Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема На вниманието на модераторите!нови [re: krokoem]  
Автор krokoem ()
Публикувано29.08.11 13:49




На вниманието на модераторите!

Уважаеми модератори, участникът с ник *abi* (eLgreco) непрекъснато нарушава добрия тон и правилата на този клуб като например в настоящата тема генерира спам, пише на чужди езици, вместо на български, прави километрични изказвания, които нямат нищо общо със смисъла на темата, пуска мнение от три букви, като с всичко това създава напрежение и прави опити да блокира нормалния живот на клуба.

Пред вид гореказаното, моля мненията на посочения участник по тази тема да бъдат изтрити, а на него лично да му бъде отправена забележка да спазва правилата на клуба, чието неспазване ако продължава да се повтаря би следвало да бъде санкционирано по-строго.

Благодаря за вниманието!


Редактирано от krokoem на 29.08.11 13:54.



Тема Re: Моисей и овчарянови [re: Prokimen]  
Автор krokoem ()
Публикувано29.08.11 14:00



Благодаря за отговора!

Бях си запазил края на приказката за финала по темата, но ме изпреварихте, като посочихте оригинала.
Въпреки това, понеже вашата препратка е към руски сайт, аз ще пусна заключението на български за тези които не ползват свободно руския.

Да-а, митрополит Сурожки е направил една изключително елегантна и привлекателна аналогия между фолклора и нашето персонално отношение към Бога.

Дали ще го разберем?



Тема Re: Моисей и овчарянови [re: KalinkaSD]  
Автор krokoem ()
Публикувано29.08.11 14:07



Смятам, че Бог е разгневен именно поради вида на жертвата на Каин. Какво не е наред с неговата жертва??

Калинка здравей, може да има опити за тълкувания в подобни посоки, но честно казано според мен не би трябвало да ги взимаме на сериозно.

Както бе казано по-горе, няма начин Бог да се разгневи на вида на жертва. Всичко е Негово, всичко е добро, при това твърде, твърде добро. Как ще Го разгневи нещо твърде, твърде добро?

Злите дела на Каин са причина за Божия гняв, описано е в Битие, но ако продължим повече ще излезем от темата чийто въпрос беше: Сгрешил ли е Моисей, или не и защо?



Тема Re: Моисей и овчарянови [re: spanishcaravan]  
Автор krokoem ()
Публикувано29.08.11 14:15



По тая логика значи и че Моисей от приказката няма нищо общо с библейския пророк, защото преди даването на закона библейският Моисей по нищо не се е отличавал от най-простият овчар.

Бъркаш. Вече ти казах че не става само с логика.
Отличавал се е! А Моисей беше най-кроткият човек между всички човеци на земята (Числа 12:3)





Тема Re: На вниманието на модераторите!нови [re: krokoem]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.08.11 14:37



Аз пък благодаря на Аби, че постна оригиналния текст на притчата, макар и на руски език. /За участниците, които не разбират руски, гугълският преводач може да свърши работа/

Интересува ме кой източник си ползвал за цитираната приказка, която постваш като тема за разсъждения?

Също така, чакам отговор на въпросите си относно анализа на твоята версия на приказката.

Благодаря предварително.





Тема Re: На вниманието на модераторите!нови [re: Aлиca.]  
Автор krokoem ()
Публикувано29.08.11 14:46



Ми благодари, кой те спира? Може и с нисък поклон да се поклониш, ама защо се обръщаш към мен за тази благодарност?

Имай търпение, ще разбереш кой е източника, макар че вече би трябвало да си го разбрала. Като казах че лесно се разсейваме, се докачаш, ама ето, било вярно.

Колкото за въпросите ти, мисля че вече ги поизчерпахме от към съдържание и ще започнем да се повтаряме.

И аз ти благодаря за участието по темата.



Тема Re: Моисей и овчарянови [re: krokoem]  
Автор фмлМодератор (щастливец)
Публикувано29.08.11 14:52



Мда, как реже двуострият меч



..само че свободата ви да не служи като повод да угаждате на плътта

Тема Re: На вниманието на модераторите!нови [re: krokoem]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.08.11 14:58



Аз имам няколко поставени въпроса относно постнатия от тебе текст, които още си чакат твоя анализ. Ще бъдеш ли така добър, щом си се захванал с ролята на религиозно ограмотяващ, да ми разясниш неясното?

Схванах вече, че за темата си ползвал похвата "тука има, тука нЕма", поставяйки на обсъждане половин, непълен и различно интерпретиран от оригинала текст.
Набъкан и с нови персонажи, отгоре на всичко. Това е подвеждащо.

Защо ползваш такъв похват? Детска игра на гатанки и бонбонче за награда на послушковците, които схванали какво иска от тях молядругарката?

Вече дори и в предучилищна възраст не го практикуват, да не говорим за началното училище. Това добре знам, защото съм майка на 14 годишен ученик.





Тема Re: Моисей и овчарянови [re: фмл]  
Автор krokoem ()
Публикувано29.08.11 15:00



Да, да, проглушиха ни ушите двама-трима тук, колко жизнено необходимо било да се спазват клубните правила.
Ето това и правя - спазвам ги



Редактирано от krokoem на 29.08.11 15:01.



Тема Е, Абинови [re: krokoem]  
Автор фмлМодератор (щастливец)
Публикувано29.08.11 15:02



май и твоят начин на участие не е безгрешен? Километрични цитати на чужд език вместо "цивилизовани" линкове, постинги-междуметия...



..само че свободата ви да не служи като повод да угаждате на плътта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.