Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вот на доверие към Ежко [re: Eжko_]  
Автор Prokimen ()
Публикувано25.08.11 19:26



"Да бе мирно стояло, не би чудо видяло!"

Понеже светът бе проглушен, че не съм в Църквата, че очакват да им напратя магии и какви ли не идиотщини, дръзвам да изразя мнение чисто и просто като човек, взел твърдо решение да НЕ пише по форумите и най-вече в този.

Ежко не ми е от симпатичните, но намирам за крайно несправедливо и почти крайно неоснователно да се подложи на площатно "убиване" със словесни камъни. Както беше подчертано в един постинг, за мен също е необяснима логиката на тази тема и защо Ежко сам предизвика публичното си бичуване. Възможно е той да е искал да провокира клубните участници да си кажат критиките и препоръките по отношение на неговото модераторство, но забелязвам, че е организиран "другарски съд" по комсомолски.

Вярно е, че клубът загуби облика си, но още при старите модератори многоуважаемата Аби беше издигнала глас на остра критика. Мисля, че Глишев, колкото и да е прав, толкова и няма кой знае какво основание да става шампион в хвърлянето на камъни. И при бившото модериране имаше обиди и не ми е известно той да е реагирал като човек с християнска съвест или с човешка етика на интелектуалец, ако не се чувства много християнин.

Ще повторя съждението си по памет, което бях изразил по отношение критиката от Аби.

Модераторът, в случая Ежко, не може да направи чудеса в клуба. Той може да модерира единствено онова, което участниците пишат. Нивото е ниско както и в останалите форуми.

Ако Ежко беше баннал някого, критиките щяха да са със същата екзалтация. Смешно и тъжно ми е, че болшинството спамим с неподходящи постинги за клубното наименование и в същото време, същите тези спамери си позволяват високопарността да критикуват. Ако имаме християнско съзнание, нека всеки сам си направи самокритика и да не злорадства, че Ежко е оплют от всички страни. Не усещам конструктивността на клубната маса и който и да стане модератор, каквато и политика да предприеме, недоволни всякога ще има. Време е да се обсъдят веднъж завинаги клубните правила на словесната обмяна.

- съдбана на старите теми

- до каква степен мислещите се за православни могат да "благовестят" глупости от името на Църквата

- до каква степен клубът може да се отъждестви с Б.П.Ц.? или къде е границата на клуба - църква и клуба за обмяна на мисли

- до каква степен е възможен критичен тон

- до каква степен клубът ще е терапевтичен за всевъзможни "постоянни присъствия" със широки нехристиянски възгледи


Ако съм си позволявал да повдигам стари теми, искал съм с това да покажа грозотията някои никове да обсебват първата страница със себе си. Моето скромно мнение е, че не бива едно и също лице да открива повече от две теми на първата страница.

Сякащ е най-добре да се заключат старите теми от някоя страница нататък и да не възкръсват теми отпреди новата ера, както основателно беше упоменато. Същевременно, старите теми свидетелстват за някогашната смисленост на клубните прения.

Прочее, деградацията на клуба или загубата на православно-християнския му облик започна преди Ежковото модераторство и затова е твърде непочтено да му се приписва вина за това злодеяние отпреди.

В интерес на истината, не виждам клуб "Християнство" да е някакво кой знае какво цвете за мирисане. Ако вицовите и глупостите стават патент на клубна марка, тогава клуб "Православие" си остава същинска орхидея.

От една страна, "християнският" метод на VIP участници пести време и труд на модераторите, но не виждам да оказва кой знае какво влияние на качеството на псевдохристиянските дискусии. Струва ли си същата дискриминация и в клуб "Православие"? Лично аз не съм убеден.

Някога съм си мислел, че клубът е място за обмяна на мнения, които биха могли да бъдат конструктивни или обогатяващи, но видимо, свободата на мисълта действа деградиращо във всички форуми и сякаш причината е в качеството на хората, а не толкова в строгостта или безразличието на модераторите. От бегъл поглед забелязвам, че всички форуми са станали крадци на време и почти не оправдават съществуването си, освен с терапевтична цел за някои.

Неизброимото множество от доктори по богословие не намира време да пише по форумите, както и не знае по какви богословски теми да медитира.

Ако попът може да промени и одухотвори селото, модераторът няма тази апостолска приемственост, нито пък чудотворството да угоди на всички капризи. Ако човек няма интелигентността сам да се модерира и да вниква в критиките към себе си, никакъв модератор няма да спаси положението. Каквото и да предприеме, лагерите ще са два - "за" и "против".

Тъй като е отворена тема за вътрешните "закони", остава клубното "царствено свещенство" да помисли с трезвост и загриженост щото "съборните" решения да са угодни на Бога и за клубните участници и читатели - душеспасителни, а не за осъждане и препънка за вечни клубни дрънканици.

Поздрави на всички!

Простете за причинените ми словесни изкушения и се помолете за мен. От своя страна се старая да изтрия от злопаметството си обиди и желая на всички всяко добро от Всеподателя Бог, както будна и спокойна човешка съвест, ако някои нямат християнска такава.

Редактирано от Prokimen на 25.08.11 19:40.



Тема Re: Клуб на православни! [re: фмл]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано25.08.11 20:08



Гледай ти ... през последния месец съм писала два отговора - на Алиса. Май имаше един или два на една дама, която ми обясняваше какви са гностиците. И май един на Тимотей, което наистина си беше излишно - все едно да говоря на телевизора. Задръствах клуба когато тук беше интересно. Сега и да ме баннеш няма да забележа. Все пак ми е приятно, че дори и това да ти изглежда много.



Тема Re: Вот на доверие към Ежко [re: Eжko_]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано25.08.11 20:47



Нека изкажа и аз по-обстойно мнение, докато стане вечерята.

Доколкото си спомням напуснах по семейни причини, защото по едно време особено ревностно преравях и четях всичко тук, триех даже малко по-обстойно от необходимото и това ми костваше доста време и проблеми. Направо си ми беше като пристрастяване, но аз по принцип обичам да се вглъбявам в нещата, които ми харесват.

Имаше и друга причина. Повечето хора бяха доволни от модерирането, но получих една доста конструктивна критика от човек, когото харесвах, но с когото се скарах и той напусна. Та според него нямах компетенцията да съм модератор тук и тази критика беше напълно основателна: чета сравнително малко православни свети отци, не отбелязвам винаги всички празници и не съм осведомен в подробности за обичаите. За мен православието е литургия, духовна борба, начин на мислене и поведение, отношение спрямо хората. По-скоро насочено към практиките в ежедневния живот, а не към мистика и духовен опит. Съответно темите, които разисквахме тука се обърнаха повече на лаф, чесане на езици и носеха лековатост, която може би е приятна за по-широк кръг от хора, но по-сериозните теми бяха изоставени.

Съответно много се зарадвах, че фамулус, изключително начетен и ерудиран по православните въпроси и Ежко - опитен и ревностен православен, поеха щафетата. Смятах, че старите потребители ще се позавърнат, ще се водят по-съдържателни дискусии.

Какво наблюдавам, че става вместо това - клубът стана клуб Тимотей, а той явно събира хора, на които им се спори с него, най-често като заяждане, понеже спорът е общо взето невъзможен. Вместо стойностните теми се нароиха троли и спамъри, които неотдавна обсъждаха обичат ли да правят свирки или не... Не ми е ясно къде, но модераторите бъркат, щом се стига дотам.
Съответно в Християнство псе водят дискусиите, които неотдавна се водеха тук. И смятам, че са по-интересни от това трябва ли жената да стимулира орално мъжа...

Като цяло изписаха се доста полезни съвети, не знам защо модераторите се опъват, а не се вслушват в тях. Не искат ли Глишев, Прокимен, аби, фотографа и аз да пишем тук или предпочитат освободени, Парфюми и прочие аромати? Доколкото разбирам и на другите им стана скучно тук. И не само скучно, ами безсмислено да спорят с радиоточки. И те така...



Тема Re: Клуб на православни! [re: Kaлoмaин]  
Автор фмлМодератор (щастливец)
Публикувано25.08.11 20:55



Задръствах клуба когато тук беше интересно.

Верно, баба Ванга и Дънов много бяха те мотивирали да дръстиш клуба и да заглушаваш разговора.



ех мой дядо, тежко време

Тема Балтията is back [re: Глишeв]  
Автор фмлМодератор (щастливец)
Публикувано25.08.11 21:03



даже мисля да пускам Husqvarna:



ех мой дядо, тежко време

Редактирано от фмл на 26.08.11 00:50.



Тема Re: Вот на доверие към Ежко [re: Prokimen]  
Автор фмлМодератор (щастливец)
Публикувано25.08.11 21:08



Няма какво много да се добави...

ех мой дядо, тежко време


Тема Re: Вот на доверие към Ежко [re: Йexдй]  
Автор фмлМодератор (щастливец)
Публикувано25.08.11 21:21



Абе моята вина за ситуацията е значителна, понеже не си подадох оставката, когато ми се случиха разни лични обстоятелства и ме заставиха да отсъствам дълго.

ех мой дядо, тежко време


Тема Re: Клуб на православни! [re: Глишeв]  
Автор Kossoman ()
Публикувано25.08.11 21:23



Точно тук няма да се съглася с мнението ти. Клуб Православие може да бъде чудесно модериран и от атеист, и от мюсюлманин. Правилата са си правила и качеството на модерирането не зависи от личните убеждения на модераторите, а от възможностите им да осмислят и прилагат тези правила. По-лош православен дует модератори от сегашния може да бъде само дуета Ежко и Тимотей. Черният Вълк би се справил по-добре от таралежа.



Тема Re: Вот на доверие към Ежко [re: Йexдй]  
Автор Kossoman ()
Публикувано25.08.11 21:37



Квинтесенцията е в думата радиоточки.
+1



Тема Re: Вот на доверие към Ежко [re: Prokimen]  
Автор _Sisilia ()
Публикувано25.08.11 22:00



Слава Богу!

Поздрави!






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.