Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Религиозните глупости и наукатанови  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано04.08.11 18:29



И тъй като има тема озаглавена "Научните глупости и религията" аз реших да отворя тази ,за да си ги мерим кой е по по най.
Хайде сега да поизредим религиозни и научни глупости и да ударим чертата.
Предлагам да коментираме темата за това как в Библията Валаамовата магарица е говорила с човешки глас.
И това е само едно забавно начало.
Забравих да спомена ,че преди причастието си бих една ампула Дипрофос.
I see you...

Редактирано от Perfum на 04.08.11 19:06.



Тема Re: Религиозните глупости и наукатанови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано04.08.11 18:54



А да се хвалиш как си яла "вафлички" в храма на религиозните "глупаци" и си оздравяла, е един печален завършек на всичките ти глупости.



Имах и здравословен проблем и след причастието ми се оправи.





Тема Re: Религиозните глупости и наукатанови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано04.08.11 19:05



Факт е ,че там поне ядох вафлички и пих чай с мляко ,а тука и за изповед пари ми искат.
Що се отнася до чудото на излекуването би ли го свързал някак си с внезапното очовечаване на едно магаре? Нещо общо с моята вяра в бог ли има?

I see you...


Тема Re: Религиозните глупости и наукатанови [re: Perfum]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано04.08.11 19:08



за да си ги мерим кой е по по най.

Опасявам се, че неволно надскачаш нивото на си на компетентност и в чисто теологичен и в исторически план.

Поради, което ще изпаднем в доста коментари на поредните лаишки доводи.
Не че не сме свикнали де...



Тема Re: Религиозните глупости и наукатанови [re: *abi*]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано04.08.11 19:18



Защо, скъпа моя ,не каза същото в отсрещната тема? да не би да си пристрастна. Но аз все пак чакам мнения за магарето и паралелна глупост в науката.

I see you...


Тема Re: Религиозните глупости и наукатанови [re: Perfum]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано04.08.11 19:20



А защо реши, че някой е длъжен да дава мнението си за глупости?



Тема Re: Религиозните глупости и наукатанови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано04.08.11 19:28



Скъпа Perfum,

не скривам, че искрено ме забавляват объканите ти и пълни с противоречия постинги. Идея си нямам какво целиш като държиш в православен клуб да обясниш на всеки поотделно и накрая на всички вкупом, че Бог няма, религията е пълна измишльотина, в християнските църкви искат пари да се поклонят хората на "кокалаци"... това как ти се откъсна от клавиатурата без никакво уважение към паметта на покойниците, не знам.

Би ли разказала по-подробно за приятното си преживяване в англиканската църква? Употребих "вафличка" като описание на Светото причастие, защото за невярващ в Евхаристията човек, причастието е на вид обикновена "вафличка" или късче хляб, натопен във вино. Как едно парченце хляб те излекува чудодейно, а молитвата пред мощите на починали светци са заблуда за невежите? Бог действа чрез причастието /хляб, вафличка/, но не и чрез "кокали", така ли? Щото безплатно?



а тука и за изповед пари ми искат.

Нямам идея къде искат пари за изповед, поясни.

За варлаамовото магаре после, че не мога да смеля толкова магарии наведнъж.



Тема Re: Религиозните глупости и наукатанови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано04.08.11 19:37



Скъпи ми Алисчо, това което за теб е объркано за мен не е и се нарича обединяване на противоположностите. Никъде не съм казала,че няма Бог. Но пък по-объркано намирам да се праскаш голям християнин , а да ги редиш такива злобнички и саркастични. Айде ,на мен ми е простено, ама за тебе се кахъря.
За паметта на покойниците точно казах,че е гавра с тях да ги мъкнат наляво надясно и да вадят парички от тях . Не че те са от някакви светци де,принципно си хортуваме.
Що се отнася до причастието,незнаех че е равно на кокаляците .Аз ли криво съм чела ,но Исус е обяснил символизма на виното и хляба и чудната лечебна сила на вярата.Не на кокалите,не на вафличките ,а на убеждението в силата която може да лекува. Това е и научно доказано.Мислите генерират реалности ,светът е ментален. Съжалявам,ако съм прекалено сложна за теб.
И като се абстрахираме от моите англикански преживявания,ти не трябваше ли да се молиш за мен и да ми говориш кротко и незлобливо като агънце .Или поне като послушна овца /понеже вече ми връчи ролята на магаре/
Моля за цитат от Библията и ако може от Исус дето да ни навява на мисълта да се молим на кокали.Благодаря.

I see you...


Тема Re: Религиозните глупости и наукатанови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано04.08.11 19:48



Е, щом ТИ можеш чудодейно да сменяш пола на виртуален ник от женски в мъжки, що да не може друго едно магаре по Божията воля да проговори, бре?



Исус е обяснил символизма на виното и хляба и чудната лечебна сила на вярата


ти не трябваше ли да се молиш за мен и да ми говориш кротко и незлобливо като агънце .Или поне като послушна овца

Е, това вече, по примера на админа Киро, ще си го присвоя за сигнатура.

Тъй, де, щом и от картинката не ми личи, че съм жена...

Приятни забавления със сериозните християни, Бог да им прати търпение.
Мен не ме мисли, аз съм от най-малките.



Тема Re: Религиозните глупости и наукатанови [re: Perfum]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано04.08.11 20:07



Съжалявам,ако съм прекалено сложна за теб.

Неведоми са пътищата мозъчни.
Това няма да го оспорваме нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.