещо по същество!!!нови [re: Tимoтeй]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано11.09.11 16:13



Това е цитат от пътешествията на оня дивен киевски старец, дето посещава рая докато е едномесечно бебе, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.